Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH'ım İsrail'i Kahhar isminin tecellisi adına kahreyle (1 Kullanıcı)

mübin

Kayıtlı Kullanıcı
Araf
(179) Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.
Nisa
(52) Onlar, Allah'ın lanet ettiği kimselerdir. Allah kime lanet ederse, artık ona asla bir yardımcı bulamazsın.

Maide
(13) İşte, verdikleri sözlerini bozmaları sebebiyledir ki onları lanetledik, kalplerini de kaskatı kıldık. Kelimeleri yerlerinden kaydırarak (tahrif edip) değiştiriyorlar. Akıllarından çıkarmamaları istenen şeylerden önemli bir kısmını da unuttular. (Ey Muhammed!) İçlerinden pek azı hariç, onların daima bir hainliğini görüyorsun. Yine de sen onları affet ve aldırış etme. Çünkü Allah iyilik yapanları sever.

Maide
(60) De ki: "Allah katında cezası bundan daha kötü olanları size haber vereyim mi? Onlar, Allah'ın lanetlediği ve gazabına uğrattığı, içlerinden maymunlar ve domuzlar çıkardığı kimseler ile şeytanlara tapan kimselerdir. İşte bunların yeri daha kötüdür ve onlar doğru yoldan daha çok sapmışlardır."

Maide
(64) Bir de Yahudiler, "Allah'ın eli bağlıdır" dediler. Söylediklerinden ötürü kendi elleri bağlansın ve lanete uğrasınlar! Hayır, onun iki eli de açıktır, dilediği gibi verir. Andolsun, sana Rabbinden indirilen (Kur'an) onlardan birçoğunun azgınlık ve küfrünü artıracaktır. Biz onların arasına kıyamete kadar düşmanlık ve kin saldık. Her ne zaman savaş için bir ateş yakmışlarsa Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışırlar. Allah bozguncuları sevmez.

Maide
(78) İsrailoğullarından inkar edenler, Davud ve Meryemoğlu İsa diliyle lanetlendi. Bu, onların isyan etmeleri ve hadlerini aşıyor olmalarından ötürüydü.

Bu şerefsiz israillilerin çoğu bu ayetlere uygun varlıklar düzelmezler. lanetlenmişler

mübin

Kayıtlı Kullanıcı
cuma 5: Tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir. Allah’ın âyetlerini inkâr eden topluluğun hâli ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.

TEVRAT 10 emir

1.Benden başka tanrın olmayacak.
2.Kendin için yontma put yapmayacaksın. Hiçbir şeyin resmini yapıp tapmayacaksın.
3.Tanrının adını boş yere ağzına almayacaksın.
4.Cumartesi gününü daima hatırlayıp onu kutsal bileceksin. Haftanın altı gününde çalışacak, yedinci gün dinleneceksin. Cumartesi, Rabbine tahsis edilmiş genel dinlenme günüdür.

5.Babana ve annene hürmet edeceksin.

6.Öldürmeyeceksin.
7.Zina yapmayacaksın
8.Çalmayacaksın.
9.Komşuna karşı yalancı şahitlik yapmayacaksın.
10.Komşunun evine tamah etmeyeceksin; komşunun eşine, kölesine, cariyesine, öküzüne, eşeğine, hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin

TrTs

Kayıtlı Kullanıcı
cuma 5: Tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir. Allah’ın âyetlerini inkâr eden topluluğun hâli ne kötüdür! Allah, zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.

TEVRAT 10 emir

1.Benden başka tanrın olmayacak.
2.Kendin için yontma put yapmayacaksın. Hiçbir şeyin resmini yapıp tapmayacaksın.
3.Tanrının adını boş yere ağzına almayacaksın.
4.Cumartesi gününü daima hatırlayıp onu kutsal bileceksin. Haftanın altı gününde çalışacak, yedinci gün dinleneceksin. Cumartesi, Rabbine tahsis edilmiş genel dinlenme günüdür.

5.Babana ve annene hürmet edeceksin.

6.Öldürmeyeceksin.
7.Zina yapmayacaksın
8.Çalmayacaksın.
9.Komşuna karşı yalancı şahitlik yapmayacaksın.
10.Komşunun evine tamah etmeyeceksin; komşunun eşine, kölesine, cariyesine, öküzüne, eşeğine, hiçbir şeyine göz dikmeyeceksin

Selamun aleykum,

bundan anliyoruz ki bu insan kiligina bürünen mahluklar dinden imandan cikmis her türlü casuslugu yapacak sekile gelen iblisin cocuklari olmuslar.

aci badem

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ın vaadi mutlak gerçekleşecektir.
Rabbim Kahhar ismiyle kahreylesin zalimleri.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
GEMİDE vurulan müslümanlara müjdeler olsun mübarek kanları ALLAHIN izniyle kudüse ulaştı .şehitlere müjdeler olsun

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Mübarek Cuma günü bugün,
RABBİM bu günün yüzü suyu hürmetine müsiümanları muzaffer eyle.
Bu günümüz mübarek olsun RABBİM feyz ve bereketinden faydalanan kullarından eylesin.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
İsrail gazetesi: Sandalyeyi 5 santim aşağı çekeriz...
Jerusalem Post gazetesinde çirkin yorum
Jerusalem Post gazetesindeki bir makalede, "Şu an yangına körükle gitmeyelim. Ama istersek gelecekte Türk büyükelçisinin sandalyesini bir beş santimetre daha alçaltabiliriz" dendi.

İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Danny Ayalon, Türk Büyükelçi Çelikkol ile yaptığı görüşmede, oturduğu koltuğu Çelikkol’un koltuğundan yüksekte tutarak mesaj vermeye çalışmıştı.

İsrail'in yardım konvoyu müdahalesi sonrasında İsrail basınında da geniş yankı bulmaya devam ediyor.

Jerusalem Post'ta bugün Nachman Shai imzası ile yayınlanan bir makalede, "Şu an yanmakta olan bir ateşe benzin dökmek iyi bir fikir değil. Ama istersek memnuniyetsizliğimizi gelecekte Türk büyükelçisinin sandalyesini bir beş santimetre daha alçaltarak gösterebiliriz" dendi.

Kadima Partisi'nden milletvekili ve eski İsrail ordusu sözcüsü olan Shai'nin makalesinin başlığı, "Bırakın Türkler sinirlensin".
"Bırakalım Türkler bağırsın, çağırsın ve kendi başlarını döndürsünler" denen makalede şu ifadeler yer aldı:

"Gazze'ye giden gemileri engellemeye hakkımız olduğu açık. Ama ele gemileri ele geçirmek tek yol muydu? Bu sorunun cevabı detaylı raporlar sonucunda açıklanacak.

HER İFADEYE CEVAP VERMEK ZORUNDA DEĞİLİZ
Ululslararası eleştirileri ve soruşturma baskısını durdurmak için, İsrail'in inisiyatifi ele almasını ve bir komite kurmasını öneriyorum.

Türklere gelince, bırakalım Türkler bağırsın, çağırsın ve kendi başlarını döndürsün. Her korkunç ifadeye cevap vermek zorunda değiliz. Eleştiriyi yutmak, derin bir nefes almak ve onların bu kamusal oyunu oynamasın izin vermek durumundayız.

TÜRKİYE İLE İLİŞKİLER KOPARSA ÇOK ŞEY KAYBEDERİZ
Herhangi bir direkt çatışma, tüm bağların kopmasına neden olur. Ve bu olursa çok şey kaybederiz. Bu sadece diplomasi ile ilgili değil, Türkiye ile ilişkilerimiz daha derin, önemli ekonomik ve güvenlik mevzuları söz konusu.

Şu an yanmakta olan bir ateşe benzin dökmek iyi bir fikir değil. Ama istersek memnuniyetsizliğimizi gelecekte Türk büyükelçisinin sandalyesini bir beş santimetre daha alçaltarak gösterebiliriz."

incinur

Kayıtlı Kullanıcı
Benim güzel allahımm sizi kahredecek israilll.siz müslümanları öldürüyosunuz ama onlar cennete gidiyorlar .siz cehenneme gitçeksinizz.allah sizi kahar adıyla kahretsinnn...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
''Onlar öndeler

Onlar öncüler.

Hiç düşünmeden bir an

Onlar öldüler

Yılmadan yıkılmadan direndiler

Yaradana can verendiler!''

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Diyalogçu İHH'yı Kınadı. Neden Siyonistlerden izin almadın ?

Gülen, ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, Türk bir kuruluşun önderlik ettiği bir filonun İsrail’in izni olmadan Gazze’ye yardım götürmesini eleştirdi.

Gazetenin haberine göre Gülen, söyleşide olayla ilgili izlediği haberler hakkında, "Gördüğüm şeyler hiç de hoş değildi" dedi. Gülen, "Çok çirkin şeylerdi” diye konuştu.

Gülen, organizatörlerin Gazze’ye yardım götürmeden önce İsrail’le uzlaşma yolunu seçmemelerini "faydalı sonuçlar doğurmayacak şekilde otoriteye baş kaldırmak” olarak tanımladı. [ Bel'am, neden siyonistlere başkaldırıyor diye müslümanları eleştiriyor]

İSRAİL’DEN İZİN ALINMALIYDI
WSJ, Gülen’in sözlerinin İsrail tarafından iade edilen aktivistlerin Türkiye’de kahramanlar gibi karşılandığı bir döneme denk geldiği yorumunu yaptı.

Gazze’ye yardım götüren gemilerin önder organizatörlerinden biri olan ve 100’den fazla ülkede yardım faaliyetleri gerçekleştiren İnsani Yardım Vakfı’ndan (IHH) kısa bir süre önce haberdar olduğunu söyleyen Gülen, “IHH’nin politik bir amaç güdüp gütmediğini söylemek kolay değil” dedi.

Münafıkları ortaya çıkaran Rabbime hamdolsun.Geçen yıllarda bu bel'am yahudileri cennete sokmuştu.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Diyalogçu İHH'yı Kınadı. Neden Siyonistlerden izin almadın ?

Gülen, ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, Türk bir kuruluşun önderlik ettiği bir filonun İsrail’in izni olmadan Gazze’ye yardım götürmesini eleştirdi.

Gazetenin haberine göre Gülen, söyleşide olayla ilgili izlediği haberler hakkında, "Gördüğüm şeyler hiç de hoş değildi" dedi. Gülen, "Çok çirkin şeylerdi” diye konuştu.

Gülen, organizatörlerin Gazze’ye yardım götürmeden önce İsrail’le uzlaşma yolunu seçmemelerini "faydalı sonuçlar doğurmayacak şekilde otoriteye baş kaldırmak” olarak tanımladı. [ Bel'am, neden siyonistlere başkaldırıyor diye müslümanları eleştiriyor]

İSRAİL’DEN İZİN ALINMALIYDI
WSJ, Gülen’in sözlerinin İsrail tarafından iade edilen aktivistlerin Türkiye’de kahramanlar gibi karşılandığı bir döneme denk geldiği yorumunu yaptı.

Gazze’ye yardım götüren gemilerin önder organizatörlerinden biri olan ve 100’den fazla ülkede yardım faaliyetleri gerçekleştiren İnsani Yardım Vakfı’ndan (IHH) kısa bir süre önce haberdar olduğunu söyleyen Gülen, “IHH’nin politik bir amaç güdüp gütmediğini söylemek kolay değil” dedi.

Münafıkları ortaya çıkaran Rabbime hamdolsun.Geçen yıllarda bu bel'am yahudileri cennete sokmuştu.

Sağolsun beyefendi (F.Gülen) lütfetmiş bir açıklamada bulunmuş, bu açıklamadan çıkaracağımız sonuç ise kocaman bir ''desteksizlik'' ''hak etti öldü'' ''gitmeseydi'' vs...
Ülkesini sevmeyen adam, ülkenin adamını niye sevsinki?
Neyse, yazacak çok şey var ama bu ülkedeki dini platformda bir çok direnişi kıran birinin hakkında pek iyi düşünceler taşımadığım için, tepki çekeceğim.

hasgül

Kayıtlı Kullanıcı
Fethullah Gülen'in sözleri gündemi sarstı
İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Fethullah Gülen'in WSJ'ye verdiği röportajdaki sözlerine "Doğrusu üzüldüm, inşallah bu haber yanlıştır, ben başsağlığında bulunmasını bekliyordum" şeklinde yanıt verdi

Fettullah Gülen'in ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, İHH'nin önderlik ettiği bir filonun İsrail’in izni olmadan Gazze’ye yardım götürmesini eleştirmesi gündeme bomba gibi düştü.

Gemi baskınında yaşamını yitiren İHKK İnternet Sayfası sorumlusu gazeteci Cevdet Kılıçlar'ın cenaze törenine katılan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlarken şunları söyledi: "Fethullah Gülen büyük iyilikleri dtokunmuş, değerli bir Hoca Efendi. Erzurumlu olduğum için kendisini oradan da tanırım. Keşke bu açıklamayı yapmadan önce bizimle görüşseydi. Bu konuyu kendisi ile görüşeceğim. Hemen değil belki ileride. Belki de yüzyüze görüşürüm. Ama üzüldüm. Keşke açıklama yapmadan önce bizimle de konuşsaydı..

ekru

Kayıtlı Kullanıcı
Israilden büyük allah var elbet onlarında bu yaptıkları yanlarına kalmayacak...

GÜL DESTE

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimizin s.a.v. Hadisinde bildirdiği üzere israiloğullarının yeryüzünde iki yükselişi olacak ilki hz.musa zamanında firavundan kurtulup nur dağı eteklerinde istedikleri her şeyi allah cc. Onlara verdi karınları acıkınca hz. Musaya dediler allah'ına söylede bize yemek versin ve hz. Musada dua edince gökten ve yerden bıldırcın eti pişmiş olarak önlerine geldi ama yinede nankörlük yaptılar ve buzağıya taptılar.

Ikincisi bu asırda en iyisini allah bilir ve bu nankör milletin öyle bir düşüşü olacakki birdahi ayağa kalkamayacak allah'ın gazabı ne korkunç ve hesabı ne çetindir.

Siz duyarlı kardeşlerimi israile boykota davet ediyorum

selam ve dua ile

GÜL DESTE

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamberimizin s.a.v. Hadisinde bildirdiği üzere israiloğullarının yeryüzünde iki yükselişi olacak ilki hz.musa zamanında firavundan kurtulup nur dağı eteklerinde istedikleri her şeyi allah cc. Onlara verdi karınları acıkınca hz. Musaya dediler allah'ına söylede bize yemek versin ve hz. Musada dua edince gökten ve yerden bıldırcın eti pişmiş olarak önlerine geldi ama yinede nankörlük yaptılar ve buzağıya taptılar.

Ikincisi bu asırda en iyisini allah bilir ve bu nankör milletin öyle bir düşüşü olacakki birdahi ayağa kalkamayacak allah'ın gazabı ne korkunç ve hesabı ne çetindir.

Siz duyarlı kardeşlerimi israile boykota davet ediyorum

selam ve dua ile[/QU..............................

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
RABBİM sen sevdiklerinin yüzü suyu hürmetine düşamana fırsat verme,
Müslümanları muzaffer eyle,
RABBİM sen herşeye KADİRSİN.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
düşmanın üstüne gidemiyorsan eğer

eğer "yaradandan" çok korkuyorsan ondan

kölece de olsa yaşama tutkun

aşkınsa yaradana sevginden

ve fikir dediğin eğer

kaçanın can simidi

kuş tüyünden bir yataksa

öfkeden ıraksa

sığınaksa

ve inanç dediğin

yürüyeni durdurmaksa

sen! kötü kadından beter

git kuyruk salla düşmanına

yaran, zararsızlığını göster

ve seyret elde silah döğüşeni

KUMANDAN SALİH MİRZABEYOĞLU
İSRAİL TERÖR DEVLETİDİR,GAYRİMEŞRUDUR,İŞGALCİDİR...
YOKEDİLECEKTİR...
BÜTÜN MÜSLÜMANLARIN BOYNUNA BORÇTUR BU VAZİFE...
NE MUTLU BU VAZİFEYE BAŞ KOYANLARA...
Vesselam...Veddua...

mübin

Kayıtlı Kullanıcı
sayın fethullah gülene yaptığı açıklamayı hiç yakıştıramadım israillilerden izin almak için filistinlilerin israillileri emir sahibi olarak görmesi gerekir ama biz israillileri işgalci olarak görüyoruz sadece işgalci olsalar gene iyi diğer ne kadar kötü sıfat varsa hepsini koyabiliriz istisnaları hariç onlarda zaten çok azdır.
fethullah gülenin bu açıklamasını Kurani bakış ile anlayamadım aranızda anlayan varmı .herhalde abd de yaşaya yaşaya amerikanlaştı diye düşünüyorum.
gene bir çoğunuz kızacak ama hiç kusura bakmayın onun durumundaki bir kişiden duymak istediğim cümleleri bu konuda halen duymuş değilim yada okumuş değilim.

belmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.beslermobilya.com
Allah cc. teala hazretleri muhakkakki bu zulmü karşılıksız bırakmayacak; yüce rabbim islama ve müslümanlara güc kudret versin selam ve dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt