Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Emir Dokko İle Röportaj (1 Kullanıcı)

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
Emir Dokko İle Röportaj
17/02/2008

Asırlardır Rus zulmü altında inim inim inleyen Çeçenistan halkının temsilcisi ve Çeçenistan İçkeriya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dokko Umarov ile yaptığımız röportajı siz değerli okuyucularımıza sunuyoruz.

Şu anki Çeçen direnişi ve savaşta gelinen son nokta nedir?

Esselamu Aleykum ve Rehmetullahi ve Berekatuh.

Öncelikle Türkiye’deki Müslüman kardeşlerimizi selamladıktan sonra, bizleri unutmayıp maddi ve manevi desteklerde bulunduğunuz için Allah sizlerden razı olsun. Tüm dünya bizleri görmezden gelerek kendi kaderimize terketmişken Türkiyeli Müslüman kardeşlerimizin bizleri canu gönülden desteklediklerini öğrenmek bizlere güç vermektedir. İmanın gerçek gücü, Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olmasıdır. Şimdi, Çeçenistan ve özellikle Kafkasya’da yıllardır devam eden cihadın son dönemine girildi diyebilirim. Çünkü saflar belli oldu. Küfrün zulmü son safhaya geldi. Mücahidlerin arasında birlik ve beraberlik tam manasıyla sağlandı. Artık tüm Kafkas Müslümanlarının beraber hareket etme zamanı geldiğini düşünüyoruz. Allah Subhanahu ve Teala daha iyi bilir; ancak cihadımız, mücadelemiz yükselerek devam etmektedir. Önce Allah’ın yardımıyla sonra dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin yardımıyla devam da edecektir. Çeçenler, tarih boyunca Rus kâfirlerin zulmüne karşı Kafkas halklarıyla beraber hep mücadele etmişlerdir. Bugünkü savaş ilk değildir. Hepimiz bunun farkındayız ve sonuna kadar bu şanlı mücadelemizde devam edeceğiz. Mücahidler çok çalışıyorlar. Tüm maddi sıkıntılara rağmen ellerinden geldiğince Allah yolunda çalışıyorlar. Tüm Kafkasya’da yeni cepheler açmayı başardık ve bugün Rus askeri sadece Çeçenistan değil tüm Kafkasya’da rahat değildir. Bizler özgürlüğün bedelinin ne olduğunu bilen ve farkında olan insanlarız. İnşaallah Allah Subhanahu ve Teala bizlere zafer verecektir.

Rusya, son zamanlarda özellikle direnişin liderlerini hedef almaya başladı. Şamil Basayev, Aslan Mashadov, Abdulhalim Sadullayev gibi… Bu tür liderlerin kaybedilmesi mücadeleniz açısından bir sıkıntı yaratıyor mu?

Elhamdulillah. Allah, bizlerden en iyi kardeşlemizi şehid istiyor. Bizim aramızdan en iyileri şehid oldular. Tüm dünya bu yiğit insanları tanıyordu. Allah (cc), onları firdevs cennetiyle mükâfatlandırsın. Ama Kafkasya’daki cihad bir liderin ismi altında yapılmamaktadır. Her şey Allah için, Allah yolunda yapılmaktadır. Tabii ki kardeşlerimizin yokluğunu hissediyoruz. Onlar cihadımızın motoru idiler; ama Allah her şeyi gören ve bilendir. Bizler onlar gibi şehid olacağımız günleri bekliyoruz. Bizlerden sonra yeni Şamiller, yeni Aslanlar çıkacaktır, onda hiç şüphemiz yok. Bugün aramızdaki kardeşlerimiz iman dolu o yiğit insanların yanında yetiştiler. Onlar artık geri adım atmayacaklar. Biri şehid olursa Allah onun yerine on mücahidi vermektedir. Kafkasya sanki şüheda tohumlarıyla ekilmiş gibi. Her gün saflarımız mücahidlerle doluyor. İşte bu Allah’ın yardımı ve bereketidir.

Rusya’nın Çeçenistanda ki yerli işbirlikçileriyle kurduğu “Sever” adında askeri birimin adını basından duymaktayız. Bu birlik ve yerli işbirlikçilerin faaliyetleri hakkında bilgi verirmisiniz?

Aslında bu birlik hakkında veya işbirlikçiler hakkında konuşmak bile istemezdim; ama sizleri kırmamak için bir kaç şey söyleyebilirim. Onlar kendi halklarını, dinlerini, şereflerini satan insanlardır. Onlar münafıktırlar. Onlar için para herşey demektir. Ruslara köle olup kendi halklarına karşı her türlü işkence ve zulmü yapanlara başka ne denebilir. Onlar hem Ruslar tarafından sevilmiyor hem Çeçen halkı tarafından. Onlar; Rusların Çeçenler arasına fitne sokması için kurduğu birliklerdir; ama bizim için işgalciler ne ise onlar da aynıdır. Yazık çok yazık. Hesap günü yakındır inşaallah...

Basın ve medyada Çeçenistan ile ilgili haberlere eskisi kadar rastlamamaktayız. Dünya genelindeki basın ve medyanın durumunu hepimiz biliyoruz. Fakat tarafsız ve İslami basında da eskisi kadar yer almamaktadır. Bunun sebebi sizce nedir? Bunu aşmak için ne tür bir çalışma içerisindesiniz?

Bu, İslam ve Küfür arasındaki bir savaştır. Bugün tüm basın ve enformasyon mekanizması İslam düşmanlarının elindedir. Müslümanlar bir medya ve enformasyon mekanizması kursa bile çalışmasına ve gerçekleri konuşmasına müsaade edilmemektedir. Müslümanların bunu anlamaları gerektiğini düşünüyorum. Kafkasya ve Çeçenistan meselesine gelince; Rusya elinde tuttuğu enerji kaynaklarını tüm dünyaya karşı şantaj aracı olarak kullanmaktadır. Devletlerarası çıkar ve siyasetlerden dolayı Müslüman ülkeler bile olan hadiselerden uzak durmakta.
Çeçenistan’a gelince Hazar havzasındaki petrollerden dolayı ülkeler anlaşmış bulunmaktadırlar. Yeni bir devletin ortaya çıkması halinde tüm hesaplarının alt üst olacağını biliyorlar. Onun içindir ki Kafkasya’da yeni bir oluşum ve devlete karşılar. Kendi çıkarları için de diğer ülkeler susmakta. Ortadoğu’daki savaşlar bile Hazar Havzasındaki petrol için yapılmaktadır. Hazar Denizindeki petrolün Ortadoğu petrolleri gibi üst seviyede satılması için ve Ortadoğu’daki petrolün akışını azaltmak için suni problemleri yaratarak savaşlar yapılmaktadır. Tüm bu problemlerin arkasında yahudi lobileri ve işadamları durmaktadır. Medya kuruluşları para kazanmak için kurulduklarından dolayı o lobiler ve işadamları onları istedikleri gibi yönlendiriyorlar. Hiç bir medya kuruluşun insan haklarıyla veya başka şeylerle ilgisi yoktur diye düşünüyorum. Tüm dünya medyası bu terörün arkasında kimin olduğunu gayet iyi bilmektedir. Ama medya patronlarının çıkarlarına ters geldiği için Çeçenistan’daki haberler verilmemekte veya taraflı vermektedirler. İslam, ancak insana değer ve özgürlük verebilir. İslam, tüm canlı varlığın gerçek değerini biçer ve haklarını verir. Sarhoşların ve kendi bilmezlerin çıkarmış oldukları kanunlar hiç bir adaleti sağlamaz.

Onun için bizler gerçeklerin anlatılması için kendi temsilcilerimizi gönderdik. Müslümanlarla bire bir buluşarak Kafkasya’daki gerçekleri anlatmaktayız. Müslümanlar birbirlerini anlarlar. Medya haberleri verse bile çarpıtıyorlar. Çeçenistan’da olan biten her şeyi temsilciler ve internette kurduğumuz siteler yoluyla herkes öğrenebilir.

Şehid Ebu Hafs’ın basına yansıyan mektubunda şöyle bir ibare geçmekte idi: “Bütün dünya bilsin ki mücadelemiz Çeçenistan’da yüreğimiz ise Kudüstedir.” Çeçenistan, işgal altında olamasaydı gidip Kudüs ve işgal altında olan diğer İslam toprakları için savaşır mıydınız? Bu durumda bile oralara giden Çeçen savaşçı var mı?

Ebu Hafs, Ensardan idi. Allah onun şehadetini kabul etsin. İyi bir mücahid, iyi bir komutan ve iyi bir Müslüman olduğuna hem dünyada hem de ahirette şehadet ederim. Cihadımıza gelen çok kardeşlerimiz var. Türkiye’den de var. Başka Müslüman topraklarından gelenler var. Hepinizden Allah razı olsun. Evet, Kudüs bizim için çok önemli üç mescitten bir tanesi. İlk kıblemiz. Yahudilerin yapmış olduğu zulmü biz bilmekteyiz. Filistinli kardeşlerimizin mücadelesini canı gönülden destekliyoruz. Savaş başlamadan önce maddi ve manevi yardımlarımız da olmuştu oradaki kardeşlerimize. Çeçenistan’daki kardeşlerimiz oraya gitmek için hazırlık yaparken ikinci Çeçen Rus savaşı başlamıştı. Ebu Hafs’ın dediği gibi mücadelemiz Çeçenistan’da yüreğimiz Kudüste. Ben buna katılıyorum. Bugün bizler burada mücadele vermekteyiz. Oradaki, buradaki diye bir kavram cihatta olmaz. Herkes Allah için çarpışmaktadır. Allah ise mekândan münezzehtir. Bugün çeçenistan’da savaş olmasa inanıyorum ki mücahidler Filistinli kardeşlerimize yardıma gideceklerdi. Çeçenistan’da şarkılarda bile Kudüs anlatılır. Bir gün hepimiz zafer gününü görürüz inşaallah

Dünya Müslümanlarına hassaten Türkiye’deki Müslümanlara mesajınız ne olacaktır?

Dünya Müslümanlarına şunu demek isterim: Uyanın artık. Uyanma zamanı geldi. Seslerinizi duyurun. Haklarınızı koruyun. Çok uyumayın, çok çalışın. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzda Allah’ın yardımı yakındır. Küfrün propagandasına inanmayın. Türkiye’deki kardeşlerimize ise şunu demek istiyorum: Sizin dualarınız ve maddi desteğinizi görmekteyiz. Tüm sıkıntılarınıza rağmen Çeçen kardeşlerinizi unutmadığınız için Allah sizlerden razı olsun. Bizim mülteci durumuna düşen kardeşlerimizi misafir olarak kendi ülkenizde kabul ettiğiniz için, onlara sahip çıktığınız için tüm Çeçen halkı adına sizlere teşekkür ediyorum. Bizlere dua edin. Peygamberimiz aleyhisselatu vesselam, ‘Dua Müslümanların en büyük silahıdır’ diye buyurmuştur. Bizler sizler için duacıyız siz de bizler için dua ediniz. İnşaallah bir gün tüm dünya Müslümanları zaferi göreceklerdir. O gün yakındır inşaallah. Esselamu Aleykum ve Rehmetullahi ve Berekatuh. Allah’a emanet olunuz.

Verdiğiniz bilgiler için Allah razı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Kaynak: İnzar

istikbal

Kayıtlı Kullanıcı
Selemu alaykum,emeğine sağlık kardeşim Allah c.c. senden razı olsun.
İşbirlikçiler ve işgalci Rus askerleri önde gelen bazı komutanları şehid ederek savaşın biteceğini düşündüler ama ne yazık ki hala şu gerçeğin farkına daha varamadılar.Bu dava belli kişilerin davası değil ümmetin davasıdır her zaman bu davayı omuzlayacak birilerin çıktığı gibi yine çıkacaktır Allah c.c. izniyle.Rabbim müslümanlara güc ve kuvvet versin amin.

Horanta

Kayıtlı Kullanıcı
"bir gider bin geliriz
bizden kim usanası"

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Elhamdulillah. ALLAH, bizlerden en iyi kardeşlemizi şehid istiyor. Bizim aramızdan en iyileri şehid oldular. Tüm dünya bu yiğit insanları tanıyordu. ALLAH (cc), onları firdevs cennetiyle mükâfatlandırsın. Ama Kafkasya’daki cihad bir liderin ismi altında yapılmamaktadır. Her şey ALLAH için, ALLAH yolunda yapılmaktadır. Tabii ki kardeşlerimizin yokluğunu hissediyoruz. Onlar cihadımızın motoru idiler; ama ALLAH her şeyi gören ve bilendir. Bizler onlar gibi şehid olacağımız günleri bekliyoruz. Bizlerden sonra yeni Şamiller, yeni Aslanlar çıkacaktır, onda hiç şüphemiz yok. Bugün aramızdaki kardeşlerimiz iman dolu o yiğit insanların yanında yetiştiler. Onlar artık geri adım atmayacaklar. Biri şehid olursa ALLAH onun yerine on mücahidi vermektedir. Kafkasya sanki şüheda tohumlarıyla ekilmiş gibi. Her gün saflarımız mücahidlerle doluyor. İşte bu ALLAH’ın yardımı ve bereketidir.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Alim Bir Direnişçi Şehadete gitti...
İnguşetya'da on gün önce meydana gelen büyük saldırıyı Said Buryati'nin düzenlediği ortaya çıktı

İnguşetya'nın başkenti Nazran'da 10 gün öne meydana gelen bombalı saldırıyı gerçekleştirenin, Rus Müslümanlarının ünlü vaizlerinden ve geçtiğimiz aylarda direnişe katılan ünlü bir isim olduğu ortaya çıktı.

said-buryati.jpg
Kavkazcenter, 17 Ağustos 2009 Nazran'da meydana gelen büyük patlamayı gerçekleştirenin ünlü vaiz Said Ebu Saad al-Buryati olduğunu duyurdu.

Kavkaz Center'ın haberine göre Nazran'daki polis karargahına yapılan büyük saldırı, Said Buryati tarafından gerçekleştirilmiş. Buryati, bomba yüklü aracı polis merkezine sürmüş, saldırıda onlarca polis ölmüş, onlarcası da yaralanmıştı.
Said Buryati, Sibirya'da Moğolistan ile sınırda yaşayan ve Moğollarla da akraba olan Buryatlardan.
Rusya'nın tanınmış Müslüman vaizlerinden olan Şeyh Said Buryatski ya da Buryati, geçtiğimiz Haziran ayında, Çeçen Mücahidlere katılmış ve Kafkasya direnişinin iki üst düzey ismi Doku Umarov ve Süfyan Abdullayev ile görüntüleri yayınlanmıştı.

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
46399.jpg

Rusya Kafkaslar'da ölüm mangaları kuruyor

Rus insan hakları grubu Memorial, Rusya'nın K. Kafkasya'da çok sayıda ölüm mangası kurarak infazlar yaptığını duyurdu.

11 Eylül 2009

Rus insan hakları grubu Memorial, Rusya'nın Kafkasya'da ölüm mangaları kurup yönettiklerini açıkladı. Kafkasya'daki şiddet ve sivil kaçırılma olaylarından sonra basın açıklaması yapan Rus insan hakları grubu Memorial, Rusya'nın güvenlik birimlerinin şiddet olaylarında parmağı olduğunu kaydetti.

Rusya askeri yetkililerinin Kuzey Kafkasya'da Müslüman direnişçilere karşı sivil halkı ölüm mangasına çevirdiklerini belirten Memorial yetkilileri Kafkasya'da siviller arasında yaşanabilecek savaşın eşiğine getirilmek istendiğine dikkat çekti.

Memorial insan hakları grubunun ünlü aktivisti Lev Ponomaryov, Rusların tam anlamıyla ölüm mangaları oluşturarak Kafkasya'da siviller arasında katliamı tetiklemeyi hedeflediğini iddia etti.

Son olayların Kafkasya'da Rus otoritesinin azaldığının emaresi olduğunu belirten Lev Ponomaryov, Rusya'nın işi daha 'temiz' metodlarla Rus kanı akmadan 'çözmek' istediğini kaydetti.

Memorial'in diğer üyesi Alexander Cherkasov, ölüm mangalarının Rusya'nın direnişçilerle ilgili kullandığı illegal yöntemlerden birisi olduğunu ifade etti. Cherkasov, Kafkasya'da kullandığı illegal yöntemlerin 'Korsan hapishaneler', tecavüzler ve yasadışı infazlar olduğunu da sözlerine ekledi.

Memorial, Çeçenistan'da 2009 yılında şimdiye kadar 79 kişinin kaçırıldığını açıklarken Dağıstan'da da toplam 25 kişinin kaçırıldığını belirtti

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
En yakınının gözüyle Şamil Basayev .
Çeçen Cihadının Efsanevi komutanlarından Şamil Basayevin en yakın arkadaşı Rizvan konuştu.

Vakit Gazetesinden Mustafa Uzun`un yaptığı röportajı aynen aktarıyoruz:
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
Çeçen Cihadının Efsanevi komutanlarından Şehit Şamil Basayev’in en yakın arkadaşı Rizvan, Vakit’e konuştu. Üniversite yıllarından beri Şamil ile birlikte olan ve cihad esnasında kendisi de yaralanan Rizvan; “Şamil dik adamdı, yiğit adamdı, onurlu bir Müslüman’dı” dedi. Çeçen dağlarında 2.000 civarında mücahit’in direnişe devam ettiğini söyleyen Rizvan; “Savaş’ın başından beri Mücahitlerin sayısı hiç değişmedi. Şehit düşenlerin yerine yenileri geldi. Halk Mücahitlere yardım etmese cihat devam edemezdi. Kadirov artık yeterince kullanıldı. Şimdi onu atıp yenisini koyacaklar. Kadirov gidecek ve yerine yeni köpekler, yeni köpeklikler yapmak için gelecekler” diye konuştu.

Uzun yıllar boyunca Çeçenistan ve İnguşetya dağlarında Ruslara karşı şanlı bir mücadele veren Şamil Basayev’in en yakın arkadaşı ile Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de konuştuk. Üniversite yıllarından beri efsanevi komutan ile birlikte mücadele veren Rizvan, Abhazya ve Karabağ savaşlarında da Şamil’in sağ kolu olarak görev yapmış. Cihad esnasında yaralanan ve Bakü’ye yerleşmek zorunda kalan Rizvan, Şamil ile olan hatıralarını anlatmaktan ise riya olmasın diye kaçınıyor. Uzun yıllar boyunca omuz omuza mücadele verdiği Şamil’e verdiğimiz önemi fark eden Rizvan, inanılmaz mütevazı ve onurlu kişiliği nedeniyle pek konuşmak istemiyor. Cihat esnasında gözlerini kaybeden ve ağır yaralanan Rizvan, çok zor şartlar altında hayatını sürdürse de kimseden yardım istemiyor. İHH’nın sahip çıktığı ve ihtiyaçlarını karşıladığı Rizvan ile Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de tüm bunları konuştuk. Buyurun;

ONLAR ŞEHİT DÜŞTÜ VE BİZ ÇOK EZİLDİK

*Öncelikle nasıl yaralandığınız ve Bakü’ye nasıl geldiğinizle başlayalım isterseniz.

*1995 yılında elimde bomba patladı, yaralandım. O zaman göndermek istediler ama ben kalmak istedim. Cihada devam ettik ama 2003 yılında artık mecbur kaldık, Bakü’ye geldik.

*Türkiye Müslümanları arasında bir efsane olan Şamil Basayev’in en yakın arkadaşı olduğunu duyduk…

*Arkadaşlar iltifat etmişler. Biz Şamil’in en yakın arkadaşı olsak, onunla beraber giderdik.

*Ama Şamil’in en yakın adamı olduğunuzu biliyoruz…

*Şamil ile birlikteydik, evet. O benim kardeşimdi, en yakın dostumdu, komutanımdı. Şamil dik adamdı, yiğit adamdı, büyük adamdı. Çok iyi bir Müslüman’dı. Cevher Dudayev ile de iyi arkadaştı, bize çok iyi davranırdı.

*O şehit düştükten sonra neler oldu?

*Onların şehadetinden sonra biz çok ezildik. Çok horlandık, çok paralandık. Onlar iyi insanlardı ve mücadelelerini şehadetle süslediler. Biz peşlerinden gidemedik ama onlar gittikten sonra bize çok saldırdılar. Ama her şey Allah’ın emri ile olur, kimse onun haricinde bir şey yapamaz. Tüm kardeşlerim şehit düştü. Beraber cihat ettiğim kardeşlerim şimdi yok. Şamil’im de yok artık bu dünyada.

*Peki, cihada katılanlar iyice azaldı mı?

*Hayır. Savaş’ın başından beri Mücahitlerin sayısı hiç değişmedi. Şehit düşenlerin yerine yenileri geldi. Eksik saflar hemen tamamlandı. Hiç eksilme yok, sadece cihadın yönü zaman zaman değişiyor. Taktik değişir, lider değişir ama amaç değişmez.

*Peki, ne kadar mücahit var?

*Bütün dünya’da çok mücahit var. Dağlarda yaşamak zordur bu nedenle Çeçenistan dağlarında ise ortalama 2 ila 4.000 arasında Mücahit oldu her zaman. Silah oldukça cihat devam eder. Ekmek ve silah sayısına göre mücahitler dağa çıkarlar orada.

051020090946163505057_3.jpg

BİZİ 15 GÜNDE YENECEKLERDİ, 15 YIL OLDU

*Peki, halk bu cihada destek veriyor mu? Savaş epey uzun sürdü sonuçta?

*Halk eğer Mücahitlere yardım etmese cihat devam edebilir mi? O dağlarda, o köylerde Mücahitler nasıl barınabilirler? Böyle bir ihtimal olabilir mi? Sonuçta o topraklarda Mücahitler var ve bunlar mücadele ediyorlar. Halk gizliden destek veriyor, yardım ediyor, ayakta tutuyor. Bilgi veriyor, İstihbarat sağlıyor, erzak veriyor. Yoksa biz orada direnemeyiz.

*Mücahitlerle görüşüyor musunuz, haberdar oluyor musunuz?

*Elbette. Mücahitlerden haberdar oluyorum, bilgi alıyorum onlardan. Oradan gelenler de haber veriyorlar bana.

*Peki, Rusya ve Kadirov ne yapıyorlar orada?

*Rusya çok düşüncesizce hareket ediyor. Kadirov’u da Rusya öldürecek. Bu böyle gitmeyecek. Kadirov gidecek ve yerine yeni köpekler, yeni köpeklikler yapmak için gelecekler. Rusya kullandığını alıp başına koymaz. Kadirov’un yerini almak isteyen çok köpek var. Bunlar çok uyanıklar. Kadirov artık yeterince kullanıldı. Şimdi onu atıp yenisini koyacaklar. Kadirov’u götürmek istiyorlar, süresi doldu onun.

*Çeçenistan ne durumda?

*Bu zalimlerin Müslümanlara karşı bir yol haritaları vardı. Bir iki hafta içerisinde işimizi bitireceklerdi. 15 yıl oldu hala ve biz bitmedik. 15 günde bitecektik sözde ama dünya şahit oldu işte. Bu işi beceremiyorlar, ellerini yüzlerine bulaştırdılar. Ne işgal edip temizleyebiliyorlar mücahitlerden Çeçenya’yı, ne de serbest bırakabiliyorlar.

*Ne durumdalar?

*Şimdi Çeçenya’da işleri çok zorlaştı. Önce Çeçenleri bitirmek istediler. Mücahitler direnince bunu asla başaramayacaklarını bu 15 yılda anladılar. Şimdi ise İnguşetya üzerinden bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Daha önce de 200 yıldır bizi bitirememişlerdi, yine bitiremezler. Allah bizimle çünkü. Tüm imkânsızlıklarımıza rağmen Allah’ın bizimle olması yeterli.

İHH TÜM İHTİYAÇLARIMIZI KARŞILIYOR

*Siz burada ne durumdasınız? Sonuçta çalışmak güç size…

*Müslüman kardeşlerimiz yardım ediyor. Çalışmıyoruz. İş yapamıyoruz. Bakü bize vatandaşlık da vermiyor, çalışma izni de.

*Neden Türkiye’ye gelmiyorsunuz?

*Ben burada kendimi çok iyi hissediyorum. Türkiye rahat, gelip rahata alışmak istemem.

*Türkiye’yi seviyor musunuz?

*Elbette. Türkiye’yi seviyoruz ve size güveniyoruz. Biz bu durumdayken bizi çok ülkeler sattı ama siz satmadınız. Bize sadece Türkiye yardım etti. Bunu sizi sevdirmek için söylemiyorum ama size gerçekten çok teşekkür ediyorum. Siz bize sahip çıktınız. İHH da bize çok yardım ediyor. Her türlü ihtiyacımızı sağlıyor. Ramazan ayında, Kurban bayramında yardım ediyorsunuz. Okul yaptırıyorsunuz, yetimlerimize burs sağlıyorsunuz. Daha ne isteyelim. Bana da çok iyi davranıyorsunuz.

*Azerbaycan’da durum nasıl?

*Azerbaycan’daki Müslümanlar zor durumdalar. Onlar da eziliyorlar, hor görülüyorlar. Bize selam vermeye bile çekiniyorlar. Biz buna çok üzülüyoruz.

BENİ RUSYA’YA VERİRLERSE BEN DEĞİL RUSYA BUNU DÜŞÜNSÜN

*Azerbaycan, Çeçen mücahitleri zaman zaman Rusya’ya teslim ediyor.

*Beni burada istemeseler ve Rusya’ya teslim etmek isteseler dert etmem. Rusya dert etsin. Ben düşünmem, Rusya düşünsün o zaman.

*Evli misiniz?

*Evet. Cephede beraber cihat ettiğim arkadaşım şehit düştü ve ben de onun eşi ile mağdur durumda kalmasın diye evlendim.

*Siz, İslam Coğrafyasının en hassas diyarlarından birinde cihad ettiniz ve ediyorsunuz. Durduğunuz yerden ümmeti nasıl görüyor ve yorumluyorsunuz?

*Herkese şunu söylüyorum; Müslümanların tek problemi var. İnananlar inanıyorlar fakat inandıkları gibi yaşamıyorlar. Söyleyip geçiyorlar. İnandıklarının gereğini yerine getirmiyorlar.

*Peki, Çeçenistan’a dönecek misiniz?

*Çeçenistan’a geri sadece cihat etmek için döneriz. Kadirov’a iyi bir ders vermek için döneriz. Kadirov’un yalanlarına dünya aldanmasın sakın. Müslümanlar aldanmasınlar. Reklâm yapıyor o, sizi kandırmaya çalışıyor. Camii filan yaptırarak sizi aldatmak istiyor. O Rusların köpeğidir, ne derlerse yapıyor.
[/FONT]

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Dünya Yeniden Dizayn Edilirken Çeçenistan Direniyor
Çeçen Bağımsızlık Hareketi Çeçen Halkı'nın çok güçlü olan iradesinin sonucudur.
Öncelikle Çeçen'lerin beş yüz yıllık ĞAZOT geleneklerinin sonucu ortaya çıkan 'Devlet Olma Talebi' hem Çeçenler adına bir hak hem de dünya realitesiyle örtüşecek olan 'tanımlanma' ve 'temsil edilme yetkisi' açısından olmazsa olmaz ilkesiyle vazgeçilmezdir.
Çeçen'ler bağımsızlığa giden yolda, belki de bu dünyada hiçbir toplumun yüklenmediği kadar "devlet olma"nın yatırımını ve çalışmalarını yaparak hadiseyi günümüze kadar getirmiştir. Bu bağlamda haddinden fazla bedelde ödediler ve halen ödemektedirler. Bağımsızlık ilanı macera olsun diye bir an için birilerinin aklına geldi tarzı veya ayakları yere basmadan plansız ve programsız asla değildir.

Hatırlayınız! SSCB, yaşadığı dönemde "Demir Perde" kapalı devlet modeliyle arzın en güçlü polis devleti baskıcılığında boy gösterirken bile iki kutuplu tabir edilen dünyanın kutuplarından biri addediliyordu. Böyle bir devleti bile masa başında, tek bir kurşun sıkmadan dağıtmak ve tarihin çöplüğünde yer aldırmak hafifsenecek cinsten değildir. Bunu sağlamak için cidden çok güçlü stratejiler, planlar ve zamanın iyi kullanılması, akıl ve imkan gerekliydi. Sıralanan bu argümanlar vardı ve hedefine de ulaştı. Peki hedef ne idi?

Çok uluslu, küresel yapılar özellikle ABD ve yakın müttefiklerinin uluslar arası yapılanmalarını toplayın, gelişmiş ekonomiyleriyle ve finans dünyasının vazgeçilmezlerini de üstüne ekleyin ayrıca silah teknolojilerinin kendilerini güçlü kıldırdığı bütün imkanları altalta koyun ve elbirlik, verin ABD'nin emrine. O da bu imkanları denetimsiz ve sorgusuz kullanma yeteneğinde bulunsun, siz ondan sonra seyreyleyin sahneyi. Uzatmaya gerek yok. Kısaca bu imkanlarla "Dünyanın Yeniden Dizayn edilmesi" gerekir.

Belki II. Dünya Savaşı sonuçlarına göre Dünyanın Yeniden dizaynı bu operasyonun birincisi sayılabilirdi. SSCB'nin ortadan kaldırılarak yapılacak operasyon, özellikle sanayileşme sonucu yeraltı yerüstü kaynaklarını tüketen batının iştahını kabartan ve aradığını bulacağı yer olan SSCB'nin dağıtılmasıyla sağlanabilirdi.Ve oldu. Batının denetimine açık on beş ülke bağımsızlardan sayıldı. Hatta bir tanesi Rusya'dan ayrılmak istemediğini ilan ederken zorla bağımsız yapıldı. Batının işlerini kolaylaştırmak ne anlama geliyor? Sadece örnek KAZAKİSTAN olsun. Türkiye'den üç kere büyük ve bakir bir coğrafya, nüfus 16 milyon Asya'nın steplerinde, istediğin gibi kullan.

11Eylül, ABD'nin kendi kendine tasarlayarak icraata koyduğu Operasyonel işlem, yine Dünyanın Yeniden Dizaynıyla yakından ilgilidir ki hedefe doğrudan İSLAM ÜMMETİ konmuş, fundamantalist İslam(!) ya da terör-İslam formülü yaklaşımlarıyla BOP hülyaları ve Irak, Afganistan işgalleri, İslam'a ait her ne varsa hedefe konma yakma yıkma v.s. eyleminin birer parçasıdır. ABD'nin; "bana terör yapılmıştır" bunu yapanın yanına bırakmayacağım. Bundan böyle "İslam terörüne verdiğim mücadelemde ya yanımdasınız ya da karşımda" tehdidiyle yaptığı salvolara ne cevaplar verilmişti? İslam dünyası bütün kurum-kuruluş ve devletleriyle sindi, pıstı ve hiçbir hüküm ifade etmezliklerini ortaya koydular.
En komik olanı Rusya'nın tavrıydı. Terörle mücadelenizde yanındayım deyip destek veren, ABD'ye şirin görünme gereği duyan Rusya, bir türlü alt edemediği Çeçen Bağımsızlık Mücadelesini, o şanlı ve vakur mücadeleyi, o meşru savunma vasfını koruyan yiğit direnişi terörize etmek-ettirmek niyetindeydi aklı sıra.

Şimdilerde yine dünyanın yeniden dizayn edilme işlemlerinin başlatıldığının işaretleri ortalıkta hissediliyor. Münih Güvenlik Teşkilatındaki V. PUTİN salvolarının ardından, Rusya'ya rağmen KOSOVA'nın bağımsızlığının batı tarafından kabulü geldi. Rövanş anlamında Rusya'nın Gürcistan işgali gerçekleştirildi. Bir nevi Rus gövde gösterisi gibi sunulan sahne gösterilerinin de aslında batının çok ince ayarlanmış cevaplandırma/cezalandırma/yeniden yapılandırma amaçlı olduğu görüldü. Hala etkisini kaybetmeyen "küresel mali kiriz" olayını finanssal argümanlar eşliğinde tamamen ABD kontrolünde yeni bir 11 Eylül olarak okumamız mümkündür.

Hedefine Rusya ve Çin'i alan bu operasyonun sonuçlarını özellikle Rusya üzerinde bütün çıplaklığıyla görüyoruz. Petrol fiyatlarının aşağılara getirilmesi bile Rusya için hangi sonuçların ne kadar kısa sürede, orayı etkilediğinin en bariz göstergelerinden biri oldu. İçinde bulunduğumuz dönem sermayenin Rusya'yı terk etmeğe başladığı, ekonominin özellikle üretime dönük yönüyle dibe vurduğu ve asıl olarak yer altı ve yerüstü zenginliklerinin, V.PUTİN ve MEDVEDEV şikeli otoriter yapısının kontrol edemeyeceği biçimde ellerinden çıkmağa başladığı bir Rusya izliyoruz. Bu Rusya için bir çöküşütür. Bu çöküşü V. PUTİN'nin artistik sloganları veya sanki hiçbir şey olmamış gibi içine ukde edip gizlemeleri kurtaramayacaktır. Konuyla ilgili yaşanan bu gelişmeler, bundan sonra yaşanabilecekler için de anlamlıdır.

Çeçenistan sorununu sadece kendi yerel şartlarıyla değerlendiremeyiz. Uluslararası güçlerin planları ve hedefleriyle, yine küresel güçlerin kendi aralarındaki rekabet ve çatışmalarının, çekişmelerinin boyutlarıyla ve bölge ülkelerinin konuya olan ilgileri eşliğinde yaşanan stratejik gelişmeleri görmemiz gerekmektedir. Aslında Çeçenistan gibi Filistin, Irak, Afganistan ve benzeri yerlerde yaşananlar, adı anılan coğrafyalarda emperyalistler açısından "kurban" konumuna getirilmeyi de ifade ediyor. Buralarda işgal edenlerin isimleri farklıda olsa, amaçların benzer olduğu ve direnişlerin özü itibarıyla farklı olmadığı ortadadır. İşgalcilerin kendi güçlerine ve uygulamalarına, sadece onların emperyal boyutlarının ortaya çıkardığı yakan/yıkan/işgal eden/zulmeden yönüyle de bakamayız. Aynı anda yaktıran/yıktıran/zulme zemin hazırladığı için belirledikleri yerli işbirlikçilerini yada hainler zümresinden oluşturdukları kuklaları da devreye soktuklarını görmeliyiz.

Bütün bu ve benzeri gelişmeler zamana yayılarak çözümsüzlük sürecine dönüştürüldükçe direnişlerin mimarı olan Müslümanlar için zaafiyet beklentileri içerisinde, emperyalist işgalciler propoganda imkanlarıyla farklı planlamalar da yapabilmektedir. Ne yapılırsa yapılsın bilinmesi gereken ve asla vazgeçmeyeceğimiz ve temel duruşumuzda bizi güçlü kılan haklı olduğumuz, pazarlık konusu da yapılmayacak gerekçe ve gerçeklerimiz vardır.

* Çeçenistan'da yüzyıllara sari mücadelemiz vardır.
* Mücadelemize asıl rengini veren, Çeçen Halkı'nın Devlet olma talebidir.
* Meşru müdafaya dayalı olan bu direnişimiz asla inkıtaya uğramamıştır. Gerekirse kıyamete kadar sürecektir.
* Hiçbir güç Çeçen Cumhuriyeti İÇKERİYA'nın meşruiyetini tartışamaz. Onu asla yok sayamaz.
* İşgal ettikleri Çeçenistan'da bu güne kadar Rus'lar istedikleri hiçbir sonuca ulaşamamıştır. Bundan böyle de ulşamayacaktır.
* Çeçen Bağımsızlık Hareketi Çeçen Halkı'nın çok güçlü olan iradesinin sonucudur. Bu güne dek Çeçen Devletine sahip çıkan ve dört Devlet Başkanını, binlerce komutan ve mücahidini şehid veren bu iradeyi dünya bir araya gelse dahi zayıflatamaz.
* Çeçen Cumhuriyeti İÇKERİYA Devleti ve bu devleti koruma mücadelesi dünyanın asla inkar edemeyeceği tarihi bir gerçekliktir.
* Çeçenistan konusunda Çeçen Cumhuriyeti İÇKERİYA Devleti dışında sunulan hiçbir projeyi ve programı kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz.
* Ne Rusya'nın despotizmi ne de Putin'nin zulmü ne de yüzyıllarca süren rusizm Çeçen Halkı'nı Bağımsız Devlet olma talebinden vazgeçiremez. Dünyanın büyük devletlerinin büyük hesapları, yeni dünya düzeni girişimleri olsa da Çeçenler kırk bin yıllık vatanlarını değiştirmiyecektir. Bugüne kadar var olma mücadelesini bundan böyle bağımsız ÇEÇEN CUMHURİYETİ İÇKERİYA DEVLETİ eliyle sürdüreceklerdir.

Ya Rab Kafirlerden ve kafirlere yanaşanlardan, Şeytanlardan ve şeytanileşenlerden, Ahmaklardan, zalimlerden ve tuğyandan sana sığınırız. Sırat-ı müstakiminden bizleri ayırma. Senin razı olduğun iman ile imanı kavi olanlardan kıl bizleri.(Amin)

ÇEÇENİSTAN FAHRİ KONSOLOSU MEDET ÜNLÜ

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com
Ey iman edenler!

Eğer siz Allah'ın dinine yardım ederseniz

Allah da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit tutar.

Muhammed -7-

"İşgal Edilen İslam Topraklarından Kafirleri Kovalayana Kadar Savaşmaktan Vazgeçmeyeceğiz!"

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com

Bir direnişçinin cephe notları!

Anadolu Haber
2. Çeçenistan savaşına katılan Türkiyeli bir direnişçinin 11 ay boyunca cephede tuttuğu notlar yayınlandı. İşte Çeçen cihadının ve direnişçilerin anlatılmamış muhteşem öyküsü:
Çıra Yayınları tarafından basılan “Bir Direnişçinin Cephe Notları” isimli kitap oldukça ses getireceğe benziyor. 2. Çeçenistan savaşıyla ilgili bilinmeyenleri ilk defa ortaya çıkaran kitabın önsözü şöyle:

kimkimdir

Kayıtlı Kullanıcı
Umarov'dan Türkiye'ye Çağrı
3133.jpg

Emir Dokku Ebu Osman'ın Türkiye halkına ve Türkiye hükümetine çağrısı

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla!

Allah'ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun!
Türkiye halkına, kardeşlerime, Türkiye'nin Müslümanlarına, Türkiye güvenlik servislerine, yetkililerine, Cumhurbaşkanı Gül'e ve Başbakan Recep
TayyipErdoğan'a seslenmek istiyorum.
Geçenlerde ülkenizde meydana gelen olaylarla ilgili size seslenmek istiyorum. Biz tek bir Ümmetin üyeleri olduğumuzu unutmamalıyız, Biz din kardeşiyiz ve birbirimizi daima destekledik çünkü hepimiz Bir olan Allah'a ibadet ediyoruz.
Bugün ülkenizde meydana gelen olaylar hakkında size seslendiğimi tekrarlıyorum. Bildiğiniz gibi, kardeşlerimizden bazıları, yaraları ya da sağlık sorunları yüzünden, ya da ailevi durumlardan dolayı ülkenizde kalmaktaydılar. Biz sizin onlara barınak ve misafirperverlik sunduğunuzu biliyoruz.
Bizim bu kardeşlerimiz ülkenizde "iyi bir hayatan" dolayı bulunmıyorlardı. Aşağılıkları (kafirler) ve halkımızından bu aşağılıkların hizmetçileri (Kadırov ve mürtedleri -KC) bugün onları ülkenizde öldürüyorlar.
Onlar öldürüldüler çünkü mevcut patronlarınızın, mevcut istihbaratınızın göz yumması yüzünden öldürüldüklerini biliyoruz. Niçin? Çünkü bu katiller soğuk kanlı bir şekilde turist kılığı altında Türkiye sınırından giriyorlar (ve turizm sizin için bir zorunluluktur). Hepimiz Allah'ın huzuruna çıkmadan önce Allah'tan korkun!
Ülkenizde öldürülen Müslüman kardeşlerinizin öldürülmelerine göz yummanızı turizm işi yaparak mali kazancınızı arttırmayı umduğunuzu öne sürerek kendinizi haklı çıkarmaya çalışmanızı Allah affetmeyecektir.

Bu katiller, şu anda ülkemizdeki köleler için gökdelenler diken ve stadyumlar inşa eden sizin inşaat şirketlerinizin maskesi altında ülkenize sızıyor.

Bu inşaat şirketleri bütçenizi arttırdığı için gözlerinizi kapatıyorsunuz. Allah'tan korkun, bu sizin için bir bahane değildir ve Allah huzurunda bir delil de değildir.

Sizin Müslüman kardeşlerinizi öldüren silahlar diplomatik bagaj kisvesi (Rusya'dan) altında Türkiye'ye getirildi.

Siz bunun diplomasi olduğunu, bunun bir politika olduğunu söyleyebilirsiniz ancak Allah bu delili de sizden kabul etmeyecektir, çünkü bugün onlar (Kadırov'un mürtedleri- KC) Müslümanları öldürmektedirler.

Kendilerini kafirlere satmış olan bu köleler, ne misafirperlikten ne de onurdan anlar. Onur kölelere verilmedi! Onurunuza karşı tecavüzde bulunan düşmanlarınıza karşı onurunuz için savaşırsınız ve köleler buna ehliyetli değildirler çünkü onların onuru yoktur ve misafirperliğide bilmezler. Ve siz ülkenizin kapılarını onlara açıyorsunuz, onların ülkenizde serbestçe gezmelerine ve İslam'a göre korumakla sorumlu olduğunuz bu Müslümanları öldürmelerine izin veriyorsunuz.

Bu yüzden Allah'tan korkun! Tüm Türkiye halkına ve Türk hükümetine sesleniyorum ve size ölümden kimsenin kaçamadığını hatırlatırım. Her kişi tüm hayatımızın defterini tamamen kapatan ölümü tadacak ve Allah'ın huzuruna çıkacaktır.

Allah'ın huzuruna çıkarken sunacağımız şeyler samimi olmalıdır ve Allah'ın rızası için olmalıdır ancak bugün kardeşlerinizi koruma sorumluluğu sizin üzerinizdedir.

Bu aşağılıkların ve onların katil kölelerinin ülkenizde özgürce gezmelerine izin verirseniz ve onların kardeşlerinizi öldürmelerine müsade ederseniz o takdirde Yüce Allah'ın huzurunda bu durumdan bu dünyada ve ebedi hayat olan ahirette sorumlu olacaksınız.

Rusların İstanbul'u dinlerinin beşiği olarak görmelerinden beri Rusya'nın ideolojik politikalarının daima İstanbul'u ele geçirmek üzerine dayandığını unutmamalıyız.

Rusların aslında İstanbul'u sizden aldığını düşünüyorum çünkü bu katiller bugün topraklarınızda kendilerini gayet özgür hissediyorlar. Onların işledikleri zulümlerin cezadan muaf kalmaları, cezasız bırakılmaları onların amaçlarını gerçekleştirdiği demektir.

Bir kez daha size çağrıda bulunmak ve bu aşağılıkların
Kafkasyalı Müslüman kardeşlerinizin hayatına zarar verme olanaklarını engellemeniz için gereken önlemleri almaya sizi teşvik etmek istiyorum.

Şayet siz bu önlemleri almaktan acizseniz, o takdirde, İnşha'Allah, Allah'ın yardımıyla biz gereken önlemleri kendimiz alacağız, bu konuda kuşkunuz olmasın! Eğer biz misilleme
eylemi yaparsak, o takdirde Rusya ülkenizde tek bir Kafkasya
lıyı bile öldürmeyi bir daha asla düşünmeyecektir.

Allah rızası için sizden ülkenizde vuku bulan bu kanunsuzluğa izin vermeminizi istiyoruz. Allah rızası için, çünkü hepimiz Allah'ın huzuruna çıkacağız ve Kıyamet Gününde sadece Allah rızası için yaptığımız amellerimiz kabul edilecektir.

Allah hakkı için sizi seviyoruz ve Allah hakkı için sizi bizi Allah hakkı için sevmeye ve ülkenizde kardeşlerinizi korumaya çağırıyoruz. İslam'a göre bunu yapmalısınız çünkü ülkeniz İslam için özgürdür ve sizin korumanıza ihtiyaç duyan insanları ülkenizde koruma altına almak zorundasınız.

Yanımda yardımcım Hamzat duruyor, kafirler onun Türkiye'de öldürülenlerden biri olduğu dedikodusunu yayıyor. Türkiye'de öldürülen Müslümanlar sağlık problemleri yüzünden orada bulunuyorlardı ve şayet Mücahidlerin sağlık durumları elverişli olsaydı onlardan hiçbir tanesi bugün orada olmazlardı çünkü Allah'a inanan, vücudunu sağlıklı hisseden ve manevi ruha sahip hisseden her Mümin O'na itaat eder ve onlar burada Cihad'dadırlar, İnşha'Allah
Bu, Yüce Allah'ın bize verdiği gerçek lütfudur!
Allah'ın rahmet ve bereketi üzerinize olsun!

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt