Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Muhtazafın düşündükleri! (1 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Zaman!
Zaman denen kısıtlı bir ömür bizi bırakmadan, hazır olmak varken yine bir sabah uykudayım ve ezanlar rüyalarımda okunuyor. Uzaklarda sıla denen özlemi yaşıyorum, minarelerden ezanları duymaya hasretim, mezarlarımı ziyarete hasretim, memleketin anadolumun havasına hasretim, suyuna insanına hasretim, yüreğimde daima bir kıpırtı ve bu hasret 40 yıldır hiç bitmedi taptaze. Buradaki insanım uzanan elleri göremeden, selam veren sesleri duyamadan, kıpırdanan dudaklarını ne dediğini bilemeden, sanki kendime bir dünya oluşturmuşuz. Kimileri tamamen kaybolmuş kimileri biryerlere tutunmaya çalışıyor. Ama zaman denen bir mefkum var. Seneler, aylar, günler, saatler, dakikalar, saniyeler, saliseler farkında olmadan eriyor. Biz ise o kıymetli vakitleri bozuk para gibi çar çur ediyoruz. İnsanımıza bile sahip çıkamadan ve kaybeden zaman değil biz oluyoruz. Buradaki insanımıza sahip olamadığımız gibi anavatanımdakilerde bir, bir kayboluyor okyanuslarda. Hedefimiz bencillik, özellik, yaşama standardı, para, lüks, borç, iş, aş ve kaybolan nesiller çocuklar geleceğimiz. Birbirimizden sakındığımız ise biraz sevgi biraz gülümseme bir selam ve hal hatır sorma yaşamı sevince döndürme evet bütün bunlar varken hala batılı olmak adına değermi. Hem bu dünya imtihan dünyası derken hemde sadece hiç ölmeyecekmiş gibi yaşama devam ediyor dengeleri bozuyoruz. Kendi İslami kültürümüzden taviz vermemek varken, kendimizden utanıyoruz. Nereden nereye geldik. ALLAH c.c. bizleri ahirette utandırmasın. Selam ve dua ile.
M.S.A.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Yaprak Dökümünde Hayırlı Yolculuklar.
Yine bir hac mevsimi geldi, hacı adayları bu mübarek yolculuğa kendilerini hazırlarken hacca gidemeyen Müslümanlarda mübarek kurban bayramına hazırlık yapıyorlar. Burada kul olmanın hazzını tadıyorlar. RAB’lerine sadakatlerini gösteriyorlar. Yıllardır biriken hasretlerini Kâbe’de Ravza’da gideriyorlar. Kıyametin dirilişindeki sahneyi oynuyorlar. Rasulullahın izlerini Nur dağında ilk ayetin gelişini, Mekke’de müşrikleri davet ettiğini, onların zulümlerini, sahabenin çektiklerini, gözlerinizin önünden yaşanan o yerlerde geçirin, ruhunuzda bunları yaşayın. Sevr mağarasında Ebubekir r.a. ile yaşadıklarını hatırlayın ve canlandırın. Hicret’te yaşadıklarını ve Kuba’ya varışını ve ilk mescidin temellerinin atılışını yaşayın. Medine’de karşılanışını ve sahip çıkılışını Bedir’de, Uhut’da, Hendek’te, sahabenin gayretlerini yaşayın. Arafat’ta, rasulullahın veda hutbesini size söylediğini düşünün. Müzdelife’de, nefs şeytanının mermilerini toplayın ve Mina’da bütün nefsi ve maddi şeytanları sembolik olarak taşlayın. Bütün vesveselere karşı kurbanınızı kesin. Tıraş olduktan sonra temizlenince Kâbe’ye koşun aşk ile tavaf edin ve H.Z. Hacerin yaşadıklarını yaşayarak safa ile Merve arasında say edin. Ümmetin selamını götürmeyi unutmayın. İnşaALLAH makbul bir hacla dönersiniz.
M.S.A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
YALNIZLIK İÇİMİ BURAR.
Önce Selam Ve salât ve sevgilerimle en içten muhabbetimle türkiyeden getirdiğim selam ve sevgilerle. Ben insanları ve mümin kardeşleri ALLAH için seviyorum ve sevmeye devam edeceğim. ALLAH bütün insanlığa akıl ve feraset versin gerçekleri görmeyi nasip etsin. Gelelim asıl konuya . Bu dünya denen Âlemde Kimler yalnız kalmadı ki Hz Âdem yalnızdı.
Bu silsilenin ilkiydi ve nebiler hep yalnız başladılar. Hak Davanın yücelmesi için RABBİMİN ellerine verdiği sancağı ileri götürebilmek ve Yaratıcının rızasını alabilmek için ne çekmedilerki. Hep zoru seçerek yalnızlık vadisinde ilerlediler. Birde yalnızlığın öbür yüzü varki acılar, dertler dururken dünya uğruna sözünde durmayanlar var. Hz hüseyine söz veripte kerbelada yalnız bıraktıkları gibi Söyledikleri ve savundukları kelimede ‘’Gönüllerimiz seninle ama kılıçlarımız sana karşı’’ diyerek güya kendilerini savunmuş oldular. Yalnızlık, gece gibi karanlık, insanların ruhuna yalnızlığı tattırır. Dost dediğin insanların arkadan hançerledikleri gibi. Yalnızlık, dava sahibi insanların liderini, zor zamanlarında bırakıp kayboldukları gibi. Yalnızlık aslında içimi burar bir ürperti oluşturur bende. Yalnızlık insanın bir imtihanıdır esasında. Velhasıl Hak davanın ve haklının savunucusu olmanın zor ve engelli yollarda ilerlemek olduğunu bilerek yürümektir vesselam… M.S.A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Vuslat…
Ey hasretim vuslatıma ermeden gözlerimdeki ışık kararmasın.
İnsanların yüzü gülsün huzura kavuşsun İslam âlemi.
Sınırların olmadığı Müslüman’ın hürriyetinin kısıtlanmadığı insanların horlanmadığı bir dünya istiyorum.
Kimsenin kimseyi tehdit etmediği barış içinde yaşayan bir dünya istiyorum.
Ama şeytan durmuyor.
İnsan şeytanları ile dünyayı cehenneme çevirmeye zulüm çarklarını çevirmeye devam ediyor.
Yüz yıllık iki yüz yıllık hesaplarla zamanımızı satın almaya çalışıyorlar.
Elbette onların bir hesabı varsa ALLAH’u zül Celalinde bir hesabı var.
ALLAH c.c. El-Kahhâr, El-Müntekım, El-Hâfıd, dır.
Bizde bir adım atarak kenetlenmemiz ve birbirimizi O nun rızası için sevmemiz gerekir.
Ardından diğerlerinin adımları elbette gelecektir.
Kuzeyde, güneyde, doğuda, batıda zincirin dişleri gibi olacağız.
Önce bir işe başlarken kendimiz inanırsak sonra başkaları inanırlar.
Komşumuz dediğimizde fizandakini hatırlayacak ve hissedeceğiz.
O zaman insanlık huzura erer rahata ve barışa kavuşur.
İnşaALLAH o günler gelecek biz ulaşamasak ta nesillerimizi bu duygularla besleyeceğiz.
RAB’bim sana güveniyor sana dayanıyorum kapında bizi kabul etmeni bekliyorum.
Sen RAHMAN ve RAHİM’sin Bizleri sıratı müsteğıymden ayırma ya RAB.
Amin.
M.S.A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Düşündünmü?
Ve şimdi uzun bir zamandır göremediğim,
hatıraları zihnimde kazılı olan,
hayatın bütün zorluklarına rağmen,
yine sizleri hatırladım.
Ruhumun en derin noktasında,
yine ince bir sızı vardı,
bütün bunlara rağmen,
sahibime iltica ettim,
şükürler olsun,
şükürler olsun,
şükürler olsun.
Yüreğimden kopan o acı,
beni sizlere yönlendirirken,
hal dilimde kocaman bir soru işareti var,
karanlıkların aydınlandığı bu günlerde,
hala vuslatımı beklemekteyim.
YaRAB.
İçindeki küçük çocuğa uyupta,
dostlarına kırgınım diye kötüleme.
Yarın dostun yüzüne nasıl bakarsın.
Hata her kula mahsustur.
Doğrusu hatadan dönebilmektir.
Sen!
Karşındaki insanı eleştirmek istiyorsan, önce aynaya bak.
M.S. A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Ve!
Hangi ağacın arkasında saklandın,
Hangi yanlış işi yaptında yoklandın.
Şu ikili gidiş ve dönüşü olmayan,
Arkana dönsende hızını göremediğin,
Süratını hesap bile edemediğin,
Bu dünya içinmi bütün çırpınmalar.
Yaralı gönlüm hergün inlerken,
Fakirin midesi boş ağlarken,
İnsanlar yarını düşünemezken,
Hala tahtı ile tahtaravalli oynuyorlar.
Ve utanmadan sadece gülüyorlar.
Hırçın, acımasız ve kan içiciler,
Herşey sanki herşeyin zıddı.
Yollar sanki ayaklarımdan kayıyor.
Ve düşünmek istiyorum ama hayat yürümeye devam ediyor,
Ya ben hiçbirşey için yere mıhlanmak istiyorum,
Yâda hayatın acılarına katlanamıyorum.
Düşünmem sanki durdu ve öylece kaldım.
Gözyaşlarımı yüreğime gömdüm,
Acılarımı ruhuma ektim.
Bir ses Salih diyordu ve ...!
M.S.A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Teslim olmak varken!
En sevdiğini kaybetmek bir anda sanki gelmemiş gibi, yaşamamış gibi, hayata hiç renk katmamış gibi, veya rüyadan uyanırcasına. Sızılarını, sancılarını, acılarını, hastalıklarını bir anda unuturcasına. Bir anda şoka girercesine o anda durumu fark edemez olurcasına. Hazırlıksız yakalanıp bir daha göz, göze bakamıyacağını bilerek. Hele birde çok bağlanmışsan acıları cigerlerinden ve bütün vucudunda her kılcal damarlarında duyarcasına. Gözlerine hucum eden pınarlardan akan yaşların o anki acılarını alırcasına. Hele Yaradana isyan etmeden rıza göstererek şükredercesine. Bir insan olarakta acılarını ve ayrılığı gözyaşlarıyla hafifletircesine. Hele bu sevdiklerin ciğerinden sökülmüşse sabredercesine dualar ederekten ve O’ ndan daima yardım isteyerek teslim olmak.
Selam ve dua ile.
M.S.A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
ŞİKÂYETİM VAR YA RASULULLAH…
Dünya yeniden ebu cehil devrini yaşıyor. İnsanların çeşit, çeşit putları oluştu. İnsanlar sadece bu dünyayı düşünür oldu. Kumar, zina, içki, ahlaksızlık yeryüzünü sardı. Fitne diz boyu alabildiğine çoğalıyor. Ahlaklı hakkı üstün tutanlar yerilirken kötü işleri yapan insanlar el üstünde tutulur oldu. Gidecek ne bir yerimiz nede ALLAH’dan (c.c.) başka sığınacak başka dostumuz kaldı. İslamı ılımlaştıracağız diye nasılda uğraşıyorlar. İslama göre yaşam değilde kendilerine göre İslam oluşturma peşindeler. Çocuklarımızı istemesekte ebu cehil zihniyetinde yetiştiriyorlar. Aileleri küçülttüler dedeleri nineleri huzur evine tıktılar. Kendi başlarınada geleceğini bilerek. Moda adına kadınlarımızı tesettürden uzaklaştırdılar. Evde ne huzur kaldı nede yaşam. Kadın hakları dediler islama zıd kadınlar oluşturdular. Erkekler kahvehanelerde kadınlar televizyon karşısında konuşmayan bir millet olduk. Ne kadın kocasından anlar ne erkek karısından anlar oldu. Boşanmalar gırla gidiyor. Saygı ve sevgi lafta kaldı. Erkekler kadın gibi kadınlar erkek gibi giyinir oldu. Yetiştirdikleri çocuklarda yaşadıkları memleketlere yararlı olacağına zararlı oldu.
Ya rasulullah!
Nereye gidelim nerede yaşayalım? Bizim hicret edecek ne bir habeşistanımız nede bir necaşimiz yok. Zulüm her yeri kapladı. Artık müslümanı terörle birlikte anar oldular. Topraklarımız, zenginliklerimiz, işgal edildi, kadınlarımız kirletildi, çığlıklarını duymak istemediğimizden kulaklarımızı kapattık. Namusumuz haysiyetimiz yerle bir oldu. İslamın sancağı sahibsiz kaldı. Erkeklerimiz ölümden çok korkar oldular. Biz hala günlük işlerle uğraşıyoruz. Kimin eli kimin cebinde belli değil. Haram helal birbine karıştı. Yediklerimiz haramda helalde birbirine karıştı. Yediklerimizde azda olsa haram var. Biz ne soruyoruz ne helalini arıyoruz sadece mideyi dolduruyoruz. Onun içinde evlerimizde bereket kalmadı. Bizi ilgilendirmiyor mazlumların kanı. Bizi ilgilendirmiyor İslam topraklarının işgali. Bizi ilgilendirmiyor komşu Müslüman ülkelerin durumu. Habire dünyaya daha sık sarılıyoruz. Kendimizi bir şey olduğumuzu sanıyoruz. Mezara en sevdiklerimizi defnettiğimiz halde. Şikâyetim budur ya rasulullah…
M.S.A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Selam Olsun Kerbelanın Şanlı Yiğitlerine ve onun kutlu yolcularına.
İslam tarihindeki şanlı direnişin gülleri susuz bırakılarak kurulutulup bitirilmek istenmiştir.
Ama kabilin yolundan gitmek isteyenler tarihin tozlu sayfalarında kaybolup gitmişlerdir.
Kerbela gününden bu güne kadar geçen zaman içinde nice Hüseyni nice Zeynepler hak yolunda yürümüşlerdir.
Kendilerini cennete götüren o kutlu davaya adamışlardır.
Hüseyinler, Zeynepler hep çoğalmışlar ama yezidler tarihin tozlu sayfalarında kalmışlardır.
Bu imtihan dünyasında kaybeden hep zulmün mimarı olan onlar olmuştur.
Yaşadığımız şu dünyada hala yezidler dolaşırken ve insanlığı yönetirken ve onların yöntemi geçerli iken biz nelerle oyalanıyoruz.
Hüseyni ve zeynebi duruşu ile hak davanın geleceğinde rolümüz nedir ona karar verip hizmetimizi yapmamız gerekirken.
Arkamızda manevi mirasımızı bırakıp gidebileceğimiz 1 evladımız varmı?
Bu şanlı davanın bu kutsal yolunda yürüyerek yarın ahirette mesul olduğumuz kısmından hesap verebilecekmiyiz?
Karanlık elbet bitecek ama karanlığı söndürecek olan aydınlığa ne kadar katkımız olacak?
Bunca sorular varken niçinleri sormak yerine mesul olduğumuz alanlarda hizmet yaparak hedefe ulaşmak zor olmasa gerek.
Aşuraların ve kerbelaların biteceği günlerin gelmesi için kardeşliğimizin bilincine ermemiz gerekmektedir.
ALLAH'a emanet olun.
Selam ve dua ile.
M.S.A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Rasulullah’ın ümmetinden olabilmek.
Rasullah, ın ümmetinden olabilmek ve onu yaşamak.
Onun yaşadığı gibi yaşamak gerekirken, biz ne yapıyoruz?
Şöyle kendimizi yaşantımızı ufaktan bir göz geçirsek diyorum.
Bakalım ne olur.
Bakalım yerimiz neresi?
O açlıktan karnına taş bağlarken.
Biz şişmanlıktan nefes alamıyoruz, hala yokmu?
Diyerek dahasını yemek istiyoruz.
O ümmetine adil olmayı öğretirken.
Biz taraf hukuku üretip, tarafımızı tuttuk.
O faizin haram olduğunu ümmete tebliğ ederken.
Faiz bizim için hayatın şartları haline geldi.
O zina haram diye bizlere tebliğ ederken.
Bizim günlük hayatımızın içinde normal olmuş alışkanlıklarımız olmuş.
O kan davasının haram olduğunu bizlere bu ümmete tebliğ ederken.
Biz tekrar kan davasını uygulamışız aileler kırılmış düşmanlıklar körüklenmiş.
O putperestliği yasak ve şirk olduğunu bizlere tebliğ ederken.
Biz hayatımızda birçok putlar edinmişiz.
Hiç farketmeden hemde sevgimizi vererek.
O İslami mücadeleden hiç yılmamış.
Ve bu mücadeleyi sahabelerine de uygulattığı halde.
Sahabeler ise, bu mücadeleyi yaşayıp uyguladığı ve bize ulaştırdığı halde.
Biz uğraşmadan çaba sarf etmeden hemen teslim olup şuçu kadere atmışız.
O ilim Çin dede olsa o sizin yitik malınız gidin alın dediği halde.
Biz milletlerin kötü ahlakları ile yükseliriz sanmışız.
Toplumu ahlaken dinamitlemişiz.
O tesettürün erkeğe ve kadına farz olduğunu tebliğ ettiği halde.
Biz evde bile giyilmeyecek kıyafetlerle sokaklarda dolaşmışız.
O iyiliği emredin kötülükten men edin demiş.
Biz kötülükleri emretmişiz iyilikleri yasak etmişiz.
Ve bunlar ve bunlar gibi yazılamayanlar o kadar çok ki yazmakla bitmez. RAB’bim elçisi ile ümmete bunların yapılmasını tebliğ etmiş.
Ama biz ne yapmışız ne yapmaktayız.
Düşünmemiz gerekmezmi?
Yoksa düşüncemiz engele mi takıldı?
ALLAH c.c. emek sarf etmeyen kuluna ihsanını vermez.
Öyle ise ne duruyoruz.
O’nun razı olduğu kul ve rasulünün ümmeti olmaya varmısınız?
Haydi, öyle ise Ölüm gelmeden teslim olalım.
M.S.A

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
esselatuvesselamualeyke yaresulallah-esselatuvesselamualeyke yahabiballah-esselatuvesselamualeyke yaseyyidenevvelinevelahirin

esselamunaleyküm verahmetullahi veberekatuhu
Rabbim razı olsun.bu konudaki düşüncelerin aynısı bendede var.Allahım cc bizi günah batağına çekmeye çalışan herbir şeytan işbirlikçilerine
ibretlik haller zuhur eyletsin.insanlıktan çıkmış et parçaları heryerde.gözümüzü sakındırmakta zorlanıyoruz.Rabbim istemeyerek bakanları affeylesin.Vatanı bölmek isteyen hertürlü pislikten bizleri ve vatanın bekçilerini muhafaza eylesin inşallah
selam ve baki dualarımla

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Onlar ve Biz.
Biz Sevindik, Sevildik, Güldük, Eğlendik,
Onlar Horlandılar, Vuruldular, Korktular, Öldüler,
Biz Yedik, İçtik, Şiştik ama kimseyi düşünmedik,
Onlar Aç, Susuz, Evsiz, Yurtsuz, Kimsesiz,
Biz Sıcakta klimadan Soğukta kaloriferden Yemekte fazlasından acındık,
Onlar Yemediler, Üşüdüler, Yandılar ama acınacak kimseleri yoktu,
Biz Lüks yataklarda yatarken,
Onlar Bombalar evimi ne zaman yıkar korkusu ile gözlerini bile yummadılar.
Birde kalkmışız Müslüman kardeştir diyoruz. Bu vurdum duymaz halimizle birgün gelir ve şöyle diyebiliriz. Yerin altı yerin üstünden hayırlı ama çok geç olabilir. Zamanın boşuna ziyanı, insanların umursamazlığı, ahlaksızlığın insanlar arasında normalleşmesi, paranın insanları esir etmesi bana hep bunları çağrıştırıyor. Bir an önce aklımızı başımıza almassak yarın geç olabilir.
M.S.A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Onlar Umuda Yolculuk Ettiler…
Meçhul bir yola çıktılar, umutlarını, gençliklerini, emeklerini vererek.
Onlar umutlarını verdikleri her yerde.
Hasretlerine kavuşacakları yere giderken.
Hasretlerine kavuştukları yer de.
Hasret oldukları kişiler tarafından.
Sadece paraları emekleri sömürüldü.
İşe yaramaz hale gelince de bir köşede unutuldular.
Keşke sadece emekleri sömürülmekle kalsaydı.
Ellerindeki yavruları torunları hatta hanımları ve kocaları alındı.
Kimileri dininden benliğinden koptu kimileri anadan babadan.
Kimilerinin kaybedecek bir şeyleri kalmadı.
Her köşede birilerinden yedikleri darbelerle güvenleri tükendi.
Yalanlarla beslenen bu hayatta yalanlarla sömürüldüler aldatıldılar.
Artık umutlarının tükendiği bir andı.
Umuda yolculuk ettikleri yerleri vatan olarak seçtiler.
Hasretler inin ihanetine inat ederek.
Yeni bir umut besleyerek yüreklerinde…
M.S. A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
ÖNCE SELAM SONRA KELAM…

Selamların en güzeli olan ALLAH’ın Selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.
Zaman ve mekân kavramı bizler için olduğuna göre ve saliselerimiz hatta fark bile edemediğimiz anlarımız heba olup gitmekte.
Neme nem bir âlemde yaşadığımızı çoğumuz anlayamadan saatlerimiz durmakta ve ömür denen zaman birimi boşu boşuna törpülenmiş olmakta. Bütün bunlara rağmen güzel insanlarımız güzel ve hayırlı işler peşinde insanlığın kurtuluşu için uğraşmakta.
Mesaisini ailesi yanında olması gerekirken, kendine ümmetin derdini dert edinmiş insanlığın derdini dert edinmiş koşturmaktadır.
ALLAH Yar ve Yardımcıları olsun.
Güzele, doğruya, birliğe giderken tabii zor olanı seçmiş, onun örneği Gül Muhammed (S.A.V) iken.
Birileri ise hem senin uğraşlarının önüne set çekerken hemde güzel işleri çekemeyip emekleri boşa harcattırırken.
Seni sana horlayıp bir şeyleri götürdüğünü zannediyor ama kendini teneşirde buluyor.
Yaşarken hiç sevmediği o insanın önüne getiriyorlar yıkasın namazını kılsın diye.
Buda Rabbimin bir takdiri diyerek yazıma başlıyorum.
M.S. A.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
[FONT=&quot]Olayların neresindeyiz.[/FONT]
[FONT=&quot]Hasretin baharda kavuştuğu, vuslatın yaza kaldığı, şu günlerde,[/FONT]
[FONT=&quot]ızdırabın ve acının sessizliğini içimde duyuyorum. [/FONT]
[FONT=&quot]Bu hisleri duyarken bakın dünyada neler oluyor nelerimiz kayboluyor.[/FONT]
[FONT=&quot]İslam Âleminin yalnızlığını fırsat bilen bazı menfaat perestler kemirgen fareler tarafından bir güzel kullanılmaktadır. [/FONT]
[FONT=&quot]Kendi iç siyasetlerinin finanse edebilmek için yıllardır yaptıkları gibi masum insanların ekmeklerini ellerinden almaya devam etmekteler.[/FONT]
[FONT=&quot]Masum insanların kanı altın tepside dünya vampirlerine sunulmaktadır.[/FONT]
[FONT=&quot]İşte bu yalnızlığımızı bilenler ikide bir tepemize binerek şamar oğlanına döndürdüğü hayatımızı ya sabır diyerek geçirmekteyiz. [/FONT]
[FONT=&quot]Hürriyetimiz esarete döndürülmüş, elimiz kolumuz bağlı, hürriyet istemimiz dillerde dolaşıp dururken. [/FONT]
[FONT=&quot]Hürriyet vereceğiz adı altında memleketlerimiz işgal edilir oldu. [/FONT]
[FONT=&quot]Hürriyet adına sığındıklarımız bizim kanımızı emerken.[/FONT]
[FONT=&quot]Biz kendimizi avuttuk.[/FONT]
[FONT=&quot]Zenginliklerimiz sömürülüp gitti.[/FONT]
[FONT=&quot]Ve hala sermayemiz elimizden gitmekte.[/FONT]
[FONT=&quot]İçimde bir alev ruhumu sanki işkence ile sıkıyor gibi. [/FONT]
[FONT=&quot]İnsanlık adına hürriyet adına demokrasi adına masum insanları vurmak ne kadar adil oluyor. [/FONT]
[FONT=&quot]Tabii orasıda meçhul. [/FONT]
[FONT=&quot]Oradaki çığlıklar sanki yüreğimde acı oluşturuyor. [/FONT]
[FONT=&quot]Gecelerim zehir oldu sadece dua edebiyoruz. [/FONT]
[FONT=&quot]Ve dünyada olan olumsuz olayları seyrediyoruz. [/FONT]
[FONT=&quot]Sırasını bekliyen kurbanlıklar gibi. [/FONT]
[FONT=&quot]Kapitalist zihniyetin bütün insanlığı feda ettiği şu günlerde, duyarlı insanların aynı duygu ile yandığını içimde hissediyorum. [/FONT]
[FONT=&quot]Bütün insanlık bir müjde beklerken biz bu müjdeyi vermekten bile aciz durumda mahanaları kendimize göre sıralayıp duruyoruz. [/FONT]
[FONT=&quot]Oğlumuz, kızımız, malımız, atımız, arabamız vesair ama arkası gelmiyor. [/FONT]
[FONT=&quot]Hayata gelirken Müslüman bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geliyoruz. [/FONT]
[FONT=&quot]Lakin o hazinenin kıymetini bilemiyoruz. [/FONT]
[FONT=&quot]Birde utanmadan elimizle itiyoruz. [/FONT]
[FONT=&quot]Kendi, kendimize hayatını yaşa diyoruz. [/FONT]
[FONT=&quot]Yaşamaktan ne anlıyorsak orasıda meçhul. [/FONT]
[FONT=&quot]Öyle pasif öyle uyuşuk öyle aldırmaz olduk ki şöyle bir silkinip kalkamıyoruz. Irkçı, kavmiyetçi, şehirci vesair olmuş bir boşlukta akıp gidiyoruz. [/FONT]
[FONT=&quot]Bir şeyler yapamamanın sıkıntısı içinde kendi, kendimi yerken acılarımı gözyaşlarıma bırakıyorum. [/FONT]
[FONT=&quot]Hesabın, tartının, ölümümden sonraki kabir hayatının nasıl olacağını bilemeden rahat ve huzur içinde nasıl yaşanır bilemiyorum. [/FONT]
[FONT=&quot]RAB’bim en iyisini bilendir. [/FONT]
[FONT=&quot]ALLAH’a kul olabilmek kul olduğumuzun gereklerini yapmak varken bize ne oluyor. [/FONT]
[FONT=&quot]Günü gün etmiş yaşamın ve yaşamanın en rahatını düşünüyoruz. [/FONT]
[FONT=&quot]Ne akrabadan ne sıladan ne komşudan ne garibden, yetimden, fukaradan nede insanlıktan haberimiz var. [/FONT]
[FONT=&quot]Bu halimizden yararlananlar gelip üstümüzden bombalarını da atarlar zenginliğimizi de sömürürler. [/FONT]
[FONT=&quot]Biz ise sadece seyrederiz hemde bal gibi demokrasinin verdiği hakları bile kullanamadan.[/FONT]
[FONT=&quot]Ama biz utanmadan kendi fakirlerimizi, gariplerimizi dünya menfaati uğruna kurşunlayarak ne kadar duygusuz ve materyalist olmuşuz. [/FONT]
[FONT=&quot]Zalim kim olursa olsun, zalimlere boyun eğmek zillettir. [/FONT]
[FONT=&quot]Kim olursa olsun, kimden gelirse gelsin, zalim zalimdir, insan hakkını almasını bilmelidir.[/FONT]
[FONT=&quot]Hani bütün insanlığa saadet ve huzur getirecektik.[/FONT]
[FONT=&quot]Kendimize bile huzur ve saadet getiremedik.[/FONT]
[FONT=&quot]Niçin?[/FONT]
[FONT=&quot]Çünkü RAB’bimize verdiğimiz sözde durmadık.[/FONT]
[FONT=&quot]Ahdimizi yerine getirmedik. [/FONT]
[FONT=&quot]Vesselam.[/FONT]
M.S.A

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
O’dur Herşeyin Sahibi…
Bu dünyada ne yaşadıkmı dediniz?
Bu soru ile verdiğiniz sevgilerimi kastediniz?
Sevgilerinizi Yaradılana vererek ne kazandınız?
RAB’bül âlemindir bütün sevginin başı.
Her şey O’na döndürülecektir,
O’ndan geldik, O’nadır bütün dönüşler,
Yoktuk, O’ndan geldik, O’nadır bütün secdeler,
Hala ne diyedir, kendimize basit oyuncaklar buluyoruz.
Yıllanmış sevgimiz O’nadır, O’dur ilacı bütün çıkmazların,
Gönlümüzde, Yanan bir ateştir yanar durur bir mum gibi,
Yolumuzun aydınlığıdır O, zor zamanlarda yetişen bir nurdur,
Karanlıklar hep O’nunla aydınlanır, O’nunla görülmeyen tehlikeler görülür,
Hala inatmı ediyorsunuz? hala kendindeki gurura mı inanıyorsunuz?
Bütün yolların birleştiği o büyük güne yaklaştığının farkında değilmisiniz?
Acılar, acı günler, sevdiklerin, ayrılamadıkların, hasretlerin hepsi fani,
O’dur hakikat, O,dur alemlerin sahibi, O’dur hesabı alacak olan,
Öyleyse niçin hala direniyorsun, niçin nefsine kul oluyorsun,
O’ki kainatın sahibi olan alemlerin RAB’bı varken.......
M.S.A.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
NEYİ GÖRMEK İSTİYORSAK.

Salât ve selam sevgili Peygamberimiz Muhammed Mustafa üzerine olsun. ALLAH’u zül CELAL Bizleri onun bize tebliğ ettiği sıratı müstekıymden ayırmasın.
Ahirette bizleri onun şefaatine nail eylesin. Arşın gölgesinde onunla birlikte haşr etsin.
Önce ALLAH’ın selamı ve bereketi üzerinize ve üzerimize olsun. Sevgi, saygı dileklerimle en hayırlı günler bütün müslüman kardeşlerimin üzerine olsun ki iyilikleri bütün insanlıkla paylaşalım.
İsterim ki bizi öldürmeye gelenler bizde dirilsin.
Bizim görevimiz Başkaları gibi öldürmek değil diriltmektir.
Dedikten sonra konumuza gelelim.
Uzaklarda birileri bir yerlerde bazı kişilerle bazı hesap, kitap yapıyormuş.
Filan yerde filan kardeşimin kötü duruma düşmesi için plan ve projesini uyguluyormuş.
Bizim dostumuz ve kardeşimiz zannettiğimiz veya dost görünen bazılarda onların yandaşlığını yapıyormuş.
Mışlarla muşlarla kendilerince güya sebep buluyorlar. Hayatları böyle zulme hizmet etmekle devam ediyor. Bu nereye kadar ne zamana kadar sürer sürdürürler. Bütün bunları kendimize sorduktan sonra devam edelim. Din kardeşlerimize ne kadar yakınız. Kardeşlerimizi suçlayıcı tavır alıyor muyuz? Dinimizi ne kadar cebimizi ne kadar düşünüyoruz. Din kardeşlerimize mi yoksa dışımızdakilere mi bir adım yaklaşıyoruz. Başkaları bizi öldürmeye geldiği halde biz hala onlara bedava avukatlık yapmaya devammı ediyoruz. Ne tedbirler aldık. Yoksa demek ki naylona bakmaya devam ediyoruz. Naylona bakma meselesi şu Karaman’ da alatalı karasakal namında bir hoca var. Gençliğinde bir köye hoca durur. Tabii köylüyü camiiye toplamak için her gün vaazlarını yapar. Fakat millet pür dikkat hocaya bakarlar ama vaazlardan bir şey anlamaz veya dinlemezlermiş. Akıl baliğ olmaları bir hayli sürmüş. Tabii bir gün hoca köylülere sorar: Ulan keratalar niye önce dinler gibi yapıyor ve dinlemiyordunuz. Köylüler: Hocam hani sen kitap getirdiğin bir naylon torba vardıya işte biz ona bakıyorduk. Seni duymuyorduk bile. Şu hoca naylonu bir unutsada alıp ekmeğimizi içine koysak yumuşak, yumuşak yesek ne iyi olur diye. Bütün meselenin kavramı burada yatar. Vesselam.
M.S. A.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
MÜSLÜMANLARIN SEVGİ VE GÜVENE İHTİYACI VAR !

ALLAH’ın Selam’ı Rahmet’i Bereket’i Müslümanlar’ın üzerine olsun. Müslüman kardeşlerim ALLAH (c.c) rızası için bütün Müslümanlar’ı çok seviyorum. ALLAH (c.c) rızası için çok güveniyorum. Müslümanlar olarak binmişiz gururun at’ına gidiyoruz. Ufacık hatalar af edilmez olmuş senelerce küs senelerce kin taşıyoruz. Ömrümüzün ebedi olduğunumu sanıyoruz! Sanıyorsak yanılıyoruz! Acaba Kendimize soruyormuyuz neden ve niçin? Bakıyorsun kendi öz kardeşi ile veya en yakını ile velhasıl Müslüman kardeşi ile küsmüş sanki cephedeki düşmanı zannediyor. Bu misaller çoğaltılabilir. Mesele Müslümanlar’ ın hatalarını anlayıp hatalarından bir an dönmesidir. Gelin sevgi tohumlarını ekelim bir gün hasatı alacağımızı asla unutmayarak derdimize sahip çıkalım. Birbirimize gülümseyelim, sevelim, yardım edelim ve tövbe edelim. Sevgimizi eksik etmeyelim. Kimimiz O, kimimiz bu, kimimiz şu demeyelim. Birbirimizle tarağın dişleri gibi kenetleşelim. Medine’de Resul öyle emretmiş. Bizim örneğimiz günün magazin popcuları ve topcuları değil O olmalı yoksa kurtuluş beklemeyin. Bu yerin üstü olduğu gibi altıda var. Hemde hiç ölmemek üzere bin Düşünün bir karar verin, kararınız doğruya güzele olsun. Birimizin derdi hepimizin, hepimizin derdi birimizin derdi olsun. Benim güzel kardeşlerim Vesselam... M.S. A.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt