Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

evlilik niyetimi aldim adayimi ariyorum (1 Kullanıcı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sirlar_hazinesi

Kayıtlı Kullanıcı
Takva sahipleri işi oluruna bırakır ve o konu üstünde durmaz.Evlilik güzeldir lakin zordur belkide çok zor olacak bir yükü yüklenmek istiyorsunuzdur.Bize dua etmek düşer Rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

Slm ve Dua ile..

Aydinlatman icin cok tesekur ederim.Bu tarafindan bakmamistim. Allah bize tasiyamayacagimiz yukler vermesin :( lakin cocuklugum cok zor gecti ve hale etkisindeyim. Allahim cumlemize yardim etsin inshAllah..

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
bn geldim :))))

ayrıca bnde istyom :))

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
Allah gönlünü göre vermesin kardeşim

İnşallah karşına çok iyi biri çıkar

Ama benim tavsiyem netten gerçek evlilik bulmak gercekten çok zor bekle elbet karşına iyi biri çıkacaktır

Allah yardımcın olsun

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Selam sirlar_hazinesi Kardesim

Insallah evlilik niyetine sana Allah, hayirli bir es adayla karsilik vermesine dilerim.
Kardeslerimiz sana bagzi tavsiyelerde bulunmuslar Allah razi olsun hepsinden.
Bende birseyler eklemek istedim.

Evlenmek icin acele etme.Hayirli bir es iste daima Allahdan.
Sen Üniversite mezunusun,esinde en azindan senin seviyende olmasina dikkat et.Cünki erkekler dinimizce büyük sorumluluk almislar,kendilerine bu sorumlulukdan mahrum birakildimi evlilikde aksamalar basliyor.
Seninle esinin zevkleri 50% ayni olmali,yani ortak yönlerinizi paylasabilmelisiniz,haliyle ayni dili konusan daha iyi anlasir.
Senin ailenle onun ailesi anlasmalilar,birbirlerine saygilari olmaliki,size positif yönden yansisin.
Es adayi ailesinin aynasidir.

Insan ne kadar harama/helale ayirt ediyorum desede,insanlik hali günaha mehilliyiz,bilmeyerekde olsa.
Bunlarda insanin evliligine yansiyor.Sana tavsiyem bol tevbe etki,yuva kurarken huzur icinde,bilincli bir sekilde kur.

Selam ve dua ile

melek4545

Kayıtlı Kullanıcı
HAYIRLI EVLİLİK DUASI

Ey rabbimiz bize hanımlarımızdan ve çocuklarımızdan gölerimizin nuru olacak(bizi her bakımdan memnun edecek) iyi kimseler ihsan et ve bizi takva sahiplerine(sana karşı derin bir sevgi besleyenlere) imam ve rehber kıl. Aminn

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Yazılar üzücü...
Yok abdestli şeytanlar
Yok namaz kılanlardan da korkacaksın vs...
Birkaç abdestli veya namaz kılan biri hainlik yapmış ise niye genelleme yapılıyor anlamıyorum
Sonra kafirler çıkıyor diyor ki namaz kılanlardan korkacaksın abdestlilerden sakallılardan korkacaksın.Asıl namaz kılmak önemli değil kalbinin temiz olması lazım gibi şeytanın kendilerine vahy ettiği sözleri söylemektedirler...
Bu kafirleri haklı çıkarırcasına sözler söylemekten kaçının...

benim yukarıda yazdıgım iki hadise göz atıp irdelemeni tavsiye ederim.

hadisler Münafık namazlılar oruclular üzerinedir.

İlk şart münafık tıynetlimi degil mi (delikanlı mı ona bakılır)

namaz kılmıyorsa eger münafık degilse eşi kılıyorsa o da kılkar bulaşır.

Namazlı şeytanlar lafını bende beyenmedim. kötü olmuş.

birde bu taraftan bakın.

Golden Rose

Kayıtlı Kullanıcı
Allah (c.c.) hakkınızda hayırlı olanı nasip eder inşallah. Kırılmassanız bir fikrimi söylemek istiyorum. Burası islami bilgi sitesi. Yani sizin gibi 'herkes' hadi bırakın herkesi 5-10 kişi daha böyle konu açsa buranın içeriği tamamen değişir dimi? Onun yerine islami evlilik sitelerine başvurmanızı öneririm. Hem o amaçla açılmış bir yer hem de islami. Sonuçta orası da sanal burası da. Umarım gönlünüze uygun islami ahlaka sahip olan bir eş adayı bulursunuz. Tabi ki bu dileklerim sadece sizin için değil tüm müslüman kardeşlerimiz için geçerli. Allah a emanet olun

_YUSUF_

Yönetici
selamun aleykum arkadaslar,

Konumun basligi gayet acik ve net sanirim. Belcikada yasiyorum. Belcikadan evlenmek isteyen tanidiklariniz var ise ben burdayim. Kismet nerde acilir bilemeyiz.

1983 dogumluyum, hic evlilik tercubem olmadi. erkek arkasim da hic olmadi. Dinimi Islami culturumuzden ustun tutarim bunuda karsi cinsden beklerim. hayirlisi. InshAllah yardimlarinizi bekliyorum.
Ve AleykümSelam
Değerli kardeşimiz;
Niyetiniz halisanede olsa niyetleri kötü olan insanlar olabilir ve bizim görevimizde oluşabilecek yanlış durumları engellemek.
O nedenle açtığınız konu sizin açınızdan samimide olsa forum kurallarımız dışındadır.O nedenle konuyu kapatmak zorundayız.
Allah zülcelal kaderinizde yazılı olanı karşınıza çıkaracaktır sabrediniz ve Allah'a tevekkül ediniz.
Selam ve dua ile

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt