Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eşimi seviyorum ama aramızda sorunlar var tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar (1 Kullanıcı)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım sistem açıyor kamu kurumundayım ben o yüzden.. evdede şu an net yok.. o yüzden sende nezaman sıkılırsan yaz olurmu.. aslında derdimizin dermanı belli biliyormusun peygamberimizin hayatı.. ankaraya eğitime gittim bir hafta o sürecte dayımlarda kaldım.. bi kitap okudum ibrahim canan dı sanırım AİLE REİSİ VE BABA OLARAK PEYGAMBERİMİZ.........
eşime getirdim o kitabı eşim de bende çok şey değiştirdik o kitaptan sonra..
önemli olan onların hayatını anlamak.. en huzurlu onlar değilmiydi...

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
anladım tamam canım çok doru söylüyorsun hakkımızda hayırlısı

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
yarın sabah inşallah mail atarım sana canım.. ama sen bi güler yüzünü takın.. kapıyı bi besmeleyle aç.. önce dinle ve biraz sus bak nasıl değişiyor hayatınız nasıl heryerden huzur geliyor...

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah tavsiyelerini dinleyeceğim yarın güzel haberler veririm inşallah çok teşekkür ederim allah razı olsun senden

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
hepimizden canım hepimizden... ne demek yeterki evlerimizde huzur olsun .. kimse huzursuzluk yaşamasın kimsenin gözünden ALLAH aşkı dışında bir yaş akmasın ki inan en çok çocuklarımız etkileniyor...inşallah Güzel haberlerle gel yarın...

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
ALAH YARDIMCIMIZ OSUN HEPİMİZİN...AYRICA YUVAYI DİŞİ KUŞ YAPAR SÖZÜ ÇOK DOĞRUDUR...İSAMI YAŞASAK SIKINTI YOK AMA YOK İŞTE EKSİĞİZ ZAYIFIZ...MALESEF...BEN İŞYERİNDE ÇOK YAZAMIYORUM AMA BİR ANLATSAM SANA KARDEŞİM İNAN İBRETLİK OUR HEEDE SENİN KONUN Bİ AN KENDİMİ ESKİ GÜNLERDE GİBİ HİSSETTİM ÜSTEİK BENİM BİRDE EŞİMİN AİLESİ VARDI OLAYLARIN İÇİNDE...:(AMA KİMSEDEN DEĞİŞMESİNİ BEKLEME CANIM SEN DEĞİŞ.....EVİNİ CENNETEN BİR KÖŞEYE ÇEVİRECEK OAN SENSİN....ŞİMDİ SIRA SENDE.....İLK ÖZRÜ SEN DİLE ALTAN AL.YUMUŞAK BAŞI OL.....VE BIRAK EŞİN SENDEKİ DEĞİŞİKLİĞİ FARKETSİN......
Hz. Peygamber (s.a.s) de şöyle buyurmuştur: "Eğer bir kimsenin başka bir kimseye secde etmesini isteyecek olsaydım, kadının kocasına secde etmesini emrederdim."
BÖYLE SÖYLEYEN BİR PEYGAMBERİMİZ VAR BİZİM BUNDAN ÖTESİ VAR MI?
ALLAH YARDIMCIN OLSUN CANIM BENİM DUA ET BOL BOL....

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Için mi daralıyor? O biliyor.
♦ ya fettâh! De.

Huzursuz mu oluyorsun? O görüyor.
♦ ya selâm! De.

Canın mı yanıyor? O'na sığın.
♦ ya habîr, ya hakîm, ya hasîb! De.

Gönlün mü kırık? O'na dayan.
♦ ya cebbâr, ya veliyy! De.

Günahların mı var? O'na yönel.
♦ ya tevvâb, ya ğaffâr, ya afüvv! De.

şükretmek mi istiyorsun? O'na secde et.
♦ ya bedî! De.

Kimse seni anlamıyor değil mi? O seni bekliyor.
♦ ya semi, ya mucîb! De.

Ve seni yaratan rabbine;
♦ ya vedûd..! Sen'i seviyorum. De

bırak seni kimse anlamasın o na anlat sıkıntını ....

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim canım doğru söylüyorsun bana uygulamak kalıyor aslında çok basit şeyler ama işte insanoğlu bir anlık gafletle hiç istemediğimiz şeyler söylüyoruz sonra üzülüyoruz ben eşimin çok değişmesini bekledim ama değişmedi kendisi dedi zaten değişmem diye sen değiş herşey iyi olur dedi ben çok değiştirdim kendimi ama hala daha değişmem gerektiğini biliyorum allah hepimizin yardımcısı olsun

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Amin kardeşim rabbim dualarını kabul eder inşallah...
önce kendin için tövbe et sonra uygulamaya çalış, ama eşin için değil çünkü seni yaratana söz verdin...
Alah yardımcın olsun en büyük derdin şuan eşiniz ilgisi ev temizliği vs.....birde daha kötüsü olsaydı....sabah kalktığında eşini yada çocuğunun yerinde olmadığını düşün ...ne yaparsın çok pişman oursun dimi herşeye keşke dersin keşke dün gece küs yatmasaydım eşime yada yavrumu yanımdan hiç ayırmasaydım dersin.işte hayat bu keşke demek şeytan vesvesesi unutma ayrıca karı-kocanın arasını açmak için şeytan yanımızdan ayrılmıyor....çünkü evde huzur mutuuk olduğu zaman şeytan kızıp uzaklaşıyor.....
Canım benim allah yardımcın olsun....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
emriyem ne güzel anlatmışsın canım.. hiç birşey huzurumuzdan daha değerli değil kardeşim..

ASİ EGELİ ... kardeşim bugün nasılsın.. iyi haberlerin vardır umarım

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
aynı buketcim akşam konuşmak istedim gene konuştum kırgınllıklar var daha sonra dedi bende sesiz kaldım sabahtan beri bakalım hayırlısı buda benim sınavım herhalde

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
aynı buketcim akşam konuşmak istedim gene konuştum kırgınllıklar var daha sonra dedi bende sesiz kaldım sabahtan beri bakalım hayırlısı buda benim sınavım herhalde

CANIM bi yanlışta bu biliyormusun bazen konuşmak düzeltmez aksine açar yaraları unutmak en iyisidir hiç açmamak.. yeniden başlamak zor ama en iyisi bu

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
işte benimde kişiliğim küs duramıyorum kalbim hemen yumuşar o yüzden konuşmak istiyorum galiba yanlış yapıyorum canım

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
bazı şeyler paylaştıkça çoğalır bazılarıda sakladıkça....canım kardeşim
bırak eski eski de kalsın dün geçti yarın var mı yok mu belli değil.....
geriye bir tek bu gün kalıyor...ozaman bizde bugüne bakalım....bazen iki tokatın acısı geçer gider ama söyenen bir keime akılları yılarca işgal eder.....
bırak eski eskidiğiyle kalsın konuşmak istemiyorsa üstüne gitme...güleryüz tatlı dil ....hepsi bu.....inan......

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın canım oluruna bırakacağım herşeyi eskiyi açmayacağım

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
haklısın canım oluruna bırakacağım herşeyi eskiyi açmayacağım

sana bana bütün mümin kadınlarımıza annelerimize yakışan bu dur...eşinin hiddetine sende hiddetle karşılık verme canım....
sakin sessiz huzuru bir ortam yarat evde ...bu sadece senin elinde....değişim insanın kendinde olmalı önce....küs mek küs gibi olmak her lafta imada bulunmak insanarı birbirinden uzaklaştırır canım....
ne mutlu sana ki iy olma yoluna adım atmışsın allah c.c işini kolaytırsın inşaallah....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
dün bir program izledim gecenin yarısı ağlaya ağlaya mahvoldum.. içim garip hala gözlerim dolu.. isyanda bir kız.. herşeyin aleyhine gittiğini söylüyor dua bile etmiyor..
bi abi diyorki ..
yaşadıklarımız bizi hayra götürür.. eğer herşey istediğimiz gibi olsaydı bizi felaketler beklerdi..
ne hayallerimiz var. genciz ya hediyeler romantizm. anlayış,,
hele sıkıntı yaşadıkmı etrafımızdakilere bakıp kendimizden nefret ederiz..
ben şimdi bakıyorum felaket diye adlandırdığım olaylar silsilesi.. benim hicretime sebep oldu.. nasıl mutluyum YARAB...
keşke olmasaydı bile diyemiyorum..
güzel kardeşim.. sen inan güven ALLAHA herşeyin sebebi var..
gerçek mutluluk alınan verilen söylenenden ötede..
saçının okşanmasında yada huzurunda.. emin ol.. huzur huzur huzur.. ve ALLAH rızası..
eşini bile ALLAH RIZASI İÇİN SEV.. Gerisi hikaye.. çocuğun eşin.. hepsi bize EMANET..
öle bak.. sen huzuru sok hayatına...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt