Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DÜĞÜNLERİMİZ NASIL OLMALI? (2 Kullanıcı)

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
RE: DÜĞÜNLERİMİZ NASIL OLMALI?

evindar yazdı:
selamünaleyküm ~aliye_aliye kardeşim,

çok önemli ve çok hassas bir konu özellikle şu sıra çok yakın bir arkadaşım evlenecek sonrada ALLAH nasip ederse ben evleneceğim.Genelde bizim düğünlerimiz çalgılı , bay ve bayan karışık.İnşaALLAH islam çerçevesinde düğünüm ve düğünlerimiz olur.

selamünaleyküm

ve aleykümselam.. çok sevindim sizin adınıza. rabbim hayırlı ve mesut bir yaşam nasip eylesin sizlere ve tüm müslümanlara inşallah. inşallah ablam.. rabbim bahtiyar etsin. selametle kalın.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

meftun61 yazdı:
S.A EVET YA BEN NE YAPACAM BİLMİYORUM.KAFAM O YÜZDEN ÖYLE KARIŞIKKİ.ÖMERİ İKNA EDEMİYORUM BU KONUDA.BİZİM BURDADA DÜĞÜNLER ÇALGILI BAY BAYAN KARIŞIK.RABBİM İSLAMA YAKIŞIR DÜĞÜN YAPMAYI NASİP ETSİN.:(:(

ve aleykümselam meftun kardeşim. inşallah her şey gönlünün arzu ettiği gibi olsun;) ömer kardeşimiz de ikna olur inşallah.. rabbim sizin için de hayırlısını versin. Allaha emanet ol. selametle kal

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
evindar yazdı:
selamünaleyküm ~aliye_aliye kardeşim,

çok önemli ve çok hassas bir konu özellikle şu sıra çok yakın bir arkadaşım evlenecek sonrada ALLAH nasip ederse ben evleneceğim.Genelde bizim düğünlerimiz çalgılı , bay ve bayan karışık.İnşaALLAH islam çerçevesinde düğünüm ve düğünlerimiz olur.

selamünaleyküm

S.A EVET YA BEN NE YAPACAM BİLMİYORUM.KAFAM O YÜZDEN ÖYLE KARIŞIKKİ.ÖMERİ İKNA EDEMİYORUM BU KONUDA.BİZİM BURDADA DÜĞÜNLER ÇALGILI BAY BAYAN KARIŞIK.RABBİM İSLAMA YAKIŞIR DÜĞÜN YAPMAYI NASİP ETSİN.:(:(
s.a
şimdi düğününde horon tepilmeyecekmi yani vazgeçtim gelmeyecem düğüne felan şaka bir yana inş gönlüne göre olur ömer ikna olur inş. olmazsa dövsekmi acaba:D:D:D:D:D

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

aliye_aliye yazdı:
meftun61 yazdı:

ve aleykümselam meftun kardeşim. inşallah her şey gönlünün arzu ettiği gibi olsun;) ömer kardeşimiz de ikna olur inşallah.. rabbim sizin için de hayırlısını versin. Allaha emanet ol. selametle kal

ALLAH RAZI OLSUN İNŞALLAH

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

Cok guzel BIR Konuya deginmissiniz Allah razi olsun, AMA DÜĞÜN OLUNCA DA MALESEF BU TINGIR MINGIR OLAYLARI OLCAK bu konuya katilmiyorum. KADIN VE ERKEK DININI VE OZELLIKLE EVLILIK MUESSESINI IYI BILIRSE ZATEN BOYLE BIRSEY OLMAZ YAPILMAZ BOYLE BIR DUGUN. BIZIM BURDA CALGILI DA VAR AMA SOHBETLI+ILAHI GRUBU GEITRELEREKDE DUGUN OLMAKTA. ALLAH BIZLERI ISLAM OLCULERINDE DUGUNULERIMIZIN YAPILMAYI NASIP ETSIN . HERSEY KADIN VE ERKEGIN NE KADAR ISLAM MUESSESINI BILMEKTE BASLAR ZATEN BENCE,

HAYRILI GUNLER, DUALARDA BULUSMAK UZERE,

hafiz mehmet

Kayıtlı Kullanıcı

maalessef bizim buralardada düğünlerde çalgı olmazsa olmazlardan geliyor ve özelliklede tulum ve kemençe yer yerinden oynar artık insanlar onlar olmayan düğünlere g,tm,yorlar b,le rabbim islama yakışan cemiyetler nasip etsin inşallah ALLAH evlenecek kardeşlerimize yardım etsin selam ve dua ile

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

hafiz 24 yazdı:
maalessef bizim buralardada düğünlerde çalgı olmazsa olmazlardan geliyor ve özelliklede tulum ve kemençe yer yerinden oynar artık insanlar onlar olmayan düğünlere g,tm,yorlar b,le rabbim islama yakışan cemiyetler nasip etsin inşallah ALLAH evlenecek kardeşlerimize yardım etsin selam ve dua ile

EVET TOPRAĞIM YA BEN NE YAPACAM BEN İSTEMİYORUM AMA SÖZLÜMÜDE BİR TÜRLÜ İKNA EDEMEDİM.:(:(

Tugbis

Kayıtlı Kullanıcı

EDERSIN INSALLAH . DUGUNLER TURKIYEDE EVET GENELLIKLE CALGILI OYNAMALIDIR AMA YINE ERKEK VE KADINDA IS BITER DIYORUM AMA OYLEE ;):)B)

hafiz mehmet

Kayıtlı Kullanıcı

kız evi naz evi şansın yok ama tek secenek şansın var oda kız evinde sadece kına akşamı kadınlar arasında ufak bir tıngırtı olabilir diye ikna etmeye çalış ben bile öyle yaptım başka çıkş bulamadım elimiz mahkum :D:D:D

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

hafiz 24 yazdı:
kız evi naz evi şansın yok ama tek secenek şansın var oda kız evinde sadece kına akşamı kadınlar arasında ufak bir tıngırtı olabilir diye ikna etmeye çalış ben bile öyle yaptım başka çıkş bulamadım elimiz mahkum :D:D:D

KINADA ZATEN ERKEK ASLA İSTEMİYORUM DA DÜĞÜN YAPMA MI DİYOSUN.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Tugbis yazdı:
Cok guzel BIR Konuya deginmissiniz Allah razi olsun, AMA DÜĞÜN OLUNCA DA MALESEF BU TINGIR MINGIR OLAYLARI OLCAK bu konuya katilmiyorum. KADIN VE ERKEK DININI VE OZELLIKLE EVLILIK MUESSESINI IYI BILIRSE ZATEN BOYLE BIRSEY OLMAZ YAPILMAZ BOYLE BIR DUGUN. BIZIM BURDA CALGILI DA VAR AMA SOHBETLI+ILAHI GRUBU GEITRELEREKDE DUGUN OLMAKTA. ALLAH BIZLERI ISLAM OLCULERINDE DUGUNULERIMIZIN YAPILMAYI NASIP ETSIN . HERSEY KADIN VE ERKEGIN NE KADAR ISLAM MUESSESINI BILMEKTE BASLAR ZATEN BENCE,

HAYRILI GUNLER, DUALARDA BULUSMAK UZERE,

selamün aleyküm, tıngır mıngır kelimesine ben de katılmıyorum. çünkü böylesine kutsal bir şeye, yani evliliğe adım atılmazdan önce düzenlecenek olan merasim elbette ki islami kurallar dahilinde olmalıdır. tabii ki bu islami bir evlilikse eğer. olayı tıngır mıngır yapan da bizleriz. bizler usulüne göre bunu tertiplersek, elbette ki böyle olmaz. amin inşallah ardeşim. rabbim herkese nasip etsin inşallah. Allah razı olsun yorum için. selametle

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

hafiz 24 yazdı:

amin inşallah kardeşim. Allah razı olsun. selametle

hafiz mehmet

Kayıtlı Kullanıcı

düğünsüz evlilikmi olur kardeşim insan ömründe kaç kere evleniyor sanki ve düğününe ağırmazsan darılırım ona göre belki beraber bir hemşin demirağa üç ayak oynarız olmazmı:D:D:D

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

hafiz 24 yazdı:
düğünsüz evlilikmi olur kardeşim insan ömründe kaç kere evleniyor sanki ve düğününe ağırmazsan darılırım ona göre belki beraber bir hemşin demirağa üç ayak oynarız olmazmı:D:D:D

TAMAM ÇAĞIRACAM SÖZ.AMA GELMEZSEN BEN DARILIRIM.:DBEN TRABZONLUYUM SANIRIM SEN RİZELİSİN.TANIŞDIĞIMA SEVİNDİM ABİM.

hafiz mehmet

Kayıtlı Kullanıcı

bende trabzonluyum kardeşim yanbolu deresinin yukarısından

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

hafiz 24 yazdı:

HII ÖYLEMİİİİ :D:D NE GÜZEL YA.YANBOLU DAİRESİ NERDE TAM OLARAK İLK DEFA DUYDUM SÖYLEMESİ AYIP.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

meftun61 yazdı:
hafiz 24 yazdı:

HII ÖYLEMİİİİ :D:D NE GÜZEL YA.YANBOLU DAİRESİ NERDE TAM OLARAK İLK DEFA DUYDUM SÖYLEMESİ AYIP.

bolunun yanındaymış meftuncum:D:D

hafiz mehmet

Kayıtlı Kullanıcı

sus kardeşim duymasınlar bizi ayıplarlar valla arsinde hatta orda meşhurdur yanboluderesi :D:D:D:D:D

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı

hafiz 24 yazdı:
sus kardeşim duymasınlar bizi ayıplarlar valla arsinde hatta orda meşhurdur yanboluderesi :D:D:D:D:D

AAAYYY SEN ARSİNLİMİSİN ABİM YA.YA ENİŞTENDE ORALI.ÖMER MUTLU ADI.YA BEN ARSİNİ BİLMİYORUM Kİ.TRABZON MERKEZE GİDERİM HEP.ARSİNDE SANAYİNİN ORAYA GİTTİM.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt