Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kıbrıs'ta ezanlar susturuldu! (1 Kullanıcı)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Kıbrıs'ta Feza Güzeloğlu isimli avukat, hoparlörden okunan sabah ezanının rahatsızlık verdiği gerekçesiyle Lefke Kaza Mahkemesi'ne başvurdu.

Lefke'de Üç Camide Sabah ezan sesleri sustu. Ezan sesinden rahatsız olan Avukat Feza Güzeloğlu, hoparlörden okunan sabah ezanının Lefke Kaza Mahkemesi'ne dava etti. Mahkeme, dava sonuçlanana kadar, hoparlörle sabah ezanın okunmasını durdurmak için talep ettiği ara emrini vererek ezan okunmasını yasakladı.

3 CAMİDE HOPARLÖR SUSTU!

Mahkemenin 2 Kasım tarihli ara emrinin ardından Lefke'de Şeyh Nazım (Orta Cami), Pir Paşa Cami ve Aşağı Cami'de üç gündür okunan sabah ezanı ile dualar hoparlörden verilmiyor. Esasa ilişkin davanın ne zaman sonuçlanacağı ise belirsiz.

Lefkeli Avukat Feza Güzeloğlu, Lefke'de bulunan Camilerdeki ses yükseltici cihazlarla ezan okunmasının rahatsızlık verdiği gerekçesi ile ses yükseltici cihazların kaldırılması için Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi ve Din İşleri Dairesi Başkanı Talip Atalay hakkında dava açtı.

2 Kasım 2015 tarihinde Lefke Mahkemesinde görüşülen ara emri talebinde davanın sonuçlanmasına kadar Lefke Mahkemesi Lefke'de Şeyh Nazım ( Orta Cami ), Pir Paşa ve Aşağı Camilerinde okunan Sabah ezanlarının okunmaması için sabah ezanlarının okunmaması için ara emri verdi.

EZANDAN RAHATSIZ AVUKAT!

Avukat Feza Güzeloğlu “ Lefke'de bulunan Şeyh Nazım ( Orta Cami ), Pir Paşa ve Aşağı Camilerinde ses yükseltici cihazlarla okunan Arapça duaların ve ezanların okunmaması için hoparlörden yayınlanmaması, sabah ezanı okunurken ses yükseltici cihaz kullanılmaması, sabah ezanı sırasında cami dışına ses yayını yapacak herhangi bir hoparlör ve ses yükseltici cihaz kullanılmaması için Lefke'de oturum yapan Güzelyurt Kaza Mahkemesinde dava açtım. Mahkeme bu davanın sonuçlanmasına kadar bu üç camide sabah ezanını ve sabah ezanında okunan Arapça duaların hoparlörden veya ses yükseltici cihazlardan okumaması ve yayınlanmaması için karar aldı" dedi.

Bu arada Lefke'de oturum yapan Güzelyurt Kaza Mahkemesi davanın esasına ilişkin gün verme işlemini bugün yapması bekleniyor.

mir_erhan

Moderator
beğedi butonunda adımı gördüm tuhaf oldum.

Beğenmem haberi paylaşman .paylaşımını beğendim.
Tabiki duyarlı müslüman kardeşlerimiz gereken tepkilerini göstereceklerdir.
Bu olayıda davayı da açanıda lanetliyorum....

selam ve dua ile

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
beğedi butonunda adımı gördüm tuhaf oldum.

Beğenmem haberi paylaşman .paylaşımını beğendim.
Tabiki duyarlı müslüman kardeşlerimiz gereken tepkilerini göstereceklerdir.
Bu olayıda davayı da açanıda lanetliyorum....

selam ve dua ile
aynen abi
evet abi çok şükür tepki gösteriyorlar
bize de buğz edip gönülden tepki koyuyoruz dua ederek sorumluluğumuzu biraz yerine getirmeye çalışıyoruz.

Amin
ezan ı islam ı anlamamış ezanların susmasını isteyenler maalesef

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt