Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

FARKINDA OLMALI İNSAN (1 Kullanıcı)

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Kendisinin, hayatın olayların, gidişatın farkında olmalı.
Farkı fark etmeli, fark ettiğini de fark ettirmemeli bazen…
Bir damlacık sudan nasıl yaratıldığını fark etmeli.
Anne karnına sığarken dünyaya neden sığmadığını
ve en sonunda bir metre karelik yere nasıl sığmak zorunda kalacağını fark etmeli.
Şu çok geniş görünen dünyanın, ahirete nispetle anne karnı gibi olduğunu fark etmeli.
Henüz bebekken Dünya benim dercesine avuçlarının sımsıkı kapalı olduğunu,
ölürken de aynı avuçların "her şeyi bırakıp gidiyorum işte!" dercesine apaçık kaldığını fark etmeli.
Ve kefenin cebinin bulunmadığını fark etmeli.
Baskın yeteneğini fark etmeli sonra.
Azraillin her an sürpriz yapabileceğini,
nasıl yaşarsa öyle öleceğini fark etmeli insan
ve ölmeden evvel ölebilmeli. ?
Hayvanların yolda kaldırımda çöplükte
ama kendisinin güzel hazırlanmış mükellef bir sofrada yemek yediğini fark etmeli.
Eşref-i mahlûkat (yaratılmışların en güzeli) olduğunu fark etmeli
ve ona göre yaşamalı.
Gülün hemen dibindeki dikeni dikenin hemen yanı başındaki gülü fark etmeli.
Evinde 4 kedi 2 köpek beslediği halde
çocuk sahibi olmaktan korkmanın mantıksızlığını fark etmeli.
Eşine "seni çok seviyorum!" demenin mutluluk yolundaki müthiş gücünü fark etmeli.
Dolabında asılı 25 gömleğinin sadece üçünü giydiğini
ama arka sokaktaki komşusunun o beğenilmeyen gömleklere muhtaç olduğunu fark etmeli.
Zenginliğin ve bereketin sofradayken önünde biriken ekmek kırıntılarını yemekte gizlendiğini fark etmeli.
Annesinden doğarken tertemiz teslim aldığı gırtlağını
60-70 yıl sonra sigara yüzünden
Azrail’e soba borusu gibi teslim etmenin emanete hıyanet sayılacağını fark etmeli.
63 yıllık ömründe
hiç karnı doymayan bir peygamber’in ümmeti olarak aşırı beslenme yüzünden sarkan göbeğini fark etmeli.

SelamunAleyküm Aliye Yeğenim;
En çalışkan "kızım" ,Kaan gidiyor ya kalanlara daha fazla yakınlık hissediyorum artık..Yorumsuz geçeceğim ilk yazım olacak,inan biraz içim buruk,çok fazla yoğunlaşamıyorum galiba ..çok çok güzel zaten..söze ne hacet..Ama yine de kısacık da olsa şunu ilave edeyim;Tabii ki farkında olmamız gereken o kadar şey var ki.İnşaAllah Rabbim o şuuru nasib etsin.Allah(CC) razı olsun,ellerinize emeğinize sağlık.Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
SelamunAleyküm Aliye Yeğenim;
En çalışkan "kızım" ,Kaan gidiyor ya kalanlara daha fazla yakınlık hissediyorum artık..Yorumsuz geçeceğim ilk yazım olacak,inan biraz içim buruk,çok fazla yoğunlaşamıyorum galiba ..çok çok güzel zaten..söze ne hacet..Ama yine de kısacık da olsa şunu ilave edeyim;Tabii ki farkında olmamız gereken o kadar şey var ki.İnşaAllah Rabbim o şuuru nasib etsin.Allah(CC) razı olsun,ellerinize emeğinize sağlık.Selam ve dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz.

Ve aleyküm selam değerli Talip Amcamız. Ben abimizin gideceğini düşünmüyorum, çünkü burayı sevdiğine inanıyorum.. Bunun için de inşallah bırakmaz burayı..Temennim de hiç gitmemesinden yana abimizin..Sorun nedir ve neden böyle bir karar almış bilemiyoruz sebebini ama, bir müddet sanırım kendini dinlemiş olur veya yoğunluğundan dolayı mecburi bir uzaklaşma olur, her ikisi de inşallah geçici bir karardır ve en kısa zamanda abimizi yine burda görürüz, duamız, temennimiz bu.. Talip
Amcamız, üzülmeyin inşallah, abimiz burayı bırakmayacak Allah'ın izniyle..Kısa bir ayrılık olabilir mecburi sebeplerden dolayı ama ben abimizin tekrar döneceğine inanıyorum. Güzel düşünceniz için teşekkür ederim Talip amcamız, sağolun. Rabbimiz c.c sizden de razı ve memnun olsun inşallah her daim. Rabbimiz c.c kardeşliği ve beraberliği daim kılsın inşallah burada..Çünkü kısacık zaman diliminde bile (bir müddet yoktum ve döndüğümde sizleri gördüm:) Allah c.c rızası için sizleri sevdim, sizlerin de güzel yaklaşımıyla birlikte kısa sürede kaynaştık. Bunun daim olması için duacıyım Rabbimize.. Rahman ve Rahim olan Rabbbimize emanet olun inşallah.Selam ve dua ile.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
EsSelamunAleyküm Yeğenim,

Aynı sayfanıza ikinci yazışım,sebebi "DUA" sayfasındaki SELAMINI' zı karşılıksız bırakmamak içindir.Her ne kadar bir kardeşim bu tavrımıza şöyle bir tanım getirmiş olsa da; Müslüman, Müslümanın selamının havada kalmasıyla uğraşmayandır(!)..."

Farkında olamadığım çoook çok eksiklerim olduğu bilincindeyim, nasıl düzeltebilirim endişesini,gayretini Rabbim müyesser kılsın inşaAllah.

Siteye gelişimden bu yana bir ay oldu. Bu güzel yuvada bulunan insanlar birbirlerini sadece yazılanlardan-yazılarından tanıyabilme-algılayabilmek durumundadırlar,zorunlu bir durum,bundan dolayı da karşılıklı ilişkilerde yani yazı-cevap etkileşiminde çok hassas,seviyeli, ve herşeyden önemlisi beğenilsin-beğenilmesin en ufacıcık bir katkıya
en azından SAYGI duyulmasını,öncelikle kendi adıma KARDEŞLİĞİN olmazsa olmaz vecibesi olarak bakmayı,ola ki insanız hepimiz,farklı yetişme tarzlarımız,yaratılış özelliklerimiz,eğitim seviyelerimiz...çok doğaldır ki farklı görüş ve fikirlere sahip olmamız...bazen yanlış algılamalara,bilmeden-istemeden diğer insanları incitip-kırmaya sebep olabiliriz..Özür dilemeyi de bilebilmeliyiz,hiç bir enaniyet duygusuna kapılmadan diye düşünüyorum tam da o anlarda..Bütün herkesin katılımına açık FORUMlara muhatap olduğunu bilmeli her yazı sunan-cevap yazan-görüş bildiren,ona göre herşeye açık olduğunu baştan kabullenebilmeli değil mi?...Ama maalesef bazen öyle durumlar zuhur ediyor ki,inanın acaba ben mi fazla hassasiyet gösteriyor,alınganlık mı yapıyorum diye kendimi sorgulamadan edemiyorum...Bir başkasının hakkını korumak,aynı platform da bulunan insanlar için belki başka türlü yorumlanabilir.. Ancak hakkında doğruluğu ispata dayalı olması gereken bir iddiayı, hem de O şahısın hakkındaki bu iddialara haberdar olup,cevap verebilmesi mümkün değilken,seslendirilmesine-yazılmasına karşı yapılan bir uyarıyı(ki bu da kardeşliğin gereği değil midir?) ya iddiasını İSPAT ederek velev ki bizler yanılıyorsak bizleri bilgilendirmek adına, ya da bunu ispat edemiyorsa uyarıyı dikkate alıp hiç değilse kendini bu vebalden kurtarması gerekirken..hala muhatabını da zorlayacak şekilde bir iletişim sürüyorsa-sürdürebiliniyorsa vah BİZE..vah ki ne vah..!

Üzülerek belirtmem gerekirse tek gayemin KARDEŞLİĞİN tesisi üzerine bir gayreti hedef alacağımı hemen hemen tüm yazılarımda belirten birisi olarak,değil BİR fırın...FIRINLAR dolusu ekmek yememiz gerektiğini görmem-bizzat şahid olmam,içimde tarifsiz bir burukluğa yol açmış..bundan dolayı kendi eksikliklerimi de giderebilmek adına,bir süre SUSKUN kalmak kararını almış bulunmaktayım.Sadece yazacağım iki sayfa olacak..o zaten görülecektir. (Cevap hakkı doğuran bir şey olursa..elzemse..değilse cevapsız da kalabilir)Kesinlikle kovulmadıkça ayrılmayı aklıma dahi getirmedim.. hem sonra yazdıklarım ortada, verdiğim söz gereği buradayım. Yazılarınızı,çalışmalarınızı okuyor olacağım,inşaAllah istifade ediyor olacağım,sadece mesaj yazmayacağım..lütfen bu durumu saygısızlık olarak addedmeyiniz...Kimseye kırgın-küs değilim,kardeşlerimi yalnız bırakıyor değilim(Müslümanlar arası ilişkiler...yazısı)..hep buralardayım...

Sayfanızı kullanarak bu durumu izaha çalışmamı mazur göreceğinizi umarak...her yazdığım şeyin SÖZ BAĞLAR BENİ hükmümce HÜSNÜ ZAN ETMEK GEREKTİĞİNE, HAYATIN YANKISI nın en güzeliyle bizlere ulaşmasını,her hakkın korunup,farkında olmamız gereken her türlü güzelliğe ulaşmamızı-noksanlarımızı giderebilmemizi Rabbimden niyaz ediyorum.

Cum'anız Mübarek olsun.Saygı,sevgi ve hürmetle gözlerinizden öper, emeğinizin-hayra katkınızın Allah(CC) indinde en güzel karşığı bulması temennisiyle, Allah(CC)'a emanet olmanızı dilerim.

Canan38

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum

selamun aleykum

Eline emegine saglik kardesim cok guzel yazmissin insallah rabbim cumlemizi hayatta olus gayemizin farkina vardirsin seveb kilarak dustugumuz gafletten uyandirsin.
saygilar selam ve dua ile kal.

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com
Eline emegine saglik kardesim cok guzel yazmissin insallah rabbim cumlemizi hayatta olus gayemizin farkina vardirsin seveb kilarak dustugumuz gafletten uyandirsin.
saygilar selam ve dua ile kal.

Amin amin inşallah ablacım. Allah c.c razı olsun inşallah..Rabbimize emanetsiniz.Selam ve dua ile.

Delete

Kayıtlı Kullanıcı

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.

Dünya ekin yeri, insanlar da sanki ekindir. Ölüm, bu ekinleri biçen oraktır. Azrâil aleyhisselam harman sahibi, mezar da harman yeridir. Cennet ve Cehennem ise, ekinlerin durumuna göre konulacağı ambar gibidir. İnsanların da bir kısmı Cennete ve bir kısmı da Cehenneme gideceklerdir.”

Evet Farkında Olmalı İnsan. Çünkü ölüm peşimizdedir.

Allah razı olsun kardeşim,
İstifadeli paylaşımınz için rabbimizde bu mubarek günde ecrinizi ziyadesiyle versin İnşaallah.
Rabbimiz bu mubarek gecede Beratı'nı alarak kurtulan kullarından eylesin sizi kardeşim,
Selam ve baki dua ile kalın,
Allah'a emanet olun kardeşim.

93270140eb0.gif
97906724wb4.gif

aliye_aliye

Altın Üye
Web Sitesi
www.fizikist.com

Esselamun aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.

Dünya ekin yeri, insanlar da sanki ekindir. Ölüm, bu ekinleri biçen oraktır. Azrâil aleyhisselam harman sahibi, mezar da harman yeridir. Cennet ve Cehennem ise, ekinlerin durumuna göre konulacağı ambar gibidir. İnsanların da bir kısmı Cennete ve bir kısmı da Cehenneme gideceklerdir.”

Evet Farkında Olmalı İnsan. Çünkü ölüm peşimizdedir.

Allah razı olsun kardeşim,
İstifadeli paylaşımınz için rabbimizde bu mubarek günde ecrinizi ziyadesiyle versin İnşaallah.
Rabbimiz bu mubarek gecede Beratı'nı alarak kurtulan kullarından eylesin sizi kardeşim,
Selam ve baki dua ile kalın,
Allah'a emanet olun kardeşim.

93270140eb0.gif
97906724wb4.gif

Ve aleyküm Selam ve rahmetullahi ve berekatühü kıymetli kardeşim.
Allah c.c bu kıymetli yorum ve katkılarınızın, faydalı hizmetlerinizin ecrini de size ziyadesiyle bahşeyler inşallah.. Konularınızdan istifadeleniyoruz değerli kardeşim. Allah c.c tesirli kılsın inşallah..Teşekkür ederim yorumunuz için.Selam ve baki Dua ile Rabbimize emanet olunuz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt