Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

NAMAZI SEVEBİLİYOR MUYUZ? (1 Kullanıcı)

nuuur

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim bizleri afetsin.....ben yeni yeni düzgün bir şekilde namaz kılmaya başladım . son zamanlarda ezan sesini duyduğumda içim rahatlıyo saygı duymak geliyo içimden birde namaz kıldığımda içten rabbime sığınıyorum bazen dışarı işimi yapmaya çıktıgımda namazımı kılmayı unutuyom dışarıda bir an aklıma geliyo kılmadıgım o kadar çok üzülüyorum ki anlatamam bu duygular son zamanlarda içime dogan hislerdir. paylaşmak istedim ......:)

mai hayal

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba nur , ben eskiden namazlarımı hiç geçirmezdim. ama şimdi kılamıyorum. çok hırçınlaştım ne kuranı kerim okuyabiliyorum. ne de içinde ki bu gafletten çıkabiliyorum. çok dua ediyorum Rabbime.. olmuyor yapamıyorum.... bir yerde eksik bişeyler var biliyorum... ama onu bulamıyorum....

kardelen1711

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbime çok şükür.2 senedir namaz kılıyorum.İlk başladığımnda farz diye başladım.Yapmam gerekti ve başladım.Ama daha sonra başım secdeye değdiği zaman kendimde değişiklik hissettim.Başım secdede sesimle ağladım.sanki Rabbim yanımda bana güç veriyordu.Hayatta böyle birşey hissetmedim.Şimdi her ezan sesi beni titretiyor.Yemin ederimki beni namaza çağrıyor.Onca senemi sadece Allah rızası nafile namazlarla geçirdim.Canım ne zaman istediyse.Özellikle perşembe akşamları.Çok şükür Rabbime beni namaza bağladı.Şimdi biliyorumki namazda Allh'ımla başbaşayım.selam ve dua ıle

kopliman

Kayıtlı Kullanıcı
Aslında bu soruya nasıl cevap vermem gerektiği hakkında biraz endişeliyim. Namaz ibadetini gerçekleştirmek nedense bana zor geliyor. Buraya üye olmamın sebide kendime sizlerin yardımıyla namaz aşkını kazandırabilmek. Tabii Allah'ın izniyle... Benim namaza olan ilgim, biraz demek isterim ama oldukça az, vakit mi yok? Oldukça fazla vakte sahibim ama nedense Yüce Rabbimin bizlere vermiş olduğu koskoca 24 saatin sadece, enfazla 30 dk. sını namazlarıma ayırmak bana zor geliyor. Bulunduğum ailevi ortamdan kaynaklanması imkansız okul ortamı desem İmam Hatip Lisesindeyim fakat bu soğukluğun kaynağını bulmakta güçlük çekiyorum. Bu konuda bana yardımcı olmanız dileğiyle...

Abdulsamet KOPLİMAN

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Namazı severek eda edebilmemiz gerekli çünki,Namaz kılmayan, her şeyden önce bütün müminlere zulmetmiş olur; çünkü her namazda (Esselamü aleyna ve ala ibadillahissalihin) demekle bütün müminlere dua ediliyor. Namaz kılmayan, her gün beş vakit namazda sünnetlerle beraber 21 kere tekrarlanan bu duadan Müslümanları mahrum bırakıyor. Kıyamette bütün müminler bu haklarını namaz kılmayanlardan alacaktır.

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşim

Birdefa veya birkaç defa namaz kılarken yaşadıklarım bambaşkaydı,
ama bu duyguyu her namazda yaşayamadım,
sizin bahsettiğiniz şekilde namaz kılma Peygamber Efendimiz zamanlarında mevcuttu,
inşallah aradada olsa bizlerede nasip olur, Kardeşim ALLAH razı olsun yazdıklarınız ve paylaşım için,
selametle.

Ben RABBİMİ çok ama çok seviyorum, Namazımı,Dinimi, Kitabımı,Peygamberimi çok seviyorum.

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
EVET NAMAZ KILMAYI ÇOK SEVİYORUM.EZAN OKUNDUĞU ZAMAN ÇOK FARKLI DUYGULAR İÇİNDE OLUYORUM.HERHANGİ BİR SEBEPLE KILMADIĞIM ZAMAN ÇOK HUZURSUZ OLUYORUM.ALLAHA EMANET OLUN.
NAMAZ YOLDA KOYMAZ.
NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR.
SELAMETLE KALIN.:a12:

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Kendi kendimize şöyle bir düşünüp soralım ve samimi olarak cevap verelim; Bir Müslüman olarak namazı sevebiliyor muyuz? Her zaman için namazı seven bir insan mıyız? Namaz vakti gelse, ezan okunsa, namaz kılsam, canım namaz kılmak istiyor diyor muyuz hiç?

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Kardeşlerim
ne güzel konuyu paylaşıyoruz,
ben acizane uzun zamandır namaz kılıyorum,
bir gün namaz kılarken öyle şeyler hissetimki
ama bir kere diğer namazlarımda o duyguyu o güzelliği yaşayamadım,
RABBİM inşalah kabul ve kariin eylesin ibadetlerimizi,
RABBİM nuruyla nurlandırsın, bizi namazsız, namazı bizsiz koymasın.

gümüş29

Kayıtlı Kullanıcı
[ben namazımı çok severek kılıyorum ezan biterbitmez hemen duruyorum cevremdeki insanların bazıları hemen durma hoca camiden çıkıması rekiyo diyolar bu nekadar doğru beni aydınlatırsanız sevinirin ALLAH razı olsu kardeşlerim

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Çok nadir oluyor bende.. keşke hep olsa .. mükemmel bir sorgulama gerçekten.. kıldıgımız namazın bile farkında degiliz kimi zaman..
Rabbim bu bilinçle donatsın biz aciz kullarını..

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
CUMAMIZ mübarek olsun,
RABBİM feyz ve berektinden faydalanmamızı nasip etsin
RABBİM nuruyla nurlandırsın.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
Çok nadir oluyor bende.. keşke hep olsa .. mükemmel bir sorgulama gerçekten.. kıldıgımız namazın bile farkında degiliz kimi zaman..
Rabbim bu bilinçle donatsın biz aciz kullarını..

Ahmed Muhammed

Kayıtlı Kullanıcı
(Bir yabancı kadın görüp de, Allah'tan korkarak, başını ondan çevirene, Allahü teâlâ, ibadetlerin tadını duyurur.) [Ebu Davud, İ.Ahmed, Hakim]

Bu hadis-i şeriften yola çıkarsak:

Allahtan korkup,günahlardan yüz çevirene,Allahu Teala ibadetlerin tadını duyurur.Bu öyle bir sofradır ki ; bu sofraya oturan birdaha kalkmak istemez.Bu öyle bir sofradır ki ; bu sofranın yemeğinden bir nebze tadan,birdaha başka tad(lar) aramaz. (İbadetin tadını alan,yaptığı ibadetin bilincinde olur.İbadetin tadını alan,yaptığı ibadeti sever.Severek,doğru bir şekilde Allah yolunda yapılan bir ibadetten daha güzel birşey varmıdır ? )

Allahu teala bizleri günahın büyüğünden,küçüğünden korusun.Bizleri O'na olan korkumuzdan dolayı,günahlardan yüz çeviren kullarından eylesin.Bizler,O'nun Kahhar sıfatının üzerimizde tecelli etmesinden korkarız.Allah'ım senin azabından,sana sığınırız.Sen bizleri mağfiret et.Yarabbelalemin Ya Errahmanirrahim Yaptığımız ibadetleri kabul eyle.Ya Hayyu Ya Kayyum bizlere yaptığımız ibadetlerin tadını duyur (amin)

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
AHHH kardeşlerim namazı sevmemek mümkünmü
RABBİMİZE ulaştıran en güzel yol,
Huzura çıkıyoruz hemde en büyük huzura
birde o huşuyu bir yakalasak ah dua edelim kardeşlerim,
inşallah ibadet lezzetini tadanlardan eylesin RABBİM bizi.

acem_kizi

Kayıtlı Kullanıcı
çok şükür hepsine evet diyorum huzurla.Allah şahit ki ben namaz kılmadan bir işi yapamıyorum.bir yere gitmek gerekiyorsa ilk aklıma namazım geliyor acaba kazaya kalacak mı zamanı belirliyorum.hatta üniversite sınavına hazırlık döneminde özel derse geç kalırdm ama namazımı kıkmadan çıkmazdım evden hocadan azar işittim kaç kez ama çok şükür Rabbime hiç şikayetçi değilim.gece namaz kılmadan asla uyuyamam.ezan okundu muu içime huzur dolar birşeyler kıpırdar içimde bizim burda Türkiyede olduğu gibi çok yüksekten duyulmuyor ezan ama yine de ezan vakti pür dikkat kulaklarım uzaktan gelen ezan sesine yönelir insanı çok uzaklara götür ezan.ben namaza geç başladım çünkü kimseden görmedim kendim uğraştım araştırdım çok şükür geç olamadan uyandım namazıma başladımm ,namazsızz bir günüm olmasın inşallah. kendimi övmüyorum haşa estağfurullah sakın yanlış anlamayın kardeşlerim sadece ben de hiss ettiklerimi paylaşmak istedim.Allaha emanet olun

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Ezan okunurken, ALLAH dendiği zaman,
Namaza durduğumuzda, secdeye vardığımızda,
hiç titrediğiniz o hoş, harikulade anı yaşadığınız oldumu,
ahh keşke o anı yaşayabilsek her ezanda, her namazda,

Üstad ne diyor;

Her şey, her şey şu tek müjdede;
Yoktur ölüm, Allah diyene!
Canım kurban, başı secdede,
İki büklüm, Allah diyene!

Akıl, kırık kanadı hiçin;
Derdi gücü 'nasıl' ve 'niçin'...
Bağlı, perçin üstüne perçin,
Benim gönlüm Allah diyene...

Dua deryasında biz acizaneyide unutmayın Kardeşlerim.

İsraAsr

Kayıtlı Kullanıcı
bazı dini alimler namazı isteyerek kıldıkları zaman üzülürlermiş, biz kendi isteğimizle kılıyoruz halbuki o istediği için kendimizi daha çok zorlayarak kılsak namazımızı, daha iyi olur diye düşünürlermiş.bende namazımı kaçırmamaya dikkat ediyorum ve gerçekten bi süre sonra ayrılamıyosunuz.Allah sizin içinize bi duygu koyuveriyor ve yolda gördüğünüz her insan iiçin dua eder oluyosunuz. sabırla devam etmek lazım dini emirlerin uyulmasına.hepsine uymuyorum ama elimden geldiğince...bende bu alimlerin düşüncesini öğrenince aslında daha çok bağlandım.zorla yaparsam daha iyi mükafatlandırılırım diye düşündüm..böyle düşünürsek belki daha çok bağlanırız...sizlerlle paylaşmak istedim...hayırlı Cumalar...

Beautiful_1064

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM kıldığımız namazları kabul etsin aynı huşuyu kıldığımız bütün namazlarımızda hissetmeyi nasip etsin inşaALLAH.....
seLam ve dua iLe...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt