Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

KURAN I HATMETMENİN MÜKAFATI (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Resul i Ekrem Efendimiz A,S,M, Kur anı tertil üzere ağır ağır aceleye getirmeden okuyarak hatim indirmeyi Allahın en çok sevdiği işlerden biri olarak bildirilmiştir ,
Dolayısiyla bu ibadet fiili bir sünnetir Peygamberimizin bizzat işlediği bir ibadet türüdür Aynı zamanda Cenab ı Hakkın en çok razı olduğu feyizli bir ameldir Resulullah A,S,M şöyle buyurmuştur Kul Kur anı hatmettiği zaman hatmettiği esnada ona altmış bin melek istiğfar eder Kur anı Kerimi hatmetmenin Cennetteki mükafatı da çok yüksektir Her bir Kur an ayeti bir Cennet meyvesi olarak okuyanı karşılayacaktır Peygamber A,S,M, şöyle buyurmuştur Kur anı okuyan için her hatim yaptığı zaman müstecap bir duası ve Cennette bir ağaç vardır ,Eğer bir karga bu ağacın kökünden başlayıp uçmaya başlasa ve yaşlanıncaya kadar uçacak olsa en uç dalına dahi yetişemez

NOT Allah kelamı cüz okumaya varmısın sayfa açmıştım iki kişi hariç hiç kimse bakmamış kadir gecesine kadar okuyalım bu sevaba nail olalım SA:DB):p

konak

Kayıtlı Kullanıcı
RE: KURAN I HATMETMENİN MÜKAFATI

Rabbim sizden razı olsun kardeşim.
Selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt