Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

SENİ Siniyorum...TÜRBANA YENİ YORUM (1 Kullanıcı)

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
OLAY GAZETESİ KÖŞE YAZARI ADNAN BAŞTOPÇU FORMUN ALTINDAKİ RESMİ YORUMLUYOR.(RESİM FORMUN ALTINDA ÜSTÜNE BİRKERE TIKLAMANIZ YETERLİ ÖNCE RESMİ İNCELEYİN SONRA LÜTFEN FORMU OKUYUNUZ)

Türbana yeni yorum!..

Ahali kafasına ne takarsa taksın, bu durumu kafasına takmayan bir arkadaşınız olarak söylüyorum; acaba şu fotoğraftaki hanım ablanın türban yorumu da, en azından Hayrunisa Hanım`ın türban yorumu kadar konuşulmayı, tartışılmayı hak etmiyor mu?
Öncelikle işlevsel. Yağmura karşı koruyucu mahiyette. Sonralıkla ise asıl türbanın görünmesini engellemeyecek kadar şeffaf.
Yani bu hanım ablaya kimse çıkıp mahalle baskısı falan yapamaz, ‘türbanın nerde gıı?` diye.
Fotoğraf türban tartışmalarında ‘afiş` olarak bile kullanılabilir bana göre.
Niye derseniz, bir kısım ‘Kutsal Kitap`ta da türbanla ilgili ayet yok` derken öbür kısım ‘ziynetlerinizi örtün ibaresi var` demiyor mu?
İşte arka planda da ziynet tartışmasının fonu mevcut!..
Birinci kadın ziynet gösteriyor isteyene. Öbürü de ‘kafayı örtmeye gerek yok (eliyle işaret etmiş) ziynet daha aşağısı` der gibi.
Ya da bana öyle geldi.

Bu ‘top`un sahibi kim?

Tuhaflığı ilk farkeden Genel Yayın Müdürümüz Erol Bilenser oldu.
Şöyle yazıyordu, Özlüce`nin açılışı ile ilgili davetiyede:

‘Timsah Özlüce`de (...) Burda orada`
Nokta noktalı bölümde bir ‘top` resmi vardı.
Dikkatli ve duyarlı Bursalılar`ı kıllandıracak bir durum.
Pazar günkü köşesinde bu konuyu meslektaşım Okan Tuna da işledi.
Bir okuru arayıp, uyarmış.
Ve dün.
Semih Pala`dan şu elektronik posta (mail) geldi:
‘Bursaspor`un Özlüce tesislerinin açılışı nedeniyle şehrin değişik yerlerine asılan ilanlarda kullanılan ifadeler son derece yakışıksızdır. Kentimizle iligili olarak maalesef bazı yerlerde, özellikle de spor karşılaşmalarında söylenen yakışıksız kelimeleri çağrıştıracak tarzda bir ilan düzenlemesi yapılmasını kabullenmek mümkün değildir.
Hemşehrilerimizin tepki gösterdiği ilanlardaki anlatımın sorumluları ortaya çıkarılmalıdır. Top resmi ile Bursa kelimesini yanyana getirerek yanlış anlamalara neden olan Belediye bu ilanları toplatmalıdır`
Mail daha uzundu, ben özetledim.
Pala, aynı ilanla ilgili Vilayete`e de başvurduğunu bildirdi.
Hasılıkelam, Erol Bey, Okan Tuna`nın bir okuru, Semih Pala derken birçok vatandaşın sözkonusu ilan nedeniyle dikkatli, duyarlı ve hatta tepkili olduğu anlaşılıyor.
Demek ki olay, ‘bu tip masum hatalar sadece artniyetli kişiler tarafından farkedilir` boyunutu çoktan aşmış.

BJK`nın tükürdüğünü yalamasına gerek yok

BJK`nin ‘İsmet Arzuman gitmezse bundan sonraki maçlara PAF takımla çıkarız` yaklaşımı hayli enteresan sonuçlara gebe.
1. İsmet Arzuman giderse...
Bu bütün takımlara beğenmedikleri hakemi istifa ettirme hakkı verir ki, sonuçlar eğlenceli olur hakikaten.
2. BJK kararında ısrar ederse...
a) Küme düşebilir.
b) Türk futbolu yeni genç yetenekler kazanır.
c) Ertuğrul Sağlam, gençlere şans veren teknik adamlar sıralamasında uzak ara birinci olup tarihe geçer.
d) Hiçbiri, BJK yönetimi, 3 vakte kadar tükürdüğünü yalar.
Gelelim, başlıkta sorduğum sorunun yanıtına, yani herkesi rahatlatacak şahane önerime:
BJK Sivas maçına PAF kadrosuyla çıkıp kararlılığını gösterir. Sonrasında A takım oyuncuları sırayla antrenmanda ‘PAF takımına gönderilme cezası gerektirecek` terbiyesizlikler yaparlar!.. Ertuğrul Sağlam da bunları ceza olarak PAF takımına gönderir. Her gün 3-5 terbiyesizlik sonrasında PAF takımın kadrosu A takım kadrosundan oluşur.
Böylece hem tükürük yalanmamış olur, hem de sahaya A takım kadrosuyla çıkılır. Nasıl öneri ama? BJK`liler unutmasınlar bu kıyağımı.

AD NAN BAŞ TOP ÇU
06-10-07
alıntı
..................
TÜRBANA YENİ YORUM.
BAŞTOPCU-Ahali kafasına ne takarsa taksın, bu durumu kafasına takmayan bir arkadaşınız olarak söylüyorum..
SENGUL-ADNAN BEY BU DURUMU KAFANIZA TAKMIYORSUNUZ AMA BU DURUMU KAFASINA TAKAN MİLYONLARCA KİŞİ VAR...

BAŞTOPÇU-acaba şu fotoğraftaki hanım ablanın türban yorumu da, en azından Hayrunisa Hanım`ın türban yorumu kadar konuşulmayı, tartışılmayı hak etmiyor mu?
SENGUL-EVET BELKİ HAYRUN HANIMIN MODASINI TAKİP ETMİYORUZ AMA TÜRBANLA İLGİLİ YORUMLARI TAKİP EDİYORUZ...
KONUŞMAYIDA TARTIŞILMAYIDA HAK EDİYOR...

BAŞTOPÇU-Öncelikle işlevsel. Yağmura karşı koruyucu mahiyette. Sonralıkla ise asıl türbanın görünmesini engellemeyecek kadar şeffaf.
SENGUL-ÖNCELİKLE İŞLEVDEN KALDIRILMIŞ.ŞİDDETLİ YORUMLARDAN KORUNMASI MAHİYETİNDE.SONRALIKLA İSE SAKALIN GÖRÜNMESİNİ ENGELLEYECEK KADAR KAMUFLE EDİLMİŞ..

BAŞTOPÇU-Yani bu hanım ablaya kimse çıkıp mahalle baskısı falan yapamaz, ‘türbanın nerde gıı?` diye.
Fotoğraf türban tartışmalarında ‘afiş` olarak bile kullanılabilir bana göre.
SENGUL-YANİ BU BEY ABİYE KİMSE ÇIKIP METROPOL BASKISI FALAN YAPAMAZ'SAKALIN NERDE LEN?'DİYE
FOTOĞRAF TRAŞ BIÇAKLARI TARTIŞMALARINDA 'REKLAM KARAKTERİ' OLARAK BİLE KULLANILABİLİNİR BANA GÖRE.

HANGİ FOTOĞRAF MI? ŞU 6 KASIM GÜNÜ YAZINIZDA ELİNİZİ SAKALINIZA ATTIĞINIZ RESİM.ÇAKTIN KÖFTEYİ. ARŞİVLERİ ÇOK ARADIM DEDİM YA İYİ KAMUFLE..YANİ BEN YAZIMI YAZARIM,SAKALIMA BAKARIM ..

BAŞTOPÇU-Niye derseniz, bir kısım ‘Kutsal Kitap`ta da türbanla ilgili ayet yok` derken öbür kısım ‘ziynetlerinizi örtün ibaresi var` demiyor mu?
İşte arka planda da ziynet tartışmasının fonu mevcut!..
Birinci kadın ziynet gösteriyor isteyene. Öbürü de ‘kafayı örtmeye gerek yok (eliyle işaret etmiş) ziynet daha aşağısı` der gibi.
Ya da bana öyle geldi.
SENGUL-NİYE DERSENİZ,BİR KISIM 'GAZETECİ' KİŞİLERİN ÖZLÜK HAKLARINA TECAVÜZ YOK 'DERKEN ÖBÜR KISIM VAR DEMİYOR MU?LİSANI HALLERİ İLE..

İŞTE ARKA PLANDA BİR RANT KAVGASI BU KAREDEKİ TÜRBANLI KARDEŞİMİZİ İZNİ ALNINMADAN HABER YAPILARAK RENCİDE EDİP EDİLMEDİĞİ DÜŞÜNÜLMEDEN İSTİLA EDİLİYOR.BAKALIM BUN MANEVİ YORUMU NASIL OLUR???

BAŞTOPÇU-
Bu ‘top`un sahibi kim?

Tuhaflığı ilk farkeden Genel Yayın Müdürümüz Erol Bilenser oldu.
Şöyle yazıyordu, Özlüce`nin açılışı ile ilgili davetiyede:

SENGUL-TUHAFLIĞI İLK FARKEDEN BURSA DAN BİR ARKADAŞIM OLDU.
ŞÖYLE YAZIYORMUŞ ADNAN BAŞTOPÇUNUN YAZISINDA:

BAŞTOÇU-Timsah Özlüce`de (...) Burda orada`
Nokta noktalı bölümde bir ‘top` resmi vardı.
Dikkatli ve duyarlı Bursalılar`ı kıllandıracak bir durum.
Pazar günkü köşesinde bu konuyu meslektaşım Okan Tuna da işledi.
Bir okuru arayıp, uyarmış.
SENGUL-
NOKTA NOKTALI BÖLÜMDEN SONRA BURDA YAZISI VARDI.
DİKKATLİ BURSALI ARKADAŞIM NOKTALI BÖLÜMDEN SONRA 'BURDA' DEĞİL 'BURSA' YAZDIĞINI SÖYLEDİ.
PAZAR GÜNÜ KÖŞEDEN KÖŞEDEN GİDERKEN BU KONUYU ARDAŞIM DA ATATÜRK LİSESİNİN ÖNÜNDEKİ PANOLARDA VE MERİNOS ALT GEÇİTİNDEKİ PANODA DİKKATLİCE İRDELEMİŞ.VE BENİ UYARMIŞTI.BURDA DEĞİL BURSA YAZIYOR DİYE. BU TOP KİME AİT BİLMEM AMA BU HATAYI YAPANI BULMAK LAZIM..HADİ DİYELİM HATA ARKADAŞIMDA E BURADADAKİ A
NEREDE??? AA..

BAŞTOPÇU-
......
Belediye bu ilanları toplatmalıdır`
......
Mail daha uzundu, ben özetledim
Demek ki olay, ‘bu tip masum hatalar sadece artniyetli kişiler tarafından farkedilir` boyunutu çoktan aşmış.

SENGUL-MAİL DAHA UZUNDU, BEN ÖZETLEDİM
DEMEK Kİ OLAY,GAZETESİNİN YAZARLARIDA HATA YAPABİLİYORMUŞ..AMA TARİH GEÇTİĞİNDEN YAYIM YAPILDIĞINDAN ARTIK DÜZELTİLECEK BİR DURUM YOK.
BOYUTUNU ÇOKTAN AŞMIŞ..

AD NAN BAŞ TOP ÇU-
BJK`nın tükürdüğünü yalamasına gerek yok
SENGUL-BİLDİN BİLDİN (D)
AMA SENİ DİNLEMEDİLER...

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
SİTEDEKİ UZMAN ARKADAŞLAR KONUNUN MANEVİ BOYUTUNU ADNAN BEYE HERHALDE YAZARLAR..
E UZMAN OLMAYAN ARKADAŞLAR DA EN AZINDAN TEPKİLERİNİ KOYARLAR İNŞAALLAH

bastopcu@olaygazetesi.com.tr

makedon67

Kayıtlı Kullanıcı
türbandan önce allah korkusu olmalı

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
türbandan önce allah korkusu olmalı

TABİKİ KARDEŞİM HER BİR ZÜMREDE اللهِ KORKUSU VE SEVGİSİ OLMASI GEREK.BU KARDEŞİM KORKARMI KORKMAZMI SEVERMİ SEVMEZMİ EHLİ KEŞİF OLMADIĞIMIZDAN BİLEMEYİZ.ANCAK ŞU KESİN DÜNKİ YAZISINDA TÜRBANLI KARDEŞLERİMZİN RESMİNİ KOYARAK.BİR ANKET SONUCUDÜZENLEMİŞ VEYA YAYINLAMIŞ.ANKET BAŞLIĞI İSE ŞÖYLE...

TÜEKİYE DE İRTİCA TEHLİKESİ VAR MI? DİYE...
YANİ ANLAŞILAN HER BİR TÜRBANLI KARDEŞİMİZİ SINIFLANDIRIYOR. UZMAN OLMAK GEREK.DEĞİL Mİ? BİZ TEPKİMİZİ KOYMAZSAK OLACAĞI BUDUR. SİTEDE OLMAYACAK BİR RESMİ 100 ARKADAŞIMIZ GÖRÜNTÜLERKEN 30 KİŞİ CEVAPLIYOR.NE YAPALIM BİZİM NASİBİMİZ DE 92 DE 1 MİŞ

اللهِ RAZI OLSUN...
SELAMETLE...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt