Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Unutulmuş sünnetler (1 Kullanıcı)

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
"BİR KİMSE TUVALETTEYKEN KIBLEYE ÖNÜNÜ VE ARKASINI DÖNMEZSE ONA BİR SEVAP YAZILIR VE BİR GÜNAHI SİLİNİR" (TABERANİ)

"BIYKLARINI KISALTMAYAN BİZDEN DEĞİLDİR" (MUCEMUS SAĞIR)

"BEYAZ TELLERİ KOPARMAYIN ÇÜNKÜ O KIYAMET GÜNÜ BİR NURDUR" (İBN HİBBAN)

"BAŞIN BİR KISMINI TIRAŞ EDİP BİR KISMINI PERÇEM OLARAK BIRAKMAYIN" (BUHARİ)

"KADININ SAÇLARINI TIRAŞ ETMESİNİ (zaruret olmaksızın kökünden kesmesini) YASAKLADI." (NESAİ)

"MİSVAK ERKEĞİN GÜZEL KONUŞMA YETENEĞİNİ ARTIRIR." (RAMUZ EL HADİS)

"ALLAH RESULÜ (S.A.V) YÜRÜRKEN SAĞA SOLA BAKMAZDI" (R.EL HADİS)

"KATIĞIMIZIN EFENDİSİ TUZDUR" (İBNİ MACE)

"KENDİSİNE GÜLME GELDİĞİNDE ELİNİ AĞZINA TUTARDI" (R.E.H)

"BİRİNİZ AYAKKABI GİYİNCE SAĞDAN BAŞLASIN, ÇIKARIRKENDE SOLDAN BAŞLASIN" (MÜSLİM)

"BORÇLU OLAN BİR KİMSE ALLAH TEALA YOLUNDA ÖLDÜRÜLSE SONRA DİRLTİLİP TEKRAR ÖLDÜRÜLSE DAHA SONRA DİRİLTİLİP TEKRAR ÖLDÜRÜLSE BORCUNU ÖDEMEDEN YİNEDE CENNETE GİREMEZ" (NESAİ)

"RASULULLAH (S.A.V) ODAMA GİRMİŞTİ YERDE ATILMIŞ BİR EKMEK PARÇASI GÖRDÜ HEMEN ONU ALIP SİLDİ VE YEDİBANADA 'EY AİŞE KERİM OLANA İKRAM ET ZİRA ŞU EKMEK BİR KAVİMDEN NEFRET EDİP KAÇMIŞSA BİR DAHA GERİ DÖNMEMİŞTİR' BUYURDU" (İBNİ MACE)

"ALICI OLMADIĞINIZ HALDE FİYATLARI KIZIŞTIRMAK İÇİN MÜŞTERİ İLE SATICININ ARALARINA GİRMEYİN" (BUHARİ)

Kaan Erdem

Yönetici
selam ve dua ile klaınz kardeşim..güzel bir hatırlatma oldu...

"BİR KİMSE TUVALETTEYKEN KIBLEYE ÖNÜNÜ VE ARKASINI DÖNMEZSE ONA BİR SEVAP YAZILIR VE BİR GÜNAHI SİLİNİR" (TABERANİ)

"BIYKLARINI KISALTMAYAN BİZDEN DEĞİLDİR" (MUCEMUS SAĞIR)

"BEYAZ TELLERİ KOPARMAYIN ÇÜNKÜ O KIYAMET GÜNÜ BİR NURDUR" (İBN HİBBAN)

"BAŞIN BİR KISMINI TIRAŞ EDİP BİR KISMINI PERÇEM OLARAK BIRAKMAYIN" (BUHARİ)

"KADININ SAÇLARINI TIRAŞ ETMESİNİ (zaruret olmaksızın kökünden kesmesini) YASAKLADI." (NESAİ)

"ALLAH RESULÜ (S.A.V) YÜRÜRKEN SAĞA SOLA BAKMAZDI" (R.EL HADİS)

"KATIĞIMIZIN EFENDİSİ TUZDUR" (İBNİ MACE)

"KENDİSİNE GÜLME GELDİĞİNDE ELİNİ AĞZINA TUTARDI" (R.E.H)

"BİRİNİZ AYAKKABI GİYİNCE SAĞDAN BAŞLASIN, ÇIKARIRKENDE SOLDAN BAŞLASIN" (MÜSLİM)

"BORÇLU OLAN BİR KİMSE ALLAH TEALA YOLUNDA ÖLDÜRÜLSE SONRA DİRLTİLİP TEKRAR ÖLDÜRÜLSE DAHA SONRA DİRİLTİLİP TEKRAR ÖLDÜRÜLSE BORCUNU ÖDEMEDEN YİNEDE CENNETE GİREMEZ" (NESAİ)

"RASULULLAH (S.A.V) ODAMA GİRMİŞTİ YERDE ATILMIŞ BİR EKMEK PARÇASI GÖRDÜ HEMEN ONU ALIP SİLDİ VE YEDİBANADA 'EY AİŞE KERİM OLANA İKRAM ET ZİRA ŞU EKMEK BİR KAVİMDEN NEFRET EDİP KAÇMIŞSA BİR DAHA GERİ DÖNMEMİŞTİR' BUYURDU" (İBNİ MACE)

"ALICI OLMADIĞINIZ HALDE FİYATLARI KIZIŞTIRMAK İÇİN MÜŞTERİ İLE SATICININ ARALARINA GİRMEYİN" (BUHARİ)

_-yolcu-_

Kayıtlı Kullanıcı

bunu daha önce hiç duymamıştım.Sadece beyefendi kardeşlerimizin konuşma yeteneğini mi artırıyormuş.

selam ve dua ile...

elifffff

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun,özlü bir paylaşımdı...

siyah peçe

Kayıtlı Kullanıcı
ben bunu yapmıştım.fakat hafızlık yapıyordum.çok sıkıntılıydım ve saçlarımın diplerinde yaralar çıkmıştı.saçlarım çok aşırı dökülüyordu.rabbime şükür artık öyle bir problemim yok.cok şükür.elhamdülillah....

leyla-1

Altın Üye
Selam Aleyküm kardeşim Allah razı olsun emeklerinize sağlık selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.

ipek

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşim çok güzel bir paylaşım

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçekten bunların hiçbirisini duymamıştım, Allah razı olsun. :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt