Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz tefsiri? (1 Kullanıcı)

janissary16

Kayıtlı Kullanıcı
Herkese hayırlı akşamlar benim bir sorum var.
Gece İslam ile ilgili bilgileri internetten incelerken ehli- sünnet olmayan bir sitede namaz kelimesinin farsça olduğunu Kuran-ı Kerimde Salat olarak geçtiğini yazıyordu Salat ise dua etmek anlamına geliyormuş hemen araştırmaya başladım ehli sünnet olmayan bu kişilerin iddalarının asılsız olduğunu ve kendileriyle çeliştiklerini gördüm ama yinede içimde bir vesvese kaldı bana Allah rızası için biri açıklama yapabilir mi bu konu hakkında nasıl olur da bunlar böyle iddia da bulunabiliyorlar.

Konuyu nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım yanlış yere açtıysam özür dilerim.

_YUSUF_

Yönetici
Hayırlı akşamlar
Bu şahıslar namazı kılmamak için, uydurdukları ve kendilerince mantıklı olan bir yöntem.Mesela '' Madem salat dua etmektir.O zaman namaza ne gerek var dua ederekte Allah celle celalu'ya kulluk edilebilir'' diyerek namazsızlıklarına meşruiyet kazandırma dertlerindedirler.
Kaldıkı salat bir değil bir çok manaya gelmektedir.Türkçedede bir kelime birçok manaya gelebilir.Arapça türkçeden kat kat daha zengin bir dildir.

janissary16

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür ederim Yusuf kardeş ayrıca Arapların namaza salah dediğini öğrendim içimdeki vesveseler Allah'ın izni ile zayıfladı yani biz Türkler Farsçadan etkilendiğimiz için Namaz kelimesini kullanıyormuşuz. Bu adamlara Allah akıl fikir versin benim gibi Vesveselerden etkilenenlere selamet İnşAllah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt