Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

emine erdeoğan gataya alınmadı (1 Kullanıcı)

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
GATA'da tedavi gören tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'u ziyaret etmek isteyen Emine Erdoğan, türban nedeniyle GATA'ya alınmadı.
23 Kasım 2007 / 08:57
Emine Erdoğan, tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'u Ankara'daki TSK rehabilitasyon merkezinde ziyaret edemedi. Tiyatrocunun eşi Necla Uygur, "Hanımefendiyle dışarıda buluştuk" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, TSK Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi gören ünlü tiyatrocu Nejat Uygur'u ziyaret edemedi. Ünlü tiyatrocunun eşi Necla Uygur, "Benim için zor bir durumdu. Nezaket gösterdi hanımefendi bana, dışarıda benimle buluştu" dedi.
Beyninin sağ tarafındaki tıkanıklığa bağlı olarak kısmi felç geçiren ünlü tiyatrocu Nejat Uygur, Ufuk Üniversitesi Hastanesi'ndeki tedavisi sonrası Ankara Bilkent'teki TSK Rehabilitasyon Merkezi'ne yattı. Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan, Uygur'un eşi Necla Uygur'u telefonla arayarak ünlü tiyatrocuyu ziyaret etmek istediğini söyledi. Necla Uygur, bu talebi olumlu karşıladı. Ancak, olayın TSK Rehabilitasyon Merkezi'nde duyulmasının ardından Necla Uygur, Emine Erdoğan'ı telefonla arayarak, ziyaretin gerçekleşemeyeceğini söyledi.
'Gizleyecek bir taraf yok'
Necla Uygur, olayı Milliyet'e şöyle anlattı: "Gerçekten böyle bir olay yaşandı. Bunda gizleyecek bir taraf yok. Olay şöyle gelişti:
Sayın Emine Hanım bana telefon açtılar. Bir nezaket ziyaretinde bulunacaklarını söylediler. Memnuniyetle beklediğimi söyledim.
Sayın hemşirelere haber verdim, Başbakan'ın eşinin geleceğini. Onlar da herhalde haber vermişler ki sonra bana geldiler, dediler ki, 'Sayın Emine Hanım'ın gelmesi için Genelkurmay'dan izin alınması gerekmektedir.' Ben bilmiyorum olayı. Ondan sonra Genelkurmay'ın da GATA'ya bildirmesi lazımmış, GATA'nın da onaylayıp haber vermesi lazımmış. Böyle bir şeyin imkânsız olabileceğini söylediler ve benim kendilerine bildirmemi söylediler. Benim için zor bir durumdu. Nezaket gösterdi hanımefendi bana, dışarıda benimle buluştu. Üzüntülerini bildirdi. Ben de kendilerine üzüntülerimi bildirdim. Böyle bir olayın içinde olmaktan mutsuz olduğumu kendilerine söyledim. Böyle bir şeyin ortasında olmaktan ben çok mutsuz oldum."
Hayrünnisa Gül eşinin GATA'da refakatçisiydi
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dışişleri Bakanı olduğu Mart 2006'da, içkulağında basınç değişikliğinden kaynaklanan yırtılma nedeniyle Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) ameliyat olmuştu. Gül'ün refakatçisi türbanlı eşi Hayrünnisa Gül olmuştu.
Milliyet

herhangibiryer

Kayıtlı Kullanıcı
* Çok ilginç bir olay ... aslında bir o kadarda klasik herzamanki gibi maalesef yaşadığımız şeyler. Ama bu haberi okuyunca ister istemez şöyle dedim kendi kendime "YETEEERR !".

* Bir zamanlarda askere evlatlarını gönderen anneler ziyarete başörtüsünü açmadan alınmıyordu. Bir başbakanın eşide böyle bir durumla karşılaşıyorsa ... Allah ıslah etsin !
NOT : Üniversite kapılarında süründürülen kız kardeşlerimizden ise bahsetmeme hiç gerek yok sanırım... ve diğerlerinden ... ALLAH ISLAH ETSİN !

Kaan Erdem

Yönetici
size katılıyorum..bir ekleme dahi yapmak istemiyorum..yazık....çok yazık...nasipsiz olmak ne kadar acı ve kötü...

* Çok ilginç bir olay ... aslında bir o kadarda klasik herzamanki gibi maalesef yaşadığımız şeyler. Ama bu haberi okuyunca ister istemez şöyle dedim kendi kendime "YETEEERR !".

* Bir zamanlarda askere evlatlarını gönderen anneler ziyarete başörtüsünü açmadan alınmıyordu. Bir başbakanın eşide böyle bir durumla karşılaşıyorsa ... Allah ıslah etsin !
NOT : Üniversite kapılarında süründürülen kız kardeşlerimizden ise bahsetmeme hiç gerek yok sanırım... ve diğerlerinden ... ALLAH ISLAH ETSİN !

hayrunissa86

Kayıtlı Kullanıcı
s.a kardesım hiç uzulmuyorum belkı bız bu dunyada bas ortusunde bışey kaybedıyoz ınanın uzulmuyorum bızı bu hale getırıp bas orusu engel yapanlar uzulsun çünkü ne yazıkkı rabbımı bılmıyorlar emır ve yasaklarını bılmıyor aslından ben onlara uzuluyorum şükürler olsun rabbım selam ve dua ıle ınsallah

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
S.a Baş örtülü Kadinlar Devletin Bir çok Yerine Alinmiyor Niyeyse Hiç şaşirmadim Anitkabire Askeriyeye V.b .şimdide Gülün Hanimi Hayrun Nisaya Devleti Rencide Ettiği Için Başörtüsü Davasi Açildi
Türkiyede Demokrasi Varya Hani Ondan
Ben Sivasliyim Cumhuriyet üniverstesinde Diploma Töreni Vardi Kizimizin Biri Başi örtük Geldi Diye Dekan Kizin Saçlarini Yola Yola Başini Açti Kiz Ağlamaktan Bir Hal Oldu Hiç Unutmuyorum Böyle Yazilar Gördüğüm Zaman Artik Yeter Bize özgürlük Verin Demek Geliyor Bazanda Türkiyeden Nefret Etmek Geliyor Tabiki Yanliş Ama Artik Dayanamiyorum

_intifada_

Kayıtlı Kullanıcı
esselam aleikum....yapıaln bu dayatmalarla insanların inaçlarına kota koyduklarını sanıyorlar,fakat stratejileri geri tepiyo.bu inananların inaçlarını pekiştirir daha da çok.biz bu zihniyetlerden nezaman kurtuluruz.hayır aslında benim üzüldüğüm asıl konu dünya gündeminde komedi konusu olmamız.%99 müslüman bir ülkenin başbakan'ının hanımı baş örtülü olduğu için gataya alınmadı.manşete bakarmısınız...

meryem-hanne

Kayıtlı Kullanıcı
Yok artık şişirme habermi acaba?
bu kadarda olmazdır ?Olurmu olur Türkiyede yaşıyoruz

Sevgi Gülü

Kayıtlı Kullanıcı
:guleguleS.a Meryem Kardeşim Türkiyede Yaşadiğimiz Içinbu Haberler Oluyor Zaten Bir Haberde Benden Hayrunnisa Ya Baş örtüsü Davasi Açilmiş Askeriyeden Bunuda Duymadim Deme
Bizim Sol Partiler Anitkabire Gidip Devlet Erkanini şikayet Etti Anitkabir Defterine Yazdilar .sanki Atatürk Kalkip şeref Defterini Okuyacak .
Ne Dersin Yoksa Gece Kalkip Okuyormu Bu Tarikatcilar Ne Yapiyor Diye:H

_intifada_

Kayıtlı Kullanıcı
Bizim Sol Partiler Anitkabire Gidip Devlet Erkanini şikayet Etti Anitkabir Defterine Yazdilar .sanki Atatürk Kalkip şeref Defterini Okuyacak .
Ne Dersin Yoksa Gece Kalkip Okuyormu Bu Tarikatcilar Ne Yapiyor Diye

:B ilahi sevgi gülü

dereli_06

Kayıtlı Kullanıcı
anlamadığım konu başörtüsü nün kime ne zararı var yabancı ülkerlerde bile bu kurallar yok bu saçmalık nedir başı açık giriyorsa üniversiteye gatya başka yerlere başı kapalı da girmeli :A gerçekten bu olaya çok kızıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm ALLAH BÜYÜKTÜR bir gün dünyanın sonu gelecek herkes hesap verecek

asakir

Kayıtlı Kullanıcı
s.a...

kıymetli kardeşlerim...!

sinekle uğraşmaktansa bataklığı kurutmak gerek diye bir tabir var buradaki yorumlarda bu kabilden sinekle uğraşmaya benziyor....

tabiki eleştirmek niyetiyle yazmıyorum, genel durum bu....

bir güzel insan bir düşünür derki: yüzüne tükürmek için adam arayan aynaya baksın...!!!

islamı yaşamıyoruz özgürlüğü hak etmiyoruz islami kanunları hak etmiyoruz sızlanmamız samimi değil gerekenleri yapmıyoruz fedakarlıkta bulunmuyoruz sahabeden bizde eser yok rasulullah s.a.v efendimizin aile hayatına bakalım bizde ondan eser yok rahat konfor zevk düşkünü bir toplum haline geldik...

Allah cc emirleri terk edildi yasakları alenen işleniyor ve en sofumuz dahil olmak üzere günahlara münkerata alışmışız buğz etmek aklımıza bile gelmiyor...

tarikat ehli ders alır dersini yapmaz mesele baş örtüsü olunca yalandan ah vah eder samimi bulmuyorum kendimide içine katarak son olarak diyorumki dualarımızı bile hak edilmiş hakiki dulardan yapamıyoruz hasılı kelam çoook bozuk ve ağlanacak hallerimiz var ama biz hala ama hala gafletteyiz...

İmmamı rabbani k.s buyuruyorki: bir hakiki iman var birde suret birde vehim bile olmayan iman var kılıç han oğlu kılıcullaha yazılmış mektubu okumalıyız bizdeki iman vehim bile değilken nasıl dava idda edebiliriz öncelikli meselemiz hjep beraber yeniden iman edlim diyorum yeni bir iman asıl iman.....!!!

Allah cc hakiki mümin olmayı nasib eylesin cümle ümmeti Muhammede s.a.v ....
ozaman zaten işler kendiliğinden Allahın inayetiyle yoluna girecektir...

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Hiç şaşirmadim Bizden Her şey Beklenir Sanki Burasi Mülüman Bir ülke Değil örtüye Bu Kadar Düşmanlik Hasta Ziyaretine Izinmi Almak Gerekiyormuş Yaziklar Olsunnnnnnnnn Söyleyecek Kelime Bulamiyorum Eh Bu Dünyanin üstü Varsa Altida Var

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt