Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

dilenciliğin kötülüğü (1 Kullanıcı)

kadiri43

Kayıtlı Kullanıcı
İnsan, kendisi gibi acizden bir şey isteyemez. Yalnız cahil olduğu için ister. İmanı zayıf olduğu için bu yolu tutar. Marifeti yoktur, yakin derecesine varmış imanı yoktur. Sabrı yok denecek kadar az olduğu için bu yola düşmüştür.

Dilencilik huyunu bırakan insanda şu yüksek vasıflar mevcuttur:

Allah’ın (CC), kendi halini bildiğine inanır. İlm-i İlahinin her şeyi kuşatmış olduğuna yakîni vardır. Her an iman yolunda ilerleme kaydeder. Yaratanını (CC) hiçbir zaman unutmaz, her an onu tefekkür etmekten hoşlanır.

İşte bu hallerde o, kimseden bir şey istemeye ve rastgele herkese dert yanmaya utanır. Ve daima huzurla:

- “Beni benden daha iyi bilen var.”

Der, günlerini böyle bitirir…

Kaynak: Gavsulazam Abdulkadir-i Geylani (KSA), Fütûh-ul Gayb (Gizliden Sesler)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı
RE: dilenciliğin kötülüğü

SELAMUN ALEYKÜM KARDEŞ ELİNE VE AĞZINA SAĞLIK.ÜSTELİK BAZI DİLENCİLERİN YÜZÜNDEN GERÇEKTEN MUHTAÇ OLANLAR ZARAR GÖRÜYOR.BAŞIMA GELEN BİRKAÇ OLAYDAN DOLAYI ARTIK SOKAKTAKİ DİLENCİLERİN HİÇ BİRİNE PARA VERMİYORUM.VE DEDİĞİM GİBİ BELKİ ARALARINDA GERÇEKTEN MUHTAÇ OLANLAR VAR AMA SÜTTEN AĞIZI YANAN YOĞURDU ÜFLEYEREK YERMİŞ.ARTIK SADECE KAPIMA GELENLERE VERİYORUM.ONUN SEBEBİ DE PEYGAMBERİMİZ KAPINIZA HER Kİ OLURSA OLSUN GELENİ BOŞ GERİ ÇEVİRMEYİN BUYURMUŞTUR.SELAM VE DUA İLEB)

bezmi safa

Kayıtlı Kullanıcı
RE: dilenciliğin kötülüğü

EMEĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt