Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

MEVLANA ÜNİVERSİTESİ ( gönülden eğitim...:) herkesii bekleriim biricik okuluma :)) (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan kırıkkalp
  • Başlangıç tarihi
K

kırıkkalp

2007 yılında kurulan Gevher Sultan Eğitim, Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakfı ( GESAV)’ın Yükseköğretim Kurulu’na müracaatıyla başlayan süreç tamamlanmış ve 07.07.2009 tarihli resmi gazetede yayınlanan 5913 no’lu kanunun ek 114. Maddesiyle Mevlana Üniversitesi Türkiye’nin 42. vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur. Kuruluş kanununda 6 fakülte, 1 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunmaktadır. Kurucu Vakıf Yönetim Kurulu Konya’nın önde gelen iş adamları ve sanayicilerden oluşmaktadır.

Yeni İstanbul karayolunda tramvay hattı üzerinde Rixos Hotel'in bitişiğindeki Rixos kampüsümüz 100.000 m2 alan üzerinde yaklaşık 30.000 m2 kapalı alana sahip olup öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak konforda tasarlanmıştır. Bina dışında otoparkları, spor, eğlence ve gezi alanları bulunmakla birlikte bina içindeki kapalı mekanlarda da aynı ortamlar ve imkanlar bulunmaktadır. Resmi müsabakaların yapılabileceği spor salonu, sağlık merkezi, kütüphanesi, sinema salonları, kongre merkezi, kafeteryaları, yemekhanesi, derslik ve modern alt yapı ile donatılmış laboratuarları, yürüyen merdivenleri ve geniş fuaye alanları ile konforlu bir ortamda teknolojiyi kullanarak eğitim imkanı sunmaktadır

Akademik Birimler
Mühendislik Fakültesi:
Bilgisayar Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği (İng.)
Bilgisayar Mühendisliği (İng.)
Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İng.)

Eğitim Fakültesi:
İngilizce Öğretmenliği
Türkçe Öğretmenliği
İlköğretim Matematik Öğretmenliği
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Okul Öncesi Öğretmenliği

Tıp Fakültesi:
Tıp

Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu * (4 Yıllık):
Hemşirelik
Beslenme ve Diyetetik
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

* Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu YÖKün onay vermesi halinde açılacaktır.

Burslar
Öğrenim Bursu: Hazırlık sınıfı dâhil olmak üzere verilecek olan burslarda, Tam Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 Burslu: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 Burslu: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan bölümünü ödeyecektir. Öğrenim Burslu kontenjanlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burslar sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır. Yaz öğretimi ücreti, barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. konular öğrenim bursu kapsamı dışındadır.

LYS Başarı Bursu: LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimiz dışında, kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 100'e girenlere 1000 TL, 101-1000 arasına girenlere 750 TL, 1001-3000 arasına girenlere 500 TL, 3001-5000 arasına girenlere 250 TL aylık LYS Başarı Bursu verilir. LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimize kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 100'e girenlere 1000 TL, 101-500 arasına girenlere 750 TL, 501-1000 arasına girenlere 500 TL, 1001-2000 arasına girenlere 250 TL aylık LYS Başarı Bursu verilir. LYS başarı bursundaki LYS başarı sıranızın tespiti için üniversitemize başvurunuz. LYS Başarı Bursu her yarıyıl 4 ay boyunca ödenir. LYS Başarı Bursunun devamı için; her yarıyıl genel not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 3,00 olması, başarısız ve devamsızlıktan kalan dersinin bulunmaması gerekmektedir.

Akademik Başarı Bursu: Hazırlık sınıfı hariç olmak üzere, %50 burs, %25 burs veya ücretli kontenjanlarımıza kayıt yaptıran öğrencilerimize, normal eğitim-öğretim süresi boyunca bahar yarıyılı sonlarında yapılacak yılsonu genel not ortalaması değerlendirmesine göre, Mütevelli Heyetince belirlenen miktar ve koşullarda Akademik Başarı Bursu verilir.

Spor Bursu: Üniversite tercihlerinden önce Rektörlük tarafından yapılacak olan spor mülakatlarına, aktif spor hayatına devam ederek; resmi müsabakalarda Altın, Gümüş veya Bronz madalya almış ya da Lisanslı veya Milli sporcu olarak başvuranlardan başarılı bulunan adaylara üniversitemize kayıt yaptırmaları durumunda Mütevelli Heyetince belirlenen oran ve koşullarda Spor Bursu verilir.

Yurt Bursu: LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimiz dışında, kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 1.000’e girenlere yurtlar ücretsiz, 1001-3.000 arasına girenlere yurtlarda %50 indirim, 3001-5.000 arasına girenlere ise yurtlarda %25 indirim uygulanır. LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimize kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 500’e girenlere yurtlar ücretsiz, 501-1000 arasına girenlere yurtlarda %50 indirim, 1001-2.000 arasına girenlere ise yurtlarda %25 indirim uygulanır.

Öğrenim bursu ve yurt bursu, öğrencimiz öğrenime devam ettiği, normal eğitim-öğretim süresini aşmadığı ve herhangi bir disiplin cezası almadığı sürece kesilmeden devam eder. Herhangi bir not başarı şartı aranmaz. Diğer burs imkânları ve tüm burslu öğrencilerimizin burslarının hangi durumlarda devam edeceği ile ilgili hükümler Mevlana Üniversitesi Burs Yönergesinde belirtilecektir.

K

kodoo

Hayret, yeni duyuyorum. 2008'de Selçuk'tan mezun olmuş, 2009 Hazirana kadar da Konya'da görev yapmıştım..
Söylenti vardı yeni üni. hakkında ama.. Kınıyorduk hani.. Selçuk Üni. yetmemiş mi Konya'ya..
Mezun işsiz sayısı yetmemiş mi ülkemize.. diyerek.. Neyse, okuyan ve okuyacak kardeşlere başarılar..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt