Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Yıl 1932 Türkçe Ezan Kabulü (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ceyhann

Kayıtlı Kullanıcı
S.A.BENİM BİLGİSAYARDA DİNLENMİYOR AMA NASIL OLDUĞUNU TAHMİN EDEBİLİYORUM.ALLLAH RAZI OLSUN.TÜRKÇE EZANIN DA KURAN IN TÜRKÇE TERCÜMELERİNİN DE NİYE YAPTIRILDIĞINI ÇOK İYİ BİLİYOR OLMALIYIZ.NİYE BİR GECEDE İNSANLARIN DİLLERİNİN DEĞİŞTİRİLDİĞİNİ İYİ DÜŞÜNMELİ HERKES.HANGİ ÜLKEDE BU OLMUŞTUR?SÖYLENECEK ÇOK ŞEY VAR DA ŞİMDİ SIRASI DEĞİL.A.E.O.

aslında bu medenıyet yıkıcılarına soylenecek tek sey var allah hiç birinden razı olmasın . benım ve ınanıyorumkı bıcok musluman kardesımın duaları boyledır. s.a

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
:Akardeşlerim ben türkce ezana dair bir film seyrettim keşke mümkün olsada sizde seyretseniz inanın ağlamaktan gözleriniz şişer.takriben 30 sene boyunca hiç arapca ezan okunmamış yeni doğan bebeklere dahi ezan okunması yasakmış çok şükür bizler o yıllarda yaşamadık.o yıllarda kuran ı kerim okumak yasaktı dini kitaplar yasaktı. ellerinden geldiği kadar halkı moderin olma adı altında imansız yapmaya calışıyorlarmış kardeşlerim mümkünse ÇİZME adlı filmi seyredin çok şeyler öğrenecsiniz bu nasıl bir zulüm anlayamıyorum bu yüzden inşallah RABBİM başımıza hayırlı imanlı insanları getirir:A

Fikotr74

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar.şahsen bende TANRI kelimesini hiç kullanmıyorum Ama Unutmayalımmki TANRI kelimesi Farsça Farasi yani İRAN dilinde ilah kelimesinin yakın Bir karşığı olarak kullanılırdı.

bence ona pek takılmayın .asıl ilah rab kelimelerinin içini nasıl boşaltmışlar ona Takılalım bence

ister rab deyin ister rahman ister ibranice yehova ister iran dilince tanrı. bende 20 sene önce bi zamanlar bu takıntı vardı. ama şimdi görüyorumki asıl kafayı takmamız ve üstüne düşmemiz gereken neler varmış. yoksa farasilerinde tanrı deyip kasdettiği Tüm Tevhidi lerin inandığı tek Allah Çokmu Haksızım.Diller de Lisanlarda Allah tan .samimi olarak demek istediğin Ön yargılı omamya azami dikkat .Sırf Tanrı Diyolar Diye Farasi Müslümanlara da bi şey diyemeyiz herhalde

erenaltun

Kayıtlı Kullanıcı
Paylaşımın için teşekkür ederim; 1. link ( türkçe ezân'da ) tüğlerim diken diken oldu ama arapça'da insanın içi bir güzel oluyor... Teşekkürler..

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
S.A. ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM PAYLAŞIMIN İÇİN..B)
1. VİDEODA ÜŞÜDÜM 2. VİDEODA ISINDIM VALLAHİ.. O NE SOĞUK NE KADAR İTİCİ BİR EZANDI ÖYLE.. TANRI KELİMESİ HİÇ YAKIŞMAMIŞ GÜZELİM EZANA..
NASIL YÜREKLERİ MÜSADE ETMİŞ O ŞEKİLDE EZAN OKUNMASINA YAA..:mad:

ayy Allahtann o günleri görmedimm
yaşım itibarıyle
Allah bize bir daha göstermessin öyle günlerii
Aminn!!!

ping_pong

Kayıtlı Kullanıcı
:Akardeşlerim ben türkce ezana dair bir film seyrettim keşke mümkün olsada sizde seyretseniz inanın ağlamaktan gözleriniz şişer.takriben 30 sene boyunca hiç arapca ezan okunmamış yeni doğan bebeklere dahi ezan okunması yasakmış çok şükür bizler o yıllarda yaşamadık.o yıllarda kuran ı kerim okumak yasaktı dini kitaplar yasaktı. ellerinden geldiği kadar halkı moderin olma adı altında imansız yapmaya calışıyorlarmış kardeşlerim mümkünse ÇİZME adlı filmi seyredin çok şeyler öğrenecsiniz bu nasıl bir zulüm anlayamıyorum bu yüzden inşallah RABBİM başımıza hayırlı imanlı insanları getirir:A

ayy Allahım öyle günlerde yasamdıgım cok sukur Rabbimee

Allah bi daha bizi o durumlara düşürmesinn

Kuranı kerim ,Arabca indi arabca okunacakk kıyamete kadarr

RABBİM başımıza hayırlı imanlı insanları getirir

Aminnn !!!!​

_YUSUF_

Yönetici
Selamün aleyküm

Bir husus eklemek istiyorum musade var ise şöyleki;

küfrün düşündüğü şu inceliğine bakın.
Haydi felaha, haydi felaha
felah kelimesi arapçadır.Bu kelimeyi neden değiştirmemişler
çünkü haydin kurtuluşa deseler halk kendine bi silkeleyip
nedir bu kurtuluş yahu hadi bi bakalım diye olaki nefislerini bir hesaba çekebilirlerdi.

Şimdi bile ezandaki kelimelerin ne anlama geldiğini bile bilmeyen
yığınlarca insan var.Allah hepimize hidayet etsin inşAllah
Toparlamak gerekirse vurgu yapmak istediğim konu
küfrün neleri hesap edip uyguladığıdır.

En doğrusunu Allah bilir.

Eğer ölümü öldürüp, zevâli dünyadan izâle etmek ve aczi ve
fakrı beşerden kaldırıp kabir kapısını kapamak çaresi varsa, söyle; dinleyelim.
Yoksa sus! Kâinat mescid-i kebîrinde, Kur'ân, kâinatı okuyor. Onu dinleyelim.
O nur ile nurlanalım.

hicretturkan

Kayıtlı Kullanıcı
beni asıl yaralayan nokta hristiyanlık hristiyanlara ortaçağı yasatmışken geri bırakmışken ve bundan dolayı dinlerinin şerrinden korunmak için laikliği çıkartıkları halde şimdi hala sahip çıkıyorlarken bizim dinimiz bize bole seyler yapmadı.dogruluğuna da suphemiz yok.ama ne sahip çıkabiliyoruz ne de yasayabiliyoruz.:a45:

hicretturkan

Kayıtlı Kullanıcı
eger dinimiz onlarda olsaydı o zaman din nasıl korunur kollanır görmüş olurduk.zaten belli bi yastan sonra islama dönüş yapanlara bakın adamlar öyle bir dönüyorlarki en şeriatçı müslümandan daha şeriatçı olabiliyorlar.gercekten dinimiziz kıymetini bilmeli ona dil uzatanların dilini koparmaktan çekinmemeliyiz.:mad::mad::mad:YARATAN bizi görüyor ve dinimize yaptılarımızı yapacaklarımızı karsılıksız koymayacaktır.selametle :T

mst2005

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH razı olsun çok güzel bir konuya değinmişsiniz.

şafakvakti

Kayıtlı Kullanıcı
Neye layıksanız oyle idare olunursunuz buyruluyor O zamanlar onu gerektiriyordu öylede oldu Soruyorum on sekiz senelik zaman zarfında kuran kurslarının kapatılmasına ezanın türkçe okunmasına camilerin kapatılıp atların katırların bağlandığı birer ahır olmasına bir kaç kişiden başka kimler karşı çıktı Bu millet cezalanmıştı Evet hala cennet mekan abdülhamit hana yaptığımızın cezasını çekiyoruz unutmayalım ki HER KEMALİN BİR ZEVALİ VARDIR

MekYes

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.allahyolu.com
herseyin özü güzeldir ezan arapca olarak dogmusdur arapca olarak okunmalidir...

aslinda bugün degisen birsey yok mustafa kemal zamaninda ezani türkcelestirmeye calisiyorlardi bugün ise komple kaldiralim diyorlar bence zihniyet ayni zihniyet degisen birsey yok...

Sayili

Kayıtlı Kullanıcı
Gerçektende Çok iticiydi Ezan-ı Muhammedi Arapça Olarak Daha Güzell Herseyin Orjinali Daha Güzeldir Adam Bir Telefon Alırken Bile Çin Malımı Orjinalmi Diye Telefonun Şeceresini Çıkarttırıyor Allah Razı Olsun Selam Ve Dua İle..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt