Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Buyuk Islam Alimleri (1 Kullanıcı)

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
bu resimleri nette gordum ...kardeslerimizle de paylasmak istedim...Allah bu buyuk alimlerin kabirlerini tapinilan bir put haline gelmekten korusun...Allah bizleri kuran ve sunnete uyan, ve kuran ve sunneti yasayan bu buyuk imamlara tabii olanlardan etsin...Allah hepsinden razi olsun ve onlara rahmet etsin...

Imam Safi (rahimehullahin mezari)

Imam Ebu Hanife (rahimehullahin mezari)

Imam Suyuti (rahimehullahin mezari)

Imam Ibni Teymiyye (rahimehullahin mezari)

Sercan Demet

Kayıtlı Kullanıcı
Teymiyye...

Ehl-i Sünnet alimlerin çokça eleştirdikleri bir zatı, İmam Şafii, İmam-ı Azam, İmam Suyuti gibi hazretlerin yanına koymanız hoş olmamış Azerbaycanlı kardeş.

Hatta kendi çağdaşlarından; Ahmed b. Yahya el-Küllabi bile; Teymiyye'nin, Firavun'un sözüne nasıl itimad ettiğini anlamadığını, Beraatül Eşariyyin min Akaidil Muhalifin adlı kitabında anlatmaktadır.

Kaldı ki Yusuf-i Nebhani, İmam Birgivi, Kadızade Ahmed Efendi, İbn-i Hacer el Askalani, İmam Rabbani, İmam-ı Ebul Hasan el-Sübki, İbn-i Hacer-i Mekki gibi birçok alim de görüşlerinin ehl-i sünnete uymadığını bildirmiştir.

Bu mesaj sadece etrafa aydınlatıcı bir ışık olması baabında yazılmıştır. Yoksa ben girdiğim her ortamda Teymiyye tartışmaktan sıkıldım.

Teymiyye ve görüşlerinin tartışılması dinimize sadece fitne sokmuştur, Müslümanları birbirine kırdırmıştır.

Allah taksiratımızı affeylesin, bizi bağışlasın. Ve cennetiyle mükafatlandırsın.

Teymiyye konusunda, oluşmuş görüşleriniz varsa, özel mesaj yoluyla, birçok kaynaktan topladığım bilgilerle, üç beş kelam edebilirim zannıyla, selametlerinizi diler, yüce Allah'tan size af dilerim.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt