Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kısaca kerbela olayı (1 Kullanıcı)

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Kes lan Hz. Muhammed'in Soyuna sövme!!! . Nehcul Belaga'da Hz. Ali'nin "Yatışsın o yürekler ki boyuna çarpar; boyuna titrer" övgüsüne mazhar oldum elhamdülillah. Allah Hz. Ali ve Hz. Hüseyin ve Ehl-i Beyt ve Hz. Muhammed düşmanı münafık 'kimkimdir' e lanet etsin. Hem inandığı taptığı dünyada bedbaht olsun, hem şüphe içinde kaldığı ahirette bedbaht olsun.

Kahrolsun Kimkimdir ve bütün Ehl-i Beyt düşmanları!!! Lanet olsun Yezit ve torunu Kimkimdir'e!
Senmi Hz.Muhammedin soyundansın..Sen takkiyyeci,iftiracı ve yalancı birisin...Senin ne alakan olabilirki peygamberimizle...Sen kendini ne sanarsınki.
Gelmişsin buraya Ehl-i Sünnete iftira atarsın ,ağzının payını alınca da ben şuyum,buyum..
Allahcc, Hz. Ali ve Hz. Hüseyin ve Ehl-i Beyt ve Hz. Muhammed sav e düşmanlık edenin belasını versin...
Ahlaksız ve arsızlık ve yalancılık ve iftiracılık senin kanınamı işledi...
Kahrolsun iftiracı,yalancı ugurd ve bütün Ehl-i Sünnet ve Ehl-i Beyt düşmanları!!!

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
"Ya Ali, Seni ancak mümin sever ve sana ancak münafık buğzeder." (Burdaki münafıkları sünniler içinde aramak gerekir daha çok)

Bak anlayışsız ve iftiracı ugurd,sen bu yazıyı yazdın,ben de cevap verdim.
İftiracılık ve yalancılık Müslümanda barınmaz dedim,buraya gel,sadete gel.
Ehl-i Sünnete attığın bu çamuru bir yala,bir özür dile öyle gel,zeytinyağı gibi üste çıkma ondan sonra.
Sen kendine bir kılıf bulmuşsun,pskolojik bir halisünasyon içerindesin.Yani iddan seni bağlar,bizi bağlayan yaptığın bu iftira...
BİZ İSLAMA,KURANA,HZ MUHAMMEDE,EHL-İ BEYTE VE EHL-İ SÜNNETE TESLİM OLMUŞLARDANIZ...

ugurd

Kayıtlı Kullanıcı

Bak anlayışsız ve iftiracı ugurd,sen bu yazıyı yazdın,ben de cevap verdim.
İftiracılık ve yalancılık Müslümanda barınmaz dedim,buraya gel,sadete gel.
Ehl-i Sünnete attığın bu çamuru bir yala,bir özür dile öyle gel,zeytinyağı gibi üste çıkma ondan sonra.
Sen kendine bir kılıf bulmuşsun,pskolojik bir halisünasyon içerindesin.Yani iddan seni bağlar,bizi bağlayan yaptığın bu iftira...
BİZ İSLAMA,KURANA,HZ MUHAMMEDE,EHL-İ BEYTE VE EHL-İ SÜNNETE TESLİM OLMUŞLARDANIZ...
1. Yanımda olsan böyle konuşamazdın.
2. Babaannem seyittir. Peygamberin Soyuyla bir bağım var.
3. Ehl-i Sünnet Hz. Ali düşmanıdır demedim. Zekanda problem var herhalde. Daha düz yazıyı anlayamıyorsun. Sadece Şiiler ve Aleviler Hz. Ali sevgisindeler bu kesin. Ehl-i Sünnet'im diyenlerin içinde %5, %10, Allahu Alem, Hz. Ali'yi sevdiğini söyleyen ama ona içten içe buğzeden, hased eden bir grup vardır dedim.
4- Kaçtır Şii olduğumu iddia ettin. Haydi getir delilini doğru söylüyorsan herhangi bir zanda değilsen. Ehl-i Sünnet fırkasını seçmiş biriysem Allah senin iki cihanını kahretsin mi? Haydi kimkimdir zavalısının sözünü beğenen Muhtazaf sana da söylüyorum. Ehl-i Sünnet'i secmiş biriysem(size göre takkiyeci şiiyim ya) Allah senin iki cihanını kahretsin mi?

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Ehli Beyt soyundan olduğunu iddia eden biri ağzına için beddua alırmı? Ehli Beyt soyundan diyen biri bir müslümanın iki cihanınında kahrolmasına seyirci kalırmı? İslam Tarihi Hz.Rasulullah s.a.v efendimizin birbirinize beddua etmeyin hadisleri ile dolu iken ehli beyten olduğunu iddia eden biri ağzından beddua eksik etmiyor. Ya bu temiz soy bozuldu yada biri Allah-u Alem Hz.Peygamberi s.av şahid göstererek yalan söylüyor.

Alayına yine de EYVALLAH...

ugurd

Kayıtlı Kullanıcı
Ehli Beyt soyundan olduğunu iddia eden biri ağzına için beddua alırmı? Ehli Beyt soyundan diyen biri bir müslümanın iki cihanınında kahrolmasına seyirci kalırmı? İslam Tarihi Hz.Rasulullah s.a.v efendimizin birbirinize beddua etmeyin hadisleri ile dolu iken ehli beyten olduğunu iddia eden biri ağzından beddua eksik etmiyor. Ya bu temiz soy bozuldu yada biri Allah-u Alem Hz.Peygamberi s.av şahid göstererek yalan söylüyor.

Alayına yine de EYVALLAH...

Bak şimdi kardeşim. Babaannem seyittir dedim ve bu yalan değil. Tabi önceki atalarımdan biri (nasıl yalancı peygamber çıkabiliyorsa yalancı seyit te çıkabilir) yalan attıysa bilemem. Bu ihtimali düşünmedim değil. Ama ben vallahi, billahi ve tallahi yalan söylemedim. Artık yalan söylediysem Allah iki cihanımı kahretsin ve beni yarattığının en bedbahtı yapsın. Ehl-i Sünnet'i seçmiş biriyim ve de.
Ben karşımda konuşan kişinin Hz. Ali düşmanı falan olduğunu düşünmedim sadece Muta Soyu, Şii ifritaralarına kısas yapıp iftirayla karşılık verdim. İleri gittiysem özür diliyorum. Ama bir insana Muta Soyu demek özellikle çok çirkin öyle olmadığı halde.
Beddua meselesine gelince dediklerinizi biliyorum. Ama Hristiyanlarla Hz. Muhammed(s.a.a) arasında çıkan tartışmada (Hz. İsa hakkındaydı galiba) "Gelin kendimizi ve kendinizi, çocuklarımızı ve çocuklarınızı, kadınlarımızı ve kadınlarınızı yanımıza alıp Allah'ın laneti yalancıların üstüne olsun diyelim" mealli ayeti de var. Burda Hz. Muhammed(s.a.a)'e Allah lanet et demiyor sadece kim doğru sözlüyse zanda bulunmuyorsa onun ortaya çıkmasına vesile aratıyor. Ayrıca Hendek Savaşı'nda misal Peygamber ve Ashabı savaşın çetinliğinden 3-4 vakit namazı kılamayınca Peygamber beddua etmiştir. Yine elimde Diyanet İşleri'nin eski sayı bir dergisi var orda da Peygamberin bedduadan kaçındığını belirtmekle beraber artık mecbur kalıp bir anlamda ettiği bir kaç bedduanın örneğini veriyor. Netice de ben karşımdaki insana lanet etmedim. Madem 4-5 sefer bana şii dedin muta soyu takkiyyeci dedin. Yukarda verdiğim ayet meali örneğinden faydalanarak karşımdakinin zanna göre kesin emin olmadan konuşarak iftirada bulunduğunu açığa çıkarmak istedim.

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
1. Yanımda olsan böyle konuşamazdın.
2. Babaannem seyittir. Peygamberin Soyuyla bir bağım var.
3. Ehl-i Sünnet Hz. Ali düşmanıdır demedim. Zekanda problem var herhalde. Daha düz yazıyı anlayamıyorsun. Sadece Şiiler ve Aleviler Hz. Ali sevgisindeler bu kesin. Ehl-i Sünnet'im diyenlerin içinde %5, %10, Allahu Alem, Hz. Ali'yi sevdiğini söyleyen ama ona içten içe buğzeden, hased eden bir grup vardır dedim.
4- Kaçtır Şii olduğumu iddia ettin. Haydi getir delilini doğru söylüyorsan herhangi bir zanda değilsen. Ehl-i Sünnet fırkasını seçmiş biriysem Allah senin iki cihanını kahretsin mi? Haydi kimkimdir zavalısının sözünü beğenen Muhtazaf sana da söylüyorum. Ehl-i Sünnet'i secmiş biriysem(size göre takkiyeci şiiyim ya) Allah senin iki cihanını kahretsin mi?

1-Allahcc, BİZLERE her zeminde HAKKI HAYKIRMAYI nasip buyursun inşaALLAH...
2-inşaALLAH seyyidsinizdir...
3-İşte burda çuvalladın...Hiç biryerde karşılaşmadığımız böyle bir iftirayı neye dayanarak ileri sürersin...Hiç bir seyyide bu iftira yakışık alırmı...Rafiziler sahabelerimizin çoğunu düşman görürler de Ehl-i Sünnet vel Cemaat mensuplarından hiçbiri hiçbir sahabeyi böyle görmezler,ki Hz Ali ra efendimizi HER EHL-İ SÜNNET MÜSLÜMANI CANINDAN AZİZ BİLİR...BU İFTİRA SENİ YAKAR BİTİRİR...
4-Rafize ve gulat bir kimliktir,bir zihniyettir...EHL-İ SÜNNETTEN BAZILARI HZ ALİ RA EFENDİMİZE KİN TUTARLAR İFTİRASI TAM BİR RAFİZA AĞZIDIR...DEĞİLSE SEN BENİ NERDEN TANIRSIN,BEN SENİ NERDEN TANIYACAĞIM...GULAT AĞZIYLA KONUŞUP GULAT DEĞİLİM DERSEN BUNU KİMSE YUTMAZ,HELEKİ İSLAM GEN TR MENSUPLARI HİÇ KÜL YUTMAZ,KOMPLE EHL-İ SÜNNETİN MEKANI ÇÜNKÜ BURASI...O ZAMAN SÖZÜN KASTINI AŞTIYSA EĞER BİR TEKZİP VE ÖZÜR YETER...
Allahcc bizleri hakkı hak bilenler ve tutanlardan,batılı batıl bilip karşı koyan MÜSLÜMANLARDAN eylesin inşaALLAH.
Vesselam...Veddua...

ugurd

Kayıtlı Kullanıcı
Bak güzel kardeşim. Ben ne kadar müslüman olsam ne kadar sünni olsam da gördüğümü tahmin ettiğimi söylemek durumundayım. Taraflı olamam. Tıpkı Peygamberimizin(s.a.a) O'na inanmayan bir Kafirin "Allah'tan başka herşey boştur bütün nimetler çaresiz elden çıkacaktır" sözüne en doğru söz budur dediği gibi. Hayatımda hiç Hz. Ali sevmeyen bir sünni görmedim. Yalnız Nehcul Belaga okuduğum günlerde ordaki yazıyı bir sünni büyüğüme(yaşca) aktarırken tuttu dedi ki "ee Hz. Ali de halife olmamış mı?" daha ne istiyor gibisinden konuştu. Sanki Hz. Ali'nin baş olmaya hırsı varmış gibi. Bunun dışında görmedim.
"Ya Ali seni ancak Mümin sever ve sana ancak Münafık buğzeder". Bu hadiste geçen münafıklar Hz. Ali'den sonraki devirlerde de varsa bu konu hakkında tahminde bulundum. Namazı inkar eden dinden çıkar ve kafir olur. Ama Alevilerden namazı inkar edenler dinden çıksa da Hz. Ali'ye buğzedenlerden bulunmaz herhalde. Şiilere gelince onlar da 12 İmam sevgisi ağırlıklı(forumlardan, internet sitelerinden böyle anladım) bir fırka. Kafir olmayan insana kafir demek adamı dinden çıkarır. Hele sahabeye buğzetmek Hz. Muhammed(s.a.a)'e buğzetmek gibi olur. Şiilik bu yüzden yanlış. Öte yandan Hz. Ali'den rivayet edilen bir söz "Beni Ebu bekir, Ömer ve Osman'dan üstün gören münafıktır". Eğer bu sözü Hz. Ali söylediyse Şiiler münafık ta olabilir. Ama bu sözü başka bir forumda yorumlayan bir arkadaş o sözü Ehl-i Bidattır şeklinde anlamak gerekir dedi. Ehl-i Sünnet'in Şia'ya bakış açısı "münafıktır" değil "ehl-i bidat" tır şeklinde. Biz de öyle düşünmeliyiz sağlıklı olan.
Sonuca gelirsek bazı arkadaşlar da diyor benim gibi Hz. Ali, Hz. Fatma, Hz. Hüseyin demeye korkar olduk şia, rafizi damgası yiyeceğiz diye. Şimdi bir insan Hz. Ali'den çokça bahsetti mi genelde insanların çoğunluğu bu şii ya da alevidir der içinden. Zira bu iki fırka Hz. Ali sevgisini felsefe yapmış fırkanın ismini de ondan almıştır. Demek istediğim bu iki grup bidat ya da din dışı olsalar da Hz. Ali'yi sevmiş ama sevgisinde ileri gitmiş bir gruptur. Ehl-i Sünnet Hz. Ali'nin gerçek dostudur. Ama Ehl-i Sünnet'im diyip kaderi inkar eden duymadınız mı? Ya da bu devirde Kuran'ın hepsiyle hüküm edilemez diyip kafir olanı? Cübbeli Ahmet Hoca misal sohbetlerinde bunlardan çokça bahseder. E sünniyim diyenden bunlar çıkıyorda benim dediğim niye çıkmasın? Evet onlar kendileri sünni olamazlar bu inançlarla ama sünniyim diyorlar bahsettiğim o. Dediğim gibi ben Hz. Ali sevmeyen bir sünni görmedim diyebilirim ve Sünnilik Hz. Ali dostluğudur ama bir mantık yürütüp yorumda bulundum. Allahu Alem.
Not: (s.a.v) yerine (s.a.a) demem 12 İmam'a da salat ve selam göndermek içindir.

islam duygu

Kayıtlı Kullanıcı
El undulısı ne kadar çok ve nekadar boş konuşmuşsun kerbela olayına yeryüzünde cinler dahil herkes ağlamakta sen hala neyin peşindesin ,bu ne cahillik sizin gibileri görünce hem ehli sünnetten hemde insanlığımdan soğuyorum yazıklar olsun peygamber torununa ,peygamber efendimizin cennet efendisi gençlerindendir dediği insana yapılan infazla(eşlerinin ve çocuklarının önünde başı gövdesinden ayrılıp üstünde at koşturulmuş günlerce gürül gürül akan fırat nehrinin yanında ona ve ehlibeyte 1 yudum su verilmemiş) ayak ısırılmasını bir mi tutuyorsun yazık çok yazık sizin gibi acımasızca düşünenlerin öteki tarafta yatacak yeri yok .burda safsata yapacağına git biraz araştırma yap.

Bir yudum su içtiğinde hüseyni hatırla......

El-Endulusi

Kayıtlı Kullanıcı
Kerbela olayına herkes üzülecek üzülmek zorunda EHli Beyti sevmeyen Peygamberimizi s.av gerçekden sevmiş olmaz. Bazı 21 yaşında kıt akıllıllar bizim kerbela olayını hiç araştırmamış sanıyor, ki biz kerbela olayını iyi biliriz hemde şiilerden de iyi biliriz. Şiilerin her sene bu olayı nasıl kullanıp saf ehli sünnet müslümanları nasıl Hz.Muaviye r.a nasıl Hz.Ebu Hureyre r.a vehakeza düşmanı yaptığını da iyi biliriz. Foruma gelipde timsah gözyaşı dökmenin manası nedir. EHli Beyti seviyormuşlar ne yaptınız ehli beyt için ne yaptınız ümmet için. Hz.Ali r.a alalen söven vehhabilere iki laf ettiniz mi? Gelmişler foruma sakalı daha yeni terlemiş burda bize kerbela ahkamı kesiyor.

La Havle Vela Kuvvete

islam duygu

Kayıtlı Kullanıcı
akıl yaşta değil baştadır,akıllı geçinenler ne kadar aciz göründüğünün farkında değildir,ne kadar takıntılısınız bana en son din dersi verecek kşilerde bana ahkam kesiyor sizin gibiler müslümanı müslümana düşürür ,ya yemin ederim ki sadece acıyorum sizin gibi boş konuşup kendini göklerde görenlerden ve ne hikmetse kendini cennetlikmiş gibi gösterenlerden .1)sana din dersi vermiycem çünkü bu yaşa kadar öğrenememişsen bundan sonra zaten öğrenemezsin hele ki bu akılla asla(at gözlüğünü çıkarmadan) 2)sana din dersi veremem çünkü cahille oturup iki kelam laf etme sende cahil görünürsün.(çok sevdiğim bir özlü söz)....

ugurd

Kayıtlı Kullanıcı
İslam duygu kardeşim helal olsun size. Sözlerinizden ötürü tebrik ediyorum.
Gerçek Ehl-i Sünnet Ehl-i Beyt'i en çok anandır bence. Sahabelere de olan sevgimiz, saygımız ve hürmetimiz ortadadır. Ama benim için öncelik Hz. Muhammed(s.a.a)'in ailesidir. Tabi Sahabeyi unutmadan onlar olmasaydı bu din buraya kadar gelemezdi. İçlerinde isimlerini bildiklerimiz var bilmediklerimiz. Allah hepsinden de razı olsun. Zaten Kuran'ı Kerim'de onları cennetle müjdelemiş. Hicret edenlerin hicret etmeyenlerden daha üstün olduğunu belirtmiş Yüce Allah Kuran'da. Kim bu söze, yani Kuran'da geçen söze, düşmanlık ederse, muhalefet ederse şüphesiz Allah kendisine düşmanlık edeni kahreder ve hor hakir bir hala kor. Şüphesiz üzerimizde en küçük nimetten en büyük nimete kadar, düşündüğümüz ve düşünemediğimiz bütün lütufların sahibi Allah'tır ve o lütufların hayat bulması Allah'ın kudretiyledir. Allah'tan dileğim Kerbela gibi zulümleri hatta bütün zulümleri ortadan kaldırmasıdır. Hz. Mehdi'nin gelişini çabuklaştırıp, kolaylaştırmasıdır, amin.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt