Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sabah Akşam Okunacak Dualar (1 Kullanıcı)

Esudullah

Kayıtlı Kullanıcı
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِي

Ya Hayyu Ya Kayyum, Ya Zel Celâli Ve'l İkrâm,
Allahümme inni eselüke en tuhyiye kalbi bi nuri marifetike ebeden,
Ya ALLAH, Ya ALLAH, Ya ALLAH Celle Celâlüh

Fazileti: Bu duayı sabah namazının sünneti ile farzı arasında okuyan imanla ruhunu teslim eder.
[Tirmizi]

(Sabah-akşam 7 defa “Allahümme ecirni minennâr” diyen Cehennemden kurtulur.) [Ebu Davud]

Sabah-akşam, 3 defa, “Bismillahillezi lâ yedurru maasmihi şeyün fil erdi velâ fissemâi ve hüvessemiulalim” okuyan, büyücü ve zalimden emin olur.) [I. Mace]

Sabah-akşam 7 defa “Hasbiyallahü la ilahe illâ hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arşil-azim” okuyanın dünya ve ahiret işine Allahü teâlâ kâfi gelir. [Beyheki]

Sabah-akşam on defa, "Lâ ilâhe illallahü vahdehü lâ-şerîkeleh lehül-mülkü ve lehül-hamdü yuhyî ve yümît ve hüve alâ küllî şey'in kadîr" okuyan, kötülüklerden korunur.[Nesâî]

İmam-ı Azam rüyamda 99 kere Allah’ü Tealayı gördüm. 100. Kere görürsem bu ümmet nasıl kurtulur diye soracağım. 100. Kere gördüğümde bu ümmet nasıl kurtulur diye sordum. Allah’ü Teala Kim senin tesbih duanı sabah akşam okursa azabımdan kurtulur. İBNİ ABİDİN 1. CİLT. SHF 57.

Subhâne’l- Ebediyyi’l- Ebed.
Subhâne’l- Vâhidi’l- Ehad.
Subhâne’l- Ferdi’l- Samed.
Subhâne’l- Râfi’s- semâi bigayri amed.
Subhâne’l- Men beseta’l- erda alâ mâin cemed.
Subhâne’l- Men halka’l- halka fe ehsâhum adedâ.
Subhâne’l- Men kaseme’r-rızka velem yensa ehadâ.
Subhâne’l- lezî lem yettehız sâhîbeten velâ veledâ
Subhâne lem yelid velem yüled velem yekün lehu Küfüven ehad.
Subhâne men yerânî ve yağrifu mekânî ve yerzukunî velâ yensânî.

MÂNÂSI :

El Ebediyyi’l- Ebed olan Allahu zü’l Celâl’i tenzih ederim!
El Vâhidi’l- Ehad olan Allahu zü’l Celâl’i tenzih ederim!
El Ferdi’l- Samed olan Allahu zü’l Celâl’i tenzih ederim!
Gökleri direksiz olarak yükselten Allahu zü’l Celâl’i tenzih ederim!
Yer yüzünü donmuş su üzerinde yayan-döşeyen Allahu zü’l Celâl’i tenzih ederim!
Yaratıklarını yaratan ve adetlerini en iyi bilen Allahu zü’l Celâl’i tenzih ederim!
Yarattıklarının tümünün rızkını taksim edip asla geciktirip-tehir etmeyen Allahu zü’l Celâl’i tenzih ederim!
Asla bir eş ve evlâd edini- kabullenmeyen Allahu zü’l Celâl’i tenzih ederim!
Asla doğurmamış ve doğmamış ve O’nun asla hiçbir dengi olamayan Allahu zü’l Celâl’i tenzih ederim!
Her an bana hakim olan, varlığımı bilen, rızkımı veren ve beni hiç unutmayan Allahu zü’l Celâl’i tenzih ederim!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt