Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BİRİ BU VAHŞETE DUR DESİN!!!!!!!!!!!!!!!!! (1 Kullanıcı)

nihal

Kayıtlı Kullanıcı
Bir feryat yayılıyor tüm cihana.Öyle bir feryat ki sus-pus ediyor duyanları.Kelimeler tükeniyor,bekleyişler tükeniyor,çareler tükeniyor...
Ya o gözler,Ya RAB!.masumiyeti tüm tazeliğiyle aksettiren,ışığı sönmeye yüz tutmuş,minicik bir yüreği;dağları taşları inleten bir haykırışladünyaya taşıyan''hala'' umut dolu gözler.
Daha önce belki sadece televizyonda ''savaş'' filmlerinde görmüştü o mermi denen şeyleri.belki sadec filmlerde izlemişti o acıyı,vahşeti.
Ya şimdi!Yıllarca annesinin gözbebeği,babasının taze çiçeği olan o çocuğun hayatı,karşısında ona dikili bir silahta 3-4 cm boyundaki o ''mermi''ye asılıydı.o istemişmiydi bunları,haketmişmiydi olanları..
Soruyorum size!
Okuyanlardan belki anne-baba olanlar vardır.Beni en iyi anlayanonlardır.Ben bir anne değilim.16 yaşında ama annemin en değerlisiyim.
Düşünün! Annemin kucağında ''huzurlu'' bir ortamda açtım gözlerimi.Öptü,kokladı doğduğumda beni ve belki içinden şöyle fısıldadı:
''inşaAllah büyüyecek ve annesini dinleyen güzel huylu,güzel yüzlü bir kız olacaksın.Allah'ım sen yardım et''
Anne ben büyüdüm ve daha ne kadar yaşayacağımı ben bilemem ama bildiğim bir şey var yaşadığım müddetçe sevileceğim...
YA ONLAR!Haketmedikleri bir vahşetin içinde buldular kendilerini 'neden' soruları hep yanıtsız kaldı.Çünkü siz müslümansınız....Onlar,Onlarda anne,baba,evlat.........
Kimi feri gitmiş gözleriyle oğluna bakıp belki son defa ''evladım'' diye inliyor...sizi bilmem ama bu inilti beni her daim rahat bırakmıyor.
Kimi ise hala inanmıyor ki babasının öldüğüne bir yangın ortasında sızlayan bir feryatla arıyor kaybettiklerini...
O minicik bedenler,o kocaman yürekler ama çok masum gözler;ne bir silah,ne bir yangın,ne de kanlı vücudlar görmeye mahkumlar.......
''KİMSE YOK MU?'' kimse yok mu ''modern'' haliyle önümüze dikilen firavunlara,ebu cehllere,ebu leheblere ''dur'' diyecek...
''Evet var!''.Biz varız! ALLAH'a dayanıp, O'na güvenerek dur diyecek bizler varız...
İmanımız bizim en yüce kalkanımız ve öylede bir silaha sahibiz ki ''dağları,taşları bile yerinden oynatacak'' güçte....Yürekten,samimiyetle,ağlayan bir göz ve sızlayan bir özle olduğu müddetçe RAB katından geri çevrilmeyecek bir güç........'''DUA'''!!!
Şimdi eller tükenmeyen umudumuz için,dehşete seyirciliğe mahkum olmayan masumlar için,FİLİSTİNLİ,LÜBNANLI,IRAKLI,ÇEÇEN ama hepsi müslüman kardeşlerimiz için kalksın.Bu duaya ne kadar çok amin yükselirse HAK katında o kadar değer kazanır. ALLAH RAZI OLSUN!!!
YA RAB!
SEN RAHMAN'SIN,SEN RAHİM'SİN,SEN GAFUR'SUN.ZALİMLERİ SEVMEDİĞİN GİBİ ZULMÜDE SEVMEYENSİN..ÇÜNKÜ SEN KULLARINA KARŞI EN YÜCE MERHAMET SAHİBİSİN!.
ALLAH'IM!
ELLERİMİZİ KENDİMİZ İÇİN DEĞİL,ZULM GÖREN IRAKLI,FİLİSTİNLİ,LÜBNANLI,ÇEÇEN VE DAHA BİR ÇOK MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN KALDIRIYORUZ VE BİLİYORUZ Kİ SANA KALKAN ''SAMİMİ'' HİÇ BİR EL GERİ ÇEVRİLMEZ.HUZURUNDA HİÇ BİR DUA DEĞERSİZ VE KARŞILIKSIZ KALMAZ..ÇÜNKÜ SEN HERŞEYİN HAYIRLISINI NASİP EDENSİN...VERSENDE ALSANDA ELHAMDÜLİLLAH...
ALLAH'IM!
SANA SIĞINDIK,SANA DAYANDIK,SANA GÜVENDİK.ZULM GÖREN MÜSLÜMANLARA YARDIM ET.İLAHİ ADALETİNİ TECELLİ ETTİR.ŞİMDİYE KADAR HİÇ BİR ZALİM CEZASIZ KALMADIĞI GİBİ,ŞİMDİDE ZALİMLERE İZİN VERME ALLAH'IM.VEFAT ETMİŞ TÜM KARDEŞLERİMİZİN GÜNAHLARINI AF VE MAĞFİRET ET.GERİDE ANNESİZ,BABASIZ,EVLATSIZ KALAN TÜM KARDEŞLERİME SABIR İHSAN EYLE VE ONLARA YARDIM ET...
SEN SANA SIĞINANLARI GERİ ÇEVİRMEYENSİN.
ALLAH'IM! SEN BİZİ KAPINDAN GERİ ÇEVİRİSEN;ŞÜPHESİZKİ SEN'DEN BAŞKA İLAH YOKTUR,SIĞINACAĞIMIZ BİR KAPI ASLA OLAMAZ....
HUZURUNDA DUAMIZI KABUL EYLE VE BU DUAYA AMİN DİYEN TÜM MÜSLÜMANLARIN GÜNAHLARINI BAĞIŞLA,ONLARA YARDIM ET...BİZLERİ NAÇAR BIRAKMA ALLAH'IM
(AMİN)
(((bu vahşeti hakkıyla anlatamadım ve o ruhu hakkıyla yansıtamadım lütfen sadece şuan değil her secde ve namazımızda onlara dua edelim tüm duamızı samimiyetle Hak'ka arz edelim ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN...........)))
NİHAL ŞAHİN

sibel

Kayıtlı Kullanıcı
RE: BİRİ BU VAHŞETE DUR DESİN!!!!!!!!!!!!!!!!!

o kadar içten ve samimi yazılmış bir yazı ve bir dua...Allah razı olsun...Dualarımız tüm müslümanlara...birileri bu vahşete son demeli...

akdenizli

Kayıtlı Kullanıcı

Bizim evlatlarımız sokaklarda özgürce oynuyorlar.. Peki Filistin'deki Lübnan'daki Irak'taki çocukların sunu ne? Güçsüzü eziyorlar ama MÜSLÜMAN diye... Hani sen nerdesin ey MÜSLÜMAN kardeşim. Buna nasıl sessiz kalırsın! Neden bu sessizlik. Susmayın. Herkes elinden gelen gayreti göstersin... Yürek yangınıdır bunlar ne olur sessiz kalmayın!!!
"İman edenler Allah yolunda savaşırlar, inanmayanlar ise tâğut (bâtıl davalar ve şeytan) yolunda savaşırlar. O halde şeytanın dostlarına karşı savaşın; şüphe yok ki şeytanın kurduğu düzen zayıftır." (Nisâ:76)

Allah senden razı olsun nihal kardeşim...

imam hatipli

Kayıtlı Kullanıcı

öyle bir zamanda yaşıyoruz ki...elbet zalimler yaptıklarının hesabını verecekler.Rabbim bu zulmü cezasız bırakmaz din kardeşlerimizin yaşadıklarını birgün bizde yaşayabiliriz 'ALLAH KORUSUN!'BU YÜZDEN HEP DUA ETMELİYİZ KARDEŞLERİM bir zulmü gördüğümüzdede onu elimizle durdurmalıyız buna gücümüz yetmiyorsa dilimizle,bu da olmuyorsa kalbimizle buğz etmeliyiz fakat bu imanın en düşük seviyesidir unutmayalım öyleyse bizler onlar için elimizden gelenin en fazlasını yapmalıyız tek silahımız dualarımız...ayrıca nihal kardeşimizden Allah razı olsun ALLAHA EMANET OLUN

Tayfun_Dokgoz

Kayıtlı Kullanıcı

ellerine kollarına dillerine sağlık nihal kardeş ne demiş PRYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) MÜMİN MÜMİN ' İN KARDEŞİDİR. bizler onlara elimizden geldiğimiz kadar yardım edelim dua edelim, buguz edelim ALLAH ( C.C ) tüm müslümanların yar ve yardımcısı olsun ve bizler onların mallarını almayarak tüketmeyerekte boykot edelim mesela coca cola bı bardağın ıcınde tam 12 küp şeker var ımıs artı bunun sahıpı bır amerıkanlı o yuzden ne yedıgımıze ve ıctıgımıze de dıkkat edelım cola yerıne meyve suyu ıcelım su ıcelım ALLAH BÜTÜN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN DUA İLE paylaşım için teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt