Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Birbirimize zırh giydirelim mi ????????????? (1 Kullanıcı)

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm ben de geri kalanlarını alayım inşallah.

elifeslem

Kayıtlı Kullanıcı
ARAPÇA CEVŞEN HATMİ

1-10..Bab.......Elifeslem okundu
2.11-20..Bab.......Elifeslem okundu
3.21-30..Bab.......Arzu74 okundu
4.31-40..Bab.......Arzu74 okundu
5.41-50..Bab.......Tülay okundu
6.51-60..Bab.......Tülay okundu
7.61-70..Bab.......Zümra
8.71-80..Bab.......Zümra
9.81-90..Bab.......Zümra
10.91-100..Bab.......
Zümra

elifeslem

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm ben de geri kalanlarını alayım inşallah.

Allah Razı olsun.Ne muradınız varsa hayırlısı ile versin inşaAllah.Cuma dan cumaya 1 hatim yapalım mı ?önce sizlere sorup sonra yeni hatim açayım istedim.Karar ve isteklerinizi bekliyorum.Selam ve baki dualarımla Allah'a emanet olalım..

elifeslem

Kayıtlı Kullanıcı
1.CEVŞENÜ'L KEBİR HATMİ

Ey Rabbimiz olan Allah'ımız!Bizi Cehennem azabından
hallas eyle,kurtar ve bize necat ver!
Ey Rabbımız!Bize afiyet ver,bizi affet ve bizi iyi kullarınla pak ve nezih diyarın olan Cennet'e dahil eyle.Affınla ey ecir ve mükafatı bol olan Rabbım,fazlınla ey bağışlaması çok olan Rabbım!Senden şu mübarek,şerefli,kerim isimlerin,latif ve celil sıfatların hürmetine diliyorum k:Efendimiz Muhammed'e ve onun al ve ashabına,Muhammed'in hasenatı sayısınca salat ve selam indir.

Allah'ın ismiyle,
Allah bana kafidir,
Allah'tan başka İlah yoktur.
Allah her şeye şahittir.
De ki,O Allah'tır
Allah'ın dilediği olur.
Rabbim Allah'tır.
Allah'ın şanı ne yücedir.
Allah her şeyden yücedir.
Ben yalnız Allah'a tevekkül ettim.

Onlara karşı sana Allah kafi gelecektir.Her şeyi hakkıyla işiten ve bilen O'dur.
Sen her türlü noksan sıfatlardan münezzehsin.Senden başka İlah yok ki bize imdad etsin.El aman,el aman.
Sana layık olan medih ve senaları saymaya gücüm yetmez.Sen Kendi zatını övdüğün şekilde bir medhe layıksın.
Ey her türlü noksandan uzak,bütün güzel isimlerin,yüce ve ezeli sıfatların sahibi ve her şeyin yegane mabudu olan Allah!

Ey iyi kötü,dost düşman ayırt etmeden yarattığı tüm varlıklara rızkını yetiştirenRahman!
Ey rahmeti her şeyi kuşatmakla birlikte kullarına hususi ihsan ve şefkatte bulunan Rahim!
Ey bütün günahları bağışlayan Gafur!
Ey bütün varlıkların sonsuz teşekkür ve ibadetlerine bihakkın layık olan ve şükredenlere ikram ve ihsanını artıran Şekur
Yüce Zatın için saydığın güzel isimlerini,ulvi sıfatlarını ve Kur'an'ı Kerimin olan kelimat'ı tammeni şefaatçi yaparak Sana yalvarıyorum.Beni,annemi,babamı,evlatlarımı,bütün ailemi ve kadın erkek bütün mü'min ve müslümanları,hayatta olan ve ahirete göçmüş olanlarıyla birlikte hepimizi bağışla.
Bize öylesine merhamet et ki,Senden başka hiç bir varlığın merhametine ihtiyaç duymayalım.Ve her türlü ihtiyacımızı lütfünla karşıla,dünya ve ahirette istediğimiz her şeyi bize ver.Hayatımızı saadet ve şehadetle,ilahi ikramınla sona erdir.Dünyadan ayrılma anında bize müjdeler bahşeyle.Muhammed'i (a.s.m )şanına layık ve müstehak olduğu şekilde mükafatlandırmanı niyaz ediyoruz,kabul eyle.
Ve bizi göz açıp kapayıncaya kadar ne nefsimizin ne de mahlukatından herhangi birinin eline terk etmemeni diliyoruz.İşlerimizi islah edip düzeltmeni niyaz ediyoruz.Bize hiçbir şekilde gaflet bulaşmayacak bir nihayet gözü altında muhaffaza etmeni niyaz ediyoruz.Ve bizi ,bizden hiç ayrılmaz desteğinle korumanı niyaz ediyoruz,ey celal ve ikram sahibi Rabbim.

Ve bizden ve üzerinde bu mübarek isimleri taşıyanlardan cinlerin,insanların ve şeytanların afetlerini uzaklaştırmanı niyaz ediyoruz.Yine yerin zelzelesini,dağların korkuyla parçalanmasını,taun ve veba afetini,göz değmesinin zararlarını,vücut ağırlığını ve diğer afetleri bizden uzaklaştırmanı diliyoruz.Bizi her türlü kötülüklerden muhaffaza eyle.Bize rahmetinle dünya ve ahirette selamet,afiyet ver,Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Rabbım !
Allah'ım, rahmetin seyyidimiz Muhammed'e (a.s.m ) ve O'nun bütün al ve ashabına olsun.
Bütün hamd ve övgü,teşekkür ve minnet alemlerin Rabbi olan Allah'ım Sana mahsustur.

Amin.El Fatiha.................

H

hado77

selamun aleykum

mesajım bulunsun da unutmayayım diye yazılmış bir mesajdır.
bir cüz okumam var onu okuduktan sonra cevşenden bap da alacağım inşaallah.

ALLAH teala bizlerden razı olsun.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
ARAPÇA CEVŞEN HATMİ

1-10..Bab.......Elifeslem okundu
2.11-20..Bab.......Elifeslem okundu
3.21-30..Bab.......Arzu74 okundu
4.31-40..Bab.......Arzu74 okundu
5.41-50..Bab.......Tülay
6.51-60..Bab.......Tülay
7.61-70..Bab.......Zümra
8.71-80..Bab.......Zümra