Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"bir taşla bir çok kuş"saatleri paylaşmaya ne dersiniz (1 Kullanıcı)

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm canlar...

ben baktımda göremedim yada böyle bi konu mevcut değil henüz.hiç bir hazırlığımız olmayacak.hep beraber kandile özle bir program yapsak fena olmaz.
bin geceden hayırlı bir gece nasipleneim inşALLAH..

aslında benım bir fikrim var.normalde gün içerisinde belirli bir saate denk gelince o zaman edilen dualar kabul oluyor ya hani bu her güne özel ama vakti saati belli değil...bide bu ramazan gibi güzel bir ayda olursa birde kadir gecesine denk getirirseeeeekkkkk:a12::a12:

ama hepimizin 24 saat boyunca durmadan ibadet etmesi dua etmesi imkansız.o yüzden şöyle düşündüm.kadir gecelerini tek gecelerde ayarın buyrulmuş genelde ayın 27 sinde kutluyouz ama netlik yok..

"""aramızda 24 saati bölüşelim..""nasıl nasıl demeyin ya herkes uygun olduğu bir zaman dılımını alsın.ve hepimizin niyetlerine dua etsin.

mesela kendisine uygul olan bi zaman dilimini 45 dakika yada konumuzun yoğunluğuna göre dahada fazla bir miktarda bölüşürüz.böylece tüm ramazan boyunca 24 saati tamamlarız.hepsini birgünde yapacağız diye bşy yok nasıl olsa hergece mevcut bu zaman dilimi.

örnek veriyorum...

ramazanın 5 gecesi= gece 02-03 arası bana uygun o zaman diliminde duanın edeplerini takp ederek selavatlarla hamt ile başlarım duaya YASİNİ ŞERİF ESMALAR FETİH SURESİ ismi azam duaları gibi dualarla başlangıcı ve kapanışı yapıp ortayada tüm arkadaşlarımızn isim ve niyetleri ile dulamı yaparım.

bugun başka bir saat diliminde uygun olan arkadaş var ise onlarda alırlar ve aynı göveri yaparlar inşALLAH.

çalışan arkadaşlarımız tatil günlerinde denk getirdikleri bi saati alırlar ve ramazan boyunca 24 saatte tertimiz ağızlardan dualar edilir.

yanı bir taşla bir çok kuş vurabiliriz.karışık gibi gözüksede değil aslında bence yapabilliriz.ne dersiniz

elanaz 21

Kayıtlı Kullanıcı
walla kardeşim güzel düşünmüşsün çok güzel olur.neler okuycaz mesela dua saati diliminde?ben anlayamadım açıklarsan sewinirim seşam ve dua ile

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim gönlünden ne gelirse hepimiz ne kadar önemli olduğunu biliyoruz bu gunlerin o yüzden kabul olacağına inandığınız nasıl dua var ise nasıl yalvarıp yakarabiliyorsanız öyle ben genelde özle dualarda başında ve sonunda selavat hamd YASİNİ ŞERİF ismi azam duaları selmavatlar tesbihler oku ortada duamı ederim.başladığım gibide kapanışı yaparım.

gulen76

Kayıtlı Kullanıcı
banada uyar.. programını yapalım ..

didmer

Kayıtlı Kullanıcı
o zaman bende varım.mesela bana her sabah 04-05 uygun.namaza kalkıyorum,mutlaka yasin-i şerif okuyorum birde 3 tane ayetel kürsi ile 201 tane YA DARK tesbih çekiyorum.bide ben ramazanda teravih namazımı kılıp gene bir yasin,ayetel kürsi okuyorum.sonrada buradaki kardeşlerimin niyetlerine yetişmeye çalışıyorum.
gün içinde sürekli dışarıda koştuğumdan sabah bana uygundur.
alla hepinizden razı olsun inşallah.
selam ve dua ile...

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
tamam o zaman şimdilik
elanaz21
kördğüm
didmer
cankırıkları

biraz daha bekleyelim istersenız sonra saatleri paylaşırız niyetlerimizi de yazarız yaparız inşALLAH

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm kardeşim...
güzel bir fikir bende varım inşallah...
canım hergünmü olacak yoksa sadece 1 gündemi olacak bu

ilknur8

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm arkadaşlar,
ben de varım.gerçekten süper fikir,tebrikler.

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
tamam o zaman şimdilik
elanaz21
kördğüm
didmer
cankırıkları
gülümse
ilnur8

biraz daha bekleyelim istersenız sonra saatleri paylaşırız niyetlerimizi de yazarız yaparız inşALLAH

KÖRDÜĞÜM

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm arkadaşlar,
ben de varım.gerçekten süper fikir,tebrikler.

canım benım şöyle düşündüm nasıl olsa o saat dilimi hergun için geçerli tek cuma günününe yada başka bi güne mahsus değil.ama ramazan olması dolayısı ile ve kadir gecesinide yakalayabiliriz umuduyla tek gecelrde yapalım diye düşündüm.duamızın gücü katmerlensin istedim.mesela

saat 00-01
01-02
02-03 ..................................................................
03-04 . canım benım bu saat dilimlerinde kendine .
04-05 . uygun olan zaman diliini alırsın rama .
05-06 . mazan bitimine kadar tek gecelrde aldığın .
06-07 . saat dilimininde duanın şartlarına uyarak .
07-08 . görevini yaparsın böylece o saat dilimini .
08-09 . kaçırmamış oluruz.yoğunluk olmaz ise bir .
09-10 . kaç saat diliminide alıp böylelikle bir günü tamam .
10-11 . lamış ve o saat dilimini yakalamış olur .
11-12 . anlatabildim mi kardeşim .
12-13 ....................................................................
13-14
14-05
15-16
16-17
17-18
18-19
19-20
20-21
21-22
22-23
23-00

didmer

Kayıtlı Kullanıcı
04-05 e beni yazabilirsin canım kardeşim.
allah'a emanet olun.
selam ve dua ile...

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
canım ya bunu hergünmü yapacagız yoksa sadece bir günmü yapılacakkkk

didmer

Kayıtlı Kullanıcı
bana kalırsa hergün yapılır.kardeşimiz demiş ya ramazan ayını hiç boş bırakmayalım diye.hem hergün zaten ibadetlerimizi yapıyoruz,ne güzel olur.

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
anladım kardeşim ama hergün olursa zor olur ya....
başka dularda okudugumuz var. sonuçta bizler çalışıyoruz. eve gidince namazdı, yemekti derken vakit baya geçiyor...

K

KırıkTesti

Benim anladığım hergün değil sadece tek gecelerde yapılacak, bakın yukarıda öyle yazmış.

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
evet ya öyle olsa bencede daha güzel olmazmı ya.....

didmer

Kayıtlı Kullanıcı
peki kareşlerim,nasıl derseniz.
ben her sabah ve her akşam namazımdan sonra yasin ve ayetel kürsi okuyorum nasılsa,yine sizler içinde dualar ediyorum.ben devam ederim aralıksız,ne dersiniz.

didmer

Kayıtlı Kullanıcı
zaten şimdi tefriciye sırasıda bana geldi 2 gün vaktim kaldı,onuda yetiştirmeye çalışıyorum,kardeşlerimin de yardmlarıyla.

gulum.se

Kayıtlı Kullanıcı
ya tabiki kardeşim haklısın ama bilmiyorumki bide dua okuma listesi uzun olursa oda var. bende hep namazımdan sonra dua ediyorum ama bilemiyorumki...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt