Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

GÜZELLİĞİN DE İMTİHANI VAR (2 Kullanıcı)

meftun61

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Güzelliğinde İmtihanı Var

S.A EVET ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI.GÜNÜMÜZDEKİ YAKIŞIKLI BAYLAR VE BAYANLARA BAKALIM ÇOĞU NEFİSLERİNİN KURBANI OLMUŞLAR.ŞAN ŞÖHRET GÜZELLİKLERİNİ SERGİLEME PEŞİNE DÜŞMÜŞLER.

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı

ferit yazdı:
selamün aleyküm;
Allah c.c. razı olsun çok güzel bir kıssa emeğinize sağlık...payımıza düşene alalım İnş...selametle kalın...

ALEYKÜM SELAM CÜMLEMİZDEN,İNŞALLAH PAYIMIZA DÜŞENLERİ HAKKIYLA ALIRIZ A.E.O SELAMETLE HAYIRLI CUMALARB)B)B)

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı

nigdeli yazdı:
SELAMUN ALEYKÜM AYSUNCUM;
RABBİM RAZI OLSUN KARDEŞİM.. ÇOK GÜZEL BİR KISSAYDI GERÇEKTEN..İFFET ABİDESİYDİ ONLAR..RABBİM TOZLARI OLABİLMEYİ NASİP EYLESİN İNŞAALLAH..SELAMETLE KAL İNŞAALLAH..B)B)​

AMİNNN ABLACIM AMİNNN İNŞALLAH RABBİM HİDAYET VERSİN CÜMLEMİZE,HAYIRLI CUMALARB)B)B)B)B)

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı

M DENIZ yazdı:
S.A ÇOK GÜZEL Bİ PAYLAŞIM OLMUŞ. ALLAH(C.C) RAZI OLSUN. A.E.O S.A

A.S ABİM SENDE SAĞOL HAYIRLI CUMALARB)

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı

meftun61 yazdı:
S.A EVET ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI.GÜNÜMÜZDEKİ YAKIŞIKLI BAYLAR VE BAYANLARA BAKALIM ÇOĞU NEFİSLERİNİN KURBANI OLMUŞLAR.ŞAN ŞÖHRET GÜZELLİKLERİNİ SERGİLEME PEŞİNE DÜŞMÜŞLER.

A.S GÜNÜZMÜZDE ARTIK İLK ETAPTA YAPILAN ELEŞTİRİ GÜZELLİK OLUYOR HERŞEYDEN ÖNCE VE NEFİSLERİNE YENİK DÜŞEN İNSANLARIMIZ ÖN PLANDA RABBİM CÜMLEMİZE YARDIM ETSİN BİZİ ANLIK GAFİL DÜNYA HAYATINA YENİK DÜŞÜRMESİN A.E.O HAYIRLI CUMALARB)B)B)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

S.ALEYKÜM RABBİM RAZI OLSUN SİZLERDEN GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL VE BİR O KADAR DA İBRETLİK BİR PAYLAŞIMDI..ELİNİZE SAĞLIK..İNŞAALLAH RABBİM BİZLERE HER ZAMAN BU VE BUNUN GİBİ İMTİHANLARDAN MUVAFFAKİYETLE AYRILMAK NASİB ETSİN..AMİN AMİN AMİN..HAYIRLI CUMALAR,CUMANIZ MÜBAREK OLSUN..

ayshidayet

Kayıtlı Kullanıcı

A.S AMİNNN AMİNN AMİNNN NE GÜZEL DUA ETMİŞSİN ALLAH RAZI OLSUN SANADA KARDEŞİM HAYIRLI CUMLARA CUMAMIZ MÜBAREK HAYIRLARA VESİLE OLSUNN A.E.OB)B)B)B)B)B)B)B)

hakan can

Kayıtlı Kullanıcı
GÜZELLİGİNDE İMTAHANI VAR !!!!!!

GÜZELLİGİNDE İMTAHANI VAR !!!!!!

Süleyman bin Yesâr, bir arkadaşıyla “Ebva” denen yerde konaklamışlardı. Arkadaşı yakındaki alışveriş yerinden bir şeyler almak üzere çadırdan ayrıldığı sırada Süleyman’ı geriden gözetleyen bir bedevi kadını hemen çadırın kapısına gelerek:
– Buraya kadar gelir misin? diye seslendi.
Süleyman, serili sofradan yiyecek isteyeceğini düşünerek bazı şeyleri alıp da kadına doğru yürürken kadının ikazı farklı oldu: – Ben yiyecek falan istemiyorum, seni istiyorum seni. Yakışıklılığın hoşuma gitti. Karşı çadıra gel. Kimsecikler yok yanımda! Süleyman, bir imtihana tabi tutulduğunu düşünerek bağırmaya başladı:
– Defol buradan şeytanın elçisi. Şimdi arkadaşım gelir, İkimiz de rezil oluruz!
Kadın, beklemediği bu karşılıktan ürkerek peçesini yüzüne kapayıp çadırına dönerken, Süleyman da içeriye girip ağlamaya başladı. Bu sırada çarşıdan aldığı şeylerle gelen arkadaşı Süleyman’dan yaşadığı durumu dinleyince o da ağlamaya başladı. Süleyman şaşırmıştı.
– Sen niçin ağlıyorsun? diye sordu. Aldığı cevap şöyle oldu:
– Kardeşim, sen gerçekten de bir iffet abidesiymişsin. İyi ki ben muhatap olmadım böyle bir imtihana. Muhtemeldir ki kaybedebilirdim. Allah sana senin güzelliğin kadar iman kuvveti lütfeylemiş demek ki.
Süleyman oradan kalkıp Medine’ye varır, o gece rüyasında Yusuf aleyhisselamı görür. Karşıdan kucağını açarak gelen Hazret-i Yusuf ona şöyle hitap eder:
– Gel seni kucaklayayım iffet abidesi kardeşim. Güzelliğin de kendine göre imtihanı vardır. Sen de benim gibi bu konuda imtihanlara tabi tutuldun, ama kazandın. Tebrik ederim seni.

cennet_agaci

Kayıtlı Kullanıcı
RE: GÜZELLİGİNDE İMTAHANI VAR !!!!!!

Selamün Aleyküm;
Yazıyı çok beğendim Allah (c.c) razı olsun inşşş... Rabbim kimseyi böyle imtihanlarla tabi tutmasın inş...:(:( Selam ve Dua ile selametleB)B)B)

hakan can

Kayıtlı Kullanıcı

A.S ALLAH RAZI OLSUN SAGOL A.E.O SELAM VE DUA İLE ''AMİN''

Ahmet&Gizem

Kayıtlı Kullanıcı
Güzelliğin De Imtihani Var

Güzelliğin De Imtihani Var

[FONT=times new roman,times,serif]Güzelliğinde İmtihanı Var[/FONT]

Süleyman bin Yesâr, bir arkadaşıyla “Ebva” denen yerde konaklamışlardı. Arkadaşı yakındaki alışveriş yerinden bir şeyler almak üzere çadırdan ayrıldığı sırada Süleyman’ı geriden gözetleyen bir bedevi kadını hemen çadırın kapısına gelerek:
– Buraya kadar gelir misin? diye seslendi.
Süleyman, serili sofradan yiyecek isteyeceğini düşünerek bazı şeyleri alıp da kadına doğru yürürken kadının ikazı farklı oldu: – Ben yiyecek falan istemiyorum, seni istiyorum seni. Yakışıklılığın hoşuma gitti. Karşı çadıra gel. Kimsecikler yok yanımda! Süleyman, bir imtihana tabi tutulduğunu düşünerek bağırmaya başladı:
– Defol buradan şeytanın elçisi. Şimdi arkadaşım gelir, İkimiz de rezil oluruz!
Kadın, beklemediği bu karşılıktan ürkerek peçesini yüzüne kapayıp çadırına dönerken, Süleyman da içeriye girip ağlamaya başladı. Bu sırada çarşıdan aldığı şeylerle gelen arkadaşı Süleyman’dan yaşadığı durumu dinleyince o da ağlamaya başladı. Süleyman şaşırmıştı.
– Sen niçin ağlıyorsun? diye sordu. Aldığı cevap şöyle oldu:
– Kardeşim, sen gerçekten de bir iffet abidesiymişsin. İyi ki ben muhatap olmadım böyle bir imtihana. Muhtemeldir ki kaybedebilirdim. Allah sana senin güzelliğin kadar iman kuvveti lütfeylemiş demek ki.
Süleyman oradan kalkıp Medine’ye varır, o gece rüyasında Yusuf aleyhisselamı görür. Karşıdan kucağını açarak gelen Hazret-i Yusuf ona şöyle hitap eder:
– Gel seni kucaklayayım iffet abidesi kardeşim. Güzelliğin de kendine göre imtihanı vardır. Sen de benim gibi bu konuda imtihanlara tabi tutuldun, ama kazandın. Tebrik ederim seni.

SABIR VE DUA İLE.......

Son_Gul

Kayıtlı Kullanıcı
sağol kardeş paylaşım için...Allah razı olsun....

C

CMS27

s.a masallah cok guzel kardesim bizlere ders olsun insallah bizim suan boye biresey olmus olsa kizli erkekli imtahani kaybederiz allahim bizleri boyle imtahana tabi tutumasin insalllah

dolunayhilal

Kayıtlı Kullanıcı

SABIR VE DUA İLE.......

RiSaLei-NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.powereglence.com
Güzelliğin Imtihani Olduğu Gibi Herşeyin Imtihani Var Rabbim Güzelce Imtihani Kazanmayi Nasip Etsin Cümlemize Amin Amin Amin

Selam Dua Ve Muhabbetle

erhunakarsu

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH(C.C) razı olsun.
çok güzel bi paylaşım emegine saglık
selametle B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt