Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Güzel bir söz (1 Kullanıcı)

ahoerkam

Kayıtlı Kullanıcı
''Ey insanlar!Size Rabbinizden bir öğüt gelmiştir.O kalplerdeki hastalıklar için şifa, iman edenler için bir hidayet ve rahmettir.''

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Güzel bir söz

BIR KISIM INSAN VARDIR KI, ALLAH A SEVAP ICIN IBADET EDER,BU TACIRLERIN IBADETIDIR. BIR BOLUM DE ALLAH TAN KORKTUKLARI ICIN IBADET EDER,BU KOLELERIN IBADETIDIR.BIR BOLUKSE ALLAH A SUKR EDEREK IBADET EDER,ISTE AZAD INSANLARIN IBADETI BUDUR.
YA RABB BIZLERIN KALBINDEKI TUM KOTU NIYYETLERI CIKAR KI,SANA HEP SUKR EDENLERDEN OLAK,BIZLERIN UZERINDEN RAHMETINI EKSIK ETME EY GUZEL ALLAH....
ALLAH A EMANET OLUN KARDESLERIMB)B)B)

nurettin

Kayıtlı Kullanıcı

AMİN CAN KARDEŞİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN BU GÜZEL DUANDAN DOLAYI ALLAH SENİN NE MURADIN VARSA VERSİN .. EY GÜZEL İNSANLAR . SELAM. VE.. DUA .. İLE

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

INKARCININ BIRI BİR ALİMİN YANİNA GELİP ONA 3 SORU SORDU:
1. ALLAH VARSA ONU BANA GOSTER
2. HER İŞİ YARATAN ALLAHSA NEDEN SUÇLU CEZA GÖRÜR
3. ŞEYTAN ATEŞTEN YARATİLDİYSA ONA NASİL CEHENNEM ATEŞİ ETKİ YAPAR DER.
ALİM ŞU SUALLERİ DİNLEDİKDEN SONRA SAKİNCE YERDEN BİR KERPİÇ PARÇASİNİ ALİB İNKARCİNİN BASİNA VURUR. İŞ MAHKEMEYE CİKİR.HAKİM ALİME SORAR:
-BUNUN BAŞİNA KERPİÇ VURDUN ÖYLE Mİ? SEBEBİ NEYMİŞ PEKİ?
-SEBEBİNİ ANLATAYİM.BANA 3 SORU SORDU BENDE CEVAP VERDİM.
-NASİL?
-ALLAH VARSA BANA GÖSTER DEMİŞTİ. BAŞININ AĞRİDİĞİNİ İDDİA EDİYORSA O AĞRİYİ GÖSTERSİN.2. HER ŞEYİ ALLAH YARATİYORSA SUCLU NEDEN CEZA CEKER DEDİ. MADEM Kİ,ÖYLE NİÇİN BENİ MAHKEMEYE VERDİ. 3.ATEŞTEN YARATİLAN ŞEYTANA CEHENNEM ATEŞİ NASİL ETKİ YAPAR DEDİ. TOPRAKTAN YARATİLAN KENDİSİNE,TOPRAKTAN HAZİRLANMİŞ BİR KERPİÇ PARÇASİ NASİL ETKİ YAPTİ?
BU CEVAPTAN SONRA ALİM SERBEST BİRAKİLDİ.;)
-

RaNa

Kayıtlı Kullanıcı

böyle zeki alimlere ihtiyacimiz var:))

Zafer

Yasaklı Kullanıcı

kardeşim güzel bir sözmüş valla SAĞOL KARDEŞİM anlamı çok büyük bir söz ALLAH razı olsun kardeşimmB)B)B)

Zinnire

Kayıtlı Kullanıcı

Allah Resûlü (s.a.v) buyurdu:
"Kıyamet gününde, kulun ayakları, Rabbinin huzurundan şu beş şey soruluncaya kadar bir yere kıpırdamaz:
Ömrünü nasıl harcadığından, gençliğini nerede geçirdiğinden, malını nereden kazanıp nereye harcadığından ve bildiklerini uygulayıp uygulamadığından sorulacaktır."

Kıyamet gününde tanıdık olmayan bir adam, kulun yakasına yapışacak.
Kul, "Benden ne istiyorsun?" diyecek.
O şöyle diyecek:
"Dünyada beni hatalı ve çirkin işler yaparken görürdün, ama alıkoymazdın."
B)B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt