Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

CANIM YANIYOR, RUHUM ACIYOR, BOĞULUYORUM (1 Kullanıcı)

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
S.A--

---CANIM YANIYOR, RUHUM ACIYOR, BOĞULUYORUM.

Bu bölümde niyetim kişileri değil kişilikleri ele almak. Görebildiğim kadarı ile dinimizin temel taşlarını teşkil etmesi gereken bazı hal ve hareketleri yerine getirmemiz gerekirken sadece lafta kaldığı, gerekli olgunluğa erişemediğimizden çoğu konularda hüsrana uğranıldığı, devamlı huzursuzluktan dolayı bir arayış içerisine girmekteyiz. Aslında yapılması gerekenler çok basit bildiklerimizi icraata döktüğümüzde alacağımız haz bizlere bu dünya ve ebedi hayat için gerekli olan güzellikleri verecektir.
Bakıyorum insanların yüzlerine, ne yapmak istediklerini anlamak için ama anlaşılmıyor, hareketlerine bakıyorum tanıdık tanımadık, derinliklerine inmeye çalışıyorum, belki anlarım diye "Fikirle zikir bir olmalı" sözünden yola çıkarak fikirler çoğu zaman sadece ağızdan çıkan kelam olarak kalıyor yapılması gereken zikir yok oluyor.
Yoksula yardım diyor zekat vermek gerekiyor ki yoksul yokluktan kurtulsun bir nebze de olsa, ama mal varlığını gizliden dahi gizliyor, temizlik diyor müslüman temiz olmalı diyor, ama elindeki kağıdı yere atıyor atılanı yerden almıyor etrafına örnek teşkil edemiyor elim alışmış belim tutulmuş diyor. Namaz kılın diyor bir an önce kılıp dünya işine koşuyor hani sohbet, hani takva ehli olabilmek hani başkalarını bu konuda uyarmak, onları aydınlatmak, yanlışlıklarını düzeltmek görevini daha şevk ile yapabilmelerini için.

medahms

Kayıtlı Kullanıcı
RE: CANIM YANIYOR, RUHUM ACIYOR, BOĞULUYORUM

...

medahms

Kayıtlı Kullanıcı

..

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim..çok güzel bir konuya değindin ..Allah razı olsun..haklısın kardeşim..çoğu zaman çoğu şeyler hep lafta kalıyor yada bazen kalmak zorunda kalıyor(mu?).aslında burda en önemli nokta insnanın belli başlı şeyleri gerçek anlamda yürekten yapmak istemesidir.eğer ki bunu yapabilse işte o zaman fikir ile zikir bir olur..selametle kalın...hayırlı cumalar..

medahms

Kayıtlı Kullanıcı

S.A.

TEŞEKKÜRLER KARDEŞİM

medahms

Kayıtlı Kullanıcı

..

medahms

Kayıtlı Kullanıcı

..

medahms

Kayıtlı Kullanıcı

..

lana

Kayıtlı Kullanıcı

Selamnaleyküm kardeşim, Allah razı olsun saolasınız çok doğru söylüyorsunuz.Din ilimle amel etmektir.Fakat günümüzde amel etmek hep arka planda kalıyor.Allah yardımcımız olsun İNŞ.B)

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun elinize sağlık güzel bir konuya deyinmişsiniz.

Kardeşlerim bakıyoruz ki herkes birşeylerden yakınıyor toplum bozuldu düzen değişti diye ahlayıp vahlıyor ama nedense kimsede bu bozuk düzene olumsuzluklara dur demiyor. İlk önce kendilerimize çeki düzen vermeliyiz herkes üzerine düşeni yapsa sürekli nefsiyle mücadelede olsa birçok şeyde kendiliğinden düzelir zaten.

Allah yar ve yardımcımız olsun...

ferit

Kayıtlı Kullanıcı

SelamunAleyküm
Doğru söylüyorsunuz kardeşlerim.
Herkes kendi nefislerini terbiye etse bu düzen kendiliğinden düzelir.
Çok güzel bir konuya değindiniz.
Allah razı olsun.Allah yardımcımız olsun...
Selametle...B)B)B)

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleikum vr.vb
Musliman kardeslerim;
Kul olarak hos geliyormuyuz ALLAH Subhane ve Tealaya?
Ummet olarak yakisiyormuyuz Resulullaha?
Kul kendi vicdani ile mahkemesini yaptiginda hergece yataginda,
zarardami ziyandami gecti gunu hesabini vermeli.
Kisi yukaridaki iki soruya cevaben EVET demek istiyorsa;Medams kardesimin ifade etmeye calistigi gibi,Inanclarimizi pratige gecirmeliyz.
Temizlik imanin yarisidir
Aslan yatagindan belli olur
Musluman yasayisi,davranislari,giyinisi,kelami ile örnek alinmali.
Bu durumda birinin yaptigi düzensizligi Musluman Allahtan cekindigi icin duzeltirse Allah niyetleri bilendir muhakkak Allah katinda niyetinden dolayi mukafatlandiracak kadar cüretkardir Allah Subhane ve Teala
Hem bu Dunayi Allah c.c. bize nimetleri ile sunmadimi ,bizi riziklandirmiyormu,her turlu yasama sartlarini bize göre buyuk bir düzen icerine getirmemismi?
Peki bukadar edepsizlik niye o zaman ? Allahin yarattigi canlariz Allah Subhane ve Tealanin mulkunde yasiyoruz.Yasadiginiz apartmanlari pisletince laf söz oluyor ,Allahin mülkünü pisletmek ,hor görmek Allah Subhane ve Tealaya karsi ayip degilmi,edepsizlik degilmi?
Nankör olmayalim kardeslerim kildan ince hesaplari soracak Allah bize ,mülkünüde soracak.
Kardeslerimizden birisi (ipin hesabi)adi altinda bir yazi yazdi dusunun ki daha neleri soracak Rabbimiz bize !!!
Biz Muslumanlar olarak kardeslerim dikkat edelim,Allaha verecegimiz hesabi dusunerek Allaha ve Allahin bize verdigi nimetlere karsi edepli ve daha sukrediciler olalim.
Bizi Kafir toplumundan ayiracak guzel örnekler olmaya daha dikkat edelim.

Musliman kardeslerim yazdiklarimdan dolayi biraz kirici gibi görünsede niyetim sizleri kirmak degil.Hatam ve kusurum oldu ise aciklamak istediklerimde AF ola !!

586096.jpg

Vesselam

Muslima

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamu Aleikum vr.vb
Musliman kardeslerim;
Kul olarak hos geliyormuyuz ALLAH Subhane ve Tealaya?
Ummet olarak yakisiyormuyuz Resulullaha?
Kul kendi vicdani ile mahkemesini yaptiginda hergece yataginda,
zarardami ziyandami gecti gunu hesabini vermeli.
Kisi yukaridaki iki soruya cevaben EVET demek istiyorsa;Medams kardesimin ifade etmeye calistigi gibi,Inanclarimizi pratige gecirmeliyz.
Temizlik imanin yarisidir
Aslan yatagindan belli olur
Musluman yasayisi,davranislari,giyinisi,kelami ile örnek alinmali.
Bu durumda birinin yaptigi düzensizligi Musluman Allahtan cekindigi icin duzeltirse Allah niyetleri bilendir muhakkak Allah katinda niyetinden dolayi mukafatlandiracak kadar cüretkardir Allah Subhane ve Teala
Hem bu Dunayi Allah c.c. bize nimetleri ile sunmadimi ,bizi riziklandirmiyormu,her turlu yasama sartlarini bize göre buyuk bir düzen icerine getirmemismi?
Peki bukadar edepsizlik niye o zaman ? Allahin yarattigi canlariz Allah Subhane ve Tealanin mulkunde yasiyoruz.Yasadiginiz apartmanlari pisletince laf söz oluyor ,Allahin mülkünü pisletmek ,hor görmek Allah Subhane ve Tealaya karsi ayip degilmi,edepsizlik degilmi?
Nankör olmayalim kardeslerim kildan ince hesaplari soracak Allah bize ,mülkünüde soracak.
Kardeslerimizden birisi (ipin hesabi)adi altinda bir yazi yazdi dusunun ki daha neleri soracak Rabbimiz bize !!!
Biz Muslumanlar olarak kardeslerim dikkat edelim,Allaha verecegimiz hesabi dusunerek Allaha ve Allahin bize verdigi nimetlere karsi edepli ve daha sukrediciler olalim.
Bizi Kafir toplumundan ayiracak guzel örnekler olmaya daha dikkat edelim.

Musliman kardeslerim yazdiklarimdan dolayi biraz kirici gibi görünsede niyetim sizleri kirmak degil.Hatam ve kusurum oldu ise aciklamak istediklerimde AF ola !!

586096.jpg

Vesselam

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt