Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Osmanlıda padişahlar. Bilimeyeni bilmek !!! (1 Kullanıcı)

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
Hepimiz resmi ideolojinin bize aksettirdiği türklük bilinci türkçülük türk ulusçuluğu gibi terimlerle övünüp gittik 80 yıldır. Fakat şanlı tarihimiz ecdadımız dedelerimiz dediğimiz Osmanlı devletinin yöneten kadroları padişahları uzun süreli devam eden imparatorluk sistemi devşirme sistemi ile yani savaşlarda esir düşen akıllı seçilmiş dinini çok iyi öğrenen çoçuklar enderun mektebinde okutularak üst makamlara çıkılmıştır. Devşirme olduğu padişahların ırkları Bulgar, Sırp, Rum, Yunan, Ermeni, Fransız gibi anne babalardan dünyaya geldiklerinin biliyor muydunuz ? arkadaşlar ben bugün dershanede mimar sinan hakkında ermeni olduğunu duyunca sizler gibi hadi be dedim :) fakat merak konusu olunca internette baktım ki ermeni soyundanmış ama islamında önde gelen mimarları arasında...

أ

أحمد

Temelde nerden geldin? Nereye gideceksin?

Kapılmayın şu nereli konularına, bu futbol gibi, basiretsiz insanların içinden çıkması zor bir konu. Her bu konular içinden çıkanda basiret sahibidir diyemeyiz. Tabi basiretin kelime anlamınıda ne şekilde değerlendirdiğin etkin rol oynar. ALLAH(c.c) Yardımcımız olsun.

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın aslında doğru söylüyorsun ben sadece bilgi amaçlı olsun diye yazdım. Osmanlı tarihi bölümünü görünce yazmak istedim. Ama dediğinde haklısın. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
sadece osmanlı tarihi bölümüne bilgi amaçlı yazmak istedim dediğim gibi bilinmeyeni bilmektir hakikati bilmektir hepsi bu.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt