Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Pişmiş et ve ekmek kaç yıl bozulmaz ? (1 Kullanıcı)

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ABD'nin Utah eyaletinde yaşayan David Whipple 1999 yılında dünya çapında şubeleri olan bir fast-food restoranından hamburger aldığında, aradan geçen 14 yılda yiyeceğinin aynı kalacağını muhtemelen düşünmemişti.

Ancak Whipple'ın hamburgeri bu özelliğiyle "The Doctors" programına konu oldu.

"NE KADAR BOZULMAYACAK DİYE SAKLADIM"

Whipple, aslında arkadaşlarına enzimlerin nasıl işlediğini göstermek istediğini belirterek, "Arkadaşlarıma bu hamburgerin koruyucularla dolu olduğunu göstermek için bir ay boyunca paketinden çıkarmamıştım. Daha sonra unuttum gitti. İki yıl sonra hamburgeri ceketimin cebinde buldum. Ondan sonra da bu iş nereye kadar gidecek diye devam etmeye karar verdim" diye konuştu.

HİÇBİR BOZULMA YOK

Whipple, fotoğrafları yayınlanan hamburgerin üzerinde küf ve mantar izi ya da tuhaf bir koku bile olmamasına dikkat çekti. Hamburgerde değişen tek şey arasına konan turşunun geçen yıllarda ortadan kaybolması oldu.

Hamburgerin fişini de saklayan Whipple, bu örneği sağlıklı beslenmelerini sağlamak için torunlarına da gösterdiğini ifade etti.
hamburger_hakkindaki_korkunc_gercek13667811330_h1017865.jpg

basliksiz_5jpg_h35.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt