Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ve kilise yine sahnede (1 Kullanıcı)

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
dünyadaki misyonerlik faaliyetleri tam gaz devam ediyor...
işte gündeme bugün düşen yeni bir vaka daha...
annenin anlatımı ile başlıyorum.....

“36 yaşındayım. 1991 yılında evlendim. Bir yıl sonra kızım Elif dünyaya geldi. Bir süre sonra eşimle aramızda geçimsizlik baş gösterdi. Ayrı yaşamaya başladık. Bir dizi talihsiz olay yaşadım. Kızım beş yaşına gelince Osnabrück’te Kadınlar Evi’ne sığındım. Yaşadığım zor durum ve stres nedeni ile kızımı bir gün dövdüm. Buna sonradan çok pişman oldum ama iş işten geçmişti. Beni şikayet etmişler. Bir süre sonra Osnabrück Gençlik Dairesi gelerek çocuğumu elimden aldı. İki ay süre ile çocuğum Gençlik Dairesi’nde kaldı. Bu arada hukuki süreç başlattım. Gençlik Dairesi ile yaptığım görüşmelerde ‘Çocuğumu lütfen benden almayın, onsuz yaşayamam, ölürüm’ dedim. Bu sözüm üzerine yetkililer, intihara eğilimim olduğu gerekçesi ile beni psikolojik muayeneye gönderdiler. Muayene eden doktorlar bir hastalık bulamamalarına rağmen, benim yeterince iyi bir annelik yapamayacağıma karar verdiler. Bunun üzerine ben de başka bir doktora giderek aksini kanıtlayan rapor aldım ama onu da dikkate almadılar ve kızımı benden kesin olarak aldılar. Dokuz aydır bana göstermiyorlar. Ben Müslümanım, inançlıyım, çocuğumun da Müslüman olarak yetişmesini istiyorum. Ama onu koyu Katolik bir aileye vermişler ve kiliseye götürmeye başlamışlar. Bana da kesin olarak göstermiyorlar. Bu bir insanlık ayıbı, yavruma lütfen sahip çıkın.”

YURT dışındaki Türklerin durumuyla ilgili tartışmalara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu kez iddianın sahibi Balıkesir eski Milletvekili Turhan Çömez...
Almanya’da Türk toplumu temsilcileriyle görüşen Çömez, 3 bin kadar Türk çocuğunun asimilasyon tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu öğrendi. Çömez, buna örnek olarak da Türk kızı Elif’in, Katolik bir Alman aileye verilmesini gösterdi.
. Bu durumda olan 3 bin Türk çocuğunun bulunduğu bilgisini aldığını söyleyen Çömez, şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye’nin bu duruma derhal bir çözüm bulması gerek. Bu yavrunun Almanya’dan resmen istenip, Türkiye’de kendi değerlerimize göre yetiştirilmesinin sağlanması gerek. Ayrıca bu durumda olan 3000 civarındaki yavrunun da akıbetinin araştırılması şart.

Çömez, anne Ayşe Yaman’ın verdiği dilekçeyi de Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya gönderdi.

insanlık hakları der, müslümanlık haklarını çiğnerler.....her fırsatı değerlendirirler....
hemde milyarlar ile ifade nüfusa sahip olan müslümanların gözünün içine baka baka....

Rabbim sonumuzu hayır eylesin.....
ALLAHA EMANET OLUNUZ

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
dünyadaki misyonerlik faaliyetleri tam gaz devam ediyor...
işte gündeme bugün düşen yeni bir vaka daha...
annenin anlatımı ile başlıyorum.....

“36 yaşındayım. 1991 yılında evlendim. Bir yıl sonra kızım Elif dünyaya geldi. Bir süre sonra eşimle aramızda geçimsizlik baş gösterdi. Ayrı yaşamaya başladık. Bir dizi talihsiz olay yaşadım. Kızım beş yaşına gelince Osnabrück’te Kadınlar Evi’ne sığındım. Yaşadığım zor durum ve stres nedeni ile kızımı bir gün dövdüm. Buna sonradan çok pişman oldum ama iş işten geçmişti. Beni şikayet etmişler. Bir süre sonra Osnabrück Gençlik Dairesi gelerek çocuğumu elimden aldı. İki ay süre ile çocuğum Gençlik Dairesi’nde kaldı. Bu arada hukuki süreç başlattım. Gençlik Dairesi ile yaptığım görüşmelerde ‘Çocuğumu lütfen benden almayın, onsuz yaşayamam, ölürüm’ dedim. Bu sözüm üzerine yetkililer, intihara eğilimim olduğu gerekçesi ile beni psikolojik muayeneye gönderdiler. Muayene eden doktorlar bir hastalık bulamamalarına rağmen, benim yeterince iyi bir annelik yapamayacağıma karar verdiler. Bunun üzerine ben de başka bir doktora giderek aksini kanıtlayan rapor aldım ama onu da dikkate almadılar ve kızımı benden kesin olarak aldılar. Dokuz aydır bana göstermiyorlar. Ben Müslümanım, inançlıyım, çocuğumun da Müslüman olarak yetişmesini istiyorum. Ama onu koyu Katolik bir aileye vermişler ve kiliseye götürmeye başlamışlar. Bana da kesin olarak göstermiyorlar. Bu bir insanlık ayıbı, yavruma lütfen sahip çıkın.”

YURT dışındaki Türklerin durumuyla ilgili tartışmalara her gün bir yenisi ekleniyor. Bu kez iddianın sahibi Balıkesir eski Milletvekili Turhan Çömez...
Almanya’da Türk toplumu temsilcileriyle görüşen Çömez, 3 bin kadar Türk çocuğunun asimilasyon tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu öğrendi. Çömez, buna örnek olarak da Türk kızı Elif’in, Katolik bir Alman aileye verilmesini gösterdi.
. Bu durumda olan 3 bin Türk çocuğunun bulunduğu bilgisini aldığını söyleyen Çömez, şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye’nin bu duruma derhal bir çözüm bulması gerek. Bu yavrunun Almanya’dan resmen istenip, Türkiye’de kendi değerlerimize göre yetiştirilmesinin sağlanması gerek. Ayrıca bu durumda olan 3000 civarındaki yavrunun da akıbetinin araştırılması şart.

Çömez, anne Ayşe Yaman’ın verdiği dilekçeyi de Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya gönderdi.

insanlık hakları der, müslümanlık haklarını çiğnerler.....her fırsatı değerlendirirler....
hemde milyarlar ile ifade nüfusa sahip olan müslümanların gözünün içine baka baka....

Rabbim sonumuzu hayır eylesin.....
ALLAHA EMANET OLUNUZ

o almanların yöresel yemekleri domuz kulağı çorbası

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;525351' Alıntı:
o almanların yöresel yemekleri domuz kulağı çorbası

iğrenç....
ama burada yöresel beslenme:! mevzudan çok, hepimizi ilgilendiren korkunç planların, hayata geçirilen senaryosu var...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
afedersiniz ama ne anlatmak istediğinizi anlamadım?

demek istedim ki bu zamalarda ki Türk kültürü adetleri 'geri' olarak gösterilmeye calışılıyor ileri dediklerini(avrupa almanya ve diğer frenkler) en sevdiği yemekleri ise domuz kulağından ibaret ... dediğiniz gibi iğrenç
tarihlerini araştırsanız daha iğrenç

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;525372' Alıntı:
demek istedim ki bu zamalarda ki Türk kültürü adetleri 'geri' olarak gösterilmeye calışılıyor ileri dediklerini(avrupa almanya ve diğer frenkler) en sevdiği yemekleri ise domuz kulağından ibaret ... dediğiniz gibi iğrenç
tarihlerini araştırsanız daha iğrenç

anladım...
ama bu geri gösterilmeye çalışılanlar türk kültüründen çok, islam kültürü...
Türk kültürüde islam binasında şekillenmemişmi zaten?
ama ne kadar geri göstermek isteselerde manevi olarak kendi bataklığında boğuluyorlar....
geçmişi katliam, kan ve vahşet dolu olan olan avrupa medeniyeti!!.......
hidayet ya Rab...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
anladım...
ama bu geri gösterilmeye çalışılanlar türk kültüründen çok, islam kültürü...
Türk kültürüde islam binasında şekillenmemişmi zaten?
ama ne kadar geri göstermek isteselerde manevi olarak kendi bataklığında boğuluyorlar....
geçmişi katliam, kan ve vahşet dolu olan olan avrupa medeniyeti!!.......
hidayet ya Rab...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

ben de onu demek istedim zaten özellikle Türk kültürü çünkü Türkiye ortadoğu yolununpüf noktası
yunanlı patrik bir hristiyan programında şöyle demişti:'onların (İstanbulluların) üçte biri denizde boğulacak üçte biri de hristiyan olacak üçte biri de kaçacak
(onların korkusundan) böylece Konstantiniye bizim olacak
tv de medyada durum böyle böyle gördük
diyorlar ki domuz deyice melekler o yeri terk edip gidiyorlarmış
bana göre ise domuz küfrün görünür şekli o manayla söyledim
konu açılırken tarihi gerçekere dair bir şeyler yazmak içimden geldi..

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;525380' Alıntı:
ben de onu demek istedim zaten özellikle Türk kültürü çünkü Türkiye ortadoğu yolununpüf noktası
yunanlı patrik bir hristiyan programında şöyle demişti:'onların (İstanbulluların) üçte biri denizde boğulacak üçte biri de hristiyan olacak üçte biri de kaçacak
(onların korkusundan) böylece Konstantiniye bizim olacak
tv de medyada durum böyle böyle gördük
diyorlar ki domuz deyice melekler o yeri terk edip gidiyorlarmış
bana göre ise domuz küfrün görünür şekli o manayla söyledim

ülkemizin gidişatı felaket tellallarınca her nekadar bozulmaya doğru gitsede,

medeniyeti ve islami kimliği ile gerçekten çok önemli konumda....

özellikle istanbul için asırlardır gözlerini dikmiş bekleyen milletler var....

batının bu açgözlü ebedi bekleyişinin altında ise, bastırılmış Osmanlı korkusunun paranoyası yatmaktadır zaten.....

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
ülkemizin gidişatı felaket tellallarınca her nekadar bozulmaya doğru gitsede,

medeniyeti ve islami kimliği ile gerçekten çok önemli konumda....

özellikle istanbul için asırlardır gözlerini dikmiş bekleyen milletler var....

batının bu açgözlü ebedi bekleyişinin altında ise, bastırılmış Osmanlı korkusunun paranoyası yatmaktadır zaten.....

Istanbul cok onemli Peygamberimiz bile Konstantinyeyi fetheden ne guzel asker dedi olursek de vermeyiz!

pakizebölükbas

Kayıtlı Kullanıcı
kardes cok ic kanatan olaya parmak bastin Allah razi olsun.Anne babalar gece gündüz calisiyor.genclik hep alman kültürüyle yetisince ortam zaten bozuk haliyle okullardada cocuklarimizin beyni yikaniyor.dün aksam oglumun dersine yardim edeyim dedim birde kitapta ne göreyim.5.sinif kitabi maymun teorisi ni hepimiz bilyioruz.cocuklar böyle basliyo yikanmaya
yok hz isa hasa ALLAH in oglu bilinen klasik sacmaliklarla yetisen cocuklarimiz ziyan oluyor.ailelerin cok dikkat etmesi ve kendi kürtürümüzü dinimizi asilamaliyiz..Rabbim yar ve yardimcimiz olsun.cok kötü zamandayiz.onlar cok metaodlu caliyolar .bizlerde nasip olur isallah .artik uyunma vakti geldi.

paylasimin icin Allah razi olsun.selam ve dua ile.......

نعىمة

Yasaklı Kullanıcı
konu açmak istedim ama yalnışlıkla buraya basmışım

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
gerçektende çok acı bir konu...ama sadece almanya ile sınırlı değil....
saçma sapan fikirlerle doldurulan beyinlerin boşlukta yalpalamasına neden olanlar,
güngelince hesabınıda verirler elbet...
Allah sizdende razı osun...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

kardes cok ic kanatan olaya parmak bastin Allah razi olsun.Anne babalar gece gündüz calisiyor.genclik hep alman kültürüyle yetisince ortam zaten bozuk haliyle okullardada cocuklarimizin beyni yikaniyor.dün aksam oglumun dersine yardim edeyim dedim birde kitapta ne göreyim.5.sinif kitabi maymun teorisi ni hepimiz bilyioruz.cocuklar böyle basliyo yikanmaya
yok hz isa hasa ALLAH in oglu bilinen klasik sacmaliklarla yetisen cocuklarimiz ziyan oluyor.ailelerin cok dikkat etmesi ve kendi kürtürümüzü dinimizi asilamaliyiz..Rabbim yar ve yardimcimiz olsun.cok kötü zamandayiz.onlar cok metaodlu caliyolar .bizlerde nasip olur isallah .artik uyunma vakti geldi.

paylasimin icin Allah razi olsun.selam ve dua ile.......

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
نعىمة;526308' Alıntı:
SİZDE HAKLISINIZ, OKADAR ÇOK KONU AÇIYORSUNUZKİ...ŞAŞIRMAMANIZ BİR BAŞARI[/QUOTE

Allah kabul eylesin ,genelde şaşırmam,herkesin başarısı tabi kendi açısından
o resminizdeki nedir

o resimdeki, eyüpsultanda fotoğrafını çektiğim, ağacın ortasında kalan ama kaybolmayan tarihi bir mezartaşı...

ölümü heran hatırlamamıza dair....
ALLAHA EMANET OLUNUZ

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt