Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eyvah yine davulcu! (2 Kullanıcı)

tabiinoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm.
Mübarek Ramazan yaklaştı. Ramazan davulcuları geçecek sahura yakın. Bu davulcu bahsini artık yazayım dedim. Sevmiyorum bu davulu. Efendim ekmek parasıydı falan... boş laf bunlar. Nereden çıkıyor bu davulcular? Laiklikti, uykumu bölüyordu gibi zırvalar değil mesele. Bir yerde okudum ama kaynağını şu anda hatırlamıyorum, davulu sevmiyordum, sevmiyorum ve ashab da sevmezdi, hatta kulaklarını tıkadıkları rivayetlerde var. Ekmek parası edebiyatına gelince, diğer 11 ay ne yapar bu davulcular peki? Davul, gelenekse ben bu geleneğin karşısındayım. Davul, eklentiyse dini kültüre, ben bu kültüre karşıyım. Davulcuya değil. Uzaklarda çalsınlar, semtime (Fatih) uğramasınlar... Allah'a emanet olun.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt