Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

safer ayın dakı belelar için NAMAZ.. (1 Kullanıcı)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
Safer ayının çarşamba günü , özellikle son çarşamba günü bir takım sıkıntılara duçar olabilir.
bununla ilgili Nakşibendi Şeyhlerinden Şeyh Feridüddin hz. den nakledilmiştir ki , " her sene Levh-i Mahfuzdan dünya semasına 320 bin bela iner ki bunlar, Saferin son çarşamba gecesinde ve gününde iner. bu yüzden o gün, sene günleri içerisinde en zor gün olur.
işte o gece (özellikle akşam ile yatsı arasında olsa daha iyidir) 7 selam ayetini bir kaba (veya kağıda) yazıp su olan kap içerisine koymak suretiyle o sudan içen kimseye ALLAHü tealanın izniyle o seneki belalardan hiçbirşey isabet etmez. bunlar şu ayaetlerdir.
1-Meyem suresi 15
2-Meryem suresi 33
3-Saffat suresi 79
4-Saffat suresi 109
5-Saffat suresi 120
6-Saffat suresi 130
7-Saffat suresi 181

Safer ayının ilk salıyı çarşambaya bağlayan gecesindeki namaz

Safer ayının ilk salısını çarşambaya bağlayan gece yeryüzüne inecek belalardan ALLAHü tealanın izniyle muhafaza olmak için teheccüt vaktinde 4 rekat namaz kılınmalıdır şöyleki.
1- rekatta: fatihadan sonra 17 kevser suresi
2- rekatta: fatihadan sonra: 5 (bir rivayette 15) ihlas suresi
3- rekatta: fatihadan sonra 1 felak suresi
4- rekatta : fatihadan sonra 1 nas suresi okunur

Safer ayı 18 şubat günü (pazar) girmiş bulunmaktadır. salı günü 20 şubat. aynı namaz safer ayının son çarşambasıda kılınabilir. safer ayının son çarşambasıda 13 mart günüdür.

alıntı

gecem

Kayıtlı Kullanıcı
RE: safer ayın dakı belelar için NAMAZ..

verdiğin ayetlerin meallerini yazayım dedim

meryem suresi ayet 15
Doğduğu gün, öleceği gün ve dirileceği gün ona selam olsun.

19:33 - "Doğduğum gün, öleceğim gün ve dirileceğim gün selam ve emniyet benim üzerimedir."

SAFFAT SURESİ
37:79 - Bütün âlemler içinde Nuh'a selam olsun.
37:109 - Selam olsun İbrahim'e...
37:120 - Selam olsun, Musa ile Harun'a.
37:130 - Selam olsun İlyâsîn'e .
37:181 - Gönderilen bütün peygamberlere selam olsun.

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A.İLK DEFA DUYUYORUM,ÇOK ŞAŞIRDIM,MUHARREM AYI NAMAZINI DUYMUŞTUM UYGULUYORUM İKİ SENEDİR ŞÜKÜR.BUNU DA UYGULAYALIM,ARTIK 20 Sİ KAÇTIĞINA GÖRE İNŞAALLAH SON ÇARŞAMBASI.UNUTMAZSAM TABİ.ALLAH RAZI OLSUN.YENİ BİR ŞEY ÖĞRETTİN.A.E.O.

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

GECEM SEN BİZİ NAMAZ KILMAMIZ VE SUYU İÇMEMİZ GEREKEN GÜN UYARSAN DA HEP BERABER YAPSAK OLMAZMI???SELAM VE DUA İLE KARDEŞİM

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

yakalzey yazdı:
GECEM SEN BİZİ NAMAZ KILMAMIZ VE SUYU İÇMEMİZ GEREKEN GÜN UYARSAN DA HEP BERABER YAPSAK OLMAZMI???SELAM VE DUA İLE KARDEŞİM

anlayamadım demek istedıgını gene yazarsan çok ıyı olur kardesım..

[big]bu ayda belelerdan korunmak için bol bol sadaka verelı. [/big]

ADALETIMAHZA

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.islamiportal.net

S.A. BEN DE BUNU BULDUM.İLK ÇARŞAMBAYI KAÇIRDIK AMA İNŞAALLAH SON ÇARŞAMBAYA OKURUZ.

PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) SAFER AYININ İLK VE SON ÇARŞAMBA GÜNLERİNDE 21 ŞUBAT VE 14 MART-BU DUAYI ÖĞLE İLE İKİNDİ ARASINDA 100 DEFA OKUMAMIZI TAVSİYE BUYURDU.BU DUANIN AÇAMIYACAĞI KAPI BULUNMADIĞI GİBİ,REDDEDEMEYECEĞİ SIKINTI DA YOKTUR İNŞAALLAH:

YA DAFİ'AL-BELAYA, İDFA'ANNA'L BELAYA,FALLAHU HAYRUN HAFİZAN VE HÜVE ERHAMÜRRAHİMİN,İNNEKE ALA KÜLLİ ŞEY'İN KADİR.

EY BELALARI DEFEDEN ALLAHIM,BELALARI BİZDEN UZAKLAŞTIR.ALLAH MUHAFAZA EDİCİLERİN EN HAYIRLISIDIR VE O MERHAMET EDİCİLERİN EN HAYIRLISIDIR.MUHAKKAK Kİ SENİN KUDRETİN HER ŞEYE YETER.AMİN.

AFRA_NUR

Kayıtlı Kullanıcı

gecem yazdı:
Safer ayının çarşamba günü , özellikle son çarşamba günü bir takım sıkıntılara duçar olabilir.
bununla ilgili Nakşibendi Şeyhlerinden Şeyh Feridüddin hz. den nakledilmiştir ki , " her sene Levh-i Mahfuzdan dünya semasına 320 bin bela iner ki bunlar, Saferin son çarşamba gecesinde ve gününde iner. bu yüzden o gün, sene günleri içerisinde en zor gün olur.
işte o gece (özellikle akşam ile yatsı arasında olsa daha iyidir) 7 selam ayetini bir kaba (veya kağıda) yazıp su olan kap içerisine koymak suretiyle o sudan içen kimseye ALLAHü tealanın izniyle o seneki belalardan hiçbirşey isabet etmez. bunlar şu ayaetlerdir.
1-Meyem suresi 15
2-Meryem suresi 33
3-Saffat suresi 79
4-Saffat suresi 109
5-Saffat suresi 120
6-Saffat suresi 130
7-Saffat suresi 181

Safer ayının ilk salısını çarşambaya bağlayan gece yeryüzüne inecek belalardan ALLAHü tealanın izniyle muhafaza olmak için teheccüt vaktinde 4 rekat namaz kılınmalıdır şöyleki.

Safer ayı 18 şubat günü (pazar) girmiş bulunmaktadır. salı günü 20 şubat. aynı namaz safer ayının son çarşambasıda kılınabilir. safer ayının son çarşambasıda 13 mart günüdür.

alıntı
kılınması gereken namaz ve kağıda yazıp suyun içine atıp içmemiz gereken su var ya hani,işte bunu yapmamız gereken gün sen bize HADİ desen bugün o gün desen dedim.selam ve dua ile

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

yakalzey yazdı:
gecem yazdı:
1-Meyem suresi 15
2-Meryem suresi 33
3-Saffat suresi 79
4-Saffat suresi 109
5-Saffat suresi 120
6-Saffat suresi 130
7-Saffat suresi 181

alıntı
kılınması gereken namaz ve kağıda yazıp suyun içine atıp içmemiz gereken su var ya hani,işte bunu yapmamız gereken gün sen bize HADİ desen bugün o gün desen dedim.selam ve dua ile
inşh kardesımm..B)

gecem

Kayıtlı Kullanıcı

Avukat yazdı:
S.A. BEN DE BUNU BULDUM.İLK ÇARŞAMBAYI KAÇIRDIK AMA İNŞAALLAH SON ÇARŞAMBAYA OKURUZ.

PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) SAFER AYININ İLK VE SON ÇARŞAMBA GÜNLERİNDE 21 ŞUBAT VE 14 MART-BU DUAYI ÖĞLE İLE İKİNDİ ARASINDA 100 DEFA OKUMAMIZI TAVSİYE BUYURDU.BU DUANIN AÇAMIYACAĞI KAPI BULUNMADIĞI GİBİ,REDDEDEMEYECEĞİ SIKINTI DA YOKTUR İNŞAALLAH:

YA DAFİ'AL-BELAYA, İDFA'ANNA'L BELAYA,FALLAHU HAYRUN HAFİZAN VE HÜVE ERHAMÜRRAHİMİN,İNNEKE ALA KÜLLİ ŞEY'İN KADİR.

EY BELALARI DEFEDEN ALLAHIM,BELALARI BİZDEN UZAKLAŞTIR.ALLAH MUHAFAZA EDİCİLERİN EN HAYIRLISIDIR VE O MERHAMET EDİCİLERİN EN HAYIRLISIDIR.MUHAKKAK Kİ SENİN KUDRETİN HER ŞEYE YETER.AMİN.

arkadsım ben seni verdıgın dua yı bılmıyorum

benı safer ayında okunacak dua olar bunu bılıyorum...senden de ALLAH razıo lsu..

ALLAHÜMME FERRİCNA BİDUHULSAFER

VEHTİMLENA BİLHAYRA VEZZAFER......

Nur Şakirdi

Kayıtlı Kullanıcı

alıntı

yetkili kardeşlerim bu kısmı güncellesek daha iyi olmaz mı 2008 e göre tarih yazılsa yerine?

bu arada paylaşım için Allah razı olsun

hubb

Kayıtlı Kullanıcı
Kıymetli Arkadaşlar
Safer ayı ile ilgili bilinen bu söylem tamamen islam öncesi cahiliye devrinin bir hurafe adeti olup peygamber efendimiz tarafından da sayısız hadiste yalanlanmıştır.Teşvik amaçlı güzel ama insanlara korku vererek namaz kıldırmak caiz değildir.Ne ayetle ne de hadis ile böyle bir namaz ve böyle bir geceden söz edilmemektedir.İsteyen arkadaşlara ilgili hadisleri kaynak verebilirim ama lütfen araştırın bence körü körüne islam olmaz nerede yazıyormuş kağıdı suya atıp içmek ne olur bilinçli ibadet edelim

kenyalı

Kayıtlı Kullanıcı
safer ayı

safer ayı

Kıymetli Arkadaşlar
Safer ayı ile ilgili bilinen bu söylem tamamen islam öncesi cahiliye devrinin bir hurafe adeti olup peygamber efendimiz tarafından da sayısız hadiste yalanlanmıştır.Teşvik amaçlı güzel ama insanlara korku vererek namaz kıldırmak caiz değildir.Ne ayetle ne de hadis ile böyle bir namaz ve böyle bir geceden söz edilmemektedir.İsteyen arkadaşlara ilgili hadisleri kaynak verebilirim ama lütfen araştırın bence körü körüne islam olmaz nerede yazıyormuş kağıdı suya atıp içmek ne olur bilinçli ibadet edelim
aynen katılıyorum sana kardeşim insanlar araştırmadan körükörüne inanmaya başladılar şöyle bir soru sorayım ALLAH AZZE VE CELLE diğer onbir değilde safer ayında bela yağdırsın lütfen konu açarken sahih kaynaklara dayanarak yazalım insanlara yanlış bilgi vermeyelim onunla amel eder ve vebal altında kalırız selam ve dua ile

sonayg

Kayıtlı Kullanıcı
...........................

sonayg

Kayıtlı Kullanıcı
............................................................

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt