Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Faydalı sünnetler (1 Kullanıcı)

Kaan Erdem

Yönetici
sizde selam ve dua ile kalınız kardeşim..selametle...

Yamanni kardeşim gerekenleri söylemiş bizim yerimize onun için konuyu uzatmaya gerek yok,suizan diyerek konuyu farklı boyutlara taşımaya ve tartışmaya da gerek yok.
Bu arada konunu başlığı hala aynı ve konu başlığı aynı olduğu sürece de tepkimizde değişme olmayacak.
sizin niyetinizi Allah(CC) bilir biz zahire göre söyleriz.
saygılarımla

garipkalp

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm

selamünaleyküm

Tabiki birinin hatasını söylemek müslümanın görevi.Ama keşke bütün herşeyde bu kadar hassa olabilsek beni uyaran kardeşlerim ALLAH razı olsunhiçbir müslüman bilerek yapmaz hatayı.Acaba islamı yaşmayıda kurallarını uygulamayada bu kadar hassasmıyız.Mesela nefsimizi yenipte en sevdiğimiz dizinin en önemli anında ezan okunmuşsa hemen gidip namazımızı kılabiliyomuyuz yoksa reklam arasınımı bekliyoruz madem bu kadar hassasız bu konularda ALLAH bizi çağırdığında kalkıp huzura hemen koşabiliyomuyuz bir bunu düşünün yani hassas olmak dediniz ya beni uyardınız ALLAH razı olsun birde kendinimize bakalım değil mi.Acaba namaza ne kadar hassasız biz kılıyoruz tamam da başka kılmayanları teşvik ediyomuyuz bende size bunu sormak isterim.Ama yanlış anlmayın hepinizden ALLAH razı olsun.bende bu konuya bu vesile ile değinmek istedim.Bilmeyerek belki yanlış yapmış olabilirim ama her konuda hassas olmak çok güzel özellikle namaz

selam ve dua ile

yamanni

Kayıtlı Kullanıcı
Tabiki birinin hatasını söylemek müslümanın görevi.Ama keşke bütün herşeyde bu kadar hassa olabilsek beni uyaran kardeşlerim ALLAH razı olsunhiçbir müslüman bilerek yapmaz hatayı.Acaba islamı yaşmayıda kurallarını uygulamayada bu kadar hassasmıyız.Mesela nefsimizi yenipte en sevdiğimiz dizinin en önemli anında ezan okunmuşsa hemen gidip namazımızı kılabiliyomuyuz yoksa reklam arasınımı bekliyoruz madem bu kadar hassasız bu konularda ALLAH bizi çağırdığında kalkıp huzura hemen koşabiliyomuyuz bir bunu düşünün yani hassas olmak dediniz ya beni uyardınız ALLAH razı olsun birde kendinimize bakalım değil mi.Acaba namaza ne kadar hassasız biz kılıyoruz tamam da başka kılmayanları teşvik ediyomuyuz bende size bunu sormak isterim.Ama yanlış anlmayın hepinizden ALLAH razı olsun.bende bu konuya bu vesile ile değinmek istedim.Bilmeyerek belki yanlış yapmış olabilirim ama her konuda hassas olmak çok güzel özellikle namaz

selam ve dua ile

Allah razi olsun kardesim.hatirlatmalarini dikkate alacagiz.insallah buna buradaki basligi duzelterek baslayalim.saygilarimla.

baba431

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm
(Hergün yüz defa SALEVAT getiren, münafıklıktan ve cehennem ateşinden uzaklaşır ve kıyamette şehitlerle beraber olur.) [Taberânî]

o zaman yalnız bu kısmını yerine getirsek yeterlidir nası olsa şehitler cennete gidecek diğerlerini yapmasakta olurmu yani ............

yamanni

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm
(Hergün yüz defa SALEVAT getiren, münafıklıktan ve cehennem ateşinden uzaklaşır ve kıyamette şehitlerle beraber olur.) [Taberânî]

o zaman yalnız bu kısmını yerine getirsek yeterlidir nası olsa şehitler cennete gidecek diğerlerini yapmasakta olurmu yani ............

selamun alaykum kardesim nerden cikardiniz bu sonucu?

akrep1

Kayıtlı Kullanıcı

selam ve dua ile

Bir insanın hatasını kabul etmesi demek ki bu kadar zor,
hayret ve ibret ile cevabınızı okudum,bizim namaza ne kadar önem verdiğimi nereden biliyorsunuz ki ? bu su-i zan değil mi ?
görülen o ki bir hatayı düzeltmek için yaptığımız telkin sonuç olarak hangimiz daha iyi müslüman gibi bir yarışa veya demogojiye dönüşecek gibi duruyor

Ayrıca bu yazıyı değiştirmeyi gurur meselesi yapmışsınız galiba

bizim size verecek cevabımız olmadığından değil münakaşa men edildiğinden size karşılık vermek istemiyorum.
Allah(CC) cümlemizi hatasını anlayan ve hatasından tövbe eden kullarından eylesin.Amin

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt