Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ramazanı Şerif İbadetleri (1 Kullanıcı)

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Her Gece

Peygamberimiz s.a.v şöyle buyurmuştur: - Bir kimse Ramazan ayında her gece namaz kılsa, bu iki rekat namazın her rekatında bir fatiha ve üç ihlas okursa, Hak Teala onun her rekatına karşılık yüzbin melek gönderir. O kimsenin yazılmış günahlarını mahv edip yerine haseneler yazmak ve cennette derecelerini yüceltmek için. Aynı zamanda o kişiye 70 köle azad eylemiş sevabı yazılır.

1. Gece :

2 rekat namaz kılınır. Kadir ( gücünün yettiği sureyi okur) olduğu sure okunur. Fazileti ise: Bu ay içinde orucu ve namazı kolay olur. Bu ay içindeki orucu ve namazı kabul olur. Gelecek yıla kadar fakirlikten emin olur.

2. Gece :

Bu gece bir kimse bir fatiha ve 4 kere felak ve nas okumak suretiyle 2 rekat namaz kılsa o yıl içinde ettiği muameleden ziyan görmek, imansız kalkmak tehlikesinden emin olur. İki iyilikte ahirette bulur. 1- Cehennemden azad olur. 2- Cennette felah bulur.

3. Gece :

Bir kimse bu gece 2 rekat namaz kılsa, her rekatta 5 tane "Kevser" 5 tane "ihlas" suresini okursa ahirette Ebubekir Sıddık efendimizin elinden bin kase dolusu "Kevser Şarabı" içerse asla susuzluk görmez.

4. Gece :

Bir kimse Fatiha'dan sonra 4 kere "Vel asr" suresini okuyarak, 6 rekat namaz kılsa 6 iyilik bulur. 1-Müslüman olarak ölür, 2- Kabir sualini ihlas suresi okur gibi cevaplar, 3- Yüzü ayın on dördü gibi olur, 4- Sırat köprüsünü yıldırım gibi geçer, 5- Ebubekir (ra) ona sırat köprüsünün başında cenneti müjdeler, 6- Müslüman olarak dirilir.

5. Gece :

Bir kimse 4 rekat namaz kılsa 1. rekatta "tekasür" 2. rekatta "asr" 3. rekatta "maun" 4. rekatta "3 ihlas" okursa kabir azabı görmez, günahları defterinden silinir ve yerine sevap yazılır.

6. Gece :

Bir kimse 1. rekatta "Ayetel Kürsi" 2. rekatta "Şehidalalhü ennehü (Ali İmran suresi 18.ayet) okuyarak 2 rekat namaz kılsa Allah'u Teala şöyle buyurur: "Ey kulum! bu namazla bütün günahlarını bağışladım. Artık bunun gibi amellere başlar gibi ol, kötü işlerinden yüz çevir."

7. Gece :

Bir kimse her rekatında 10 ihlas, 10 felak ve 10 nas okuyarak 4 rekat namaz kılsa Hak Teala meleklere buyurur: "Görün benim kulumu ki tatlı uykusunu terk edip, benim rızamı ister. O halde siz şahit olunki ben bu kulumun günahını bağışlayıp cennete girmesini emrederim."

8. Gece :

Bir kimse Fatiha'dan sonra 10 ihlas birer felak ve nas suresiyle iki rekat namaz kılarsa 7 cehennem kapısı kapanır. 8 cennet kapısı açılır.

9. Gece :

Bir kimse 10 ihlas 5 tane felak ve 5 tane nas suresi ile 12 rekat namaz kılsa 10 türlü haceti kabul olur. Kıyamette yüzü ayın bedir hali gibi nurlanır.

10. Gece :

Bir kimse 4 rekat namaz kılsa 1. rekatta "Ayetel Kürsi"2. rekatta "Şehidallahü ennehü"( Ali İmran suresi 18.ayet) ve Duha suresi 3. rekatta "vezzuha" 4. rekatta "elemneşrah leke sadrak" suresi okursa Allah'u Teala o kulun ibadetlerini kabul edip ölüm meleğine emir verir ki ben bu kulumu benim şiddetimden ve kabir azabından emin kıldım.

11. Gece :

Bir kimse bu gece 4 rekat namaz kılsa her rekatta 10 "Ayetel Kürsi" 10 kevser 10 ihlas okursa kıyamet gününde bütün peygamberlerin sevabından sevabı verilir. Ayrıca bu namaz 50 yıllık geçmiş günahlara kefaret olur.

12. Gece :

Bu gece her hangi bir sureyle 10 rekat namaz kılan kimse muhakkak ki günah dendiğine karşı dermanı tam olarak bulunmuştur.

13. Gece :

Bir kimse Fatiha'dan sonra 30 defa felak suresi okuyarak 6 rekat namaz kılsa Allah'u Teala o kimsenin bütün günahlarını bağışlar. Günahları deniz köpüğünden olsa bile.

14. Gece :

Bir kimse Fatiha ile 10 ihlas ile 4 rekat namaz kılsa rızkı ve bereketi fazla olur. Aynı zamanda o yıl içinde muratları hasıl olur.

15. Gece :

Bir kimse Fatih'a ile 10 ihlas okuyarak 6 rekat namaz kılsa Allah'u Teala kimseyi cehennemden azat ettiği gibi ona Tevrat'ı, İncil'i, İbrahim (a.s.) inen onları okumuş gibi sevap verir. Ayrıca 70 yıl aralıksız ve kafirlerle savaştan hiç ölmeden gaza etmiş gibi sevap verir. Ayrıca 100 kere hac etmiş sevabı verir.

16. Gece :

Bir kimse Fatiha'dan sonra Ali İmran suresi 26. ayeti okuyarak 2 rekat namaz kılsa Allah'u Teala o kimseyi 100 hacet verir. Bunların 10'u dünyada 90'ı ahirettedir.

17. Gece :

Bir kimse 1. rekatta "10 kevser" 2. rekatta "10 ihlas" suresini okumak suretiyle 2 rekat namaz kılsa Allah'u Teala o kimseye Müslümanlık üzere diriltir. Müslümanlık üzere öldürür. Azrail (a.s.) ona son nefesinde Kevser şarabı içirir. Kıyamette açlık ve susuzluk görmez.

18. Gece :

Bir kimse 4 rekat namaz kılsa her rekatında Fatiha'dan sonra 3 ihlas 3 Ayetel Kürsi 3 felak 3 nas okursa o kimse anasından doğduğu gibi günahlarından soyulup ahkan Azrail (a.s.) geldiği zaman cenneti müjdeler.

19. Gece :

Bir kimse 4 rekat namaz kılsa her rekatında "Zilzal" suresini 7 defa okursa o kişi kıyamet korkularından emin olur. Bütün günahlarından arınır. Bütün kötülükler iyiliklere dönüşür.

20. Gece :

Bir kimse 6 rekat namaz kılsa; her rekatında birer defa felak ve Duha suresini okursa o kimsenin kalbi nurlu olur ve hesabı kolay olur.

21. Gece:

Bir kimse her rekatta 5'er kere felak ve nas suresini okumak suretiyle 2 rekat namaz kılsa o kimseye gelecek yıla dek kötü nazar demez ve rızkı bereketli olur. O yıl içinde ölecek olsa şehit olur.

22. Gece :

Bir kimse 4 rekat namaz kılsa her rekatında 4 defa "elem neşrah leke sadrak" suresini okursa o kimse 40 peygamber sevabı alır.

23. Gece :

Bir kimse 2 rekat namaz kılsa, her rekatında 5 kere Duha suresi o kimse okursa kıyamette yüzü güneşten daha nurlu olur. Onun yüzünden akan nurla sırat köprüsünden ev halkının 70 kişisi rahat geçer.

24. Gece :

Bir kimse "Karia" suresini okumak suretiyle 2 rekat namaz kılsa o kimseye şöyle nida olunur: "Korkma muhakkak ki sen emin kılınananlardansın" denilir.

25. Gece :

Bir kimse her rekatında fil suresi "elemtera" ve kureyş suresini okuyarak 2 rekat namaz kılsa o kimse şefaat etse had olunmaz. Ayrıca kıyamet günü suya kanmış ve kanını tek tutmuş olur.

26. Gece :

Bir kimse 2 rekat namaz kılsa her rekatında 1"Ayetel Kürsi" ve 3 ihlas suresini okursa kıyamet günü o kimseye öyle bir taç giydirilir ki bütün mahlukatın kılanlı soyunca dil olsa o tacın kıymetini tefsir edemez.

27. Gece :

Bir kimse her rekatında 7 "Kadir" suresini okumak suretiyle 2 rekat namaz kılsa, o kişinin sevabı kadir yetenlerin sevabından eksik olmaz.

28. Gece :

Bir kimse 3 ihlas ile 2 rekat namaz kılsa anasından doğduğu günahlarından temizlenir ve kıyamette hesaptan kurtulur.

29. Gece :

Bir kimse 7 ihlas 1 felak okumak suretiyle 2 rekat namaz kılsa Allah'u Teala o kimseye nida eder. (Ey kulum sana müjdeledim ki oruçlarını ve namazlarını kabul ettim ve bütün günahlarını bağışlayıp cennetimi sana vacip kıldım) der.

30. Gece :

Bir kimse 10 ihlas 10 felak 10 nas ile 2 rekat namaz kılsa o kimsenin 3 tane haceti kabul olur.

NOT : Nakşibendi Hakkâni - Halilür Rahmân Ana Sayfa sitesinden alıntıdır.

hLL.yncy

Kayıtlı Kullanıcı
gerçekten çok güzel ve yararlı bir paylaşım olmuş Allah razı olsun inşallah yapmaya çalışalım...

dergah38

Kayıtlı Kullanıcı
aaa cok guzel tesekkurler..

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
Cümlemize bu mübarek aydan faydalanmayı nsip eder rabbim inşAllah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt