Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Niçin Evlenmiyor (1 Kullanıcı)

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim,çok güzelbi paylaşım olmuş.

zordak

Kayıtlı Kullanıcı
selamun eleykum abilerim ablalarım ben bu formunuza yeni uye oldum
bilseydim daha once olurdum umarım burdan bir ders lırım sız deyerli abilerim
yuzun den yaşım daha 18 işallah ilerki zaman larda deyiş mem herkese hayırlı akşam lar=?

E

=EnEs=

Ben tam olarak anlamadim. Beni yanlis anlamayin. 16 Yasindayim ve ileride bir aile kurucagim ve evlendigim kisiyle ahirete kadar evlenmis olucagiz diye evlenicegiz.. Ama simdi bu hikayeyi okuyunca aklim karisti. Nasil yani evlenmeyelim? Simdi bu zamanki insanlar bunu kotuye yorumlayabilir, "iyi evlenmeyelim ve istedigimiz herseyi yapalim evlenmeyerek". Cunku Erkek kendisini tutamaz. Aci bir gercek ama tutamaz. Kusura bakma, Turkcemde çok iyi degil :D

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
Ben tam olarak anlamadim. Beni yanlis anlamayin. 16 Yasindayim ve ileride bir aile kurucagim ve evlendigim kisiyle ahirete kadar evlenmis olucagiz diye evlenicegiz.. Ama simdi bu hikayeyi okuyunca aklim karisti. Nasil yani evlenmeyelim? Simdi bu zamanki insanlar bunu kotuye yorumlayabilir, "iyi evlenmeyelim ve istedigimiz herseyi yapalim evlenmeyerek". Cunku Erkek kendisini tutamaz. Aci bir gercek ama tutamaz. Kusura bakma, Turkcemde çok iyi degil :D
hayır kardeşim siz yanlış anlamışsınız.o zat öyle bir nefse sahip ki ahireti kurtarmadan dünya işlerine bakmıyor.ama bizim nefsimiz...hem evlilik kötü birşey olsa Peygamber efendimiz evlenir miydi?dediğiniz gibi bu zamanda evlenmekle erkekler biçare nefislerine hakim olmuş oluyorlar.kadınlarda kendilerini diğer erkeklerden muhafaz etmiş oluyorlar.

BİLAL-İ HABESİ

Kayıtlı Kullanıcı
RABBIM razi olsun bu guzel paylasim icin kardesim. Burada asil anlatilmak istenen bir cok kardesimizin de soyledigi gibi bizden onceki muhterem insanlarin ALLAH dostlarinin nefislerine nasil hakim olduklaridir. Simdiki bizler onlarin tirnaklari olamayiz malesef. ALLAH bizleri cehennem atesinden ve nefsimize uymaktan muhafaza eylesin insallah.

kış meleği

Kayıtlı Kullanıcı
keşke bizlerde onlar kadar yürekli olabilsek ve nefsimize uymasak
Allah razı olsun çok güzel bir paylaşımdı

Bi_iznillah

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMU ALEYKÜM KARDEŞ.......BİZİM BU ZATI MUHTEREMLER GİBİ OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL,BİZ ONLAR GİBİ NEFSİMİZE YÖN VEREMİYORUZ KALDIKİ NEFSİMİZ BİZİ YÖNLENDİRİYOR ;HELEKİ ŞU AHİR ZAMANDA EVLİLİK NEFSİN YARISINI ELDE TUTMAK DEMEKTİR.....SELAM VE DUA İLE

haklısınız...

selam ve dua ile...

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
esselamün aleyküm çok güzel bir paylaşım olmuş selametle..

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Peygamber (SAS) Efendimiz, "Nikâh benim sünnetimdir.
Benim sünnetime uymayan benden değildir." buyuruyor.
Genel kaide budur.
Herkes bu kaideye uymasa, Türkiye biter, İslâm alemi biter.
Çocuklar olmadığı için, bir nesil sonra ortada insan kalmaz.

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
masaAllah.. Otesini demeye haddim yok .. Allah razi olsun :)

cemcemil

Kayıtlı Kullanıcı
bu hikayeden acayip sonuçlarda çıkabilir güzel bir açıklamada yapılmalı bilmeyen biri evlenenler ahireti için çalışamaycak mı evlilik sünnet değilmiydi,evlenen yoldan mı çıkıyorda böyle demiş diye düşünür.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
peygamberleri erenleri rehber alıp Mahşerde hasan basri için dünürcü olur meleklere gideriz İnşallah. istetiriz Rabia yı. :D

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt