Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mazlumder MİRZABEYOĞLU (1 Kullanıcı)

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
28 Şubat Süreci Yargılamaları Yeniden Yapılsın

380500_256968841024309_100001335845096_678290_1277593685_n.jpg

Mazlumder Genel Başkanı A. Faruk Ünsel 28 Şubat sürecindeki hukuken tartışmalı siyasi yargılamaların yenilenmesini istedi.

03 Aralk 2011
Mazlumder,
Salih Mirzabeyoğlu”nun şahsında 28 Şubat sürecinde hukuken tartışmalı siyasi yargılamalarla cezaya çarptırılan tüm hükümlülerin yeniden yargılanmasını talep etmektedir.
28 ŞUBAT YARGILAMALARI YENİDEN YAPILSIN!
28 Şubat darbe süreci birçok boyutuyla tartışılmış, bazı mağduriyetler giderilmiş bazıları ise giderilmeye çalışılmaktadır. Ancak 28 Şubat darbe düzeninin ‘hazır ol!’ vaziyette beklettiği ve brifingler verdiği yargı mensupları eliyle oluşan mağduriyetler henüz konuşulma düzeyine bile gelmedi.
Bu sürecin mağdurları arasında birçok örnek sayılabilir. Salih Mirzabeyoğlu (Salihİzzet Erdiş) da bu örneklerden birisi olup, 6 No’lu DGM tarafından 2001 yılında idam cezası ile cezalandırılmıştır.
Mirzabeyoğlu hakkında; lideri olduğu iddia edilen İBDA-C örgütünün eylemlerine doğrudan doğruya katılmamış olsa da kitapları aracılığıyla örgüt mensuplarına yön verdiği, lidersiz bir örgüt düşünülemeyeceği için örgütün liderinin kendisi olduğu ve örgüt lideri olarak eylemlerden sorumlu tutulması gerektiği iddiaları ile “Anayasal Düzeni silah zoru ile değiştirmeye teşebbüs” suçundan ceza istenmiş ve mahkemece idam ile cezalandırılmıştır.
Söz konusu kararı veren mahkeme başkanının dönemin brifinglenen hâkimlerinden olması yanında, son günlerde gazetelere yansıyan beyanları da Mirzabeyoğlu kararı dâhil bu süreçte verilen kararları tartışmalı hale getirmek için yeterlidir ve getirmiştir.
Hâkim ve savcıların ordudan brifing aldığı, yargının ordu-medya ve çeşitli STK’lar aracılığıyla baskı altına alındığı, hâkimlerin “DGM’de siyasi baskı görmediğim dava olmadı” mealinde ve verdikleri kararlarda yanlış yapmış olabilecekleri yönünde beyanlarda bulunduğu, duruşmalar boyunca dile getirilen telegram dâhil bütün işkence iddialarının kulak ardı edildiği bir ülkede yapılan siyasi yargılamaların adil olmadığı ortadadır.

MAZLUMDER olarak, Salih Mirzabeyoğlu davası başta olmak üzere, 28 Şubat döneminde yapılan bütün siyasi yargılamaların yenilenmesi (iade-i muhakeme) gerektiğini ifade ederiz.
Ahmet Faruk ÜNSAL
MAZLUMDER Genel Başkanı

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
salih-mirzabeyo%C4%9Flu1.jpg

Bilinmedin gayrından kesilmeden ümîd
Senin de imtihânın Eyyüp sabrındandı...

yazi_Salih_Mirzabeyoglu_ve_Telegram.jpg

images

485767_226560000781516_200589466711903_327984_585078040_n.jpg

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
556657_381408575241779_700402244_n.jpg

BEN Allah diyenlerin boyunlarında vebal;
BEN bugünküne mazi, yarinkine istikbal...
BEN, BEN, BEN; haritada deniz görmüş, boğulmuş;
Dokuz köyün sahibi, dokuz köyden kovulmuş...
Hep BEN, ayna ve hayal, hep BEN, pervane ve mum;
Ölü ve Münker-Nekir, başdönmesi uçurum...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt