Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cuma Duası (1 Kullanıcı)

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
ecmain. ALLAH cümlemizden razı olsun inş..

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Aydan geceyi, güneşten gündüzü var eden, inciyi midyenin midesinde,
balı arının peteğinde var eden, yağmurdan baharı, topraktan çiçeği var eden,
kalbimizi yoktan var eden Rabbimiz' e hamd olsun ..

Allah' ım! Kalbimize nakşettiklerin için sana şükrediyoruz.

Acıların karşılığında cenneti sunduğun, günahlarımızı rahmetinle affettiğin, sevgiyi bize verdiğin için, sana şükürler olsun.

Yokuşta elimizi tutan, melekleri bize arkadaş kılan, aşkı kalbimize yoldaş kılan ...

Rabbimiz! Kalbimizdeki yaralarımızı iyileştir. Sana ve senin aşkına yolculuğumuzu tamama erdir.
Sevdiklerimizi koru. Çocukları koru.

Allah' ım! Bizi koru. Kalbimizi koru. Filistin' i koru. Çeçenistan' ı koru. Keşmir' i koru. Doğu Türkistan' ı koru. Afganistan' ı koru.

AIlah' ım! Bizi korkutma ki; bizler birer ceylanız; korkudan yüreğimiz telaşIanır.
Bizi zorlukla sınama ki, kırılgan bir cesaretimiz var. Senden ayrı koma ki, sevdiğimizden ayrılık, ferini alır gözlerimizin.

Allah' ım! Bizi uzağında bırakma. Şahdamarımıza sırlarını akıt. Rabbim! Seni bilmenin heyecanını bize tattır.
Kalbimizi gülle doldur.

Yarabbi! Kalbimizi koru, kalbimizi koru! Amin!

Dua, dua, dua ...

Biz değil miyiz en ıssız fırtınalarda dahi sabırla yanaşan DUA limanlarına? ..

Ve bu kutlu limanda O sevgililer sevgilisine yalvaran biz değil miyiz? ..

Evet dostlar. Bu anlamlı yolculukta siz de bekleniyorsunuz kutlu limanlara ...

Dua, dua, dua ...

Ellerimizi açalım ve kalpten isteyelim Sevgililer Sevgilisi' nden ...

Aşkın sahibinden kaybettiğimiz aşkımızı isteyelim ... isteyelim ki versin ...

Biliriz ki 0, kullarını korur ve gözetir, yeter ki kulları O' nu ansın ve dua etsin ...

Müslümanlar' ın bu zor günlerinde DUA silahımızı kuşanalım ey insanlar!! !

Dua, biliriz ki iki çeşittir ... Biri ulvî, biri fiîlî dua ...

Bize belki Rahmani dua daha kolay geliyor. illaki onsuz olmuyor lâkin artık duanın diğer yüzünü de yani fiîlî duayı da kullanalım ve bir ş.eyler yapalım ...

Bir çocuk büyütelim... Bir aç doyuralım ...

Bir sevgi besleyelim .

Bir sevda yeşertelim .

Bir kitap okuyalım ...

Bir DUA edelim; yürekten ... Aminler arasında.

Bir dua ... Sonra:

Yalvaralım O mühür sahibine ... Ve O' ndan yardım isteyelim ... Bir selam verelim ...

Bir salâvat getirelim. ..

Bir gönül rızası alalım ...

Bir cümle yazalım ...

Ve ne yaparsak, Allah için yapalım ... Bir gül yetiştirelim…

Bir gece olalım ...

Bir gündüz çağıralım ... Bir kandil yakalım ... Bir mum ışığı olalım ... Bir düş kuralım ...

Bir düşler Ülkesine uçalım ... Bir hayal edelim ...

Bir mecnun çağıralım Bir Bilal olalım ...

Ve göğsümüzde taş yeşertelim ... Bir Sümeyye olalım ...

Ve kalbimizde ağırlayalım. acımasız mızrakları…Bir Filistin' li olalım ...

Bir tankın altına yatalım ... Bir Çeçen olalım ... Sevdamıza koşalım ...

Ve ölümü sevelim ...

Ve biz,

Müslüman olduğumuzu UNUTMAYALIM!!!

Müslümanlığı, kimliklerle sınırlamayalım ...

VE GÜLE ONUN KOKUSUNU VEREN RAB' BE BİRAZ DAHA YAKLAŞALIM ...

Evet Dostum ...

Artık sıra sende ...

Ne yaparsan yap;

Allah için olsun.

Allah için ...

Allah için .. :

Allah-u Teala tüm dualarımızı kabul etsin ... Amin ...

ALLAH TÜM MÜSLÜMANLAR' I BU ZOR İMTİHANDA

BAŞARIYA ULAŞTIRSIN İNŞAALLAH ...

Baki Huda’ya emanet...

leyla-1

Altın Üye
AMİN AMİN AMİN
Allah razı olsun kardeşim Allah hepimizin dualarını kabul etsin hayırlısıyla inşallah hayırlı cumalar.
Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun:)

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun inş faydalı oluyoruzdur allaha emanet olun...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
cuma_islamcokguzelicknet.jpg

Allah'ım!
Sen' den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

Allah'ım!
Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.

Allah'ım!
Kalb katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten, küfürden, fısktan, nankörlükten, riyadan, sadece Sana sığınırız. Sen bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme Allah'ım!

Allah'ım!
Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru Allah'ım!

Allah'ım!
İhsan buyurduğun nimetlerini geri almandan, azabının ansızın gelip çatmasından, gazabına sebep olacak şeylerden Sana sığınırız.Bizlere yol göster Allah'ım!

Allah'ım!
Sana itaat edilir, Sen karşılığını verirsin; Sana isyan edilir, Sen bağışlar ve af edersin, darda kalanlara icabet eder, zararı, sıkıntıyı ortadan kaldırıp, hastalara şifa, dertlilere deva verir, günahları bağışlar, tövbeleri kabul edersin. Sen bizlerin dualarını kabul buyur

Allah'ım!

Allah'ım!
Sen ölümlerin en güzeli ile bizi huzuruna al Allahım! Ölümümüzü her türlü şerden kurtulup rahata erme vesilesi yap Ya Rabbi! Allahım! Bizleri Sen' i çok zikreden, Sana çok şükreden, Sen' den çok korkan, Sana çok itaat eden, Sana karşı saygı ile dopdolu olan, ahu efgan edip dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden kullarından eyle.

Allah'ım!

"Kimsesiz kimse yok, herkesin var kimsesi,
Kimsesiz kaldık medet ey, kimsesizler kimsesi"

Güç ve kuvvet ancak kendisine has olan yüce ve büyük Allahım! Mahlukatın adedince, Zatının rızası, arşının ağırlığı ve kelimelerinin mürekkebince Hz. Muhammed (sas) ve O' nun ehli ve ashabı üzerine salat eyle.

Ey Merhametlilerin en Merhametlisi! Bela ve musibetlerin sağanak sağanak üzerimize yağdığı, ardı arkası kesilmeyen depremlerle inim inim inleyip çaresiz kaldığımız şu günlerde, çaresizlerin yegane çaresi Sensin deyip Sana yalvarıyor, halimizi Sana arz ediyoruz. Celalinden cemaline, kahrından lütfuna sığınıyoruz. Bizim Rabbimiz Sensin. Sen, bizleri semavi ve arzi musibetlerin eline teslim etmeyecek kadar merhametlisin. Bizleri her türlü kötülüklerden muhafaza buyur!

Amin.. Amin... Amin...

Hayırlı Cumalar....

muhammed25

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel Bir Cuma Duası

Güzel Bir Cuma Duası

Güzel Bir Cuma Duası

Lailahe illallah Cuma�nın sebebiyle, Muhammedün Resullullah gerek yüzün gölgesiyle dünya ve ahiret muradımı ver.

Melekler duasıyla, Ya vedüdüm, entel maksudum, Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, cennet kapılarını aç, benim günahımdan geç.

Benim günahım varsada senin gibi halikim var. Muhammed Aleyhisselam dostum var.

İlahi kabre vardığım gece lütfeyle, yalnız kaldığım gece bilmediğimi bildir. Kabrimi nur ile doldur. Kevser şarabına daldır, ulu cemalini göster.

Gece gündüz yalvarırım sana dünya ve ahiret muradımı ver bana.

Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Sırrım sübhanım Allah, derdim dermanım Allah, gafil kuluna gam düşmüş, yetiş imdadımıza ya Muhammed.

Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umarız senden şefaat.

Lailahe illallahtır özüm, Muhammed Mustafadır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetele kürsü için sen kabul eyle sözüm.

Bugün Cuma günüdür. Dinim İslam dinidir. Dinimin İslam dini olduğuna, yetmiş binin nısfına, mühürledim üstüne.

Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.

Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvarırım sana. Her zaman sana muhtacım, cemalini göster bana.

Cennetine davet et Allahım kabrimizde rahatlık, sıratta selamet, tatlı canımız sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle.

Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

Lailahe illallah selalar duası için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

Elif Allah, Nur Muhammed tez selamet.

Ya Celil, etme zelil, gönder delil. İlahi Yarabbi hacetimi rahmet deryasını ulaştır, duaya açılan elleri icabete eriştir.

Allahım senden başka kimsemiz yoktur. Lailahe illallah arşı alaya Muhammedün Resullullah şükür Mevlaya.

Yarabbi yarabbena her halim malumdur sana, cenneti alada cemalini göster bana.

Lailahe illallah günahlarımız af eyle, Muhammedün Resullullah makamımı nur eyle.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim.

Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma�ya.

Lailahe illallah ve cellehü edası ile, Rabbim muradımızı ver melekler duası ile.

Lailahe illallah kalbimizi karartma, rızkımızı azaltma, kabrimizi, daraltma, senden başka kapı aratma, muhannete muhtaç etme.

Lailahe illallah imanla sabır, Muhammedün Resullullah azapsız kabir.

Allahım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle.

Evvelim Allah, ahirim Allah, kalbimde beytullah Lailahe illallah Muhammedün Resullullah. �Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü� diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi.

Allahım şeytanın şerrinden, kabirdeki yılanlardan, çıyanlardan, ölümün dehşetinden, kabirin azabından, sıratın zulmetinden muhafaza eyle Allahım.

Ölümün hayırlısını, üç ayların birisini, Yasinin yarısını okurken ölmeyi nasip eyle Yarabbi.

Amin.
alıntı

CANAN25

Kayıtlı Kullanıcı
Cuma gününün hatrina............

Cuma gününün hatrina............

Selamün aleyküm arkadaşlar. Bu gün mübarek cuma günü bu günün hatrına bana dua edermisiniz. Şu an çok kötü bir durumdayım. Hiç huzurum yok. Aklım başımda değil ne yaptığımı bilmiyorum. O kadar sıkıntılıyımki inanın okuduğum dualarımı bile şaşırıyorum. Ne olur yalvarırım bana dua edin. Çünkü dualara çok ihtiyacım var. Şimdiden hepinizden Allah razı olsun..........

hatice1007

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim yar ve yardımcın olsun seni sıkıntılarından kurtarsın huzur sağlık mutluluk versin senin için ya fettah okuyacağım

K

KırıkTesti

Aleyküm Selam, hayırlı cumalar kardeşim. Rabbim sıkıntılarını gidersin her daim yardımcın olsun. Hayat sınavını hakkıyla verebilmeyi cümlesiyle birlikte sanada nasip etsin. Amin.

umuteden

Kayıtlı Kullanıcı
1000 ya fettah okuyacağım senin için. İnşallah tüm sıkıntılarından kurtarır Allahım seni.

Emine Emel

Kayıtlı Kullanıcı
bende ya fettah okuyacağım
dualarımda zaten bütün kardeşlerime duacıyım
rabbim sizide sıkıntılarıızdan kurtarır feraha huzura erersiniz inşallah
selam ve dua ile

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim en kısa zamanda içinde buludugun sıkıntılardan kurtarsın canım kardeşim yürekten amin
bende ya fettah okuyacağım Rabbim kabul eylessin

hanife deniz

Kayıtlı Kullanıcı
Ve Aleykum selam Kardeşim,
Yüce RABBİM seni ve herne türlü sıkıntısı varsa,sıkıntıda olan tüm kardeşlerimizi tez zamanda selamete erdirsin,inş.Bende Allahın izniyle Yunus Duası okuyacağım.Allah Yar ve Yardımcın olsun
Selam ve Dua ile

umuteden

Kayıtlı Kullanıcı
Senin için bir inşirah suresi okudum. Allahım sıkıntılarından kurtarır inşallah seni.. Amin

goksem

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim bütün sıkıntılarınızdan kurtarsın inşallah. Amin. Sizin için Ya Fettah okudum...

K

kübra85

rabbim yardımcın olsun kardesim Ya Fettah ismiyle kalbine ferahlık versin...

CANAN25

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim hepinizden razı olsun. Şu an ezanlar okunuyor Bende sizler için dua ediyorum. Rabbim sizlerinde muradını versin tez zamanda selamete erdirsin.

lale&gül

Kayıtlı Kullanıcı
lAeyküm selam Allah yar ve yardımcın olsun
Mevlam seni sıkıntılarından kurtarsın inşallah
hayırlı Cumalar

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
İnşirah süresi okuyorum.
Allah sıkıntılarınızı gidersin.. Allah yar ve yardımcınız olsun..
Selam ve dua ile...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt