Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

saban namazının sünneti (1 Kullanıcı)

ashab_kiram

Kayıtlı Kullanıcı
bn-i Ömer ( r.a. )'den Rivayet edildiğine göre bir adam Peygamber ( a.s.)'e şöyle dedi: Ya Resulullah bana bir amel göster ki onunla Allah ( c.c.) beni faydalandırsın. Buyurdu; " Sabah namazının 2 rekat sünnetini kıl. Çünkü onda fazilet vardır." ( Taberani)

Yine İbn-i Ömer'den rivayetle Resulullah ( a.s.) şöyle buyururken işittim: "Sabah namazından önceki 2 rekatı terk etmeyin çünkü onda ( hayırlara ) delalet vardır."

Hz. Aişe ( r.a.)'den rivayetle Peygamber ( a.s.) şöyle buyurmuştur: "Sabah namazının 2 rekatı dünya ve içindekilerden hayırlıdır." ( Müslim, Tirmizi)

Müslim'in bir rivayeti ise: O iki rekat bana bütün dünyadan daha sevimlidir.

namzet

Kayıtlı Kullanıcı
kesin doğru kardeşim CENABI ALLAH affetsin eskiden o saatlerde ya uyur yada içerdim ama şimdi hakikaten sanki sihirli bir el kalk namaza diyor .... ve sonra o sonsuz huzur.....

@ebruli

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razi olsun.sizden
bu guzel bilgiyi bizlerle paylastiginiz icin.
ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

efzairem

Kayıtlı Kullanıcı
ellerine saglık kardeşim güzel bir paylaşım

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun kardeşim emeğinize sağlık çok güzel bir paylaşımdı.Bende sabah namazını kıldıktan sonra üzürimden bir yük kalkıp kendimi daha çok huzurlu hissederim.Rabbim herkese nasip etsin inşallah ayrıca hidayete ermek dini görevimizi eksiksiz yerine getirmek Allah'ın huzuruna çıkacak bir kul olmak nasip etsin inşallahRabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt