Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Manevi olarak Kadirilik Yoluna Çağrıldım YARDIM!!! (1 Kullanıcı)

Leyla_Ebedi

Kayıtlı Kullanıcı
bir hatırlatma degerli kardeşim .. Rabbimden gelen sırları muhafaza et .. yoksa insan sırrı açıklayınca feyzinden kaybediyo ..

şu açıklamayıda burada gerekli görüyorum

İnsanı Allahü teâlânın sevgisine kavuşturan yol ikidir: Birisi (Nübüvvet yolu) olup aslın aslına kavuşturur. Eshâb-ı kirâmın hepsi bu yoldan vâsıl oldular. Sonra gelenlerden pekaz zevât da bu yoldan ermiştir. Bu yolda sebebe vasıtaya lüzum yoktur. Bir kâmil ve mükemmilin sohbetinde kemâle geldikten sonra feyzi asıldan alıp ilerlerler. İkinci yol (Vilâyet yolu)dur. Kutblar Evtâd Nücebâ Büdelâ ve bütün Evliyâ bu yoldan vâsıl olmuştur. Bu yola (Sülûk yolu) da denir. Bu yolda vasıta aracı lazımdır. Her iki yolun reisi ve rehberi Resûlullahdır. Vilâyet yolunun imâmı feyz kaynağı hazret-i Alîdir. Bu yolda Resûlullah onu vekil etmiştir. Hz. Fâtıma ve Hz. Hasan ile Hz. Hüseyin onunla ortaktırlar. Bu yolda gidenlerin hepsine feyz ve hidâyet hazret-i Alînin aracılığı ile gelir. Ondan sonra hazret-i Hasan ve Hüseyin bu vazifeyi teslim aldı. Bunlardan sonra sıra ile oniki imâmın evlâdına verildi. Sonları olan Muhammed Mehdîden sonra başkasına verilmedi. Bütün Evliyâya feyz ve hidâyet bunlardan gelmeye devam etti. Abdülkâdir-i Geylânî kemâle gelince bu mansıb ona verildi. Bundan sonra da kimseye verilmediği keşf ve müşâhede ile anlaşılmaktadır. Vefâtından sonra da kıyâmete kadar herkese feyz rüşd ve hidâyet onun rûhâniyetinden gelmektedir. Her asırda gelen müceddidler onun vekîlleridir. Hz. Ebû Bekr-i Sıddîk nübüvvet yolunda Resûlullahın vekilidir.

Abdülkadir Geylani hazretleri daha doğmadan ilerde büyük bir zat olacağına dair alametler işaretler görülmüştü. Babası rüyasında Peygamber efendimizi sallallahü aleyhi ve sellem Eshab-ı kiramı radıyallahü anhüm ve evliyayı gördü. Peygamber efendimiz kendisine; “Ey Ebu Salih! Allahü teâlâ bu gece sana kamil olgun ve derecesi yüksek bir erkek evlad ihsan etti. O benim oğlum ve sevdiğimdir. Evliya arasında derecesi yüksek olacak.” buyurdu.

devamını hayatından okuyabilirsiniz ..

sana birde Abdulkadir Geylani hz den Huzur Sohbetleri (El-Fethu'r Rabbani ) Tercüme DR.Sıtkı Gülle mutlaka alıp okumanı tavsiye ediyorum ..

selam ve dua ile

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
kıymetli evliyamız ( Gavs ül azam) Hazretlerine sahip cıkalım

yolları yolumuzdur.

basak83

Kayıtlı Kullanıcı
hayırlı akşamlar
ben de kadirilere ulaşmak ve onlarla beraber olmak istiyordurm. internette araştırma yaparken bu forumu gördüm ve hemen
üye oldum. leyla_ebedi sizden şenyurt caminin yerini yazmanızı isteyecektim. google maps de aradım ama bulamadım. yardımcı olursanız çok sevinirim

Es Selamu Aleyküm ve Rahmetullah

konuyu tesadüfen açtım belkide tevafuk ..Rabbim bilir degerli kardeşim
ben Kadiriyim Mürşidimiz Ankarada Hacı M. E. Babam ...Ankarada Şenyurt Camine gidin orda bilenler mutlaka vardır . Görüşün inşallah

( Abdulkadir Geylani HZ. Babası Ebû Sâlih bin Mûsâ Cengîdost'tur. Hazret-i Hasanın oğlu Hasan-ı Müsennâ'nın oğlu Abdullah'ın soyundandır. Annesinin ismi Fâtıma, lakabı Ümm-ül-hayr olup seyyidedir. Bunun için Abdülkâdir Geylânî HZ, hem seyyid, hem şerîfdir. Hazret-i Hüseyin'in evladına seyyid, hazret-i Hasan'ınkine şerîf denir.) Geylanim ,Dede Osman Avni Babam , Hacı Ömer Hüdayi Babam, Hacı Muhammed Babam , Hacı Mustafa Hayri Babam, Hacı Niyazi Babam ve Mürşidim Hacı M. E. Babam .. (tam ismini burdan yazmak istemiyorum lütfen bu mesajı okuyunca cevap yaz bende tam ismini yazıp sileyim .

Geylanime Mürşidime evlat olmayı nasip eylesin Rabbim .. benim ilk arayışıma benzettim arayışınızı Rabbim muvafak eylesin yar ve yardımcınız olsun inşallah .. bende kadirilik için Geylanim için yandım aradım aradım elhamdülillah Rabbim nasip eyledi Geylanim dermiş ki bana evlat olacakları zamanımdan kıyamete kadar hepsini isim isim memleket memleket söyleyebilirim nasipde olan hakkımızda ezelde yazılan mutlaka bize ulaşıyo ama yanmadan olmaz buluncada aynı şekide kıymetini bilip yanmak yanmak gerekiyo ve bu yangın ilahi aşkla yüregini dolduruyo Rabbim cümlemizede nasip eylesin yolumuzda daim eylesin .. Ya Hayy

mesreb

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim, ben kadiri tarikatındayım, sen aldığın işaretten biraz bahsetsen, sana yardımcı olurum, ama diğer arkadaşların dediği gibi bu iş nasip meselesi, işaret almışsın ama içeriği nedir, mesela muhterem bir zat mı gördün?

mesreb

Kayıtlı Kullanıcı
sağolun inşallah
faruki kapısı hem kadiri hem nakşi galiba
daha çok kadiriler halaka zikir devran ediyorlar cehri zikir var
bir de Abdullah Faruki Hazretleri bizzat veysi olduğundan Hz. Pir Gavsulazam Geylani hazretleri tarafından edeblendirilmiş bu yüzden kadiri silsileden de nakşi halidi silsilesi

Abdullah Faruki El Müceddi-di hz 1999 yılında Ankara da meftun oldu. Yolu Muhammed Emre Hazin Sultan vasıtasıyla devam ediyor. Hem kadiri hem Nakşi... Anadolunun belli illerinde cemaatleri mevcuttur. Nasip için tekrar istihareye yatabilirsin... Nasibim hangi sultandır diye samimi bir şekilde niyet et inş bulursun...

sahiner

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim şeytan çağırıyor,sakın inanma, şeytan bir çok kılığa girip,müslümanları saptırıyor. Şeytandan Allaha sığın. Resulün yolu ,ibadetleri sana yetmiyor mu?

ihvanı müslim

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim eger yolunu bulamadıysan ve bu yolu gerçekten istiyorsan sana yardımcı olurum ancak sana şunu söyleyim bu yol sürekli degiştirilmez degiştirirsen cezası yardımcı olur bana özelde bir yerde ulaşırsan sana yardımcı olacagım..... dua ve selam ile

ihvanı müslim

Kayıtlı Kullanıcı
ama o zat pos sahibi deil tam manasıyla evliya deil hocasını çok iyi tanırım yanlış yerlere yönlendirme yapmayalım önce bi araştıralım sonra konuşalım...

ihvanı müslim

Kayıtlı Kullanıcı
bak kardeşim orası tam manasıyla kadiriliği teşkil etmiyor hayri baba hazretleri yerine vekil bırakmadı onun için onlarda bölünme yoluna gittiler ve hayri baba hazretlerini çok üzdüler orası tam manasıyla bir tasavvuf meclisi deildir önce bi araştıralım sonra konuşalım lütfen eger inanmassan internetten araştırabilirsin yoksa sana yardımcı olacak siteler yollayabilirim
http://www.mustafahayribaba.com/vasiyet.html dua ile şunuda söyleyim kadirilik basit bi kol deildir sadece postu olmayan kişiler başka kapıdan destur alır... dua ve selam ile

ihvanı müslim

Kayıtlı Kullanıcı
yeniden es selamun aleyküm
arkadaşlar özetle
ben başka bir cemaatteydim
lakin son zamanlar kendimi bir arayışa yönelttim mürşit arayışıydı bu yol arayışıydı...
Bir tevafuk sonrası Aklıma Yer etmeye başladı hep Abdulkadir Geylani hazretleri (ks)
Aklımdan çıkaramaz oldum Aşkı ile yanıyorum onu arıyorum ona direkten bağlanabileceğim bir kapı arıyorum ki bu da KADİRİ yoludur...
Tavsiye üzerine İstihare lere yattım sonunda beyazlar gördüm Kadirilik Yolu olduğunu anladım aradığımın yolun...
Kırıkkalede öğrenciyim yaşım 20
İçerim yanıyor herkese sordum kapı kapı dolandım bilmiyoruz dediler
Menzil gurubundan abilerim var onlara sordum onlar da bilmiyor Kadiri yolundan olanları Hüseyni ya da Muhammediye kollarını...
Aranızda Kadiri Tarikatının Cehri Hüseyni veya Muhammediye kollarına bağlı müridleri varsa bana ne olur yardım ediniz içimde od var yanıyorum her gün eriyorum mürşidimi bulmam ve Abdülkadir GEYLANİ hazretlerine (ksa) ye mürid olmam lazım lütfen
Özellikle Kırıkkalede olmadı Ankarada lütfen bana yardımcı olunuz...

kardeşim bana ulaşırsan seni istediğin kişinin tam kaynagına götürecem muhakkak ki bana ulaş bak o kadar çabalıyorum senin için ona göre sen bilin

ihvanı müslim

Kayıtlı Kullanıcı
titrettin hocam anladım
sizin mürşidinizin ismi nedir?
W w w.gavsulazam.de sitesindeki yolu arıyorum ben
bak kardeşim sana ankara yenimahallede bir yer var orayı tavsiye ederim başka kapı deil senin aradıgın kapı orasıdır eger ki ciddi düşünüyorsan gel buraya ve beni bul bir işaret üzerine bende seni buldum allaha emanet ol açtıgın bu mesajları gördüğün zaman bana dön haber bekliyorum.....

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Es Selamu Aleykum Verahmetullahi.Kadiri Halisiyye kolu Hacı Mustafa Uzgur Efendi babadan dersli idim.Daha sonra Şeyh Ahmed El kadiri urfavi efendiden ders aldım kadiri urfa halifesi .ubeydi kolu şeyh ubeydullah da hayattadır..Trabzonda kadiri halisiyye kolundan mustafa hayri efendi malatyevi vkili olarak vasiyetinde Ahmet haydar efndi trabzondan görünüyor..Abdullah demirci efendiye icazet verildi mi veyahut nasıl verildi merak ediyorum.Mehmet Emin EFendidebn bahsediliyor gene onu da tanımıyorum .

ahmedyasin99

Kayıtlı Kullanıcı
Ayrıca bu efendiler halisiyye kolu ,hüseyni kolunun türkiyedeki silsilesi halifeleri kimdir,silsilesi nasıldır bilen var mı??HU kardeş bir soru sorduk yahu hiç mi bilgisi olan yok??İnternette araştırdım işin içinden çıkamadım

bayson

Kayıtlı Kullanıcı
Kişi gerçek bir şeyhe intisab ettikten sonra bir başkasından ders alamaz. Şeyh manevi baba'dır. Kişinin maddede bir babası olduğu gibi şeyhi de tek olmalıdır. Aksi halde (affedersiniz) "mana piçi" olur. Şeyh gerçek ise bunu da özellikle bilir ve intisab edecek kişiyi uyarır. Sahtekarlar başka..Onlar için derviş, kullanılacak araç olduğundan farketmez..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt