Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Faziletli dualarla buluşalım!!! (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan duyygu
  • Başlangıç tarihi
D

duyygu

Arkadaşlar bildiğimiz faziletli duaları birbirimizle paylaşalım mı:a12:

D

duyygu

Su içerken önce "Bismillâh" demeli, suyu üç yudumda içmeli, su bitince şu duâ okunmalıdır: "Elhamdü'lillâhil'lezî sekânâ azben fürâten birahmetihî, ve lem yec'alhü milhan ücâcen bizünûbinâ." "Şefkat ve merhametiyle bize tatlı ve lezzetli su içiren, işlediğimiz günahlar sebebiyle suyumuzu acılaştırıp, tuzlu kılmayan Rabbimize hamd olsun!"

D

duyygu

Resulullah (s.a.v.) :

"Davut (a.s.) bir dua etti ve O'nun duası Allah'ın çok hoşuna gitti. O yüzden bu duayı bana da öğretti."

dedi ve aşağıdaki duayı söyledi:

" Allahümmerzukni hubbaka ve hubba mana habbaka ve hubba yukarribun aleyh veccel hubbaka ahabba ileyye minel mail baid. "

~ ~ ~ ~

Allah’ım, sen kendi sevgini, seni sevenlerin sevgisini ve sana yaklaştıran her şeyin sevgisini bana rızk olarak ver ve senin sevgin benim için, çölde susuz kalıp ölmekte olan bir insan için soğuk bir su ne kadar aziz ise, öyle aziz olsun.

. : Amin : .

regalia

Kayıtlı Kullanıcı
Gelecek kazayı veya beklemediğimiz zararı önleyen dua

Bu duayı Peygamberimize (s.a.a.) gelen birisi "Beni akrep ısırdı, zararından nasıl önceden tedbir alarak korunabilirdim?" diye sorunca, Peygamberimiz Aşağıdaki duayı okumanın insanı gelecek veya beklemediği zarar ve kazalardan koruyacağını bildirmiştir.

"Eûzü bikelimâtillâhittâmmâti min şerri mâ halâk."
"Tamam olan kelimelerine tutunup bütün yarattıklarının şerrinden Allah'a sığınırım."

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt