Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yasin Sûresi Kardeşliğine Var mısınız Kardeşlerim?( Hep Beraber Okuyalım İnşallah) (1 Kullanıcı)

leyla-1

Altın Üye
41 YASİN OKUTMAK İÇİN BEKLEYEN KARDEŞLERİMİZİN LİSTESİ YENİ LİSTE.)

Selam Aleyküm kardeşlerim hep beraber Yasin Süresi kardeşliğinize varmısınız hep beraber inşallah. Kimin duası kabul edilir bilinmez Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah.Burada öncelikle Allah rızası için bir karşılık beklemeden din kardeşimizin gıyabında temiz ağızla birbirimize dua etmek amaç ama bir tanede olsa hep beraber dua okumalarına katılalım kardeşlerim acil duaya ihtiyacı olan kardeşlerimiz var lütfen kimseye haksızlık olmasın bir karşılık beklemiyoruz ama sırada bekleyen kardeşlerimizede bir an önce sıra gelsin inşallah.Allah içinde bulunduğumuz sıkıntılardan kurtulup tez zamanda selametimize çıkmak yaşamımıza bir düzen bir yön bir yön vermek nasip etsin Rabbim.
Allah bizleri affedip ellerimizi dergahından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etmek nasip etsin Rabbim.
Allah hepinizden razı olsun Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

21 YASİN OKUNACAK KARDEŞLERİMİZİN YENİ LİSTESİ

Allah rızası için Hidayete Ermek İçin(Bilerek yada bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızın affı Peygamber Efendimizin Şefaatine nail olmak, Bütün kardeşlerimizin hayır kapılarının açılması Tüm hastalarımıza hayırlı şifalar,bütün çocukların hidayete ermeleri zihin açıklığı başarılı olmaları, tüm bekar kardeşlerimizin gönlüne göre takva sahibi hayırlı eş hayırlı yuva hayırlı çocuklarının olması, ayrıca hayırlı rızk iş kapıları maddi sıkıntıda olan işe girmek isteyen borç içinde bulunan kardeşlerimize hayırlı rızk iş kısmet kapılarının açılması,ülkemize bolluk bereket hidayet,ülkemizin terörden tez zamanda kurtulması, Herkesin dualarının gönül muradlarının kabulu içinde buldukları sıkıntılardan çaresizliklerden kurtulmaları yüreğimizdeki hayırlı dualarımızın kabulünü,akıbetimizin hayır olması ülkemizin terör belasından tez
zamanda kurtulması..Rabbimizin iki dünyada sevdiği kullardan olmamızı Efendimiz sallahu aleyhi vesellemin şefaatine nail olanlardan olmamızı bütün ölmüşlerimiz ve iki cihan saadetine nail olmak İçin)

MANEVİ DEĞERLERİN YÜKSELMESİ HAYIR KAPILARININ AÇILMASI, MURADLARIN KABULü İÇİN

Yeni Yasin Listemiz hayırlara vesile olur inşallah:

1-İbrahim hocamız
2-Osman soylu
3-İslâm Çalapkulu (hepimizin büyüğü 58 yaşında hocamızın vekili)
4-Enes Birtek (Melek hafız 17 yaşında)
5-Mustafa Sert
6-Muhammed Eren
7-Recep Güre
8-İhsan Arslan
9-Fehmi Tufanç
10-Abdullah Merâl
11-Kadir Sevindik
12-Ramazan Gönül
13-Fehmi Atık
14-Suat Kendir
15-Salih Özkuzu
16-Salih Sırdaş
17-Zafer Tüfekçi
18-Süleyman Gök
19-İsa Hepiş
20-Metin Kızılkaya
21-Ramazan Temizel
22-Kâni Yurtsever
23-Furkan Altuniş
24-Hasan Baltacı
25-Özer Özkuzu
26-Muhlis Konuk
27-Vedat kıraç
28-Mustafa
29-Münip
30-Halis
31-Serhat
32-Halis
33-Nadir
34-Süleyman
35-Önder
36-Şükrü
37-Murat
38-Necip
39-Recep
40-Cemâl
41-Aydın
42-Muzaffer
43-Ragıp
44-Tsunami
45-Elifimbenim(Nebahat abla)
45-Beraat
46-mavci
47-kardelele
48-leyla
49-Mir_erhan
50-Gevher
51-Yusuf
52-Hülya
53-leyla(arkadaşı)
54-Murat
55-Zehra
56-Gül
57-Arzu74
58-Zümra
59-Su_eda
60-bora_barış
61-Bütün hastaların şifa bulması
62-bütün çocukların hidayeti
63-muhtafaz
64-nazlım
65- smyyes
66-Seher abla
67-leyla(ablası)
68-Nadas06
69-çeşmi
70-Vaveyla
71-Seyren
72-lale25
73-Hicran ÇeliK
74-Salih(leyla eşi)
75-Mehmet
Rabbim Okuyanlardan Ve Okumayanlardan Razi Olsun Hep Beraber Kardeşliğe Iştirakiniz Olmasi Temennisiyle Rabbime Emanet Olun

Rabbim Okunanlari Eksiksiz Kabul Etsin

AMİN AMİN AMİN.
ALLAH HEPİMİZİN DUALARINI KABUL ETSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH RABBİM HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUNHİÇ BİRİMİZİ DARDA SIKINTIDA ÇIKMAZDA ÇARESİZ BIRAKMASIN KENDİ KAPISINDAN BAŞKA KUL KAPISINA MUHTAÇ ETMESİN RABBİM.
ALLAH ŞU ANDA BULUNDUĞUMUZ SIKINTILARDAN ÇIKMAZLARDAN ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN BİZLERİ KURTARIP TEZ ZAMANDA SELAMETİMİZE ÇIKARMAK NASİP ETSİN YAŞAMIMIZA BİR DÜZEN YÖN VERSİN. HAYATIMIZDAKİ ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI OLUMLUYA ÇEVİRSİN HAYIRLISIYLA İNŞALLAH.
ALLAH HASTALARA ŞİFA, DERTİLERE DEVA , BORÇLULARA EDA, EVSİZLERE EV, İŞSİZLERE İŞ, EŞSİZLERE EŞ ÇOCUKSUZLARA HAYIRLI ÇOCUK, SEVİPTE KAVUŞAMAYANLARA HAYIRLISIYLA KAVUŞMAK ÖNLERİNDEKİ ENGELLERDEN OLUMSUZLUKLARDAN KURTULMAK NASİP ETSİN.
EVLENEMEYEN KIZLARA EVLENEMEYEN ERKEKLERE HAYIRLI GÖNÜLLERİNE EVLİLİK NASİP ETSİN ENGELLERİ OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIP HAYIRLI YUVA HAYIRLI ÇOCUKLAR NASİP ETSİN.
HUZURSUZ YUVALARA HUZUR NASİP ETSİN RABBİM KİMSENİN KURULU YUVASINI BOZMASINA FIRSAT VERMESİN KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARI ISLAH EDİP HİDAYETE ERDİRMEK NASİP ETSİN RABBİM.
GÖRÜNÜR GÖRÜNMEZ KAZALARDAN BELALARDAN, KÖTÜ ART NİYETLİ İNSANLARIN ŞERLERİNDEN KÖTÜLÜKLERİNDEN, ANİ ÖLÜMLERDEN RABBİM BİZLERİ KORUYUP GELMEDEN ESİRGESİN İNŞALLAH HEPİMİZİ. OKUYAN OKUMAYAN HERKESİN DUALARINI KABUL ETSİN RABBİM.
RABBİM BU DÜNYADA VE AHİRETTE SEVDİĞİ RAZI OLDUĞU KULLAR OLMAK CENNETİNDEN HEPİMİZE BİRER KÖŞK PEYGAMBER EFENDİMİZİN ŞEFAATİNE NAİL OLMAK KOMŞU OLMAK NASİP ETSİN. RABBİM DÜNYADA KUR'AN AHİRETTE İMAN DÜNYADA DÜNYA AHİRETTE AHİRET MURADIMIZI VERSİN RABBİM.
ALLAH'IM SEN RAHİM'SİN RAHMAN'SIN AFFEDİCİSİN AFFETMEYİ SEVERSİN BİZLERİ AFFEDİP HUZURUNA LAYIK EYLE BENİ ANAMI BABAMI BÜTÜN YAKINLARIMI BÜTÜN İNANLARI BAĞIŞLA VE KORU BİZLERİ AFFEDİP DUALARIMIZI KABUL EYLE.
ALLAH'IM SENİN HAZİNENDE HERŞEY BULUNUR HAZİNENDE BİZLERİ ESİRGEME RABBİM.
BÜTÜN DUALARIMIZI KABUL EYLE.

Okuduğumuz duaları kabul et, bu duaların hürmetine hepimizin niyetlerini ver.

Senin herşeye gücün yeter.Amin..

SELAM VE DUA İLE ALLAH'A EMANET OLUN..

Son düzenleme:

leyla-1

Altın Üye
SURELERİN FAZİLETLERİ VE SIRLARI ( YASİN SURE-İ ŞERİFESİ )
RESULULLAHIN ( S.A.V. ) DİLİNDEN YASİN SURE-İ ŞERİFESİNİN FAZİLETİ

Bilindiği üzere bu sure-i şerifenin bereketi zahir ve fazileti apaçık ve meşhurdur.

Resulullah sallallahü teala aleyhi ve sellem efendimiz buyurmuşlardır ki:

"Her şeyin bir kalbi vardır kur'an'ın da kalbi yasin sure-i şerifesidir."

SURE-İ YASİN'İN BEREKETLERİ

Peygamberimiz ( S.A.V. ) buyurdu:

*Misafir okursa, yolculuğunda yardım edilir

*Bekar okursa evlendirilir

*Sıkıntılı ve kederli kimse okursa sıkıntı ve kederden kurtulur

*Hapis okursa kurtulur

*Aç okursa doyar

*Korkan okursa korktuğundan emin olur

*Hasta okursa iyileşir

*Susuz okursa suya kanar

*Bir şey kaybeden okursa kaybettiği şeyi bulur

Son düzenleme:

leyla-1

Altın Üye
Yasin Suresinin Fazileti Hakkinda Hadis-i Serifler

* Kim geceleyin YASİN okursa affedilmiş olarak sabaha çıkar। (Tirmizi)
* YASİN’i Her gece okuyan, şehid olarak ölür.
* TAHA ve YASİN Sürelerini Allahü Teala Hz।Adem A।S।'ı yaratmadan bin yıl evvel okumuştur। Melekler işitince BUNLARIN İNDİRİLECEĞİ ÜMMETE, BUNLARI OKUYACAK DİLLERE, BUNLARI EZBERLEYECEK GÖNÜLLERE NE MUTLU demişlerdir. (Darimi)

* YASİN Suresini ölülerinize okuyunuz. (Tirmizi) * Her şeyin bir kalbi vardır. Kur'an'ın kalbi de YASİN'dir. Kim Yasin'i okursa, Cenabı Hak ona on defa Kur'an okumus kadar sevap ihsan eder. (Tirmizi)

* YASİN’i okuyunuz। Onda on bereket vardır: 1- Aç, okursa doyar, 2- Çıplak, okursa giyinir, 3- Bekar, okursa evlenir, 4- Korkusu olan, okursa emin olur, : 5- Mahzun, okursa ferahlar, 6- Misafir okursa seferde yardım görür, 7- Kayıp (için okunursa) bulunur, 8- Hasta okursa (veya hastaya okunursa) şifa bulur, 9- Ölü üzerine okunursa azabı hafifler, 10- Susayan okursa suya kavuşur। (Ramuz 79/4) * Her kim anne ve babasının veya bunlardan biri nin kabrini her Cuma ziyaret eder ve yanlarında YASİN okursa, her harfinin sayısınca ona mağrifet olunur। (Hak dini Kur'an dili) * YASİN-i ŞERİF'i gece okuyan, Yedi hatim sevabına nail olur. * YASİN-i ŞERİF'i gece okuyana, 20 hac sevabı verilir. (Künüzü'd Dekaik)

leyla-1

Altın Üye
Hadislerle Yasin Suresinin Fazileti

Enes (Radıyallahu Anh)'den rivayetle Resulullah (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Şüphesiz ki, herşeyin bir kalbi vardır. Kur'an'ın kalbi de Yasin'dir. Kim, Yasin'i okursa Allah-u Zülcelal, Yasin'i okuması sebebiyle on defa Kur'an'ı okuma sevabı yazar." (Tirmizi) Ma'kıl bin Yesar (R.A)'dan rivayetle Resulullah (S.A.V) şöyle buyurdu:

"Kur'an'ın kalbi Yasin'dir. Allah'ı ve ahiret yurdunu dileyerek bir kimse Yasin'i okursa, Allah kendisini mutlaka bağışlar. Ölülerinize Yasin'i okuyunuz." (Ahmed bin Hanbel, Ebu Davud, Nesai, İbn Mace, Hakim) Cündüb (R.A)'den rivayetle Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Kim bir gece de Allah'ın rızasını isteyerek Yasin'i okursa bağışlanır." (İmam Malik, İbn Sünni, İbn Hıbban)
Ruhu'l-Beyan tefsirinde geçtiği üzere Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Kabristana girip Yasin suresini kim okursa, mutlaka o gün için o kabirdekiler hafiflemiş olurlar. Okuyana da oradaki ölüler sayısınca sevap ve iyilik verilir." (Tefsir-i Ruhu'l-Beyan)

El-İtkan isimli eserde belirtildiğine göre, Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Kim Yasin suresini bir ihtiyacını önüne alıp okursa, ihtiyacı yerine getirilmiş olur." (İmam Suyuti, el-İtkan)

Alıntıdır..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
iyi düşünmüşsünüz benimde aklımda vardı biri açsa da okusak diye hatta tebareke ve amme kardeşliği de olsa da günde bir kere okuyacak şekilde alsak ve günlük virdimiz haline dönüşse bir zamanlar her gün yasin tebareke amme fetih suresini okurdum. ben de katılıyorum. ben de ailemin hidayete ermesi doğru yolu bulmaları için okunmasını istiyorum..

leyla-1

Altın Üye
EUZÜBİLLALLAHİMİN EŞŞEYDANİRRACİM

BİSMİLLAHİRRAHMENİRRAHİM

ELHAMDÜLİLLAHİ RABBİL ALEMİN,VESSELATÜ VESSELAMÜ ALA RASULİNA MUHAMMEDİV VEALA ALİHİ VESAHBİHİ ECMEİN ETTEYYİBİN,ETTAHİRİN CENABI ERHAMERRAHİMİN,

EY İSTEYENLERE RAHMET YAĞMURLARI SAÇAN ,HACET KAPILARINI ÇALAN KULLARINA HEMEN AÇAN ULU ALLAHIM!YANLIZ SANA KULLUK EDİYOR,YALNIZ SENDENYARDIM DİLİYORUZ.BURADA OKUYAN KULLARINI İMANDAN KUR’ANDAN SANA VARAN DOĞRU YOLDAN AYIRMA YARABBİ!

GÖNLÜMÜZÜ DİVANINA AÇIYOR BAĞIŞLAYACAĞINA İNANARAK NİYAZ EDİYORUZ.UMUTLARIMIZI BOŞA ÇIKARMA YARABBİ!

FELEKLERİ NURA,MELEKLERİ SURURA BÜTÜN ALEMLERİ HUZURA KAVUŞTURAN RABBİM PEYGAMBER EFENDİMİZİN HÜRMETİNE DERGAHINA UZANAN ELLERİMİZİ MUHABBETİNLE YANAN GÖNÜLLERİMİZİ AŞKINDAN BAŞKA ATEŞLE YAKMA YARABBİ!

DÜNYANIN GAMIYLA BULANAN RUHLARIMIZI,GÜNAH KİRLERİYLE KARARAN KALPLERİMİZİ İBADETİN ZEVKİYLE AYDINLATMAK,KUR’ANIN HÜKÜMLERİYLE ARINDIRMAK İSTİYORUZ.
GAYESİ SENDEN BAŞKASI OLMAYAN GECE GÜNGÜZ SECDEYİ RAHMANDAN AYRILMAYAN YAPTIĞI SUÇLARI İÇİN GÖNÜLDEN AĞLAYAN KULLARINDAN EYLE BİZİ YARABBİ!

BANA AÇILAN ELLERİ BOŞ ÇEVİRMEM DİYORSUN DÜNYA DOLUSU GÜNAHLA GELSENİZ İHLASLA NİYAZ ETSENİZ REDDETMEM DİYE İLAN EDİYORSUN
BU İLANINA GÜVENDİK KAPINDAN BOŞ ÇEVİRMESSİN ÜMİDİYLE GELDİK
ÜMİTLERİNİN MEYVASINI GÖREN KULLARINDAN EYLE YARABBİ!
NE KADAR ÇALIŞSAK SANA KULLUKTA KUSURUMUZ ÇOK SENDEN BAŞKA GİDECEK KAPIMIZ YOK LUTFUNU BEKLİYORUZ UMUTLARIMIZI BOŞA ÇIKARMA YARABBİ!

BURDAN OKUYAN VE OKUMAYAN KARDEŞLERİMİZİN BÜTÜN ÖLMÜŞLERİNİN RUHUNA HEDİYE EYLEDİK HABERDAR EYLE YARABBİ!

NİCE MEVTALARIMIZIN İSİMLERİ UNUTULMUŞ NESİLLERİ KESİLMİŞ MEZARLARI KAYBOLMUŞ BİZEDE BİR FATİHA YOKMU DİYENLERİN RUHLARINA HEDİYE EYLEDİK HABERDAR EYLE YARABBİ!

OKUNAN YASİN SÜRESİNDEN HASIL OLAN SEVABI EVVELA BİZZAT HACAİ KAİNAT HEPİMİZİN ŞEFAATÇİSİ MUHAMMED MUSTAFA S.A.V EFENDİMİZİN RUHUNA ADEM A.S BİZİM PEYGAMBERİMİZE KADAR GELMİŞ GEÇMİŞ BÜTÜN PEYGAMBERLERİN RUHUNA HEDİYE EYLEDİK DEN VASIL EYLE YARABBİ!
BİZİ KÖTÜLÜKLERE KARŞI ARKADAŞ ZALİMLERE YOLDAŞ YAPMA SANA HAKKIYLA ŞÜKREDENLERDEN HUZURUNA MÜMİN GELENLERDEN EYLE YARABBİ!KÖTÜLÜKTEN ZEVK ALAN NAMAZINI NİYAZINI UNUTAN GECE GÜNDÜZ KUMAR OYNAYAN İÇKİ SOFRALARINDAN KALKMAYAN ZAVALLILARISEN ISLAH EYLE YARABBİ!

YAVRULARIMIZI DİNSİZLİKTEN VE REZALETTEN SEN ISLAH EYLE YERABBİ!
BURADA ACİZ HANE YAPILAN DUALARI KABUL EYLE DİLEKLERİ VE NİYETLERİ OLANLARIN HAYIRLI DİLEKLERİNİ SEN VER YARABBİ!
YA İLAHEL ALEMİN BİZLERİ DEFTERİ İALAMA KAYDETTİN NURU,İMAN İLE SÜSLEDİN,KENDİNE KUL HABİBİNE ÜMMET EYLEDİN BİZLERİ KULLUĞUNDAN KOVMA BAŞIMIZDAN İMAN TACINI ALMA GÖZLERİMİZDEN GAFLET PERDESİNİ KALDIR BİZLERİ RAHMET DERYASINA DALDIR RUHLARIMIZI TEVHİDİNLE TESBİHİNLE UYANDIR YARABBİ! AMİN AMİN Bİ HÜRMETİ DAHA VE YASİN YARABBİ HAYIRLARIN FETHİ ŞERLERİN DEFHİ İÇİN HASTA KULLARINA ŞİFALAR DERTLİ KULLARINA DEVALAR BORÇLU OLANLARA EDALAR NASİP EYLE OKUNULAN YASİN SÜRESİNİ KABUL EYLE HEPİMİZİN BİZLERİNDE İNŞALLAH HAYIRLI İŞLERİNİ TEZ ZAMANDA NASİP EYLE SIKINTISINDAN REFAHA KAVUŞTUR OKUYAN OKUYAMAYAN KARDEŞLERİMİZEDE SEVABINI KAT BE KAT VER YARABBİ SENİN RIZAN İÇİN
ELFATİHA MEAS SALAVAT…..
Amin Amin Amin

leyla-1

Altın Üye
iyi düşünmüşsünüz benimde aklımda vardı biri açsa da okusak diye hatta tebareke ve amme kardeşliği de olsa da günde bir kere okuyacak şekilde alsak ve günlük virdimiz haline dönüşse bir zamanlar her gün yasin tebareke amme fetih suresini okurdum. ben de katılıyorum. ben de ailemin hidayete ermesi doğru yolu bulmaları için okunmasını istiyorum..
Selam aleyküm kardeşim Allah razı olsun senide listeye aldım inşallah canım Rabbim aileni hidayete erip doğru yolu bulmasına Yardım etsin inşallah Rabbim dualarımızı kabul etsin hepimizin Allah yar ve yardımcısı olsun.
Amme ve Tebareke içinde form açabiliriz olmazsa yarına inşallah açabilirm.
Selam ve dua ile Allah'a emanet ol..

leyla-1

Altın Üye
Ramazan ayında 30gün devamlı yasin-i şerif okumanın açıklamasıdır

Ey Cennet Yocusu Kardeş! Dinimizde ibadetlerin yapılmasında niyetlerin çok büyük yeri vardır. En büyük ibadetlerin biri de Kur'an-ı Kerim okumak ibadetidir.
Bunun için bir müslüman, ibadetlerin sevaplarının kat kat olduğu Ramazan ayında, her gün ayrı ayrı niyet ile birer Yasin Süresi okur. Bu niyetlerle okunan Yasin-i şerif, okuyan kimsenin feyzinin artmasına vesile olacağı gibi her derde deva olacağı ümid edilir:
RAMAZAN-I ŞERİF'DE YASİN SÜRESİ
1.gün, Allah rızasına ermek niyetiyle okunur.
2.gün, Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed(A.S.) için okunur.
3.gün, Hz. Adem'in (A.S.) ruhiçün okunur.
4.gün, Hz. Havva validemizin ruhiçün okunur.
5.gün, Hz. Ebubekir'in (R.An) ruhiçün okunur.
6.gün, Hz. Ömer'in (R.A.) ruhiçün okunur.
7.gün, Hz. Osman (R.A.) ruhiçün okunur.
8.gün, Hz. Ali'nin (R.A.) ruhiçün okunur.
9.gün, Hz. Fatıma (R.A.) validemiz için okunur.
10.gün, Hz. Ayşe (R.A.) validemiz için okunur.
11.gün, Hz. Hasan (R.A.) Efendimizin ruhiçün okunur.
12.gün, Hz. Hüseyin (R.A.) Efendimizin ruhiçün okunur.
13.gün, Hz. Zeynel Abidin'in ruhiçün okunur.
14.gün, Ashab-ı kiramın ruhlarına bağışlamak için.
15.gün, K. Kerim'in nuruna müstağrak olmak niyetiyle.
16.gün, Ruhunu kolayca teslim edebilme vesile için.
17.gün, Kabir sualinin kolay geçmesine vesile için.
18.gün, Münker ve Neker'in sualleri kolay olsun diye.
19.gün, Kur'an kabrini aydınlatmasına vesile olması için.
20.gün, Kur'an kabrinde yoldaş olması niyetiyle.
21.gün, Mizanında hayrının ağır gelmesine vesile için.
22.gün, Sırat-ı kolay geçmeye vesile olması için.
23.gün, Arş-ı A'la'nın gölgesinde gölgelenmeye vesile için.
24.gün, Armağan(hediye) nieytiyle okunur.
25.gün, Yüce Peygamberimize komşu olmak niyetiyle.
26.gün, Azrail'in(Aleyhisselam) hoş gelmesine vesile için.
27.gün, Büyük, küçük tüm günahlarının affı için.
28.gün, Yüce Rabbimizin cemalini görmeye vesile olması niyetiyle.
29.gün, Tüm müslümanların selameti niyetiyle okunur.
30.gün, Cenab-ı Hakk'a emanet etmek niyetiyle okunur.
Yani otuzuncu günde Yasin-i Şerif okunduktan sonra;
"Ya Rabbi! Okuduğum Yasin-i Şeriflerin sevabını senin yüce katına emanet ediyorum, senden başka ma'budun bilhak(ibadete layık hiçbir ilah) yoktur. Sen kemaliyle bilen ve kemaliyle işitensin" diyerek dua ve niyazını yapmalıdır.
Ey Cennet İsteyen Kardeş! Yasin Suresini hangi maksatla okursan ana yetişir. Şu halde ayrı ayrı maksatlarla(niyetlerle)Ramazanda Yasin Süresini okmak insanın, yani Yasin okuyan kimsenin muradları ve niyetleri gerçekleşecek demektir.
Rabbim cümlemiz dualarını muradlarını isteklerini kabul etsin inşallah her sene bu günleri görmek nasip etsin Allah sevdiklerimizle ailemizle cümlemize nasip etsin bizlerede inşallah.
Rabbim sana sığınıyoruz senden istiyoruz huzuruna geldik dergahına sığınıyoruz bizleri affedip huzuruna layık eyle ellerimizi dergahından boş çevirme bizlerinde yaşamlarına bir düzen bir yön ver bizide günümüze selamete çıkar tez zamanda cümlemize bizlerede inşallah. AMİN AMİN AMİN....

nevin2007

Kayıtlı Kullanıcı
benide listeye dahil edermisiniz kardeşlerim benimde oglum var 16 yaşında rahatsız onun için de okuyabilirmiyizALLAH razı olsun

keltepe

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm kardeşim...

BENDE VARIM İNŞAALLAH..

MURADIM BANA ZARARI DOKUNAN BİR AİLE VAR, BU AİLENİN BENDEN UZAKLAŞMASI GÖZÜMÜN ÖNÜNDEN GİTMELERİ İÇİN RABBİMİN BİR SEBEB GÖSTERMESİNİ İSTİYORUM..

RABBİM RAZI OLSUN SENDEN KARDEŞİM... 5 TANE YASİN ALIYORUM..

HAYIRLI GECELER..

leyla-1

Altın Üye
benide listeye dahil edermisiniz kardeşlerim benimde oglum var 16 yaşında rahatsız onun için de okuyabilirmiyizALLAH razı olsun

Sizide listeye ekledim kardeşim Rabbim oğlunuza tez zamanda hayırlı şifalar versin inşallah.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun dularımızı kabul etsin hayırlısıyla inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun..

leyla-1

Altın Üye
selamun aleyküm kardeşim...

BENDE VARIM İNŞAALLAH..

MURADIM BANA ZARARI DOKUNAN BİR AİLE VAR, BU AİLENİN BENDEN UZAKLAŞMASI GÖZÜMÜN ÖNÜNDEN GİTMELERİ İÇİN RABBİMİN BİR SEBEB GÖSTERMESİNİ İSTİYORUM..

RABBİM RAZI OLSUN SENDEN KARDEŞİM... 5 TANE YASİN ALIYORUM..

HAYIRLI GECELER..

Senide listeye ekledim kardeşim Allah razı olsun Rabbim tez zamanda gönül muradlarımızı dualarımızı kabul etsin inşallah.Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun kötü art niyetli insanların şerlerinden kötülüklerinden bizleri gelmeden esirgesin inşallah.
Selam ve dua ile Allah'a menat ol...

leyla-1

Altın Üye
Listemiz:
1.kardeşimiz Için(gönül Muradinin Olmasi Hayirli Bir Gelin Hayirli Yuva Hayirli çocuklar Sikintilardan çikmazlardan Kurtulmasi Için)
2.leaves(gönül Muradinin Olmasi Ailesinin Hidayet Olmasi Aramiza Tekrar Katilmasi Sikintilardan çikmazlardan Tez Zamanda Kurtulup Selamete çikmak Için)

3.Leyle Belgin(gönül Muradinin Olmasi Hayirli Iş çikmazlardan Tez Zamanda Kurtulup Selamete çikmak Için)
4.sıla1(ailesinin hidayete ermesi doğru yolu bulmaları için)
5.nevin2007(Oğlunun hastalığının iyileşmesi için)
6.keltepe(MURADI KENDİSİNE ZARARI DOKUNAN BİR AİLENİN KENDİSİNDEN UZAKLAŞMASI GÖZÜNÜN ÖNÜNDEN GİTMELERİ İÇİN RABBİMİN BİR SEBEB GÖSTERMESİNİ İÇİN)

Rabbim Okuyanlardan Ve Okumayanlardan Razi Olsun Hep Beraber Kardeşliğe Iştirakiniz Olmasi Temennisiyle Rabbime Emanet Olun

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
benide listeye eklermisiniz allah herkesten razı olsun benim dileğimde annemle dayımın barışması 10 yıldır küsler günaydın hayırlı cumalar 3 yasinde ben alıyorum

cerennurum

Kayıtlı Kullanıcı
benide listeye eklermisiniz allah herkesten razı olsun benim dileğimde annemle dayımın barışması 10 yıldır küsler

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
1.sıradaki ablamız için 3 tane yasin aldım Allah hayırlı bir gelin nasip etsin gerçekten anlaşamamak çok zor..

fatmana

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm benide listeye alırsanız sevinirm....benim niyetim kız kardeşimin ve çok sevdiğim bi arkadaşımın hayırlı yuva kurmaları....rabbimim tüm bekarlarımıza hayırlı kısmetler versin......bende 1.sıradaki akrdeşimiz için şimdilik 3 tane alıyorum okudukça devamınuı alırım..allaha emanet olun...

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar beni de listeye ekler misiniz ? Niyetim(Hayırlısı ile içinde bulunduğum çıkmazdan kurtulup, feraha çıkmak.)

Listedeki Leyla Belgin kardeşi için 2 tane aldım şimdilik..

gulbanu

Kayıtlı Kullanıcı
s.a.

s.a.

beni de eklermisiniz dileğm eşimle ve ailesiyle sorunlar yaşıyorum.yaşadıklarım beni çok etkiliyor. ruhen zarar görüyorum.hakkımda hayırlısı ne ise Rabbim bana onu nasip etsin 1.sıradaki krdeşimiz için 3 tane alıyorum okuyunca tekrar alırım inş.

orkide

Kayıtlı Kullanıcı
LİSTEMİZ:

1.kardeşimiz Için....(gönül Muradinin Olmasi Hayirli Bir Gelin Hayirli Yuva Hayirli çocuklar Sikintilardan çikmazlardan Kurtulmasi Için)

2.leaves...(gönül Muradinin Olmasi Ailesinin Hidayet Olmasi Aramiza Tekrar Katilmasi Sikintilardan çikmazlardan Tez Zamanda Kurtulup Selamete çikmak Için)

3.Leyle Belgin...(gönül Muradinin Olmasi Hayirli Iş çikmazlardan Tez Zamanda Kurtulup Selamete çikmak Için)

4.sıla1....(ailesinin hidayete ermesi doğru yolu bulmaları için)

5.nevin2007...(Oğlunun hastalığının iyileşmesi için)

6.keltepe....(Zararı olan bir aileden hayırlısı ile kurtulması için Allah tan bir sebep olması için)

7.Cerennurum....(Annesi ie dayısının barışması için)

8.Fatmana......(Kız kardeşi ve arkadaşının hayırlısı ile bir yuva kurmaları)

9.Orkide ....(Hayırlısı ile tez zamanda sıkıntılarından kurtulup,refaha çıkması için)

10.Gülbanu.....(Eşiyle ve ailesiyle olan sorunları hayırlısı ile halledip, sıkıntılarından kurtulması için)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt