Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

sırrı çözülmemiş kapı,zirve duası (1 Kullanıcı)

C

camuro

Birinci Okunuş :5 vakit namazın arkaısndan 129 defa okunur
sırrı çözülmemiş dua
yusuf suresinin 100ayeti bu ayetin 7 okuma şekli varmış
Kapı,Kılıç ve Zirve duası olarak geçiyorAçılmaz kapılar açılır olmazlar olurmuş
Birinci Okunuş

"İnne rabbi ledifun lima yeşa'u innehu huvel alimul hakim"
5 vakit namazın ardından 129 kez okunur

İkinci Okunuş:
"İnne rabbi ledifun lima yeşa'u " bu ayetle okunan sırlı ayeti "

BİRİNCİ OKUNUŞ:

Ayeti kerimeyi taşıyabileceğine inandığınız herkese öğretebilirsiniz:
Beş vakit namazın ardından 129 kere:
rabbi İnne ledifun lima yeşa'u İnnehu huvel alimul hakim

Gün içinde sayı tutmadan ve dilimiz döndüğünce, okuyabildiğimiz kadar:
" İnne rabbi ledifun lima yeşa'u"

Bu şekilde okumaya devam edenler, bakın kısa bir zaman diliminden bahsetmiyorum, bu şekilde okumaya devam edenler önlerinde kapıların açıldığını, olmazların olduğunu göreceklerdir Bu nedenle bu okunuşa KAPI DUASI denilir

İKİNCİ OKUNUŞ

Delailül Hayrat Kitabının eski baskılarını arayın Ortada selatuselamlar, etrafında ise farklı alimlerce okunmuş, öğretilmiş dualar bulunan eski baskılardan bahsediyorum Hafızam beni yanıltmıyorsa Salah Yayınevinden çıkmış olan Delailül Hayrat kitapları böyledir (Yayınevinin adını yanlış hatırlayabilirim) O kitaptaki kenar dualarından biri Yusuf Suresi'ndeki bahse konu ayeti barındırır ve İsm-i Azam duası olarak bilinir Hani bulduğunuz kitapta burası İsm-i Azam duasıdır diye yazmayabilir -ki genelde yazmaz- biraz daha yakın adres tarif edeyim Pazartesi dersinin kenar duaları arasındadır Önce orayı kontrol edersiniz sonra diğer bölümlere bakarsınız "İnne rabbi ledifun lima yeşa'u" ayetini gördüğünüzde duayı buldunuz demektir Kıymet bileni var, bilmeyeni var Ağzı dualı olan var beddualı olan var Bu nedenle sadece nasibi olan bulup okusun diye açıkça yazmak yerine adres tarif ediyorum Bu da KAPI DUASI'dır
Bu duayı ezberleyip beş vakit namazın ardından 3 kere okumalısınız
Yine ayeti kerimenin yukarıda yazdığım bölümünü yine beş vakit namaz ardından 129 adet okumalısınız

Gün içinde ise 17 bin küsürlü Latif ismi sayısını dikkate alarak okuyabildiğimiz kadar İnne rabbi ledifun lima yeşa'u okumalıyız Dileyenler ayetin devamını da okuyabilir ki ben öyle yapıyorum
Zaten bu iki okunuşu yapabilseniz size fazlasıyla yeterli olacaktır Allah dilerse daha fazlasını öğrenmenizi de nasip eder Biz, bildiğimizle amel etmekle memuruz Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım, ne kadar başardım bilemiyorum Niyet hayr, akıbette hayr olur inşallah

Bu ayeti okumak kolaydır ama taşımak zordur Bunu özellikle çizelim Sürekli okuyanların, "Yarabbi taşımayı nasip et" diye kendilerine dua etmesi de tavsiye edilir

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Gün içinde sayı tutmadan ve dilimiz döndüğünce, okuyabildiğimiz kadar:
" İnne rabbi ledifun lima yeşa'u"

ALLAH RAZI OLSUN.
ANLAMINIDA YAZARMISINIZ .
SELAMETLE KALIN.

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim,

Anlamı;
"Şüphesiz Rabbim, dilediği şeyde nice incelikler sergileyendir. Şüphesiz O, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.”

Değerli Kardeşim Allah Razı olsun,

Yanlız ikinci okunuşunu şifrelemissin, uzatmışsın, sırlar falan vermişsin, 3 saat aradım ancak bulamadım.
Cuma duaları arasında olma ihtimali var.
En sonunda farklı bir yolla buldum.
Zaten dua uzun öyle her eline geçiren, namaz arkasından 3 defa okursa Doğrusunu Yüce Allah(CC) bilir ama o insan kötülüğe meyl bir insan olacağını sanmam.
Arayan arkadaşlar farklı yollarlada bulabilirler.
Bende bir ipucu vereyim direkt internetten.

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim,

Anlamı;
"Şüphesiz Rabbim, dilediği şeyde nice incelikler sergileyendir. Şüphesiz O, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.”

OKUDUM.
ALLAH KABUL ETSİN.
SELAMETLE KALIN...

Emine Emel

Kayıtlı Kullanıcı

Anlamı;

Allah razı olsun rabbim hakkıyla taşımayı nasip etsin bende okudum inş ezberime alırım rabbim unutturmasın
Ne güzel bi dua rabbim öğretenlerden razı olsun

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun kardeşim.

mağlub

Kayıtlı Kullanıcı

Anlamı;

Allah razı olsun rabbim hakkıyla taşımayı nasip etsin bende okudum inş ezberime alırım rabbim unutturmasın
Ne güzel bi dua rabbim öğretenlerden razı olsun

_Tuva

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim... Rabbim bizide taşımayı nasip edenlerden eylesin (Amin)

ziranbola

Kayıtlı Kullanıcı
tuareg bizimlede paylaşırmısın ben 1 haftadır arıyorum

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Teşekkür ederim...;

''İnne rabbi letifun lima yeşau innehu huva l alimu l hakimu.''

Doğrusu Rabbim dilediğine lütufkardır. Çünkü ''O'' dur her şeyi bilen hikmet sahibi olan.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı

Anlamı;

Ne güzel bi dua rabbim öğretenlerden razı olsun[/QUOTE]

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt