Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir Gençin Tövbesi... (1 Kullanıcı)

kasım hadi

Kayıtlı Kullanıcı
Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM.
ALLAHIM SENDEN RAZI OLSUN.ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM.
RABBİM O KULUNU NASIL AFV ETTİYSE BİZLERİDE İNŞ.ÖYLE AFV EDER.SELAMETLE.

laves

Kayıtlı Kullanıcı
Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞİM.
ALLAHIM SENDEN RAZI OLSUN.ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM.
RABBİM O KULUNU NASIL AFV ETTİYSE BİZLERİDE İNŞ.ÖYLE AFV EDER.SELAMETLE.
amın amın amın..... inşaAllah Rabbım cumlemızden razı olsun Allaha emanet olun

erciyes1984

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMUNALEYKUM ALLAH RAZI OLSUN GÜZEL PAYLAŞIM ALLAH BİZİDE AF EYLESİN A.E.OL

SEKERSUCORLU

Kayıtlı Kullanıcı
selamın aleyküm laves kardeşim çok güzel bi paylaşım sunmuşsun.iyişallah bizlerde o genç gibi tövbeleri kabul olanlardan oluruz.allaha emanet olun.

salih_43

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gencin tövbesi

Bir gencin tövbesi

Allahü teâlâ, peygamberi Musa aleyhisselâma hitap edip
" (Ey Musa! Filân mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) buyurdu.
Hazret-i Musa, emir olunduğu mahalleye gitti.
Oradakilere:
-Bu gece, burada, Allahü teâlânın dostlarından biri vefât etti mi? diye sorunca:
-Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın dostlarından hiç kimse vefât etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fıskının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler.
Musa aleyhisselâm:
-Ben onu arıyorum, buyurdu. Gösterdiler.
Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü.Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı.Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti:
-Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o''Benim dostumdur.'' İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?
Allahü teâlâ:
(Ey Musa! İnsanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.

arzuersan

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gencin tövbesi

Bir gencin tövbesi

Allahü Teala, Peygamberi Musa Aleyhisselama hitap edip:

- "Ey Musa! Filan mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefat etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür" buyurdu.

Hazreti Musa, emir olunduğu mahalleye gitti. Ordakilere:

- "Bu gece, burada Allahü Tealanin dostlarından biri vefat etti mi?" diye sorunca.

- "Ey Allahın peygamberi! Allahü Tealanın dostlarından kimse vefat etmedi. Ama filan evde zamanını kötülüklerle geçiren fasık bir genç öldü. Fışkının çokluğundan hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor" dediler.

Musa Aleyhisselam: "Ben onu arıyorum" buyurdu. Gösterdiler.

Hazreti Musa, o eve girdi. Rahmet melekleri gördü. Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup. Allahü Tealanın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı. Hazreti Musa, yalvararak münacaat etti:

- "Ey Rabbim! sen buyurdun ki, "O benim dostumdur". İnsanlar ise fasık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?"

Allahü Teala: "Ey Musa! İnsanların onun için fasık demeleri doğrudur, ama günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergahın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın" buyurdu.

umeyye

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim

Eline emeğine sağlık RAHMAN razı olsun değerli bir paylaşım MEVLA sevabını yazsın işl.
Nerede ve ne şekilde olursak olalım RAHMAN ın tövbe ve mağfiret kapısının daima bizler için açık olduğunu unutmayalım
Selam ve Baki Dua ile a.e.o.​

dinci

Kayıtlı Kullanıcı
Sa Kardeşim Güzel Ve Düşündürücü Bir Paylaşim ön Yargili Olmamak Gerek Amelleri Bilen Birtek Allahtir

musa____

Kayıtlı Kullanıcı
Selamın Aleyküm...
Güzel Paylaşım Olmuş...
Saol Allah Razı Olsun...Selametle...

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm Allah razı olsun Çok Güzel Paylaşımdı ... RAbbim tövbeleri Kabul edendir .. Allahım bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızdan sana sığınırız :(

arzuersan

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim

Eline emeğine sağlık RAHMAN razı olsun değerli bir paylaşım MEVLA sevabını yazsın işl.
Nerede ve ne şekilde olursak olalım RAHMAN ın tövbe ve mağfiret kapısının daima bizler için açık olduğunu unutmayalım
Selam ve Baki Dua ile a.e.o.​

Çok teşekkür ederim sizdende Allah razı olsun. Selam ve dua ile...

GizliOzne

Kayıtlı Kullanıcı
Bir Gencin Tövbesi

Bir Gencin Tövbesi

" (Ey Musa! Filân mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) buyurdu.
Oradakilere:
-Bu gece, burada, Allahü teâlânın dostlarından biri vefât etti mi? diye sorunca:
-Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın dostlarından hiç kimse vefât etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fıskının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler.
Musa aleyhisselâm:
Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü.Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı.Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti:
-Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o''Benim dostumdur.'' insanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?
Allahü teâlâ:
(Ey Musa! insanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.

habib21

Kayıtlı Kullanıcı
Bir gencin tövbesi!!!

Bir gencin tövbesi!!!

Oradakilere:
Musa aleyhisselâm:
-Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o''Benim dostumdur.'' İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir?
Allahü teâlâ:
(Ey Musa! İnsanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt