Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Tesettür...Takvadır". (1 Kullanıcı)

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Güncelleme

Alıntı:
berat05´isimli üyeden Alıntı
Abimiz Cehaletimi bağışlayınız ancak ne zamandır soracaktım"A'lamenittebeğalhüda" nın anlamı tam olarak nedir? ALLAH c.c. razı olsun

Allah'a Emanet Olunuz

katrenur

Kayıtlı Kullanıcı
Başörtüsünün takva ve ibadetten başka bir anlamı yoktur, olamaz da.
Bunu bir türlü insanımıza YA ANLATAMADIK YADA ANLAMAK İSTEMEDİLER.Rabbime şükürler olsun ki 10 yıldır tesettürlü bir bayanım .Bende umutla bir gün hizmet etmeyi bekliyorum.Bir elime güneşi diğer elime ayı verseler yine davamdan vazgeçmem. Allah razı olsun sizlerden vede sizin gibi düşünen insanlardan .

Gök Kubbe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm
allah razı olsun paylaşıma teşekkürler

berat05

Yönetici
Tesettür, Rabbimiz'in Kuran'da bir emridir. Ve her insan istediği rengi, istediği kumaşı, istediği şekli kullanarak bu ibadetini, ALLAH'ın bu farzını yerine getirebilmelidir. Hiç kimse kimseye "sen başına bunu takma", veya "takarsan da bunu böyle bağlama" deme hakkına sahip değildir. ALLAH'ın Kuran'da bildirdiği gibi "Sizin dininiz size, benim dinim bana." (Kafirun Suresi, 6) denmesi ve kimsenin kimsenin ibadetine el ya da dil uzatmaması gerekir.

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Bu Türkiyece Cumhuriyeti bu Müslümanlara uyguladığı baskılar neticesinde birgün yıkılacak arkadaşlar..Ona göre safınızı seçiniz....

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Başörtüsünün takva ve ibadetten başka bir anlamı yoktur, olamaz da.
Bunu bir türlü insanımıza YA ANLATAMADIK YADA ANLAMAK İSTEMEDİLER.Rabbime şükürler olsun ki 10 yıldır tesettürlü bir bayanım .Bende umutla bir gün hizmet etmeyi bekliyorum.Bir elime güneşi diğer elime ayı verseler yine davamdan vazgeçmem. Allah razı olsun sizlerden vede sizin gibi düşünen insanlardan .

Selamün Aleyküm Kardeşim

Selam ve dua ile...
Allah'a Emanet Olunuz

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Başörtüsünün tek anlamı vardır: ALLAH'ın tesettürle ilgili emrini yerine getirmek, mümin kadının iffetini, saygınlığını korumak, toplumda iyi ve kendini koruyan bir insan olarak tanınmak istediğini göstermek.
Başörtüsüne bundan başka anlam yüklemek isteyenler, bir daha "biz ne yapıyoruz?" diye düşünmelidirler. Başörtüsü takarak, kendini ve iffetini koruyan, temiz ahlaklı bir insanın bu millete ne zararı olabilir? Başörtüsü takan bir insandan ne kötülük gelebilir? ALLAH'tan korkup sakınan bir insandan en küçük bir zarar gelmez. Aksine bu insan ALLAH'tan korkup sakındığı için daima hayır getirir. Kötü ahlakı, saldırganlığı, zulmü bilmez. Sadece şefkat, huzur ve güvenlik arar.

Allah razı olsun değerli büyüğüm.cok güzel ifade etmissiniz.Emeğinize sağlık.

Selametle...

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Başörtüsünün tek anlamı vardır: ALLAH'ın tesettürle ilgili emrini yerine getirmek, mümin kadının iffetini, saygınlığını korumak, toplumda iyi ve kendini koruyan bir insan olarak tanınmak istediğini göstermek.
Başörtüsüne bundan başka anlam yüklemek isteyenler, bir daha "biz ne yapıyoruz?" diye düşünmelidirler. Başörtüsü takarak, kendini ve iffetini koruyan, temiz ahlaklı bir insanın bu millete ne zararı olabilir? Başörtüsü takan bir insandan ne kötülük gelebilir? ALLAH'tan korkup sakınan bir insandan en küçük bir zarar gelmez. Aksine bu insan ALLAH'tan korkup sakındığı için daima hayır getirir. Kötü ahlakı, saldırganlığı, zulmü bilmez. Sadece şefkat, huzur ve güvenlik arar.

Allah razı olsun değerli büyüğüm.cok güzel ifade etmissiniz.Emeğinize sağlık.

Selametle...

Amin,Ecmain,Cümlemizden İnşaallah.
Selam ve dua ile....
A'lamneittebeğalhüda

berat05

Yönetici
"Kur'ân'ın tesettür emri fıtri olmakla beraber; o maden-i şefkat ve kıymettar birer refika-i ebediyye olabilen kadınları tesettür ile sukuttan, zilletten ve mânevi esaretten ve sefâletten kurtarıyor." (Hanımlar Rehberi, s. 52)

berat05

Yönetici
vealeykümselam ve rahmetullahi ve berakatuhu

vealeykümselam ve rahmetullahi ve berakatuhu

Tesettür, Rabbimiz'in Kuran'da bir emridir. Ve her insan istediği rengi, istediği kumaşı, istediği şekli kullanarak bu ibadetini, Allah'ın bu farzını yerine getirebilmelidir. Hiç kimse kimseye "sen başına bunu takma", veya "takarsan da bunu böyle bağlama" deme hakkına sahip değildir. Allah'ın Kuran'da bildirdiği gibi "Sizin dininiz size, benim dinim bana." (Kafirun Suresi, 6) denmesi ve kimsenin kimsenin ibadetine el ya da dil uzatmaması gerekir.

Resul Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Tesettür, Rabbimiz'in Kuran'da bir emridir. Ve her insan istediği rengi, istediği kumaşı, istediği şekli kullanarak bu ibadetini, Allah'ın bu farzını yerine getirebilmelidir. Hiç kimse kimseye "sen başına bunu takma", veya "takarsan da bunu böyle bağlama" deme hakkına sahip değildir. Allah'ın Kuran'da bildirdiği gibi "Sizin dininiz size, benim dinim bana." (Kafirun Suresi, 6) denmesi ve kimsenin kimsenin ibadetine el ya da dil uzatmaması gerekir.

ALLAH'a Emanet,Emanete Sahip Olunuz
Selam ve dua ile....

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt