Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu asrın bu kadar isyanlarına rağmen, niçin helâk olmuyoruz? (1 Kullanıcı)

DIDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Peygamber Efendimiz (asm.) ümmetinin helâk olmaması için Allah’a (cc.) çok yalvardı. Bu yalvarmalarının en mühimi de Veda Haccı’nda, Arafat ve Müzdelife’de oldu. Bu iki mübarek yerde O, Allah’ın ilham ettiği ölçüde pek çok şey diledi. Hatta, kul haklarının affı için dahi yalvardı, yakardı.

Evet O Sultanlar Sultanı’nın, ümmet-i Muhammed’in helâk olmaması mevzuunda pek çok yalvarış ve yakarışları olmuştu. Bunu Sahabe-i Kiram’a şöyle anlatıyor:

“Ben, Rabbimden, benim ümmetimi helâk etmemesini istedim. Rabbim benim bu duamı kabul buyurdu. Dedi ki: ‘Onların helâki kendi aralarında olacaktır. Günah işledikleri zaman ben onları birbirine düşürecek ve vurduracağım.’ Ben bunun da kalkmasını diledim; ama Rabbim, bunu kaldırmadı.”

Evet, iradeleri ile halledecekleri bu mesele kaldırılmamıştı... Başka kavimler günah işledikçe semavi ve arzi afetler onları kırıp geçirecek; ama Ümmet-i Muhammed cürüm işledikçe birbirine düşecek, ittihat ve ittifakları bozulacak, ihtilaflarla hırpalanacaklar. İşte, Resul-i Ekrem (asm.) bunun kalkmasını Rabbinden çok diledi; ancak, Cenab-ı Hak -hikmetini kendi bilir- bunu kaldırmadı.

İşin doğrusunu Allah bilir. B)

SORULARLAİSLEMİYET SİTESİNDEN ALINMIŞTIR...

Zafer

Yasaklı Kullanıcı
RE: Bu asrın bu kadar isyanlarına rağmen, niçin helâk olmuyoruz?

kardeşim paylaşımın için çok teşekkür ederim sağolasınnB)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun çok dikkat etmek lazım mazallah rabbim bizlerden birine acı verdiğinde çok üzülürüm Allah yar ve yardımcımız olsun birbirimizden dualarımızı eksik etmeyelim

Ahmed_1907

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM İNŞALLAH BİRBİRİNE DÜŞENLERDEN EYLEMESİNB)

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

kardeşim Allah razı olsun..inşAllah rabbim bizleri peygamber efendimizin(s.a.v) şefaatine nail eder..resülümüze(s.a.v) layık bir ümmet olmayı nasip eder..selam ve dua ile..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt