Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? - Cemil Tokpınar (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
sabahnamazi.jpg

Namaz, imandan sonra en büyük hakikat.
Kişinin Rabbiyle buluşması, Ona en yakın olduğu anı.
Kur'an'da 70 kez emredilen ibadet.
Peygamber Efendimizin (a.s.m.) deyimiyle namaz, "dinin direği", "gözümüzün nuru", "müminin miracı". Namaz en vazgeçilmez ibadet.
Tüm proramlarımızın anası, direği, varlık sebebi.
Namaz, yaratılış gayesi.
Kainatın neticesi, meyvesi.
Bu yüzden Bedir Savaşında bile namazdan vazgeçilmedi.
Bu yüzden Hz. Ömer (r.a.) yarasından kanlar akarken bile namaz kıldı ve Hz. Ali (r.a) ayağındaki okun çıkarılması için namaza durdu.

Ve sabah namazı...
Çok mühim, çok muhteşem olduğu halde en çok ihmal edilen, en çok kazaya bırakılan namaz. :a25:
"Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?" kitabı, dünyamızda namaza hakettiği yeri vermek için hazırlanmış bir eser.
Namazı, hasta ve yaralı iken, yolculukta ve misafirlikte, işte, okulda, askerde nasıl kılacağınızı anlatıyor. Okuduğunuzda, namazın vazgeçilmezliğine bir kat daha inanacak, onu hayatınızın en mühim görevi kabul edecek, sabah namazına kalkıp vaktinde kılmanın sayısız formülünü keşfedecek ve namaz davasının gönüllü sevdalısı olacaksınız.

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...Hayırlı Cumalar...

Esselamûaleykum...Hayırlı Cumalar...

Madem;
İMANDAN SONRA EN BÜYÜK HAKİKAT NAMAZDIR...
O halde;
Namaz konusunda daha da bilinçlenmek ve önemini anlamak için mutlaka okumamız gereken bir kitap...:a15:
Bu kitabı sabah namazına kalkmakta gevşeklik gösteren kardeşlerimize tavsiye ediyorum...:a12:

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

Yazarın izin verdiğini belirttiğiniz için ben de ekteki bağlantıdan bilgisayarıma indirdim,

Rabbim razı olsun sizlerden, Mavci abi, Azerbaycan_li kardeşim ve kitabın yazarıyla programı hazırlayanlardan. Rabbim emeklerinizin karşılığını iki dünyada da nasip etsin sizlere,

İnşAllah anlayanlardan ve uygulayanlardan oluruz

Allah'a Celle Celalühu emanet olun, selam ve dua ile, hayırlı akşamlar

Allah razı olsun...kitabın yazarını cemil tokpınar dı ismi sanırım bir programda izledim kitabı internet ortamında dagıtılmasına izin veriyor...bende mevcut upload edip yerleştirirm, alamayanlar oradan okurlar...

buradan indire bilirsiniz

http://www.endir.az/uploads/sabah_namazina_nasil_cemil_tokpinar_1.exe

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı
Birkaç sene önce okumuştum.. etkileyici taktikler vardı içinde..
Bende önerebilirim ..isteyen ama şeytana yenilen kardeşlerimize..
Tavsiye için teşekkürler abi.. Allah c.c. razı olsun.

mavci

Yönetici
Allah razı olsun...kitabın yazarını cemil tokpınar dı ismi sanırım bir programda izledim kitabı internet ortamında dagıtılmasına izin veriyor...bende mevcut upload edip yerleştirirm, alamayanlar oradan okurlar...

buradan indire bilirsiniz

http://www.endir.az/uploads/sabah_namazina_nasil_cemil_tokpinar_1.exe

Yazarın izin verdiğini belirttiğiniz için ben de ekteki bağlantıdan bilgisayarıma indirdim,

Rabbim razı olsun sizlerden, Mavci abi, Azerbaycan_li kardeşim ve kitabın yazarıyla programı hazırlayanlardan. Rabbim emeklerinizin karşılığını iki dünyada da nasip etsin sizlere,

İnşAllah anlayanlardan ve uygulayanlardan oluruz

Allah'a Celle Celalühu emanet olun, selam ve dua ile, hayırlı akşamlar

Allah Celle Celalühu cümlemizden razı olsun değerli kardeşlerim...
İnşallah okuyalım ve okuduklarımızdan nasihat alanlardan ve uygulayanlardan olalım...
Eklentiniz için teşekkürler Azerbaycanli kardeşim...
Allaha emanet olun...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm mavci abi,

konunu Kördüğüm kardeşimizin sıklıkla girdiği esma okumaları listesi konusuna da yazdım, dikkatinden kaçmasın diye. Hakkını helal et abi, hayırlı akşamlar

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...Hayırlı Cumalar...

Ve Aleykumselam...Hayırlı Cumalar...

Birkaç sene önce okumuştum.. etkileyici taktikler vardı içinde..
Bende önerebilirim ..isteyen ama şeytana yenilen kardeşlerimize..
Tavsiye için teşekkürler abi.. Allah c.c. razı olsun.

Evet kardeşim...
Namazı kılmak, sabah namazını kaçırmamak, kazaya bırakmamak için çok çok güzel taktikler var...
Ve önemi AYET, HADİS ve büyük zatların hayatlarıyla da anlatılmış...

selamun aleyküm mavci abi,

konunu Kördüğüm kardeşimizin sıklıkla girdiği esma okumaları listesi konusuna da yazdım, dikkatinden kaçmasın diye. Hakkını helal et abi, hayırlı akşamlar

KÖRDÜĞÜM Kardeşimize özelllikle tavsiye ediyorum...
Hakkımız var ise her daim helaldir...

gncl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.gencallarinsaat.com
sabahnamazi.jpg

Namaz, imandan sonra en büyük hakikat.
Kişinin Rabbiyle buluşması, Ona en yakın olduğu anı.
Kur'an'da 70 kez emredilen ibadet.
Peygamber Efendimizin (a.s.m.) deyimiyle namaz, "dinin direği", "gözümüzün nuru", "müminin miracı". Namaz en vazgeçilmez ibadet.
Tüm proramlarımızın anası, direği, varlık sebebi.
Namaz, yaratılış gayesi.
Kainatın neticesi, meyvesi.
Bu yüzden Bedir Savaşında bile namazdan vazgeçilmedi.
Bu yüzden Hz. Ömer (r.a.) yarasından kanlar akarken bile namaz kıldı ve Hz. Ali (r.a) ayağındaki okun çıkarılması için namaza durdu.

Ve sabah namazı...
Çok mühim, çok muhteşem olduğu halde en çok ihmal edilen, en çok kazaya bırakılan namaz. :a25:
"Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?" kitabı, dünyamızda namaza hakettiği yeri vermek için hazırlanmış bir eser.
Namazı, hasta ve yaralı iken, yolculukta ve misafirlikte, işte, okulda, askerde nasıl kılacağınızı anlatıyor. Okuduğunuzda, namazın vazgeçilmezliğine bir kat daha inanacak, onu hayatınızın en mühim görevi kabul edecek, sabah namazına kalkıp vaktinde kılmanın sayısız formülünü keşfedecek ve namaz davasının gönüllü sevdalısı olacaksınız.

sanırım bır kıtaptan bahsedıyorsunuz yazarı kım eğer yazarını soylersenız daha cabuk ulaşabılırım kıtaba selam ve dua ıle

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm..
Cemil Tokpınar hocamızın bu kitaptan sonra çıkarmış olduğu Namaz Kahramanları adlı kitabı da çok güzell.
Bu kitabın devamı diyebiliriz... Sabah Namazına Nasıl Kalkılır adlı kitabı okuyup, yaşadıkları olayları anlatan, okuyucu mesaj ve mailleri de içerisinde yer alıyor..
Hatta Hocamızın, 2003 yılında ona göndermiş olduğum maile de kitabın içerisinde yer vermesi beni çok mutlu etmişti :a15::a15:
Benim için güzel bir anı olarak kalacak inşaallah.. Paylaşmak istedim sizlerle..:a12:​

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
hımmmm yazılanları az çok okudum bu kitabı biliyordum da okumak nasip olmamıştı.bende sabah namzına kalkmakta sıkıntı çekiyorum ve gün içinde de zaman zaman namazlarımda gevşeklik oluyor.bu kitap bize namazda huzuyu huşu yu yakalatabilir mi ? namazı kılmasak yaşasak ne güzel olur.tam bilmemekle berabeer bi h.ş biliyorum bir insann hayatı bozuksa düzensizsee bu namazlarının bozukluğundandır. diye bi sözdü.(sürçi lisan ettiysem affola)hayatımızın düzene girmesi için önce namazlarımızı düzeltmeliyiz demek ki.inşALLAH namazı yaşayanlardan oluruz.
bu konudan beni haber eden ve konuyu açan kişiye kucak dolu sevgiler , selametle ...
ALLAH CC RAZI VE MEMNUN OLSUN

gncl

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.gencallarinsaat.com
abi, yazarın ismi cemil tokpınar

abı ben mavcı kardeşimızın mesajını kopyalayıp yapiştırmıştım ve soruyuda sordum kıtabın yazarı kım dıye hem goruntulu cevap var mesajda ben yıne soruyom kım ytazarı dıye .....

ama ozaman resım cıkmamiştı mesajda sızlerı gereksız yere meşgul ettığım ıcın hakkınızı helal edın

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

sanırım bır kıtaptan bahsedıyorsunuz yazarı kım eğer yazarını soylersenız daha cabuk ulaşabılırım kıtaba selam ve dua ıle

abi, yazarın ismi cemil tokpınar

abı ben mavcı kardeşimızın mesajını kopyalayıp yapiştırmıştım ve soruyuda sordum kıtabın yazarı kım dıye hem goruntulu cevap var mesajda ben yıne soruyom kım ytazarı dıye .....

ama ozaman resım cıkmamiştı mesajda sızlerı gereksız yere meşgul ettığım ıcın hakkınızı helal edın
Estağfurullah kardeşim...
Hakkımız her zaman helaldir inşallah...
Vardır bir hayır diyelim...
Allaha emanet olun...

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

Selamun aleyküm..
Cemil Tokpınar hocamızın bu kitaptan sonra çıkarmış olduğu Namaz Kahramanları adlı kitabı da çok güzell.
Bu kitabın devamı diyebiliriz... Sabah Namazına Nasıl Kalkılır adlı kitabı okuyup, yaşadıkları olayları anlatan, okuyucu mesaj ve mailleri de içerisinde yer alıyor..
Hatta Hocamızın, 2003 yılında ona göndermiş olduğum maile de kitabın içerisinde yer vermesi beni çok mutlu etmişti :a15::a15:
Benim için güzel bir anı olarak kalacak inşaallah.. Paylaşmak istedim sizlerle..:a12:​

Verdiğiniz bilgiler için Allah Celle Cellaühu razı olsun değerli kardeşim...
Güzel anıları hatırlamak da güzeldir...
Allah Celle Cellaühu bizleri her daim güzelliklerle karşılaştırsın inşallah...
Allaha emanet olun...

mavci

Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

hımmmm yazılanları az çok okudum bu kitabı biliyordum da okumak nasip olmamıştı.bende sabah namzına kalkmakta sıkıntı çekiyorum ve gün içinde de zaman zaman namazlarımda gevşeklik oluyor.bu kitap bize namazda huzuyu huşu yu yakalatabilir mi ? namazı kılmasak yaşasak ne güzel olur.tam bilmemekle berabeer bi h.ş biliyorum bir insann hayatı bozuksa düzensizsee bu namazlarının bozukluğundandır. diye bi sözdü.(sürçi lisan ettiysem affola)hayatımızın düzene girmesi için önce namazlarımızı düzeltmeliyiz demek ki.inşALLAH namazı yaşayanlardan oluruz.
bu konudan beni haber eden ve konuyu açan kişiye kucak dolu sevgiler , selametle ...

Hoşgeldiniz değerli kardeşim...
DUALARDA TEK YÜREK konusunda;...bugün SABAH NAMAZINA KALKAMADIM diye yazdığınızda o kadar üzülüyordum ki...
Hatta bir iki defa orada da mesaj yazdım ve tavsiyede bulundum...
İnşallah kardeşim...
İMANDAN SONRA EN BÜYÜK HAKİKAT olan NAMAZ...
İnşallah, her daim, vaktinde kılanlardan oluruz...
Allaha emanet olun...

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
canım, selamun aleyküm,

1. sayfada azerbaycan_li kardeşimizin kitapla ilgili verdiği bağlantı var, yazar kitabının internet üzerinden paylaştırılmasına izin verilmiş , bu yüzden ben de indirdim bağlantıdan. Sabah namazı çok önemli, sabah namazının farzından önce kılınan sünnet dünyadaki her şeyden hayırlıdır diye hadis var, sabah namazında melekler şahit oluyormuş.

Sen ne zaman sabah namazına kalkamadım diye yazdığında inan canım çok sıkılıyor, bu yüzden sana ilettik.

Rabbim nasihatlarımızı anlayanlardan ve uygulayanlardan olmamızı nasip etsin inşAllah,

Selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun, hayırlı akşamlar

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı

estağfirullah abi, hiç de gereksiz yere meşgul etmediniz, bildiğimiz/gördüğümüz bir şeyi soranlara söylemek boynumuzun borcudur. Hakkımız her zaman herkese helaldir abi, içiniz rahat olsun :a03:

selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun, hayırlı akşamlar,

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt