Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Filistinde Kaldı Yüreğim Bir de Gözlerinde (1 Kullanıcı)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Filistinde Kaldı Yüreğim Bir de Gözlerinde!
Güneş yalarken alnımızı yeni yeni, duvarda bırakıp resmini, şehadete akıyorum.
Yanıma boş silahımı alıp, seni ALLAH'a bırakıyorum.

Daha yere düşmeden, ruhumu bırakmamışken, atılmak istiyorum, devirmek geliyor içimden tankları, eritmek istiyorum namluları, gücüm yetmiyor, kahrolayım Filistin de zulüm hiç bitmiyor.

Annem anlatırdı hep; şehidin ilk kanıyla beraber günahları kaybolurmuş Anne!
Burada bebekler bile kana boğulmuş ellerim, ellerim titriyor, gözümün önünden bir film geçiyor sanki; gözümün önünde bir tarih yazılıyor daha ben yere düşmeden, üç çocuk nefessiz kalıyor, onların şehadetine diyet başka üçü hala çarpışıyor.

Filistin, Filistin kan ağlıyor ben ağlıyorum, ellerim boşalıyor bir taş daha atamıyorum kesiliyor makinelinin sesi, mermiler kalıyor havada, ya ben Filistin oluyorum, Filistin şahlanıyor ya da
cebimdeki mektubu açmayın, okumayın dokunmayın kıyafetlerime; onlarla uğurlayın üniforması leş kokanların pis kanına, saçlarımdan süzülen bir şehadet yollayın.

Rabbim Filistin senin, beden senin, can senin; şükür pişman değilim bıraktığım yar senin. Gözlerimden süzülen yaşlar Kevser ırmağı, ırmak cennetin Rabbim, bebekler Filistinin.

Yar gözlerinden süzülen şebnemleri sil artık, bir sevda bağlamıştık mahşerlere bıraktık. Bu dünya kaç zamanlık, bu dünya ne kadar ki, bir ömür bir gülüşüne yetmez ki, bir gece, bir gündüz, bir sema, bir çift gözün etmez ki; gözlerinden süzülen şebnemleri sil artık, doyamadım ben sana cennetlere bıraktık doyamadım ben sana,a ısmarladık.

Acı yok, isyan yok, pişmanlık yok yazımda; kan damlıyor kalbimden Filistin ayazında, gözlerim ıslanmıyor, titremiyorum artık, bir tekbir ne de güzel bir çocuğun ağzında.

Filistin, Filistin kan ağlıyor ben ağlıyorum, ellerim boşalıyor bir taş daha atamıyorum kesiliyor makinelinin sesi, mermiler kalıyor havada, ya ben Filistin oluyorum, Filistin şahlanıyor ya da
Ya Filistin şahlanıyor; zulüm eriyor ya da?

slam3tg91ro31wl8ic7.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt