Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

selamün aleyküm (1 Kullanıcı)

emine98

Kayıtlı Kullanıcı
merabalar,ben bu siteye yeni üye oldum 15 yasındayım ve kapanmayı düşünüyorum ama çok kararsız kalıyoluyorum seytan vesvese veriyor açıkları gruyorum sizce kapanmam bu yasta uygunmu smdi lise 1 e geçtim cevaplarınızı bekliıyorum şimdiden teşekkürler ediyorum:a21:

TakeOne

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam. Aramıza hoşgeldiniz kardeşim. Hayırlara vesile olması temennilerimle.

Sitemizdeki ablaların sana daha etkili yardımcı olacaklardır inşAllah. Umutsuz olma hiç bir şeyden.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam hoş geldin kardeşim :)
Üyeliğin hayırlı ve daim olsun :)

emine98

Kayıtlı Kullanıcı
hoşbulduk lütfen yardımcı olun kafam çok karısık bu konu kafamı yedi bitirdi artık uyuyamıyorum bile :(:)(

Mesut1977

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
tireosmancikkoyu.tr.gg
hoşbulduk lütfen yardımcı olun kafam çok karısık bu konu kafamı yedi bitirdi artık uyuyamıyorum bile :(:)(

Hoşgeldin emine kardeşim kapanacak olmana sevindim dediğin gibi biraz zorlanacaksın başta lanetli şeytan sürekli kalbine vesvese ederek seni bu işten vazgeçirmeye çalışacak belki bazı arkadaşlarında sana gençsin hayatını yaşa kapanma diyecekler ama sen kalbinin yüreğinin sesini dinle eğer yüreğin hak yoluna girmeni kapanmanı isterse ona uy bence Rabbim sana doğru yolu mutlaka gösterecektir

nun vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle hoşgeldiniz. Ben de yeniyim gerçi ama:D Kapanma meselesine gelince ergenlik yaşı olarak artık sorumlusun büüyk bir olasılıkla. Bu yüzden kapanman gerekebilir. Ama sitede bayan arkadaşlarımız sana daha yardımcı olacaklardır. Ben de namaza başlamadan önce o kadar çok günahım var ki Allah affetmez deyip başlayamam demiştim namaza. Ama bu yalnıza şeytanın vazgeçirme vesvesesinden başka bir şey değil. Kapanmak emirdir. Farzdır. Bence bayan arkadaşlarımızla konuş. Çünkü bayanlarla erkeklerin ergenlik dönemleri farklı şekilde başlar malum. Bunun da ince ayrıntıları var. Sizi ancak bir bayan arkadaşımız anlayabilir ve yardımcı olabilir. Daha sonra da kapanman için vaktin geldiyse bir an önce kapan. Dediğim gibi farzdır bu üzerinize. Selametle:)

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
merabalar,ben bu siteye yeni üye oldum 15 yasındayım ve kapanmayı düşünüyorum ama çok kararsız kalıyoluyorum seytan vesvese veriyor açıkları gruyorum sizce kapanmam bu yasta uygunmu smdi lise 1 e geçtim cevaplarınızı bekliıyorum şimdiden teşekkürler ediyorum:a21:

Aramıza hoş geldiniz Rabbim en güzel şekilde kapanmayi nasib etsin sıze amiin..üyeliğiniz hayılı ve daim olsun Amiin..gerçi buraya gelen bağımlık yapıyor ama ::D hayırlı paylaşımlar dilerim Rabbi ögrendiklerimizle amel etmeyi nasib etsin Amiin..
vesvese ile ilgi burada videolar var izleye bilirsiniz ::)
zaten kapanmakla ilgile ablamız size ling verdi..
selametle kalasınız..
http://forum.islamiyet.gen.tr/sesli-goruntulu-dini-sohbetler/111802-iman-hakikatleri.html

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
öncelikle hoşgeldin canım.
kapanmalı mıyım demişsin.tabi ki kapanmalısın:)
biliyorsun ki artık sana da sevap günah yazılmaya başlamış hem de çoktan.
sen de bu amel defterini en güzel şekilde hayırlı amellerle doldurmak istersin değil mi?
yaşın ilerledikçe kapanman çok daha zorlaşacak.nefsine daha ağır gelecek öncelikle bunu belirteyim.
ve şimdi imkanın varken niye geç kalasın ki.
hem bak liseye geçmişsin.
yani yeni arkadaşlar yeni çevre.
eğer onlara baştan kendini kapalı olarak tanıtmazsan inan bana sonra çok daha zor olur.hatta beni dışlarlar korkusu ile söyleyemeyebilebilirsin.
onun için başta çizgini belirlediğini ,başındaki örtünle dik duruşunu kanıtla.
sonra kapanmanın nefse ağır gelmesinin en önemli sebebi:insanlar ne der korkusudur.
şimdi sen çok büyük sayılmazsın.büyüdükçe çevren genişleyecek.o kadar kişinin içine kapalı çıkmak çok daha zor gelecek diye düşünüyorum
yani çok geç kalmadan ''neden ve kim için kapanmalıyım'',''kapanmamı kim istiyor'' sorularına cevap ver ve geç kalmadan hemen örtünü başına al, yolun başında iken yolunu belirle derim
hem bu çevre korkusu falan inan kapandıktan sonra hiçbirinin öneminin olmadığını göreceksin.
bu sadece şimdi ki nefsinin baskısı.
ve kapanmandaki asıl sebep bunlar değil de sadece Allah rızası olsun.O zaman değerli olur o senin için.
sen kapanınca için huzur dolacak.çevrendeki kötü insanların da nasıl teker teker senden uzaklaştığını ve iyilerin sana geldiğini göreceksin
çevren güzel insanlarla dolacak(tabi layığıyla kapanırsan).
ve kapananların da için huzurla doldu çok mutluyum ...dediklerine çokça şahit olduk.
manevi boşluk kadar kötü birşey yok.
örtünü kalbine alırsan bu boşluğu dolduracaktır.
Allah sana da nasip etsin canım.

hayırlı haberlerini bekliyoruz

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt