Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Lider ÜMİTSİZ olamaz! (1 Kullanıcı)

deniz14

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Yakup Aleyhisselâm’a vahiy göndererek sordu: “Bilir misin, neden seninle evladın Yusuf’un arasını ayırdım?” “Hayır, bilmiyorum!” ‘Senin, Yusuf’un kardeşlerine “Siz gâfil olduğunuz halde kurdun gelip onu yemesinden korkuyorum!’ deyişinden dolayı aranıza bu ayrılığı soktum. Neden kurdun gelip onu yemesinden korktun da benden ümidi kestin? Neden kardeşlerinin gafletine bakıp da benim onu korumama bakmadın? Biliyor musun, neden Yusuf’u tekraren sana bahşettim?” “Hayır!” “Çünkü sen benden rica ettin ve dedin: ‘Umulur ki Allah onların hepsini bana getirir!’ (Yusuf, 83) Ve bir de ‘Ey oğullarım! Haydi gidin de Yusuf ve kardeşinden iyice araştırarak haber edinin. Allah’ın lütfundan ümidinizi kesmeyin!’ (Yusuf, 87) dedin!”

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimin merhametinden hiç bir zaman umut kesilmez kesmememiz lazım
Güzel bir kıssa
Emeğinize sağlık

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt