Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Babama mektup (1 Kullanıcı)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
BABAMA MEKTUP - Neşe Yılmaz

Ne özledim seni bir bilsen Nasıl tütüyorsun burnumda, Yutkunamıyorum seni andıkça, Hatta nefes alamıyorum Cüzdanımdaki resmine baktıkça Issız gecelerimde Hayaline kapılıyorum sessizce Şimdi olsaydı diyorum, Okşasaydı saçlarımı, Islak gözlerimi silebilseydi, Bu kadar erken gitmeseydi de Telimi duvağımı görebilseydi. Yaşasaydı da dağ dağ gerilerde olsaydı. Telefonda duyabilseydim sesini, Rüzgârlar getirseydi kokusunu, Bir mektubu bir selamı gelseydi Yılda bir, hatta on yılda bir görseydim, O benim buğulu gözlerimden Ben onun mis kokulu ellerinden öpseydim. Koklasaydı bağrına basa basa Saçının her teline Bin buse kondursaydım. Göğsünde uyusaydım Bastığı yerlere sürseydim yüzümü Ama hasret koymasaydı gözümü Babam deseydim doya doya Beraber yudumlasaydık çaylarımızı Beraber yaşasaydık yaşayamadıklarımızı Sadece rüyamda değil, Yanımda görebilseydim. Babacığım keşke seninle aynı gün ölebilseydim. Ardında aslında mutsuz bir nefes bıraktın, Kulağımda çınlayan bir hoş ses bıraktın. Hakkın yoktu, inan hiç hakkın yoktu Beni çok erken yetim bıraktın. Ah! Bir bilsen seni ne çok özledim. İnan o çocuk ruhumla Gelirsin diye yıllarca bekledim. Hiç inanmadım öldüğüne, O çizgili pijamalarınla Pencerenin önünde buluvereceğim sandım hep, Uzansam tutacağım sandım Günde bin kez uzandım, Bir kez bile tutamadım. Gördüğüm her ak saçlı adamı Sensin sandım zaman zaman Karşımdasın gibi gördüm kimi an Ama kayboldun duman duman. Ah bir bilsen babacığım, Bu yetimlik ne yaman. Sen gittin gideli sevmiyorum bayramları, Yalan değil kıskanıyorum Babalı olanları... Hele o babalar günü var ya babacığım; O gün kahroluyorum. Sanki, derin Sanki, dipsiz kuyularda boğuluyorum.

kayipzirve

Kayıtlı Kullanıcı
Çok hüzünlü ve duygulu bu yazıyı okuduktan sonra tüylerim diken diken oldu aydabir gördüğüm babamı aramam gerektiğini hissettim. Meşgül olduğum işin gücün etrafımızı sarmış olan dünyevi meşgalelerin onların yanında hiç bir önemi olmadığını tekrar hatırladım zaten bu sayfa ile uhrevi ve derin anlamları olan olguları hatırlıyor zihnimi tazeliyorum emeği geçen herkesden Allah razı olsun edebiyete intikal etmiş tüm babalara Allah rahmet eylesin. Herkese hayırlı akşamlar.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm sevgili din kardesim anne baba hakki odenmez onlarin kiymetini bilelim kaybetmeden hic olmasa arayip halini hatirini sormaya gayret edelim . Selamete. Dua ile...

kayipzirve

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam kardeşim... artık hayat eskisi gibi değil çok hızlı ve işler seriye bağlanmış vaziyette ardı ardına durup düşünmeye vakti yok, öğlen ikindi hatta akşam ezanı 10'ar dakika arayla sanki trafik desen anlatmaya gerek yok ne zaman eve geldim iş ardımda kaldı Allaha şükrediyorum gün içerisinde dünyevi işlere okadar batmış durumdayız ki bazen asıl önemli olan şeyleri unutuyoruz maneviyatımızı kaybetmemek anne babalarımızı büyüklerimizi unutmamak herkese hoşgörülü olmak önemli bunu hatırlattığın için Allah senden razı olsun.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam kardeşim... artık hayat eskisi gibi değil çok hızlı ve işler seriye bağlanmış vaziyette ardı ardına durup düşünmeye vakti yok, öğlen ikindi hatta akşam ezanı 10'ar dakika arayla sanki trafik desen anlatmaya gerek yok ne zaman eve geldim iş ardımda kaldı Allaha şükrediyorum gün içerisinde dünyevi işlere okadar batmış durumdayız ki bazen asıl önemli olan şeyleri unutuyoruz maneviyatımızı kaybetmemek anne babalarımızı büyüklerimizi unutmamak herkese hoşgörülü olmak önemli bunu hatırlattığın için Allah senden razı olsun.
Amin cumlemizden onlar bize hayatlarini adadi biz bir 10 dk ayirmiyoruz,bir ana baba on evlada bakarda on evlat bir ana babaya bakamazmis..selametle.dua ile.

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
babama

çocuk olmak istiyorum tekrar oyuncaklarım olsun istiyorum.. bez bebekler,maket binalar kırmasın istiyorum birileri ve kırılmamak hayata körebe oynamak olumsuzluklarla, görmemek hayatın zalimliğini.. ve yakan top acılarla..daha az yaralanmak adına, hayatta tek görevim dişlerimi fırçalamak ve erken uyumak olsun.. mutlu olayım bir kağıt helva alınca yada kumbarama bi yüzlük atınca.. evet! çocuk olmak istiyorum tekrar.. çünkü benim çocukluğumda babam da var..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt