Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zorunlu Kredi ? (1 Kullanıcı)

coco1903

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleykum bir sorum olucaktı.

Benim bir arkadaşım bende borç para aldı ve bu paranın bir kısmı kredi kartından aldı.Fakat ailem bilmiyor bu işi.Ve 2 ayı geçti parayı ödemedi ve geçiktiği için artık hacizlik duruma kadar geldim.Ve her haftalığı verdiğim için hiç param da yok.Dayıma acilen para da vermem gerekiyor çünkü kimse bilmiyor eğer veremeyip söylesersem çok kötü şeyler olucak.Düşük faizli kredi mesajı geldi o krediyi çekip hem banka borcunu rahatlatıp hem dayıma para vericem burda ki faiz bana mı oluyor yoksa arkadaşıma mı arkadaşım bu arada çek dedi hani hala param yok diyor arkadaşım sizce çekmeli miyim?*

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Selamunaleykum bir sorum olucaktı.

Benim bir arkadaşım bende borç para aldı ve bu paranın bir kısmı kredi kartından aldı.Fakat ailem bilmiyor bu işi.Ve 2 ayı geçti parayı ödemedi ve geçiktiği için artık hacizlik duruma kadar geldim.Ve her haftalığı verdiğim için hiç param da yok.Dayıma acilen para da vermem gerekiyor çünkü kimse bilmiyor eğer veremeyip söylesersem çok kötü şeyler olucak.Düşük faizli kredi mesajı geldi o krediyi çekip hem banka borcunu rahatlatıp hem dayıma para vericem burda ki faiz bana mı oluyor yoksa arkadaşıma mı arkadaşım bu arada çek dedi hani hala param yok diyor arkadaşım sizce çekmeli miyim?*

Ve Aleykumselam...
Başta kredi kartından para çekmek zaten faizli ve haram...
İkincisi; borç para vermek güzeldir ama sen durumdan zarar görmemen, harama girmemen gerekirdi.
Üçüncüsü; yapılan bir hatayı daha büyük bir hata ile gidermemek gerekir...
SONUÇ: Helal daire keyfe kâfidir, HARAMA GİRMEYE LÜZUM YOKTUR...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt